Durum Güncellemeleriyle İlgili Önemli Duyuru!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
la bir kamyon mesaj yazmışsın içinde beklediğim cevap yok :) dedimki kanadalı çok sevdiğim bir siyatsiçi var onun resminidemi paylaşamıyoruz o da mı yasak :)

herkesin kendine göre bir dünya görüşü var ve kimse kimsenin doğrusunu kabullenmek istemiyor ne anlatırsan anlat herkes en iyi doğru benim diyor? o zaman işte tartışmanında bir manası kalmıyor herkes bildiği yerden devam etsin hayat böyle daha güzel :)
kimsenin kimseyi dinlediği yokki dedğin gibi cnm karşındakını dinlesende onun cevabına göre cevap versen anlasırlar ama karşı taraf konusurken onu hiç duymuyor bile o sırada hemen içinden kendi konuşma metnini hazırlıyor iki kişide farklı farklı konusunca sonu kavga dövüş işte :A :A :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Yorumları okudum da dersin tümden yasakladık (ki daha önce forumda tamamen yasaklandığı zamanlar da olmuştu) uzun uzun destanlar yazılmış ben de şimdi bu kararın detayını açıklayacağım.

Tümden bir yasaklama yok yine siyasi içerikli konular açılabilir bu konularda görüşlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz özgürlükte bir kısıtlama yok ama durum güncellemelerinde bu işi kısıtlamak mecburiyetinde kaldık. Birkaç üye dışında herkes bu paylaşımlardan rahatsız sürekli olarak bana özelden bu durumdan yakınan mesajlar alıyorum. Hayır diyenler şöyle, evet diyenler böyle vs. paylaşımların kimseye bir getirisi yok ve bunun özgürlükle ilgisi yok, forumu kutuplaştırmaktan ortamına zarar vermekten başka bir anlam ifade etmiyor. Fikrini sormak istediğiniz biri varsa girip proflinde paylaşıp tartışırsınız ancak bu tartışmaları herkesin görmesine gerek yok, herkesin dahil edilmesine gerek yok.

Forumda haber bölümü var ve burası zaten gündemdeki haberlerin olduğu bir yer ve zaten buradan düşüncenizi paylaşabiliyorsunuz. Her forumun elbette belli bir amacı var birçok forumda üyeliğim oldu ve bu durumu iyi biliyorum, teknoloji forumlarına bakın, hayvanlar üzerine olan forumlara bakın, spor forumlarına bakın ondan sonra bir daha düşünün bura evet daha geniş kapsamlı ancak temel amacı insanların buraya kafa dağıtmak için girmesi. Israrla yazarım diyenler varsa biz de ısrarla gerekeni yapacağız. Her seferinde eleştiri getirmek yerine önce bir konuyu okuyup sonra yorum yazın lütfen.
O rahatsız olup sana özelden şikayet edenler bir de bizim yüzümüze söyleyebilir mi? :pala:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
O rahatsız olup sana özelden şikayet edenler bir de bizim yüzümüze söyleyebilir mi? :pala:
Kimseyi özelden şikayet etmedim ama yönetimde yasaklansın mı denildiğinde onayımı bastım kardeşim. Çünkü durum güncellemelerinin can sıkıcı bir hale geldiğini görmemek için kör olmak lazım. O ona sallıyor o ona sallıyor, özgür bir tartışma ortamından ziyade kara propaganda yapılıyor. Kimsenin birbirinin düşüncesine saygı duyduğunu düşünmüyorum. Bizim insanımızın saygı bilmez siyasi kavgaları buraya da taşınmış vaziyette.

Forumda şimdiye kadar hiç bir siyasi tartışmaya girmemiş biri olarak tarafsız gözden söylüyorum bunu, olmuyor. Her gün aynı şeyleri görmek her gün sürekli birbirlerinin açığını arayan iki kesimin birbirine sallaması ve bunun bazen çok içi boş şekilde yapılması işin tadını kaçırıyor. Hani dersin görmezden gel işine bak ama durum öyle değil. Çoğunlukla biri foruma girdiğinde önce bildirimlere sonra durum güncellemelerine göz atar. Ve durum güncellemelerinin çoğu kuru propagandaysa ve gereksiz siyasi göndermelerse buraya keyif almak için kafa dinlemek için gelen biri gelmek istemez doğrusu. Benim de bazı günlerde bu durumu yaşadığımı söyleyebilirim yani.

Sözüm ona isteyen istediği siyasi konuyu hakaret veya diğer çirkinliklere varmadan tarafsız ve düzgün içerikli konularda özgürce konuşabilir, kimsenin buna engel koyduğunu sanmıyorum. Ama durum güncellemelerinde işi klişeleştiren siyasi gönderilerin yasaklanması objektif bir şekilde bu açıdan bakınca yadsınamaz diyorum.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Kimseyi özelden şikayet etmedim ama yönetimde yasaklansın mı denildiğinde onayımı bastım kardeşim. Çünkü durum güncellemelerinin can sıkıcı bir hale geldiğini görmemek için kör olmak lazım. O ona sallıyor o ona sallıyor, özgür bir tartışma ortamından ziyade kara propaganda yapılıyor. Kimsenin birbirinin düşüncesine saygı duyduğunu düşünmüyorum. Bizim insanımızın saygı bilmez siyasi kavgaları buraya da taşınmış vaziyette.

Forumda şimdiye kadar hiç bir siyasi tartışmaya girmemiş biri olarak tarafsız gözden söylüyorum bunu, olmuyor. Her gün aynı şeyleri görmek her gün sürekli birbirlerinin açığını arayan iki kesimin birbirine sallaması ve bunun bazen çok içi boş şekilde yapılması işin tadını kaçırıyor. Hani dersin görmezden gel işine bak ama durum öyle değil. Çoğunlukla biri foruma girdiğinde önce bildirimlere sonra durum güncellemelerine göz atar. Ve durum güncellemelerinin çoğu kuru propagandaysa ve gereksiz siyasi göndermelerse buraya keyif almak için kafa dinlemek için gelen biri gelmek istemez doğrusu. Benim de bazı günlerde bu durumu yaşadığımı söyleyebilirim yani.

Sözüm ona isteyen istediği siyasi konuyu hakaret veya diğer çirkinliklere varmadan tarafsız ve düzgün içerikli konularda özgürce konuşabilir, kimsenin buna engel koyduğunu sanmıyorum. Ama durum güncellemelerinde işi klişeleştiren siyasi gönderilerin yasaklanması objektif bir şekilde bu açıdan bakınca yadsınamaz diyorum.
Moderatörümüzden olay açıklama feyz alın :A