Durum Güncellemeleriyle İlgili Önemli Duyuru!

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Sanırım bu yasağın bi açığını buldum. Eğer ben durum güncellememe "bu güncellememin altında siyasi paylaşım yapacağım, kafasını dağıtmak isteyenler gelmesin" yazarsam sanıyorum ki yasak kapsamına girmez? :D @mrt-06

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Hammurabi Deniz iş başında :A @mrt-06 da okusun o sildiğim yazıyı eğer onaylarsa açarız paşam :D
Tabii ki siyasi silmen mantıklı olmuş. :D

Kimseyi özelden şikayet etmedim ama yönetimde yasaklansın mı denildiğinde onayımı bastım kardeşim. Çünkü durum güncellemelerinin can sıkıcı bir hale geldiğini görmemek için kör olmak lazım. O ona sallıyor o ona sallıyor, özgür bir tartışma ortamından ziyade kara propaganda yapılıyor. Kimsenin birbirinin düşüncesine saygı duyduğunu düşünmüyorum. Bizim insanımızın saygı bilmez siyasi kavgaları buraya da taşınmış vaziyette.

Forumda şimdiye kadar hiç bir siyasi tartışmaya girmemiş biri olarak tarafsız gözden söylüyorum bunu, olmuyor. Her gün aynı şeyleri görmek her gün sürekli birbirlerinin açığını arayan iki kesimin birbirine sallaması ve bunun bazen çok içi boş şekilde yapılması işin tadını kaçırıyor. Hani dersin görmezden gel işine bak ama durum öyle değil. Çoğunlukla biri foruma girdiğinde önce bildirimlere sonra durum güncellemelerine göz atar. Ve durum güncellemelerinin çoğu kuru propagandaysa ve gereksiz siyasi göndermelerse buraya keyif almak için kafa dinlemek için gelen biri gelmek istemez doğrusu. Benim de bazı günlerde bu durumu yaşadığımı söyleyebilirim yani.

Sözüm ona isteyen istediği siyasi konuyu hakaret veya diğer çirkinliklere varmadan tarafsız ve düzgün içerikli konularda özgürce konuşabilir, kimsenin buna engel koyduğunu sanmıyorum. Ama durum güncellemelerinde işi klişeleştiren siyasi gönderilerin yasaklanması objektif bir şekilde bu açıdan bakınca yadsınamaz diyorum.
Ne kadar muhteşem bir yorum müthiş bir açıklama olmuş. :ok:

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Sanırım bu yasağın bi açığını buldum. Eğer ben durum güncellememe "bu güncellememin altında siyasi paylaşım yapacağım, kafasını dağıtmak isteyenler gelmesin" yazarsam sanıyorum ki yasak kapsamına girmez? :D @mrt-06
Bizim yönetimde ceza bitmez. Canları istedimi cımbızla çekmek istediklerini çekip mesajı silerler [emoji6]

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Adamın bütün fonksiyonu bu yasağı getirmekmiş bunun dışında moderatörlüğünü kullandığı başka bir alan yok la :A Adama maç konusu bile açtıramıyoruz :A
Kardeş biz görev aşkıyla yanıp tutuşan tarzda bir yönetici değiliz bunu kabul ediyorum ama arada cezalarda söz sahibi oluyoruz sen veya başkaları bilmese de. :A Öyle hiç bir şey yapmadan durduğumu söyleyemeyiz yani. :A Bu konuda da fikrimi açıkça belirttim zaten sebepleriyle birlikte. O sebeplere ikna olmadıysan objektif bakamıyorsun olaya demektir. :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Kardeş biz görev aşkıyla yanıp tutuşan tarzda bir yönetici değiliz bunu kabul ediyorum ama arada cezalarda söz sahibi oluyoruz sen veya başkaları bilmese de. :A Öyle hiç bir şey yapmadan durduğumu söyleyemeyiz yani. :A Bu konuda da fikrimi açıkça belirttim zaten sebepleriyle birlikte. O sebeplere ikna olmadıysan objektif bakamıyorsun olaya demektir. :A
İkna olmadım, objektif de değilim zaten :A Objektif olması gereken mercii sizlersiniz bunu defaatle söyledim, söylüyorum zaten :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kimseyi özelden şikayet etmedim ama yönetimde yasaklansın mı denildiğinde onayımı bastım kardeşim. Çünkü durum güncellemelerinin can sıkıcı bir hale geldiğini görmemek için kör olmak lazım. O ona sallıyor o ona sallıyor, özgür bir tartışma ortamından ziyade kara propaganda yapılıyor. Kimsenin birbirinin düşüncesine saygı duyduğunu düşünmüyorum. Bizim insanımızın saygı bilmez siyasi kavgaları buraya da taşınmış vaziyette.

Forumda şimdiye kadar hiç bir siyasi tartışmaya girmemiş biri olarak tarafsız gözden söylüyorum bunu, olmuyor. Her gün aynı şeyleri görmek her gün sürekli birbirlerinin açığını arayan iki kesimin birbirine sallaması ve bunun bazen çok içi boş şekilde yapılması işin tadını kaçırıyor. Hani dersin görmezden gel işine bak ama durum öyle değil. Çoğunlukla biri foruma girdiğinde önce bildirimlere sonra durum güncellemelerine göz atar. Ve durum güncellemelerinin çoğu kuru propagandaysa ve gereksiz siyasi göndermelerse buraya keyif almak için kafa dinlemek için gelen biri gelmek istemez doğrusu. Benim de bazı günlerde bu durumu yaşadığımı söyleyebilirim yani.

Sözüm ona isteyen istediği siyasi konuyu hakaret veya diğer çirkinliklere varmadan tarafsız ve düzgün içerikli konularda özgürce konuşabilir, kimsenin buna engel koyduğunu sanmıyorum. Ama durum güncellemelerinde işi klişeleştiren siyasi gönderilerin yasaklanması objektif bir şekilde bu açıdan bakınca yadsınamaz diyorum.

Ülke yangın içindeyken, suya sabuna dokunmayıp yanan ağaç karşısında koşuşturmaca içinde olanlardan rahatsız olmak, ateşe karşı bir bardak su olsun atmamak, ne olup bitiyor hiçbir umrunda olmamak, hayatı yalnızca dizi futbol Survivor gibi kalıplarla geçirmek, bırakınız yapsınlar bırakınız bizi yönetsinler bizden uzak olsunlar da demek elbette "özgür bir tercihtir." Sonuna kadar saygı duyarım, herkes sonuçta iyi kötü bir taraf olmak zorunda değil, isteyen apolitik olur isteyenin umrunda olmaz bu da özgürlüktür.

Ama kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğü ile sınırlıdır. Nasıl ki apolitik düşüncede olanlara yahut suya sabuna dokunmayıp yanan ağacın önünden hiç umrunda olmadan geçenlere karşı müdahale etme, onları zorlama gibi bir hakkımız yok; bırakınız lütfen bu yanan ağacın önünden geçenler de bir zahmet ağaca su dökmeye, onu kendilerince söndürmeye çalışmaya, kısacası herkesin Survivor dizi futbol üçgeninde ülkede olan bitenlerin umrunda olmadığı bir ortamda kendi keyiflerince bir şeyler karalayanlara da müdahale etmemeliler. Özgürlük ve adalet ancak budur.
Apolitik insanlara biz müdahale etmiyorsak onlar da bize müdahale etmemeli. Kimisi için magazin, futbol veya Survivor bir zevk iken kimisi için de siyaset bir zevktir. Ben siyaseti hiçbir zaman kanlı bıçaklı olacak kadar ciddiye almam, alamam da. Sadece ilgilenmek ve tartışmaktan, 'görüşümü ifade edebilmekten" rahatlık ve zevk duyarım tıpkı Survivor üzerine tartışmalar gibi.

Her anlık görüşümü ifade etmek için de konu açılamayacağına göre, OHAL de nedir bu sansürcü, müdaheleci ve adil olmayan bu karar? Madem öyle aramızda 5-10 kişi toplayıp Survivor ya da futbol üzerine durum güncellemelerini yasaklatmak için şikayette bulunalım? Peki adil olur mu bu?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ülke yangın içindeyken, suya sabuna dokunmayıp yanan ağaç karşısında koşuşturmaca içinde olanlardan rahatsız olmak, ateşe karşı bir bardak su olsun atmamak, ne olup bitiyor hiçbir umrunda olmamak, hayatı yalnızca dizi futbol Survivor gibi kalıplarla geçirmek, bırakınız yapsınlar bırakınız bizi yönetsinler bizden uzak olsunlar da demek elbette "özgür bir tercihtir." Sonuna kadar saygı duyarım, herkes sonuçta iyi kötü bir taraf olmak zorunda değil, isteyen apolitik olur isteyenin umrunda olmaz bu da özgürlüktür.

Ama kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğü ile sınırlıdır. Nasıl ki apolitik düşüncede olanlara yahut suya sabuna dokunmayıp yanan ağacın önünden hiç umrunda olmadan geçenlere karşı müdahale etme, onları zorlama gibi bir hakkımız yok; bırakınız lütfen bu yanan ağacın önünden geçenler de bir zahmet ağaca su dökmeye, onu kendilerince söndürmeye çalışmaya, kısacası herkesin Survivor dizi futbol üçgeninde ülkede olan bitenlerin umrunda olmadığı bir ortamda kendi keyiflerince bir şeyler karalamasına da müdahale etmemeliler. Özgürlük ve adalet ancak budur.
Apolitik insanlara biz müdahale etmiyorsak onlar da bize müdahale etmemeli. Kimisi için magazin, futbol veya Survivor bir zevk iken kimisi için de siyaset bir zevktir. Ben siyaseti hiçbir zaman kanlı bıçaklı olacak kadar ciddiye almam, alamam da. Sadece ilgilenmek ve tartışmaktan, 'görüşümü ifade edebilmekten" rahatlık ve zevk duyarım tıpkı Survivor üzerine tartışmalar gibi.

Her anlık görüşümü irade etmek için de konu açılamayacağına göre, OHAL de nedir bu sansürcü, müdaheleci ve adil olmayan bu karar? Madem öyle aramızda 5-10 kişi toplayıp Survivor ya da futbol üzerine durum güncellemelerini yasaklatmak için şikayette bulunalım? Peki adil olur mu bu?
Sanılmasın ki siyaset hakkında hiç bir fikrim yok veya hiç umrumda değil. Böyle bir durumda umrunda olmadan durmak mümkün değil zaten özellikle benim için. Zaten Survivor ve diğer konuyu bana demediğni biliyorum genel konuştun orada. Ama ben siyasi tartışmaların ne yakın arkadaşlara neler yaptığını görmüş biri olarak biraz da forum huzuru için bu kararı destekledim. Burada da o tarz durumlardan farklı bir durum yok. Bireysel konuşmuyorum genel konuşuyorum, insanların saygıyı önemsemediği ve karşı kesimin düşüncesini gömmek, açığını bulmak için her olayı durum güncellemelerinde paylaştığı bir ortam özgürlük çerçevesinde de olsa huzuru bozulmuş bir ortamdır. Çoğu gördüğüm durum güncellemesi olayın siyasi boyutunu aşıp işi kuru propagandaya çeviriyor. Ve yukarıda da dediğim gibi bunları sürekli her gün görmek insanın canını sıkıyor, foruma girme isteği kalmıyor bazı günlerde. Bu durum da buraya kafa dağıtmak için, keyif almak için gelen insanların huzurunu kaçırıyorsa bazen ne kadar kötü de olsa önlem alınması gerekebilir.

Olaya bireysel bakarsak sen kendince haklısın ve kısıtlama yapılmasını istememek en doğal hakkın. Çünkü bu işi gerçekten belirli bir saygı ve seviye içerisinde yapıyorsun, bundan keyif alıyorsun, senin gibi yapanlar da var yok değil. Ama sonuçta burası bir topluluk ve bir çok insan var. Bu durum bir çok insanı olumsuz etkiliyorsa bazen yöneticilerin alması gereken sorumluluk olabilir, çünkü büyük bir topluluğu yönetiyorlar sonuçta. Bu kararın dayanağı da budur zaten.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Sanılmasın ki siyaset hakkında hiç bir fikrim yok veya hiç umrumda değil. Böyle bir durumda umrunda olmadan durmak mümkün değil zaten özellikle benim için. Zaten Survivor ve diğer konuyu bana demediğni biliyorum genel konuştun orada. Ama ben siyasi tartışmaların ne yakın arkadaşlara neler yaptığını görmüş biri olarak biraz da forum huzuru için bu kararı destekledim. Burada da o tarz durumlardan farklı bir durum yok. Bireysel konuşmuyorum genel konuşuyorum, insanların saygıyı önemsemediği ve karşı kesimin düşüncesini gömmek, açığını bulmak için her olayı durum güncellemelerinde paylaştığı bir ortam özgürlük çerçevesinde de olsa huzuru bozulmuş bir ortamdır. Çoğu gördüğüm durum güncellemesi olayın siyasi boyutunu aşıp işi kuru propagandaya çeviriyor. Ve yukarıda da dediğim gibi bunları sürekli her gün görmek insanın canını sıkıyor, foruma girme isteği kalmıyor bazı günlerde. Bu durum da buraya kafa dağıtmak için, keyif almak için gelen insanların huzurunu kaçırıyorsa bazen ne kadar kötü de olsa önlem alınması gerekebilir.

Olaya bireysel bakarsak sen kendince haklısın ve kısıtlama yapılmasını istememek en doğal hakkın. Çünkü bu işi gerçekten belirli bir saygı ve seviye içerisinde yapıyorsun, bundan keyif alıyorsun, senin gibi yapanlar da var yok değil. Ama sonuçta burası bir topluluk ve bir çok insan var. Bu durum bir çok insanı olumsuz etkiliyorsa bazen yöneticilerin alması gereken sorumluluk olabilir, çünkü büyük bir topluluğu yönetiyorlar sonuçta. Bu kararın dayanağı da budur zaten.
O kişilere ceza verin? :D Yani Survivor konusunda birisi çok fanatik bir şekilde Turabi'yi savunuyor diye benim Turabi'yi savunma hakkım neden kısıtlanıyor?

Edit: Tabiki de Turabi'yi tutmamıştım. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
O kişilere ceza verin? :D Yani Survivor konusunda birisi çok fanatik bir şekilde Turabi'yi savunuyor diye benim Turabi'yi savunma hakkım neden kısıtlanıyor?

Edit: Tabiki de Turabi'yi tutmamıştım. :D
Anladım zaten yaptığın ironiyi editlemene gerek yoktu. :D Ya aslında bu Survivor konusuyla hiç bir ilgim olmadığı için yorum da yapamıyorum. Ama önceden de forumda uygulanan bir durummuş seçim gibi durumlardan önce durum güncellemesi yasağı getirmek. Bu da en kritik seçim olduğu için günler ilerledikçe bir yerden sonra önü alınamaz bir duruma gelir ve işin tadı kaçar belli yani. Öyle bireysel bakarak herkese ceza verirsek o işin altından kalkmak çok uğraştırır ve ortalık bandan geçilmez. Bu yüzden bir süreliğine böyle bir çözüm düşünülmüş.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Her gün propaganda peşinde koşan, ağzı liderin ağzı gibi cümleler kuran, hatta açık şekilde "bunlar hain, bunlar bertaraf, bunlar bilmem ne gibi hakaretlerde bulunanlara karşı evet ben de rahatsızdım. Zaten hiçbir zaman kaotik tartışma ortamını savunmadım, ben hakaret mi ettim, bu adam gerizekalıdır, şu şu terör örgütleri sizin safınızdadır gibi açık şekilde saygı ve had sınırını aşan ve özgürlük boyutuna girmeyen söylemlerde mi bulundum, anında indirin, ceza verin bu kural ihlaline bir şey diyemem. Ama "tamamen" yasaklanmış olması da başka bir şey, misal ben "16 nisan" ile ilgili bir şey desem, sırf 16 Nisan geçiyor diye siyasi olup olmadığını bilemeyeceğin, sonuçta siyaset de olsa az siyaset çok siyaset var. Adam mesela twitterda bir tane maaşlı trollün düzenli olarak twitlerini paylaşıyor, kafa ütüleyen cinsten. Buna ben de karşıyım çünkü benim durum kısmında dev boyutlaea ulaşan twitter paylaşımında maaşlı trollü okumak zorunda kalmak gibi bir isteğim yok. Kendi sözlerinle ya da arada bir paylaş ama her gün her gün kafa ütüleme, twitter içerikli paylaşımlar yasaklansa bunu ben de savunurdum...

Fakat neyse, bir bakıma seçim döneminde gece gündüz propagandasal araç haline geleceği için seçim günü dışında bu dönemde yasaklanmış olmasına ses çıkarmıyorum, bana kalsa dediğim gibi boyut tasarımı olarak rahatsızlık veren siyasi propagandalar dışında yasaklanmasını desteklemezdim. Ama seçim dönemine mahsus bir olaysa artık yapacak bir şey yok, bi bakıma haklı sayılırsınız. Fakat tüm zamanlara hitap eden bir kanun ise, sık sık ban yiyeceğimiz günler yakındır o halde kendi görüşümüzü hakaretsiz olarak dile getirdiğimiz için. :)