Dünya Kupası’nda Şampiyon Arjantin! Kupa, Messi'nin Ellerinde!

Şampiyon kim olur?

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şu maç gösterdi ki Mbappe hem atletizm hem de yetenek toplamı olarak Haaland’ın önünde sanki, bilmiyorum maçın etkisi ile gaza gelmiş de olabilirim. Zaten Haaland’ın “coğrafya kaderdir” etkisi ile milli takımlar bazında savaşması zor gibi. :A

Tek yapması gereken kendini şu an bulunduğu garabet takımdan kurtarmak ve mümkünse @MasacRE ve @bazinga ikilisinin takımına gitmek. :A Zaten Perez bAŞKan telefon etmiştir kendisine çoktan bu performans sonrasında. :A
Büyük başkan kapıdan sokmaz maalesef geçen transfer döneminde yaptığından sonra. :A

Haaland gelmiş geçmiş en büyük golcü olabilir, Mbappe daha komple bir oyuncu. Fakat ikisinin de kendilerini bir an önce futbol tarihi, futbol kültürü olan ekiplere atmaları şart. İkisi de Arap zenginlerin elinde. :(

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Büyük başkan kapıdan sokmaz maalesef geçen transfer döneminde yaptığından sonra. :A

Haaland gelmiş geçmiş en büyük golcü olabilir, Mbappe daha komple bir oyuncu. Fakat ikisinin de kendilerini bir an önce futbol tarihi, futbol kültürü olan ekiplere atmaları şart. İkisi de Arap zenginlerin elinde. :(
Bu maçtan sonra yumuşamıştır bence bir tık. :A

Birinci cümlene katılıyorum. İkincisine ise kısmen katılıyorum. :A City ile PSG'yi çok bir tutmamak lazım ya, City çok başarılı bir yapılanma. O kültür yok ama diğer her şey mükemmel, kültür de zamanla oturacak gibi gözüküyor maalesef. Arap zenginler Liverpool'umuzu bile alacak gibi duruyor zaten, petrol futbolu hepten ele geçirecek. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Noktayı çoktan koymuştu ama bu kupa ile artık tarihin en iyisi kim konusu tartışmaya kapalıdır.
stamp GIF by South Park

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,091
Puanı
1,061
Tüm bu ithamlara karşı verilecek bir yanıtımız vardır, o da şudur…

🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷

Oíd, mortales, el grito sagrado
¡Libertad, libertad, libertad!
Oíd el ruido de rotas cadenas
Ved el trono a la noble igualdad
Ya a su trono dignísimo abrieron
Las Provincias Unidas del Sud
Y los libres del mundo responden
Al gran pueblo argentino, ¡salud!
Sean eternos los laureles
Que supimos conseguir
Que supimos conseguir
Coronados de gloria vivamos
¡O juremos con gloria morir!

(Arjantin milli marşı)

🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷🇦🇷

Avatar sinerjisinden başka çaremiz kalmadı sayın admin, oraya Mbappe koyman Mbappe’yi bitirir diye düşünmekteyim ancak hislerine güveniyorsun belli ki. :A

Neden @MasacRE varken @Sherlock yok? :A ikiside aynı tarafda malum :A

@Sherlock 'u biraz kızdırdım geçen haftanın enlerini açmamıştı, olay enleri açmaması değil şans eseri mailini buldum.Oradan yanıt yazar dedim önce uyardı sonra devam edince kızdı.

Arjantin'de Messi, Fransa'da Mbappe olunca ekstra önlem olarak savunmaya ekleme yaparlar mı acaba diyordum ama iki taraf da dörtlü defansla çıkmış maça. Hadi hayırlısı olsun Higuain'imin vurduğu aut olsun...

Arjantin: Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Di María, Messi, Julián Álvarez.

Fransa: Lloris; Koundé, Varane, Upamecano, Theo Hernández; Tchouaméni, Rabiot; Dembélé, Griezmann, Mbappé, Giroud.

Horozlara oy veren tek şahıs olarak :A:A:A

Di Maria 2014 finalinde oynayamadı ve Arjantinin o turnuva'da ki en iyi futbolcuydu bu sefer tam zamanında iyileşti, 🐐 ile birlikte son kez Arjantin forması giyecekler.

Arjantin diyorum Messi kazansın gol atar inşAllah :A @The_Erinch
Ekli dosyayı görüntüle 119588
------

@dosimosi aynı takımımı destekliyoruz ne :A
:A :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MasacRE

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu maçı anlatmaya kelimeler yetmez... Yaşadığım çeşit çeşit duyguyu buraya aktarmaya kalksam gerçekten bu konuda başarısız olabilirim... Ne epik, ne çılgın, ne efsanevi bir sondu bu böyle... Maç içinde biraz akıllı olsaydık bu kadar muazzam ve epik bir final izlemeyecektik belki ama böyle kazanmak da yakıştı diyebilirim... O mücadele, o hırs, o bitmek bilmeyen tutku bu takıma şampiyonluğu getirdi... Ortada acayip bir kimya vardı ve bu kimyanın bu kupayı almaması büyük acı verirdi. Neyse ki ama neyse ki zor yoldan da olsa penaltılarla da olsa sonuç mutluluk verici oldu...

MESSİ zaten var olmayan bir tartışmada, zaten şimdiye kadar hiç var olmaması gereken konuşmalara son noktayı bu kupa ile koydu... Hem de bu epik performans ile... Arkadaşlar bu takım gruplarda 2. maçta yaklaşık 20 dakika daha gol atamasa turnuvaya veda edecekti... Yüzde 90 Meksika maçında turnuva veda etmiş olacaktık... Ama o takımın o maçta Messi golüyle maçı kazanması her şeyi değiştirdi... Ve o gol öyle basit bir gol değildi... O gol ateşleyici bir goldü... Messi'nin goldeki sevincinden bunu hatırlayabiliriz... Sonrasında takımın iyice birbirine kenetlenmesi ve her maçta üzerine koyarak çılgınlar gibi oynamaları ve Messi'nin bu yaşına rağmen bu takımı getirdiği nokta... Bambaşka bir şeysin be adam, bambaşka... Aptal özürlü Lautaro olmasa Messi bu turnuvayı 3 fazladan asist ile tamamlamış olacaktı... Hatta gol kralı da olmuş olacaktı matematiksel olarak çünkü maç uzatmaya kalmamış olacaktı...

Bazıları Mbappe'nin hem turnuvanın hem final maçının en iyisi olduğunu söylemiş de buna gülsem mi ağlasam mı bilemedim... Dünkü maçta 80 dakika ortalıkta gözükmeyen ve ezilen Mbappe 1 (Ajrantin defans rezaleti) penaltı ve 1 çok iyi gol vuruşu ile maçı dengeye getirdi. Uzatmalarda da keza yine 1 drippling dışında hepsinde ezilen ve hiç şans tanınmayan, bir şey yaptırılmayan adam yine 1 (Arjantin defans rezaleti) penaltı ile maçı penaltılara taşıdı. Tek başına maçı ve turnuvayı alacakmışmış... Güldürmeyin adamı lütfen... 3 golünden sadece 1'isini kendisi hazırladı ve bitirdi. Penaltıların hepsi Arjantin hediyesi... Hiçbirinde kendi katkısı yok. Messi ise penaltı dışında hem Arjantin'in 2. golünü hazırladı, hem 3. golünü hazırladı ancak Lautaro çöpü atamayınca kendi tamamlamak zorunda kaldı. Onun dışında maç içinde hazırladığı pozisyonları ve gol için yaptığı denemeleri ve maç içindeki yaptığı diğer şeyleri söylemeye bile gerek yok... Aynı şekilde önceki turlarda Mbappe Çeyrek ve Yarı Finalde ne gol ne asist yapabildi tam anlamıyla silindi sahadan ama gelin görün ki turnuvanın en iyisiymiş. Gruplarda çöp takıma karşı şov yaparak, Polonya'ya karşı şov yaparak 7 maçın 3'ünde iş yaparak en iyisi olunmuyor... Messi 7 maçın 6'sında oynadığı maçların en iyisiydi... Bunu gol ve asistlerden bağımsız söylüyorum... Fransa çok iyi bir takım ve çok iyi bir jenerasyon ve Mbappe ile birlikte çok güçlüler. Ancak Arjantin Messi olmadan koca bir hiç... Bunu gözü olan herkes söyleyebilir. Bu turnuvada Messi olmasa Arjantin bırak finale gelmeyi gruptan çıkamayacak bir durumdaydı... Messi hem Mvp'yi hem de kupayı sonuna kadar hak etmiştir ve bu başarıyla da zaten olmayan bir tartışmayı resmi olarak sonlanldırmıştır... Gerisini tarih zaten yazacaktır...

Emi Martinez, Julian Alvarez, Enzo Fernandes, Mac Allister, De Paul, Cuti Romero, (Son hatan hariç) Otamendi, (2-0'dan 2-2'ye maç satmaların hariç) Lionel Scaloni... Hepiniz gerçekten büyük işler yaptınız... Messi başrolde ve işin bitirilmesinin yüzde 80'inde büyük katkıya sahip olsa da sizin emeklerinizi hiçe saymak büyük ayıp olur... Bu takım gerçekten inanılmaz bir ruhla oynadı ve o ruhu son dakikaya ve saniyeye kadar sahaya yansıttı... Messi'nin milli takımı -henüz- bırakmadığını da düşünecek olursak en kötü ihtimal Copa America 2024'te de bu ekibi birlikte izleyeceğimizş düşünüyorum... 2026 World Cup Messi yaş 39... Neden olmasın ki... Kralım bu oyun tarzıyla ve müthiş profesyonel yapısıyla ve bu harika genç nesil jenerasyonla neden olmasın...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bazıları Mbappe'nin hem turnuvanın hem final maçının en iyisi olduğunu söylemiş de buna gülsem mi ağlasam mı bilemedim... Dünkü maçta 80 dakika ortalıkta gözükmeyen ve ezilen Mbappe 1 (Ajrantin defans rezaleti) penaltı ve 1 çok iyi gol vuruşu ile maçı dengeye getirdi. Uzatmalarda da keza yine 1 drippling dışında hepsinde ezilen ve hiç şans tanınmayan, bir şey yaptırılmayan adam yine 1 (Arjantin defans rezaleti) penaltı ile maçı penaltılara taşıdı. Tek başına maçı ve turnuvayı alacakmışmış... Güldürmeyin adamı lütfen... 3 golünden sadece 1'isini kendisi hazırladı ve bitirdi. Penaltıların hepsi Arjantin hediyesi... Hiçbirinde kendi katkısı yok. Messi ise penaltı dışında hem Arjantin'in 2. golünü hazırladı, hem 3. golünü hazırladı ancak Lautaro çöpü atamayınca kendi tamamlamak zorunda kaldı. Onun dışında maç içinde hazırladığı pozisyonları ve gol için yaptığı denemeleri ve maç içindeki yaptığı diğer şeyleri söylemeye bile gerek yok... Aynı şekilde önceki turlarda Mbappe Çeyrek ve Yarı Finalde ne gol ne asist yapabildi tam anlamıyla silindi sahadan ama gelin görün ki turnuvanın en iyisiymiş. Gruplarda çöp takıma karşı şov yaparak, Polonya'ya karşı şov yaparak 7 maçın 3'ünde iş yaparak en iyisi olunmuyor... Messi 7 maçın 6'sında oynadığı maçların en iyisiydi... Bunu gol ve asistlerden bağımsız söylüyorum... Fransa çok iyi bir takım ve çok iyi bir jenerasyon ve Mbappe ile birlikte çok güçlüler. Ancak Arjantin Messi olmadan koca bir hiç... Bunu gözü olan herkes söyleyebilir. Bu turnuvada Messi olmasa Arjantin bırak finale gelmeyi gruptan çıkamayacak bir durumdaydı... Messi hem Mvp'yi hem de kupayı sonuna kadar hak etmiştir ve bu başarıyla da zaten olmayan bir tartışmayı resmi olarak sonlanldırmıştır... Gerisini tarih zaten yazacaktır...
Utanmaz adam… Messi’nin attığı gollerin kaçı penaltı…

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Sana bu korku yeter de artar bile kütük :A 120+3'te şu pozisyon gol olsa şu anda dansöz gibi kıvırtıp avatarına Mbappe koyup Fransa şampiyonluğunu kutluyor vaziyetteydin :A @Sherlock

------

Bu maçtan sonra yumuşamıştır bence bir tık. :A

Birinci cümlene katılıyorum. İkincisine ise kısmen katılıyorum. :A City ile PSG'yi çok bir tutmamak lazım ya, City çok başarılı bir yapılanma. O kültür yok ama diğer her şey mükemmel, kültür de zamanla oturacak gibi gözüküyor maalesef. Arap zenginler Liverpool'umuzu bile alacak gibi duruyor zaten, petrol futbolu hepten ele geçirecek. :A
Habere göre Perez başkanım da bu performansa kayıtsız kalamamış durumda. Ama Araplar salmaz bu çocuğu ya :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sana bu korku yeter de artar bile kütük :A 120+3'te şu pozisyon gol olsa şu anda dansöz gibi kıvırtıp avatarına Mbappe koyup Fransa şampiyonluğunu kutluyor vaziyetteydin :A @Sherlock

------

Habere göre Perez başkanım da bu performansa kayıtsız kalamamış durumda. Ama Araplar salmaz bu çocuğu ya :A

Pepsi lobisini bu genç yaşında nasıl da korkuttu kardeşim benim, kalecilerine dua etsinler. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Utanmaz adam… Messi’nin attığı gollerin kaçı penaltı…
Ne fark eder biz finali konuşuyoruz ve finalde 2 penaltı atan Mbappe'ydi... Hattrick yaptı ama 2 penaltı ile yaptı... Ki onun dışında Messi'nin penaltı dışındaki performansını ve maç içinde yaptıklarını da yazdım zaten mesajımda... Big Chance Created istatistiğinde lider... Ki bu istatistik Kilit pasların dışında yüzde 100 gol pozisyonu hazırlamalarda verilir. Onun dışında zaten kilit paslarda da lider veya 2.'di kralım... Dripplinglerde 3. sırada olması lazım veya 2. sırada... Bu adam hücumun her alanında takımını taşıdı turnuva boyunca... Üstüne asist kralı oldu ve 7 gol attı... G/A'de Mbappe ile liderliği paylaştılar... Ki Fransa takımının gücü ile Arjantin'i kıyaslamayalım istersen... Messi'nin Arjantin'e ne ifade ettiğini hepimiz biliyoruz...

• Beğendim