Diğer Castle Rock 1.Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İlk bölüm itibariyle daha çok konuyu anlamaya çalıştık. İlgi çekici, gizemli bir konusu var :A İzlenir :A

Yoldaşlarımla beraber izler yorumlaşırız :A @destere @MasacRE- @Çiğdem-

İlk bölümde bir sürü soru işareti bıraktılar :D Henry'nin 11 günlük kayıp hikayesi ve kafeste tutulan adamın durumu şimdilik ilgimi çekti. Merakla bekliyorum sebeplerini :A

Gardiyanın elinde el feneri ile adamı bulduğu sahne çok iyiydi. Gerilimi alttan alttan verdiler. Tırsmadım desen yalan olur :lol:

İntihar sahnesi ise güzeldi. Emekli müdür, hücredeki elemana niye Henry'e haber vermesi gerektiğini söyledi acaba?

@destere @Çiğdem-
Çarşambadan sonra daha konuya uğramıcak güvenmeyin ayoll ve MS de 1 basın :A :A :A @destere
Orada bir şey olduğunu sanmıyorum, şeytan çocuk ilgilenmez öyle şeylerle :A

Hiç merak etmeyin bende o iş :A

Bu maskelide iş var gibi @destere, @Çiğdem- gibi boş boş izlemiyor da :A Ne yapalım bekleyelim mi onu sizce :A
maskeli düzenbaz bizden iyi anlamış sanki izlediği bölümü:)
harbiden bunda iş var şu yedinci bölümde anlamadığımız yerleride anlatsa sonra defolup gitse yalı kazığıyla birlikte güzel olacak :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x6. Bölüm

ortalara doğru bayağı sıkıldım neyseki son sahne iyiydi :)

alan şeytanın isteğiyle hurdalıkta eski araba arıyor bulduda hemde silah zoruyla elde etti arabayı :)
avukat henry ergen velediyle buluştu
anne ruth alzheimer hastasımı? yoksa rolmü yapıyor kadın? işine gelen yerleri bal gibide hatırlıyor işine gelmeyince saçmalamaya başlıyor :)
henry geçmişte duyduğu sesleri araştırıyorda bir yere vardığı yok ..
bu arada mahzendeki oğlan bill mal mal dolaşırken ihtiyar kadın ruth neden onun elbisesini ölen kocasına benzetti orasıda karışık işler
molly henry e babasını kendisinin öldürdüğünü söyledi ama henry malı inanmadı? sanırım kadının saçmaladığını düşündü oysaki kadın doğruyu söylüyordu :)
ruth un torununa anlattığı hikayede karışıktı burdayım ama değilim hikayesi
henry ormanda ilerlerken sağır dilsiz zenci ile yanındaki veletle karşılaştı onlarla yaptığı 10 dakikalık diyaloğ çok sıkıcıydı :)
güya henry nin babası tanrının sesi adını verdiği schismanın sesini net duymak için bir alet inşa etmişte o öldükten sonra sağır zenci tamamlamış aleti neyse yanı sağır dilsiz
zenci ihtiyar, avukat henry i süzgeç adı verilen cihaza soktu şiddetli schismaya maruz kalan henry nin ebesi bellendi gibi :)
son sahne biraz daha heyecanlıydı alan mahzendeki oğlana arabayı bulduğunu analatıyorduki oğlanın elindeki kan ve ruth un ortadan kaybolması evin altüst oluşu heyecanlı bir son yarattı :)

1x6

Şeytan çocuk kafese kapatıldığından dolayı epey sinirlenmiş, intikamını alacak galiba teker teker. Ruth'dan başladı işine :A Ayrıca avukatın onu götürdüğü hastanede de yangın çıkmış ölenler olmuş. Bunca olaydan sonra güçleri varmış gibi görünüyor ama bilerek mi bilmeyerek mi yapıyor bunları anlayamadım.

Henry de daha önce de gördüğü adam ile çocukla ormanda karşılaştı. Çocuğun hal ve hareketleri korkuyor gibiydi bir şeylerden. Adam da sağırım ayağına numaralar çekip en son tıktı Henry'i sessiz yere. Orada dinlesin etrafı bakalım doğru mu söylüyormuş adam yoksa uyduruyor mu anlarız :A
6.Bölüm
Aaa bu zenci herifin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ben ayoll tüm izlediğim dizilerde tek pasif başrol galiba hiçbir etkisi yok zaten kütük beyin
tuhaf filmlerinde oynuyormuş oradan belli :A
Şeytan oğlanın dısarıda olmasıyla biraz hareketlilik oluyor özellikle moruk adam biraz aksiyon kattı son sahnede ise şeytan oğlanın eli niye kanamış evde oan ne oldu
bakalım :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x7. Bölüm

harika bir bölümdü @Çiğdem- @MasacRE- su gibi aktı bölüm ama malesef hiç bir fok anlamadım :)
yaşlı kadın ruth geçmişle geleceği içiçe yaşıyor kafayı sıyırdığı açık seçik ortada oralar güzeldi heyecanlıydı ama son sahnede kadın kocası diye şerif alanımı vurdu hayalmi kurdu? vurduysa vurduğu an hangi zaman? şimdimi? geçmişmi, gelecekmi öff öff keşke anlasaydım :) neyse siz izleyince dikkatli izleyin anlatırsınız banada :)
7.Bölüm Aaa vlla ne olduğunu bende anlayamadım ama en azından son bölümler artık bakılacak sahne çıkıyor yanı anlamasak bile oda bir şeydir :A :A :A @MasacRE-
Aaa bu yaşlı moruk kadın bizim Flash gibi sürekli geçmiş gelecek dolaşıp duruyor yolculuk ediyor yıllar arasında :A :A :A

Yaşlı moruk adam öldümü burada soru o ama hortlamayacağına göre acaba adamı öldürdükten sonra tekrar geçmişemi gitti bu kaçık moruk kadın :A Büyük ihtimalle öyle olmuş olabilir geçmişten bir sahneydi sanırım hortlamadıysa eğer öldü galiba :( :( :(

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
sen önce bu gece bir yediyi izlede senin yorumunu bekliyordum kaç gündür:) sonra duruma bakarız onlar çok fazla ağırdan gelirse biz devam ederiz :)
Ee napıyoruz bekliyoruz mu onları şimdi? :A Senin hogatha da durakladı kaldı :A @Çiğdem-
Aaa ayıp ayıp biz kütüğü bekleyelim ayoll sonra işte bugün izleyecem dedim 6-7 izleyip geldim siz yine ne diyorsunuz iki kütük
u075.gif
u075.gif
u075.gif

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
7.Bölüm Aaa vlla ne olduğunu bende anlayamadım ama en azından son bölümler artık bakılacak sahne çıkıyor yanı anlamasak bile oda bir şeydir :A :A :A @MasacRE-
Aaa bu yaşlı moruk kadın bizim Flash gibi sürekli geçmiş gelecek dolaşıp duruyor yolculuk ediyor yıllar arasında :A :A :A

Yaşlı moruk adam öldümü burada soru o ama hortlamayacağına göre acaba adamı öldürdükten sonra tekrar geçmişemi gitti bu kaçık moruk kadın :A Büyük ihtimalle öyle olmuş olabilir geçmişten bir sahneydi sanırım hortlamadıysa eğer öldü galiba :( :( :(
6.Bölüm
Aaa bu zenci herifin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ben ayoll tüm izlediğim dizilerde tek pasif başrol galiba hiçbir etkisi yok zaten kütük beyin
tuhaf filmlerinde oynuyormuş oradan belli :A
Şeytan oğlanın dısarıda olmasıyla biraz hareketlilik oluyor özellikle moruk adam biraz aksiyon kattı son sahnede ise şeytan oğlanın eli niye kanamış evde oan ne oldu
bakalım :A
harikasın hogatha daha çok bekleriz diyordum ama bir çırpıda yetişmişsin :)
yedinci bölümde işte o geçmişe gel gitler kafamı allak bullak etti bende işin içinden çıkamadım :)
harbiden şerif öldümmü öldüyse geçmiştemi öldü kadın kapıda tekrar onu karşıladığında o sahne haymiydi gerçekmi gerçekse öldüde dirildimi moruk şerif kadın birde kendini takip ediyordu geçmişe gidişlerde kadını gençlik haliyle değilde yaşlı haliyle izledik :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
harikasın hogatha daha çok bekleriz diyordum ama bir çırpıda yetişmişsin :)
yedinci bölümde işte o geçmişe gel gitler kafamı allak bullak etti bende işin içinden çıkamadım :)
harbiden şerif öldümmü öldüyse geçmiştemi öldü kadın kapıda tekrar onu karşıladığında o sahne haymiydi gerçekmi gerçekse öldüde dirildimi moruk şerif kadın birde kendini takip ediyordu geçmişe gidişlerde kadını gençlik haliyle değilde yaşlı haliyle izledik :)
Hayal değildi kadından haric moruk adamı dısarıda tek gösterdiler eve geldiğini yanı kadının gözünden bir olay değildi :A

Ya hortlayıp döndü ya da moruk kadın yine geçmişe gidip öyle vedamı etti artık bilmiyorumda yanı o sahne geçmiş sahnemi yoksa olayların devamındakı sahnemi ama bence öldü veda gibi bir şeydi diye düşünüyorum 8 de görücez :( :( :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hayal değildi kadından haric moruk adamı dısarıda tek gösterdiler eve geldiğini yanı kadının gözünden bir olay değildi :A

Ya hortlayıp döndü ya da moruk kadın yine geçmişe gidip öyle vedamı etti artık bilmiyorumda yanı o sahne geçmiş sahnemi yoksa olayların devamındakı sahnemi ama bence öldü veda gibi bir şeydi diye düşünüyorum 8 de görücez :( :( :(
sen ayrıntıları daha iyi anlamışsın sanırım birde bakalım @MasacRE- konu hakkında neler diyecek :) ben karman çorman ettim işi :) olaylar geçmişte yaşandıysa zenci avukatın ihtiyar şerifle ve annesiyle ola sohbetleridemi geçmişteydi :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
sen ayrıntıları daha iyi anlamışsın sanırım birde bakalım @MasacRE- konu hakkında neler diyecek :) ben karman çorman ettim işi :) olaylar geçmişte yaşandıysa zenci avukatın ihtiyar şerifle ve annesiyle ola sohbetleridemi geçmişteydi :)
Aaa vlla sizin tuhaf dizileri 5.bölümden sonra hep anlamaya baslıyorum ben :F
Aaa yok öldürme olayı güncel zamanda yaşandıda son sahne geçmiş sahne gibi geldi bana tekrar o adamın gelmesini görüp bir nevi veda etti diye düşünüyorum adam gidiyorum diyince moruk kadın gitme dedi :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aaa vlla sizin tuhaf dizileri 5.bölümden sonra hep anlamaya baslıyorum ben :F
Aaa yok öldürme olayı güncel zamanda yaşandıda son sahne geçmiş sahne gibi geldi bana tekrar o adamın gelmesini görüp bir nevi veda etti diye düşünüyorum adam gidiyorum diyince moruk kadın gitme dedi :A
peki orda bizim şeytan oğlanı kadın niye kocasına benzettiki orası neyin nesiydi ? :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
peki orda bizim şeytan oğlanı kadın niye kocasına benzettiki orası neyin nesiydi ? :)
Aaa o kadarını bilmiyorumkı :F Moruk adamıda yanlıslıkla öldürdü gibi sankı :F

Şu son sahne güncel zamanmı değilmi onu 8 de görünce gerisini getiririz sanırım :A :A :A

Cicili bicili rüyalar :bhr::bhr::bhr:

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
1.sezon 2. Bölüm

Bu bölüm daha fazla soru işaretlerine dalış yaptık. Ne yani kafeste tutulan çocuk şeytanın kendisi mi ? :eek: Peki
kel kafalı müdür niye Henry'e yönlendirdi ? Mutlaka bir şeyler döndüğü açık :A

Henry'i kim görse baba katili muamalesi yapıyor yazık la adama :A Bar sahnesinde sarışın ablamızla olan konuşmaları güzeldi :)

Son sahnede nihayet karşılaştılar. Yavaş yavaş tempo artıyor :A

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1.sezon 2. Bölüm

Bu bölüm daha fazla soru işaretlerine dalış yaptık. Ne yani kafeste tutulan çocuk şeytanın kendisi mi ? :eek: Peki
kel kafalı müdür niye Henry'e yönlendirdi ? Mutlaka bir şeyler döndüğü açık :A

Henry'i kim görse baba katili muamalesi yapıyor yazık la adama :A Bar sahnesinde sarışın ablamızla olan konuşmaları güzeldi :)

Son sahnede nihayet karşılaştılar. Yavaş yavaş tempo artıyor :A
kel kafalı müdürün şeytan oğlanı niye henry e yönlendirdiğini yedinci bölüme geldiğim halde anlayamadım:) bir an önce yedinci bölüme gel belki sende jeton çabuk düşer :)