Bu Konuda Kendini Eleştir

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Genel olarak son dönemde aşırı tembelleştim, onun önüne geçmeliyim... Pandemi döneminde öğrencilik gerçekten de pek verimli geçmedi, geçmesi gerekirken.

Oldum olası alıngan ve fazla duygusal birisi oldum ve son dönemde zaman zaman bu daha yoğun şekle gelir oldu bazen. Bu gerçekten yorucu bir zaaf. Üç günlük dünyada değmeyecek ölçüde sonuçlara neden olabiliyor, insan daha da üzüldüğüyle ve üzdüğüyle kalıyor.

Aynı zamanda biraz da takıntı olayı gerçekten yoğunlaştı, bu hem zararsız hem zararlı ölçüde. Zararsız olanları zaten söz etmeye gerek yok, ancak zararlı tarzda olanlar ise unutamamak olayı. Bir şey eğer içimde ukte kaldıysa seneler sonra bile unutamıyorum, içimde acı his kalmaya devam ediyor bir hiç uğruna.

Zamanı değerlendirme konusunda kendime tokat atmalıyım artık, mecazen yani... İnanılmaz berbat bir zaman yönetimine sahibim son senelerde. Halbuki 24 saat fazlasıyla yeterli bir süre, ama plansız programsız yaşamak resmen ömrü ziyan ediyor.

Ve tabi ki uyku problemi, 6-7 senedir bir türlü düzenli disiplinli olarak 23.00 - 07.00 arası uyuma alışkanlığı kazanamadım. Aslında her şeyin kaynağı uyku düzeni. Uyku düzeni sağlansa diğer problemler de domino etkisiyle yavaş yavaş giderilebilir... Sağlıklı zihin için öncelikle sağlıklı uyku. O da bizde ne arar...
Dediğin özelliklerin hepsi bende var. Özellikle uyku ve plan yok bu uzun vadede hayatı boşa geçirme kısa vadede önemli yıl sonu sınavı için olumsuz

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Son zamanlarda tembel uykucu oldum. Daha az uyumaya çalışmalıyım

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Son zamanlarda tembel uykucu oldum. Daha az uyumaya çalışmalıyım
Bunu yazdın aklıma benim yine kendimi eleştireceğim bir noktada aklıma geldi ben de tam tersi yok uyumam gerek ama geç saatlere kadar uyumuyorum yatsam bile uykum tutmuyor oysaki çok fazla uyumama rağmen mesela yarın 8.30da canlı dersim var hâlâ uyumuyorum.

• Beğendim
Reactions: Dosi

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
8.30'da canlı dersim başlıyor ama 1.30 gibi uyuyorum. Sonra sabah canlı dersimi açıp yine uyuyorum hatta bazen kaçırıyorum ve kendime o gün için hedefler koyuyorum ama tembellik ediyorum örneğin bugün çok ders çalışacağım deyip sadece coğrafyadan not çıkardım. :A
Edit:2 tane de matematik sorusu çözdğm haklarını yemeyeyim. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Bunu yazdın aklıma benim yine kendimi eleştireceğim bir noktada aklıma geldi ben de tam tersi yok uyumam gerek ama geç saatlere kadar uyumuyorum yatsam bile uykum tutmuyor oysaki çok fazla uyumama rağmen mesela yarın 8.30da canlı dersim var hâlâ uyumuyorum.
Uyku ile ilgili konularım vardı. Uplatayım birini :A

Ya ben okul çağında 4-5 saatlik uykuyla oldum hep, ama ben başkaları gibi TV veya internete takılıyordum diye değil. Ders çalışıyordum ve hep dinçtim.
Son senelerde çalışırken 6 saat uyku hep yetti bana. Altına düşünce iş dönüşü aşırı yorgun olup akşam üstü uyuyup dengelerdim. Şimdi çok uyuyorum. Geç yatsam bile geç kalkarak. İstediğim zaman erken yatıyorum. Çok şükür kendimi uyku olsun, Internet, gezme veya yemek konusunda kontrol edebiliyorum :D

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060

Ya ben okul çağında 4-5 saatlik uykuyla oldum hep, ama ben başkaları gibi TV veya internete takılıyordum diye değil. Ders çalışıyordum ve hep dinçtim.
Son senelerde çalışırken 6 saat uyku hep yetti bana. Altına düşünce iş dönüşü aşırı yorgun olup akşam üstü uyuyup dengelerdim. Şimdi çok uyuyorum. Geç yatsam bile geç kalkarak. İstediğim zaman erken yatıyorum. Çok şükür kendimi uyku olsun, Internet, gezme veya yemek konusunda kontrol edebiliyorum :D
Keşke şu özelliklerden az bende de olsa. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Üni 1'de dersler 8.30'du :A 3'te uyuyup 7'de kalkıyordum ilk 1-2 saat zorlansa da sonradan kendime geliyordum o zamanlar dinçtimsss

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Üni 1'de dersler 8.30'du :A 3'te uyuyup 7'de kalkıyordum ilk 1-2 saat zorlansa da sonradan kendime geliyordum o zamanlar dinçtimsss
Yaşlanıyoruzssssss :A

Herşey aslında alışmaya bakıyor. 2-3 gün aynı saatlerde kendini alıştır sonra kendiliğinden o saatlerde uyku gelir

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Aslında benimde internet konusunda bir sıkıntım yok. Hiç bir şey yapmasam bile kolay uyuyan biri değilim nedense. Bazen acaba sağlık olarak bir sorun mu diye düşünüyorum. Bebekken bile bir türlü uyumazmışım anneme özellikle çok çektirmişim :A

• Güldürdün

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Aslında benimde internet konusunda bir sıkıntım yok. Hiç bir şey yapmasam bile kolay uyuyan biri değilim nedense. Bazen acaba sağlık olarak bir sorun mu diye düşünüyorum. Bebekken bile bir türlü uyumazmışım anneme özellikle çok çektirmişim :A
Uyumaya çalışırken 1 den 1000e kadar 1 koyun 2 koyun diye say sayarkene otomatik olarak vücut yorulup uyuyorsun 😅 dene gör

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yaşlanıyoruzssssss :A

Herşey aslında alışmaya bakıyor. 2-3 gün aynı saatlerde kendini alıştır sonra kendiliğinden o saatlerde uyku gelir
Yok ya şimdi ölürüm herhalde :A
Bazen 6 saat uyuyorum gün içinde Fifa oynarken bile odaklanamıyorum :A
Eskiden 4 saat uykuyla her şeyi yapardımssssssssssssssssss

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,729
Puanı
710
Son zamanlarda çok alıngan oldum. Yanlış yaptığımı bilsem de istemeden insanları triplerime maruz bırakıyorum :A