NBC Brooklyn Nine-Nine - Dizi Yorumları

Bölümleri biriktirip topluca izleyeceğim, öyle daha iyi oluyor. :D

Uzun süredir okuldan dolayı ihmal ettiğim dizilere şu tatilde başladım nihayet. :Z

Dün 13.bölümden başlayarak ilk sezonu bitirdim. :D

Kısa kısa yorumlarsak:

1x13
En iyi bölümdü bana göre. Özlemişim diziyi. :D
Boyle'un atla madalya alma sahnesi güzeldi. :D
Peralta ve Santiago'nun iddia olayı iyiydi, Jake Peralta'nın son anda 30 kişiyi tutuklatmasıyla iddiayı kazandı. :D
Bu arada Holt, Terry ve Terry'nin eşiyle aralarındaki sahaya dönme muhabbeti çok iyiydi. Çok güldüm bu bölüm.

1x14
Güzel bir bölümdü yine.
Köpeği mi karısı mı sohbetiyle başldı bölüm çok eğlenceli bir kısım olmuştu. :D

Bu bölüm Terry oldukça ön plandaydı ama gayet güzeldi. Çocuklarına ne kadar düşkün olduğunu gördük Jake'le birlikte. :D
Zaten Jake ve Boyle de onu düşünürek hareket ettiler bölüm boyunca. :D

1x15
Harika bir bölümdü ve bunu bize ilk sahneden gösterdi dizi. :D

Jake'in 'tek başına' sayı atma olayına çok güldüm. :D
Santiago'nun gitmeyeceğini biliyordum ama yine de Jake'in de gitmek istemediğini anlaması güzel oldu. Jake iyiden iyiye aşık oldu Santiago'ya. :bhr:
Bu arada Jake'in basket atarken merdivene çıkması ve düşmesi de bölümün en güzel yerlerinden biriydi. :D

1x16
15.bölüm kadar olmasa da güzel bölümdü. :D

Scully'nin partiye şortla gelmek yasak uyarısına rağmen şortla gelmesi güldürdü. :D Zaten Scully ve Hitchcock'un sahneleri çok güzel oluyor baya gülüyorum. :D
Jake'in New Yorker dergisinin araması, Amy'nin de yatak odasında olması ve sonrasında Terry'nin de gelip banyoya saklandığı sahneler çok iyiydi. :D

1x17
İyi bir bölüm değildi ama yine çok güldürdü. :D

Bölümün en iyi sahneleri kesinlikle Jake ve Boyle'un birbirlerine biber gazı sıkmaları ve daha sonra gazoz dökmeleriydi. :D Bu arada Boyle ve Vivian'ın sahneleri iyi oluyor ama Vivian'ı sevmedim tabiki de. :D

1x18
Yine iyi bir bölümdü.

Jake'in evindekiler komikti özellikle mektup küveti çok güldürdü. :D Bu arada Gina çok iyi bir karakter, Jake ile aralarındaki diyaloglar da iyiydi. :D
Boyle ve Rosa'nın işbirliği güzeldi ama en komik yer Boyle'un saç yutması oldu. :D
Bir de Hitchchock ve Scully'nin 14 tutuklama yapması, ondan önceki sene ise 6 tutuklama yapması sahneleri güldürdü. :D

1x19
Çok güzel bir bölümdü çok beğendim. :D

Jake Peralta'nın Amy'i kıskandığı sahneler gayet iyiydi sezon finaline doğru yavaş yavaş belli olmaya başladı Jake'in duyguları. :D
Cılgın Kek oyunu da gayet iyiydi özellikle Gina'nın erkekler tuvaletine girip Holt'u oyun oynarken yakalaması ve Holt'un suçluların yerini değiştirirken 3 kırmızı kıyafetliyi yanyana getirmesi çok komikti. :D
Rosa, Boyle'un onu düğününe çağırmamasına baya üzülmüştü. Bence bu ikiliden de birşeyler çıkacak. :D

1x20
Biraz ortalamanın altındaydı bölüm ama yine de güldürdü. :D

Boyle, Jake'i sağdıcı seçti bunun devamındaki baharatlı kek sahneleri çok iyiydi. :D Ayrıca Boyle'un tanga giymesi ve pantolonundan görünmesi oldukça güldürdü. :D
Terry'nin iyi ve güçlü olduğunu göstermek için arabayı kaldırma sahnesi iyiydi. :D

1x21
İyi bir bölümdü. :D

Holt'un elini alıçıda gördükten sonra ekibin tahminleri güldürdü ama özellikle Boyle çok güldürdü. :D Daha sonrasında Holt'un Jake Peralta'ya fotoğrafı göstermesi ve silmesi çok iyiydi. :D
Jake 8 yıldır çözülemeyen olayı nihayet çözdü. :D Amy'nin Teddy'le buluşacağı için söylediği yalan ve sonucunda gerçekten de dişinde çürük çıkması iyiydi. :D
Gizli banyo olayı çok güldürdü, flashback sahnesinde Boyle'un Gina'ya sana sürpriz parti hazırlıyoruz demesi çok iyiydi. :D
Bölüm sonundaki dans sahnesi çok iyiydi.:D

1x22
Çok iyi bir sezon finaliydi.

İlk sahnede Jake'in kovulduğunu söylemesi üzerine kısa bir şoka uğradım ama anlamıştım bir şeyler olduğunu. :D Gizli görev olayı iyi düşünülmüştü.
Terry'nin Japonya'daki flashback sahnesi çok iyiydi. :D Boyle ve Rosa arasında da birşeyler olacak gibi bakalım. :D Beklediğim olay gerçekleşti ve Peralta Santiago olayı sezon finalinde ortaya çıktı. Amy'nin ne tepki vereceğini merak ediyorum. :D

Güzel bir sezon oldu. Bugün 2.sezona başlayıp en kısa sürede açıkları kapatacağım. :Z

2x12

Genel olarak iyiydi.

İlk baştan jeneriğe kadar olan kısım çok iyiydi bence :D

Tatil maceralarıda güzeldi :D

Sarhoş Amy bölümün en iyisiydi :D

8/10

2x12

Baştan sona kadar eğlenceli ve güzeldi. :)

Genelde jeneriğe kadar olan kısımlar her bölümün en güzel sahnesi oluyor, izleyici çekmeye çalışıyorlar herhalde. :)

Tatil maceraları ve yeni yerler görmek güzeldi. Hep ofiste olmaz arada çıksınlar böyle dışarıya. :)

Amy'in sarhoş halleri çok tatlıydı. :)

8/10

2x13

Geneli pek iyi olmasada idare eder bir bölümdü.

Holt'un tuvalate yetişme sahnesi çok iyiydi sirenler filan :D

7/10

Madem okula gitmedim, ben de 2.sezona başlayayım dedim. :D

2x1
Çok iyi bir sezon açılışı olmuş. Jake'in jenerikten önce dediği 'bizi özlemişim' lafı çok iyi anlatıyor. :D Özlemiştim diziyi izlemeyi. :D

Jake'in ofise dönüşünde Boyle'un geldiğin tanımıyormuş gibi yapalım demesinden sonra hemen Jake'in gelişine sevinmesi çok güldürdü. :D

Terry'nin kafası karışmış yaşlı kadın, hayat kadını taklitleri çok iyiydi. :D

Boyle ve Gina'nın olayı kimse bilmesin sohbeti ve Boyle'un flashback sahnesi güldürdü. :D Ayrıca Boyle'un Derek'i kıskanması, hatta Bianca'nın evini bastığında Derek hakkında ne biliyorsun demesi çok komikti. :D

Bölüm sonundaki Jake ve Amy konuşması iyiydi. Jake, 'sabah benim için önemli değil.' dedi ama bunun yalan olduğunu da söyledi.

Gina ve Boyle kabusumuz bitti derken yeniden birlikte oldular. :F

Bölüm çok iyiydi gerçekten ben de puan vereyim artık. :D

9/10

2x12

Jeneriğe kadar olan kısım yine çok iyiydi. :D

Değişik mekanlar iyi oldu gerçekten. Sarhoş Amy sevimliydi yine. Genel olarak eğlenceli, hoş bölümdü. :):)

8/10

--------------

2x13

Bu bölüm de baya iyiydi. Aslında diğer bölümün konusu daha iyiydi ama bu bölüm daha komikti.

Özellikle Jake çok komikti tek tek hatırlamıyorum ama baya güldürdü beni bu bölümde. :D

9/10

2x13

Bölüm iyidi ben sevdim. Peş peşe iki bölüm izleyeceğimi sanıyordum sadece tek bölüm yayınlanmış. 20 dakika çok az hemen bitiyor, 30 dakika yapsalar keşke. :)

Terry çocuk beklediklerini herkesten saklaması, Jake'in daha sonra bunu öğrenip ikisi arasında saklı olmasına rağmen e-posta ile herkese duyurması ve devamında gelişen olaylar eğlenceliydi. :)

Jake'in Boyle'nin köpeklerini yıkadığı sahne ve Holt'un tuvalete yetişme sahnesi güldürdü. :)

8/10

2x2 2x3 ve 2x4'ü izledim bugün. :D

2x2
Bölüme Terry damga vurdu kesinlikle. :D Bölümün başındaki vazektomi muhabbeti iyiydi. :D
Terry'nin Jake için sürekli küçük kafa demesi güzeldi. :D

Madeline ve Holt'un flashback sahneleri güzeldi güldürdü. :D

Boyle'un Gina'ya olan mesajı komikti. :D bilgisayardaki resmini görünce istemsizce güldüm. :D
Boyle ve Rosa'nın kıyafetleri çok iyiydi. :D

8/10

2x3
Çok iyi bir bölümdü. :D Jimmy Jabs oyunları damga vurdu bölüme baya güldüm. :D

Çin yemekleri kısmı iyiydi Jake Amy'nin fotoğrafını çekti ve amy dayanamadı bıraktı. Scully o kadar yedi en sonunda da zehirlendi. :D Boyle ve Gina'nın kasedi ortaya çıkacaktı neredeyse. :D Hitchcock'un Boyle'a kasedi geri vermesi için sunduğu şartlar güldürdü. :D

Amy'nin zafer dansı güzeldi ama kısa sürdü Holt'a yakalandılar. :D Jake Amy'nin kazanması için bilerek kaybetti. Sevmiyorum dese de hala seviyor.
9/10

2x4
Diğer bölümlere göre biraz düşüktü ama yine güldürdü fazlasıyla.

Jake ve Holt iddiaya girdi. İddianın sonucunu izlerken çok şaşırdım. Holt çok iyi bir plan hazırlamış. :D Jake'in herkese verdiği kod adları güldürdü. :D Boyle ve Jake'in arabayı kurtarmak için yaşadıları komikti. :D

8/10

2x5 2x6 ve 2x7'yi izledim. Kısa kısa yorumlarsam,

2x5: İyi bir bölümdü. :)
Bölümün başında Jake'in ofisteki herkesi tanıdığını söylemesi ve Terry'nin üstüne atlaması komikti. :D
Gina ve Boyle'un durumu öğrenildi. Basıldıklarındaki halleri çok komikti. :F
Jake'in cebinden donut çıkardığında Amy'nin verdiği tepki çok güzeldi. Tabi o da arabaya döküldü. :)
Diaz ve Terry'nin bardaki sahneleri iyiydi, Diaz çok güzel olmuştu. :)

8/10

2x6: Yine iyi bir bölümdü.
Amy'nin geç kalmasından dolayı yapılan tahminler güldürdü. Özellikle Jake ve Boyle'un tahminleri. :) Ayrıca Holt'un doğru tahmininden sonraki tepkisi çok komikti.

Scully'nin kısa temsilcilik konuşması ve devamında başardım diyip, yere düşmesi komikti.:)

Eva Longoria diziye gelmiş güzel olmuş. Jake'in yargıça öpücük atması güldürdü.:)

Bölümün sonu da güzeldi Gina ve Boyle'un anne ve babası aynı odada kaldılar. :)

8/10

2x7: Diğer iki bölüme göre daha çok beğendim. Güzel bir bölümdü.:)

Terry ve Holt'un sahneleri baya iyiydi bu bölüm. Holt'un top üstünde sekmesi baya güldürdü. Ayrıca Terry Holt hakkında kötü bir şey söyleyince Zeke hemen ona karşı iyi davrandı. :)

Jake'in Boyle'a artık 2 numara değilsin dediğinde Boyle'un Amy'e dönüp yerimde gözün vardı demesi komikti.:D Ayrıca Boyle'un dans sahnesi güldürdü.:D

Hitchcock'un balkonda kilitli kaldığını Jake Holt'a anlattı ve Holt'un başımızdan bir bela eksildi lafı komikti.:D

9/10

2x14

Geneli pek iyi olmasada idare eder bir bölümdü. :)

Sophia güzel kadın ama Jake ile ilişkilerini desteklemiyordum, senaristte beni duymuş olmalı ilişkileri başlamadan bitti. Jake gözünün önünde olan aşkı göremiyor.

Boyle'un babasıyla olan boylelar boylelar sahnesi komikti. :)

7/10

2x8
İyi bir bölümdü.

Baştaki doğum günü planı oldukça komikti ama daha da komiği Scully'nin raptiyeli bardağı içmesiydi. :D

Amy'nin sigarayı bırakmak için ekip arkadaşlarının uğraşları güzeldi.

Boyle ve Jake'in postacı sahnelerinde sıkıldım biraz ama yine de iyiydi.

8/10

2x9

Boyle'un ATM'de Holt'un gözlerini kapaması komikti. :D Rosa bu bölüm hastaydı ama sandalyede ordan oraya giderken baya güldüm. :D

Amy ve Jake bu bölüm çok iyiydiniz. Amy Jake'i seviyor. :)

Bir de Jake ve Sophia'nın kapı önündeki konuşması güzeldi. Yaşlı adamın dinlemiyordum diyip Amy kim demesi güldürdü. :D

7/10

2x10

Ortalama bir bölümdü yer yer güldürdü. :)

Jake'in Noel Baba hali komikti. Judy yakalandı ama iyi bir planla kaçtı. Jake'in en sevdiğim elimi kokuşmuş botuna kısmı komikti. Gina ve Boyle'un anne ve babası işi iyice ilerletmişlerdi.

7/10

2x11

Daha iyi bir bölümdü.

Bölümün başında Holt'un söylemeyecem demesine rağmen kendini tutamayıp yaptığı kelime oyunu güzeldi.

Terry'nin kızları için hazırladığı kitaptaki resimler güldürdü. Özellikle Gina için söylediği. :D

Diaz Holt'un yeğeniyle birlikte oldu. Holt'un bunu görünce köpeklerinin de burda olduğunu söylemesi güldürdü.

Peralta ve Boyle yine çok güldürdüler özellikle Boyle basket atamayıp düştüğünde güldüm.

8/10

2x15

İyi bir bölümdü.

Jeneriğe kadar olan kısım yine güldürdü :D Onun dışında Peralta'nın işi ciddiye alıp tatbikatı gerçeğe dönüştürmesi iyiydi :D

Sonuda sesli güldürdü :D

8/10

2x16

Bu sefer jeneriğe kadar olan kısım iyi değildi :D Aslında bölümde çok iyi değildi ama Jake reyiz kendi özellikleri sayesinde kurtarmış bölümü :D

Türk pazarı lafı iyiydi :D

7/10

Bu arada @OzaN @sürgünüm bıraktınızmı diziyi izlemiyorsun zamanında :D

2x14

Dizinin şu ana kadarki en zayıf bölümüydü herhalde, çoğu yerinde sıkıldım. :( Birkaç komik yer vardı ama kurtarmaya yetmedi. :)

6/10