2015 Brooklyn - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Film hakkında söylenmesi gereken her şey söylenmiş, Bir filmde her daim birincil olarak senaryoyu önemseyen biri olarak ben bile beğendim yapımı. Filmde olağanüstü bir hikaye, "haddi be!" (Cengiz Atay gibi :) ) dedirtecek bir kurgu elbet yok. Yapılış amacını başarıyla yerine getirmiş sade bir film, illa her filmde kurgu içinde kurgu olacak değil tabii. Gerçekçiliğini çok beğendim, bu yıl izlediklerim içinde en gerçeğe yakın filmlerden biri. Senaryodan çok duyguya hitap etmiş şiirsel bir film, verilmek istenen duyguyu hiç kasmadan ve yapmacıklaştırmadan yalın bir şekilde aktarmışlar.

Herkesin dediği gibi İrlandalı'ya ümit vermesi ilginç oldu fakat o kadar da olacak, belli ki kafası karışık. Pastacı şirret kadın onu tehdit ettikten sonra ancak kendine gelebildi, belki tehdit etmese çok farklı boyutlara gerçekten gidebilirdi. Gerçek hayatta da böyle olaylar yaşanmıyor değil, memleket hasretini çok iyi aktarmışlar.

Bu arada başroldeki kadının gözlerine âşık oldum, o ne güzel gözler öyle. :) Şimdiye kadar izlediklerim içinde en iyi kadın oyuncu adayım bu oldu.

7.0/10

harbiden kadın çok güzel.. bu sene oskar etkinliğinde çok sevdiğim üç kızdan biri , diğerleri tabiki alicia vikander ve brie larson :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
harbiden kadın çok güzel.. bu sene oskar etkinliğinde çok sevdiğim üç kızdan biri , diğerleri tabiki alicia vikander ve brie larson :)

Bu arada bu filmde Anna Hattaway yok muydu? Hani Brooklyn'in patronu (Brooklyn'ni kızın adı olarak daha çok yakıştırdım) kıyafet mağazasının kadın patronu işte. Ben onu Anna Hattaway sanmıştım, yeni öğrendim o olmadığını. :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu arada bu filmde Anna Hattaway yok muydu? Hani Brooklyn'in patronu (Brooklyn'ni kızın adı olarak daha çok yakıştırdım) kıyafet mağazasının kadın patronu işte. Ben onu Anna Hattaway sanmıştım, yeni öğrendim o olmadığını. :(

hayır yoktu filmde , eğer magazada yardımcı olan esmer uzun boylu kızla karıştırdıysan o değil o kadın benim mad men dede çok sevdiğim jessica pare
işte bu jessica pare
jessica-pare-1-sized.jpg

bu da anna hattaway

dcd0012081f6442dc214d2c6f6598951.jpg

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
hayır yoktu filmde , eğer magazada yardımcı olan esmer uzun boylu kızla karıştırdıysan o değil o kadın benim mad men dede çok sevdiğim jessica pare
işte bu jessica pare
jessica-pare-1-sized.jpg

bu da anna hattaway

dcd0012081f6442dc214d2c6f6598951.jpg

Baya benziyorlar ama, filmde özellikle o makyajla resmen ikizi gibiydi. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İzledim izledim izledim
Harika bir filmdi diyemicem... Çok düz bir filmdi. Sıla hasretiydi filan o duyguları hiç hissedemedim. Habire irlanda, irlandalıyım yuvamız eviimiz memleketimiz demeseler hiç hissetmeyecektim. Ailesinin ve çevresinin baskısından kaçıp, özgürlüğüne kavuşan bir genç kız izledim.

Anne despot, çaliştiği yerin (fırıncı/pastahaneci ne haltsa) o level atlamiş zaten. Bi abla sahip çıkmış kızı. O da dertten gitti garibim.
Kızın Brooklyn'e gidşi ve ordaki sarışın kadının ona yardım etmesi güzeldi. Keşke yola o kadınla devam eden bi macera olsaymış. Yada fırıncı kadının yanında çalişip filmin sonuna kadar eziyet görseydi de sonra Brooklyn'e gitme şansı yakalasaydı da mış mış da muş muş. Dedim ya özgürlüğü tadan kızın macerası diye, abla öldü kız zaten o zaman açıldı. Ezip geçebileceği saygı duyacağı kimsesi yoktu.

Kızın güzelliğine bişey diyemem, kızı ben de GOT'daki Sansa'ya benzettim:X

Neyse film hiç de Oscarlık değildi, tv için yapılan filmlerden farksızdı. 7 fazla bence 6 mı 6.5/10 kararsızım.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,755
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İzledim izledim izledim
Harika bir filmdi diyemicem... Çok düz bir filmdi. Sıla hasretiydi filan o duyguları hiç hissedemedim. Habire irlanda, irlandalıyım yuvamız eviimiz memleketimiz demeseler hiç hissetmeyecektim. Ailesinin ve çevresinin baskısından kaçıp, özgürlüğüne kavuşan bir genç kız izledim.

Anne despot, çaliştiği yerin (fırıncı/pastahaneci ne haltsa) o level atlamiş zaten. Bi abla sahip çıkmış kızı. O da dertten gitti garibim.
Kızın Brooklyn'e gidşi ve ordaki sarışın kadının ona yardım etmesi güzeldi. Keşke yola o kadınla devam eden bi macera olsaymış. Yada fırıncı kadının yanında çalişip filmin sonuna kadar eziyet görseydi de sonra Brooklyn'e gitme şansı yakalasaydı da mış mış da muş muş. Dedim ya özgürlüğü tadan kızın macerası diye, abla öldü kız zaten o zaman açıldı. Ezip geçebileceği saygı duyacağı kimsesi yoktu.

Neyse film hiç de Oscarlık değildi, tv için yapılan filmlerden farksızdı. 7 fazla bence 6 mı 6.5/10 kararsızım.
Bir karar versen iyiydi tablo için. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İzledim izledim izledim

nerdeyse 7 diyeceksin işte bende 7 demiştim zaten :) kız bayağı güzeldi hikayede çok böyle orjinal bişey olmamakla birlikte sessiz sakin seyirlik bişeydi kızın sansaya benzediğine katılmıyorum sansa bana soğuk geliyor paramparçadaki hazal gibi ? yani saoirse biraz daha sempatik :)

Bir karar versen iyiydi tablo için. :D

puanı 7 olarak hesaplasaydın ozan :) zaten yediye yakın falan filan derken yedi demek istemiş sanırım forumdash :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,755
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
nerdeyse 7 diyeceksin işte bende 7 demiştim zaten :) kız bayağı güzeldi hikayede çok böyle orjinal bişey olmamakla birlikte sessiz sakin seyirlik bişeydi kızın sansaya benzediğine katılmıyorum sansa bana soğuk geliyor paramparçadaki hazal gibi ? yani saoirse biraz daha sempatik :)

puanı 7 olarak hesaplasaydın ozan :) zaten yediye yakın falan filan derken yedi demek istemiş sanırım forumdash :)
6.5 aldım ben, eksik olacağına fazla olsun. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
6.5 aldım ben, eksik olacağına fazla olsun. :):)
Net karar ver deseydin 6 vericektim iyi etmişsin 6.5 vermekle:X @destere ne bilim şimdi hepiniz 7 verince acaba diyip tereddüte düştüm. Ben bunu 2. Kere izlemek istesem uyumak için izlerim:X dediğin gibi sakin bir film odaklanacak bi sahne filan göremedim hiç:/

orxan200e

Favori Üye
Reaksiyon puanı
48
Puanı
129
hos bir fimldi bu kadar.cok guclu film deyildi zaten bende boyle bekliyordum.hos bir melodram falan olucak diye dusundum zaten oylede oldu.fakat kizin sonlara dogru haraketleri beni cildirtdi.bumuydu buyuk ask dedim kendi kendime?=5.5

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hos bir fimldi bu kadar.cok guclu film deyildi zaten bende boyle bekliyordum.hos bir melodram falan olucak diye dusundum zaten oylede oldu.fakat kizin sonlara dogru haraketleri beni cildirtdi.bumuydu buyuk ask dedim kendi kendime?=5.5
hos geldin diyelim aramıza :)
yabancı film ve dizilerle ilgilenenlerin foruma gelmesi harika :)

orxan200e

Favori Üye
Reaksiyon puanı
48
Puanı
129
hos geldin diyelim aramıza :)
yabancı film ve dizilerle ilgilenenlerin foruma gelmesi harika :)
tesekkur ederim aslinda ben belkide 6 yil izliyorum bu forumu hatta 1-2 yil uye oldum fakat sonradan sifre falan unutdum faceyle girmek istedim fakat hep hata diye yazildi e bende artik bos verdim sadece izliyordum fakat bugun noolduysa her sey yolunda gitdi ve uyeligim onaylandi bu yuzden cok sevindim.nerdeyse hepinizi taniyorum:tearsofjoy:ama bir sorun var turkcem cok iyi degil o yuzden hem filmleri daha az sozle yorumluyorum hemde yanlis sozleri kullaniyorum.INSALLAH turkcem duzelirde filmleri daha genis genis yorumlarin vede daha duzgun sekilde

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
tesekkur ederim aslinda ben belkide 6 yil izliyorum bu forumu hatta 1-2 yil uye oldum fakat sonradan sifre falan unutdum faceyle girmek istedim fakat hep hata diye yazildi e bende artik bos verdim sadece izliyordum fakat bugun noolduysa her sey yolunda gitdi ve uyeligim onaylandi bu yuzden cok sevindim.nerdeyse hepinizi taniyorum:tearsofjoy:ama bir sorun var turkcem cok iyi degil o yuzden hem filmleri daha az sozle yorumluyorum hemde yanlis sozleri kullaniyorum.INSALLAH turkcem duzelirde filmleri daha genis genis yorumlarin vede daha duzgun sekilde

boşver hiç önemli değil zaten forumda türkçeyi tam doğru telafuz eden çok az insan var :) düşünebiliyormusun @xemrexxx o farsça arapça kuşdili karışımı türkçesiyle 150 bin mesaj yazmış :)) hatta ondan daha kötü durumda olan @Çiğdem- giresunca yazdığı halde onu bile anlıyoruz :) demekki bu işler türkçenin mükemmel olmasıyla alakalı değil bir şekilde anlaşılsın mesajın yetiyor :))

ayrıca mesajlarında bir sorun göremedim çok iyi durumda ?

bu arada memleket neresi aslen nerelisin türkçenin kötü olduğunu neden düşündün yani normalde yurtdışında falanmı ikamet ediyorsun ?

orxan200e

Favori Üye
Reaksiyon puanı
48
Puanı
129
boşver hiç önemli değil zaten forumda türkçeyi tam doğru telafuz eden çok az insan var :) düşünebiliyormusun @xemrexxx o farsça arapça kuşdili karışımı türkçesiyle 150 bin mesaj yazmış :)) hatta ondan daha kötü durumda olan @Çiğdem- giresunca yazdığı halde onu bile anlıyoruz :) demekki bu işler türkçenin mükemmel olmasıyla alakalı değil bir şekilde anlaşılsın mesajın yetiyor :))

ayrıca mesajlarında bir sorun göremedim çok iyi durumda ?

bu arada memleket neresi aslen nerelisin türkçenin kötü olduğunu neden düşündün yani normalde yurtdışında falanmı ikamet ediyorsun ?
azerbaycanliyim.bakude yasiyorum artik 10 yildir ondan once rusyada yasadim okula orda gitdim:-)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
azerbaycanliyim.bakude yasiyorum artik 10 yildir ondan once rusyada yasadim okula orda gitdim:-)

forumda azeri arkadaşlarımız çok hiç yabancılık çekmezsin zaten :) senin azeri olduğunu anlamadım bile türkiye tükçesiyle aran bayağı iyi gibi duruyor :)
hatta azeri arkadaşlarımız @Ahmad @RevaN @S.G.A.T. ve @EnveR den çok daha iyi durumda yazıların :))

EnveR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,767
Puanı
611
Web Sitesi
beniboylesev.wordpress.com