HBO Big Little Lies 1. Sezon Yorumları

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bu diziye bugün başlayacaktım ama vazgeçtim. Yedi bölümmüş ve yeni sezon gelecek yıl. Daha vakti var. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Başladım.
UTC gerçekten bayağı esinlenmiş bu diziden. :D Oya-Merve-Arzu'yu eşleştirdim ama Pelin'i bulamadım. UTC etkisiyle bayağı ısındım diziye daha ilk bölümden. :F

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x7
Nefessiz izledim.
Jane'e tecavüz eden adamın Perry olduğunu düşünmemiştim. Onun olduğunun anlaşıldığı sahneyi ağzım açık izledim. Daha sonra öldürenin Jane olduğunu düşünmüştüm ama onda da yanıldım. :D Bonnie öldürmüş adamı. Bir tek Amabella'yla uğraşan çocukların Perry'nin olduğunu tahmin edebildim. Beş kadın haklı bir cinayetin üstünü harika bir şekilde örttükten sonra çocuklarıyla birlikte sahile keyif çatmaya gittiler, oh sefaları olsun.
9/10

Ufak Tefek Cinayetler'in 7 saatlik ve sinir krizi geçirtmeyen versiyonu.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,722
Puanı
710
1×1
En sevdiğim karakter Madeline oldu. :D Bir anne için en kötü şey çocuklarının ona yeterince değer vermemesi olmalı. Sonlara doğru yine iyi şeyler yaşansa da üzüldüm.

Ziggy'nin böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ama o kız da niye yalan söylesin o da var. Bence bu olay çok büyütüldü özellikle Reneta saçmaladı. :A

Daha katil matili bırak kurbanı bile göremedik. :F Kurban Celeste'ın kocası olabilir diye düşünüyorum. Sadece tahmin.

Daha ağır bir dizi bekliyordum. İyi ki yanılmışım, devam edeceğim zaten mini diziymiş.

@Aserat UTC ve bu arasındaki ilişki ne, UTC'yi izlersem pişman olur muyum? :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
1×1
En sevdiğim karakter Madeline oldu. :D Bir anne için en kötü şey çocuklarının ona yeterince değer vermemesi olmalı. Sonlara doğru yine iyi şeyler yaşansa da üzüldüm.

Ziggy'nin böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum ama o kız da niye yalan söylesin o da var. Bence bu olay çok büyütüldü özellikle Reneta saçmaladı. :A

Daha katil matili bırak kurbanı bile göremedik. :F Kurban Celeste'ın kocası olabilir diye düşünüyorum. Sadece tahmin.

Daha ağır bir dizi bekliyordum. İyi ki yanılmışım, devam edeceğim zaten mini diziymiş.

@Aserat UTC ve bu arasındaki ilişki ne, UTC'yi izlersem pişman olur muyum? :D
Ben UTC'yi izlediğini sanıyordum. :A Polis soruşturması kısımları UTC'ye benziyor ama büyük ölçüde farklı. Özellikle ilk 14 bölümü çok iyi. Sonradan herkes bozuldu falan diyor ama ben o bölümleri de keyifle izledim. Bu dizi de bana biraz abartılmış gibi geliyor ama özünde kötü bir dizi değil. Bol zamanın varsa ikisini de izle. :D

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,722
Puanı
710
Ben UTC'yi izlediğini sanıyordum. :A Polis soruşturması kısımları UTC'ye benziyor ama büyük ölçüde farklı. Özellikle ilk 14 bölümü çok iyi. Sonradan herkes bozuldu falan diyor ama ben o bölümleri de keyifle izledim. Bu dizi de bana biraz abartılmış gibi geliyor ama özünde kötü bir dizi değil. Bol zamanın varsa ikisini de izle. :D
İlk bölüm gayet iyiydi, devam edeceğim. UTC biraz uzun olduğundan korkuyorum başlamaya. Normalde böyle gizemli dizileri severim. :D Zaten bir yerli diziye başlayacaksam bu UTC olurdu galiba. :A

Bir de yazmayı unutmuşum jenerik harika. :) @xemrexxx

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
İlk bölüm gayet iyiydi, devam edeceğim. UTC biraz uzun olduğundan korkuyorum başlamaya. Normalde böyle gizemli dizileri severim. :D Zaten bir yerli diziye başlayacaksam bu UTC olurdu galiba. :A

Bir de yazmayı unutmuşum jenerik harika. :) @xemrexxx
tek fark burada zamanla kaynaşıyorlar kadınlar ; UTC de zamanla düşmanlıkları artyor:A

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,722
Puanı
710
Yeniden başladım ve kısa zamanda 7 bölümü bitirdim. Dizinin devam kararı almış olmasına ne kadar sevindim anlatamam. :Z Gerek oyunculuklar gerekse çekimleri oldukça iyiydi. Baya zevk aldım izlerken.

En sevdiğim karakter Madeline kesinlikle. Törende de giyimiyle farkını ortaya koymuş. :A Yeni sezonu, onun cinayetten sonraki hayatını öğrenmek için bile izleyebilirim. Son gecede sanki hikayesi yarım kaldı.

Dizinin sonundan pek memnun olmadım açıkçası, kurbanın sadece son bölümde gösterilmesi ve öğrendikten sonra çok az bir zaman geçerek dizinin sona ermesi bana “oldu bitti’’ havası verdi. Tabii sondaki dayanışma harikaydı. Diğer sezonda bu dayanışmanın süreceğini sanmıyorum yine birbirlerine düşman kesilirler.

Katilin Bonnie çıkması ise hem sürpriz olması hem de dizinin vermiş olduğu mesaj dolayısıyla doğru bir hamle olmuş bence. :)

Dizinin jeneriği cidden muhteşem olmuş:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1-2

İlk 2 bölüm ilgi çekici başladı. Geceye kadar izledim durduramadım kendimi.:bhr:
Kadro çok enteresan oynuyor. Çok başarılı. Hele Madeline'e bayıldım. Tek kelime ile şahaneydi.:bhr: Ed ile ilişkileri ve küçük kızları hepsi on numara bir aile olmuşlar. Küçük kız o kadar tatlı ki bu ailenin ayrıca filmi cekilsin ve Madeline ile küçük kız devamlı tatlı tatlı tartışsınlar. İleri de o da Madeline gibi olur zaten.:F

Şiddet meraklısı Nicola Cidman ve enteresan eşide hoşuma gitti. Tüm cinayetleri işleyebilecek bir ćift gibi duruyor bu ikisi.
Jane ve çocuğuda enteresan. Çocuk çok psikopat bakıyor. At suratlı Renata'nın kızına kim onu yaptı. Acaba bu çocuk uyur gezerken derste uyuyup uyurken mi yaptı soru işaretleri hep aklıma.

Cinayetle ilgili şuan bi şeye degenilmedi. Küçük nüanslar var hep. Araya gerilip serpmek için

Amerikan yaşam tarzlarınıda izlemek keyifli oluyor. Bambaşka bir evren gibi. Değerli olan şeyler para ve sex. Fazla rasyoneller.
Doğa şahane. Ve o manzaralı evlere sahip olmak çok basit duruyor ABD'de. Gecektwn ilgi çekici kılmış yönetmen orada ki hayatı izleyiciye.:X

8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
3×4×5

Dizi beni baya sardı. Oyuncuların muhteşem oluşundan kaynaklı sanırım. Her ailenin hikayesi o kadar güzel oynanıyor ki hepsini izleyesim geliyor.:bhr:

Maddy çok tutarsız davranmaya başladı. Halbuki ki Ed ile mutlu olduğunu sanıyordum. Garibim Ed'de elinden geleni yapıyor güzel eşini elinde tutmak için ama nafile. Karıya yapışan yapışana.:F
Sen gelip masaya oturursan adamda yapışır. Birde karşılık verdi pis edepsiz.:A

Şu Celeste ne buluyor bu dürsüde anlamış değilim. Adam dövüp beceriyor sadece. Becerme kısmı hoşuna gidiyorsa bunu yapacak bir sürü kişi var. Kesinlikle ayrılmalıdır. Nicole rol için fazla cesur davranıyor. Sanırım 50 yaşındayım ama taşım gösterisi yapmaya çalışıyor dizide.:F

Jane'nim hikayesi bambaşka yöne verildi. Bu hikaye ile beraber oda git gide katil potansiyeline sahip kişi öldü gözümüzde. Oğlu garip gibi gösteriliyor ama hiç bir suçu yok. Reneta'nın kızı bi garip zaten. Başka başka şeyler yapmış olabilirler.
Bu arada iş yerinde o halleri çok komikti. Hiç saklama derdiniz yok madem bu kadar belli etmeyin. Bu amerikan hayatları hep gösteri. Bak nasıl sevisiyoruz derdinde yada bak nasıl arabam var derdindeler. Mutlu olduklarını herkese ilan etme huyları var. Garip..

Güzel gidiyor her şey.
Ortalama 8.5 falan tüm bölümlere. Kötü bölüm yok.:X