HBO Big Little Lies 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sezonun en iddialı dizilerinden biri bu pazar HBO'da başladı.

Başrollerini Reese Witherspoon, Shailene Woodley ve Nicole Kidman'ın paylaştığı dizinin yönetmenliğini Jean-Marc Vallée üstleniyor. Dizide Alexander Skarsgard, Adam Scott, Zoe Kravitz ve Laura Dern gibi pek çok ünlü isim de başrollere eşlik ediyor.

Üç kadın etrafında gelişen bir suç dizisi olan Big Little Lies ile ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

montage_biglittlelies.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Farklı bir dizi olmuş. Durgun bir başlangıç oldu, sadece bir girişti. Açılacağını düşünüyorum.

Kadro müthiş. Başrol üçlüsünden biri bile bir dizi için fazla lüksken üçü bir arada. :) Kadronun en çok parlayanı ilk bölüm itibariyle Reese Witherspoon. :)

Ortada bir cinayet var ama ona dair bir şey göremedik henüz.

Nicole Kidman'ın eşi bir garip. Küçük çocuk olayını ne büyüttü. :)

7/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
131,749
Puanı
1,061
Dizi çok iyi başladi kadro zaten real madrid:X
Pll seven @destere @mrt-06 bunu da sever tek farki burada kadinlar evli ve çocuklu:X
ölen kişi kadin galiba başka bir ipuci yoktu ilk bölümde

Ziggy den de bişiler çikacak gibi

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

İlk bölüm itibariyle fena değil. Süresinin 48 dakika olması çok iyi. Açılış jeneriğindeki şarkı hoşuma gitti. Oyuncular da ateş ediyor. :)

Ölen kişiyi gösterseler iyiydi ama sıkıntı yok bekleriz. Ziggy'nin şiddet yanlısı olabileceği gerekçesiyle çocuklarını uzak tutmak isteyen Alexander Skarsgard'ın eşi Nicole Kidman'a davranışı ilginçti. :)

@xemrexxx Ziggy'den çok annesi tehlikeli gibi. :)
7/10

Bir ara dizi başlayınca etiket yollarsın demiştin, unutacağımı mı sandın? :A @Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x1

İlk bölüm itibariyle fena değil. Süresinin 48 dakika olması çok iyi. Açılış jeneriğindeki şarkı hoşuma gitti. Oyuncular da ateş ediyor. :)

Ölen kişiyi gösterseler iyiydi ama sıkıntı yok bekleriz. Ziggy'nin şiddet yanlısı olabileceği gerekçesiyle çocuklarını uzak tutmak isteyen Alexander Skarsgard'ın eşi Nicole Kidman'a davranışı ilginçti. :)

@xemrexxx Ziggy'den çok annesi tehlikeli gibi. :)
7/10

Bir ara dizi başlayınca etiket yollarsın demiştin, utacağımı mı sandın? :A @Harunnn60
Vayy be başlamış mı? :D 1 yıl önce filan etiketle başlayınca diyordum. :A Bu akşam ilk bölüme bakacağım. :relaxed:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İlk bölümden daha güzeldi, karakterlere ısınmam da etken.

Reese Witherspoon harika oynuyor, karakterini de sevdim. Nicole Kidman bir dizi için fazlasıyla cesur. :) Shailene Woodley'yi çok göremedik bu bölüm ama yetinmeyi bilmek gerek. :)

Dizinin replik kalitesi yerinde, izlerken sıkmıyor. Jean Marc Vallée'nin yönetimi de harika.

Jeneriği de çok sevdim ben bu arada. :)

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
1x1

Sakin bir başlangıç oldu, ama konunun potansiyeli nedeniyle ileride daha hareketli bölümler izleyebiliriz. Reese Witherspoon başarılıydı, ama karakteri çok geveze ve takıntılı. Nicole Kidman'ın karakteri onun aksine soğuk ve ketum. Tabii hikayenin kilit noktası Shailene Woodley'in Jane'i olacak herhalde. Diğer oyuncular da iyiydi.

Jeneriği beğendim, kamera arkasında da yetkin isimler olduğu anlaşılıyor. Umarım böyle devam eder.

Bu arada The Fault in Our Stars'ta anne-kızı oynayan Shailene Woodley ve Laura Dern'in başka bir şekilde karşı karşıya gelmesi de güzel bir detay oldu. :)

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

İdare eder bir bölümdü yine. :)

Nicole Kidman ile kocası arasında, biribirlerini tokatlayıp üstüne de ''güzel bir seks yapalım'' gibi tuhaf bir ilişki durumu var. :) İlişkinin devam edebilmesi için dayak şart. :D

Jane'in oğlu bir rahat durmadı. Her gün okulda yeni bir vukuatı var, bakalım bu işin sonu nereye varacak? :)

Bu arada Reese Witherspoon’un kızının sekse olan merakı veya düşkünlüğü, Friends'te canlandırmış olduğu (Rachel'ın kardeşi) Jill Green'e benziyor. O da ergen ve Ross'u yatağa atma peşindeydi. :)

7/10

İlk bölümü hâlâ izlememişsin? :) @Harunnn60

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

İlk iki bölümün üstünde güzel bir bölümdü. Olaylar yavaş yavaş çözülüyor.

Celeste ve Perry'nin terapistteki sahnesini soluksuz izledim. :)

Celeste, ailesi ve arkadaşlarını tek etmiş Perry ile birlikte olabilmek için. Perry ise, karısını çok fazla kıskanıyor ve terk edileceğim endişesiyle de deyim yerindeyse ödü kopuyor. :)

Yalnız aralarında hâlâ dile getir(e)medikleri bir öfke var bence. Bu da bana Jane'e tecavüz eden kişinin Perry olduğunu düşündürttürüyor. Ve bunu Celeste de biliyor.

Nicole Kidman'ı daha çok cesur sahnede görebilmek için aralarındaki öfkeyi seviyorum, orası ayrı... :A
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Bir önceki bölüm kadar olmasa da güzeldi yine de. :)

Celeste veya Jane, Perry adlı narsist herifi öldürmüş olabilirler mi? İkisinden bir umarım yapmış olsun. :)

Madeline'in yönetmenle durumu da karışık, işin sonu nereye varacak bakalım. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

Karakterlere iyice alıştım ve sevmeye başladım. Hikayeleri derinleştikçe diziyi izlemesi epeyce keyifli hale geldi. :)

Nicole Kidman'ın terapi sahnesinde oyunculuğu muhteşemdi. O duyguyu çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Yalnız mazoşist kocası yüzünden, kadın ister istemez mazoşist olmuş. :)

Geçen hafta Madeline'in yönetmenle durumu karışık demiştim. Bu hafta daha da karışık bir hal aldı. :) Madeline'in eşi biraz saf gibi ama yönetmenin eşi Tori durumun farkında. En azından şüphelendi diyebiliriz.

Jane'in başına gelenler çok üzücü. Üzerinde bırakmış olduğu etki de devam ediyor. Kadın paronoyaklaşmış iyice.

Son olarak Celeste ve Perry'nin oyuncak mevzusu güldürdü. Manyak herif topladığı oyuncakları kadının başından aşağıya dökmüş. :D
9.1 ile IMDb'de en çok puan alan bölüm olmuş. Ben de buna yakın bir şey vereyim:

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

3 ve 4. bölümleri pek beğenmedim, fazla ağır geldi. Yoğun olduğum bir dönemde izlediğim için de yorum yapamadım, direkt 5'e geçeyim. :)

Bu bölüm önceki iki bölüme göre epey iyiydi. Jean-Marc Vallée yönetmenliğiyle dizide fark yaratmayı başarıyor gerçekten. Özellikle bu bölümde yönetmenliği epey sevdim. Kurgusu da epey iyiydi, farklıydı bölümün. :) Bir de ilk bölümden beri dizide kullanılan şarkılar şahane.

Celeste ve Perry'nin ilişkisi enteresan. Perry kesinlikle ruh hastası ama Celeste'in de pek ondan aşağı kalır yanı yok. :)

Jane'in durumu çok üzücü. Travmatik bir olayla uğraştığı yetmiyormuş gibi çocuğunu çılgınca koruyan garip anneyle falan uğraşması gerekiyor. :(

Madeline dizinin en renkli karakteri hala. Kocasını seviyor ama yine de aldatıyor? :(

Kaldı iki bölüm. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Finale 1 kala güzel bölümdü yine. :)

Perry ve Jane karşılaşması, Renata'nın kızına kimin saldırdığı, Celeste'in yeni ev tutması sonucu kocasıyla yaşayacak olduğu muhtemel kavga, Madeline'in Ed'e itirafı... her şey haftaya kaldı.

Renata'nın kızına Celeste'in ikizleri saldırıyor olabilir. Ebeveynleri fark etmese de evdeki şiddetten etkileniyor olabililer.

Son olarak Madeline'nin Bonnie'nin üzerine istifrası sesli güldürdü. :)

8.5/10

Jean-Marc Vallée demişken, Amy Adams'lı HBO dizisi Sharp Objects'in yönetmeni de o. :) @OzaN

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. Bölüm

muhteşem kadrosuyla zaten diziyi izlemeyi düşünüyordum ama unutmuşum bir türlü başlayamadım nedense :)
neyse sonuçta @sürgünüm ün hatırlatmasıyla geçde olsa başlamış olduk diziye
bu arada bölüm yorumuna geçmeden @xemrexxx yi kalaylayalım:) hani real madrid i izliyordun noldu? amatör futbola düşkün birinin real madrid i izlemesi sanırım kalite zehirlenmesine yol açtı birinci bölümden sonrası gelmemiş :) sadece sen değil başlayanlardan @sürgünüm haricinde herkes fire vermiş gibi :)
birde @Forumdash ı etiketleyelimde yine forumda olmadığım bir zamanda izlemiştim diyip aradan sıyrılır :)

bu dizideki oyuncuları eleştirmek benim haddime değil yani hepsi rolünün hakkını vererek kararında oynamışlar.. nasılki bir futbol maçında savunma mevkiinde oynayan birinden gol atmasını beklemek abes kaçarsa burdada savunmada oynayan oyunculara niye yırtınmıyorsun diyemeyiz rolü onu gerektiriyor öyle oynamış saygı duyuyoruz :) o yüzden oyuncuları değilde karakterleri kalaylayacağım :)

reese witherspon un madeline karakteri çok konuşan kafa şişiren insanı çileden çıkaran berbat bir karakterdi, ama kızı abigail (kızı şahaneydi ya :) ) olan diyaloğlarında sempatikleşti kadın :)

celeste (nicole kidman) orta yaşlarında kendisine genç bir sevgili bulmuş sıradan bir karakterdi fazla bir ilginç yanı yoktu

bonnie (zoe kravitz) muhteşem güzeldi ama fazla bir aktifliği yoktu ama güzeldi yani :)

renata (laura dern ) bu at suratlı kadından nefret ettim:) umarım tüm cinayet buna yüklenir hatta cinayeti işlememişse bile renatanın kodese tıkılması taraftarıyım :)

gelelim benim en sevdiğim karaktere, tabiki jane chapman( shailene woodley) muhteşem bişeydi:) hem asil, hem güzel onu kızdıranlardan nefret ettim.. at suratlı renataya olan nefretimde bu yüzden olabilir :) jane in o gizemli havası yetiyor zaten öylesine salınıp gezsede olur :)