HBO Big Little Lies 1. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x6. Bölüm

Penisin Tenis raketiyle etkisiz hale getirildiği güzel bir bölümdü :)

celeste nin raket kullanışı harikaydı tek vuruşla devirdi sapık kocasını :)
psikoloğun zoraki yönlendirmesiyle celeste aklını başına toplar gibi oldu kiraladığı ev artık tehlikenin yakın olduğunu hissedişinden dolayıdır ..
jane muhteşem bir varlık her bölümde neden az gösteriliyor diye isyanlardayım... oğluna yumurta ve spermlerle ilgili bilgiler aktarırken bile sempatikti :) at suratlı renata ile arayı düzeltti ama ben renataya güvenmiyorum :)
abigail insanlığa faydalı olacağım derken ırspı olup çıkacak nerdeyse :) madeline in kusarak gösterdiği tepkiler iğrenç olsada bonnie yi denk getirerek püskürtmesi komikti :)

1x6

Finale 1 kala güzel bölümdü yine. :)

Perry ve Jane karşılaşması, Renata'nın kızına kimin saldırdığı, Celeste'in yeni ev tutması sonucu kocasıyla yaşayacak olduğu muhtemel kavga, Madeline'in Ed'e itirafı... her şey haftaya kaldı.

Renata'nın kızına Celeste'in ikizleri saldırıyor olabilir. Ebeveynleri fark etmese de evdeki şiddetten etkileniyor olabililer.

Son olarak Madeline'nin Bonnie'nin üzerine istifrası sesli güldürdü. :)

8.5/10

Jean-Marc Vallée demişken, Amy Adams'lı HBO dizisi Sharp Objects'in yönetmeni de o. :) @OzaN
aradan 6 bölüm geçti ama balo gecesi ne olduğuna dair tek ipucu yakalayamayışım ya benim kusurum yada senaristin sır saklama başarısı diyelim :)

@OzaN 6. bölüm yorumun nerde? :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6. Bölüm

psikoloğun zoraki yönlendirmesiyle celeste aklını başına toplar gibi oldu kiraladığı ev artık tehlikenin yakın olduğunu hissedişinden dolayıdır ..
jane muhteşem bir varlık her bölümde neden az gösteriliyor diye isyanlardayım... oğluna yumurta ve spermlerle ilgili bilgiler aktarırken bile sempatikti :) at suratlı renata ile arayı düzeltti ama ben renataya güvenmiyorum :)
abigail insanlığa faydalı olacağım derken ırspı olup çıkacak nerdeyse :) madeline in kusarak gösterdiği tepkiler iğrenç olsada bonnie yi denk getirerek püskürtmesi komikti :)

aradan 6 bölüm geçti ama balo gecesi ne olduğuna dair tek ipucu yakalayamayışım ya benim kusurum yada senaristin sır saklama başarısı diyelim :)

Sen 7. bölümden azıcık izledin galiba. :) Yoksa ilk 6 bölümde balo ile ilgili bir şey geçmedi. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6. Bölüm

Atlamışım onu yorumlamayı. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen 7. bölümden azıcık izledin galiba. :) Yoksa ilk 6 bölümde balo ile ilgili bir şey geçmedi. :D
kesinlikle daha yedinci bölüme geçmedim ama 6. bölümde arada anlatanlar varya bir kadına bir erkeğe dönüyor bizim karakterleri yorumluyorlar onlar balodan bahsediyor yani 6. bölüm baloda bişeylerin olacağını bize sezdirdi ama ne oldu neyse birazdan izlerim :)
Atlamışım onu yorumlamayı. :D

zaten topu topu üç kişi izliyoruz yani bu kadar sakin bir konuda izleyenlerden biri bile fire verirse anında belli olur :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x7. Bölüm
FİNAL

güzel bir finaldi biraz daha heyecanlı bir son olabilirmiydi diye düşünüyorumda olmazdı sanırım çünkü ilk bölümden beri gelen bir standardı vardı dizinin o açıdan bu standardı bozmadan güzel sonuca bağladılar ,
perry nin jane tarafından öldürülmesini isterdim ölümü güzel oldu ama beni kesmedi bu son :) resmen krambolden gitmiş :)
bonnie nin neden perry i görür görmez onun peşine düştüğü sorusu hep aklımı kurcalayacaktır ? neden peşine düştü bonnie niye kıl kaptı adamdan gerçi tesadüfen peşine düşmese son vuruşu yapacak kimse kalmıyordu bonnie tam bir isabetle sapığı iterek güzel bir olaya neden olmuş oldu :)
ama yinede aklıma takılmışken sorayım bonnie niye perry nin peşine düştü @sürgünüm @OzaN bu soru hep kafamda dolaşıp duracak şimdi ömür boyu :))

son sahnede (jane, celeste ,madeline,bonnie,renata) beşlisinin çocuklarla birlikte yaşadıkları plaj keyfi harikaydı ..
birde baloda şarkı söyleyenlerin hepsi çok iyiydi bonnie çıktı tam onu övecektim ed salağı çıktı o da güzel söyledi şarkıyı hatta madeline i ağlattı namısız :) sonra tamda şimdi nathan ed i çekemediği için sahneye çıkıyor karğa sesiyle bizi güldürecek diyecektimki onunda şarkısı güzeldi bunların şarkıcılık geçmişlerini bilmem ama bizim süper starlardan daha iyiler :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7. Bölüm
FİNAL

güzel bir finaldi biraz daha heyecanlı bir son olabilirmiydi diye düşünüyorumda olmazdı sanırım çünkü ilk bölümden beri gelen bir standardı vardı dizinin o açıdan bu standardı bozmadan güzel sonuca bağladılar ,
perry nin jane tarafından öldürülmesini isterdim ölümü güzel oldu ama beni kesmedi bu son :) resmen krambolden gitmiş :)
bonnie nin neden perry i görür görmez onun peşine düştüğü sorusu hep aklımı kurcalayacaktır ? neden peşine düştü bonnie niye kıl kaptı adamdan gerçi tesadüfen peşine düşmese son vuruşu yapacak kimse kalmıyordu bonnie tam bir isabetle sapığı iterek güzel bir olaya neden olmuş oldu :)
ama yinede aklıma takılmışken sorayım bonnie niye perry nin peşine düştü @sürgünüm @OzaN bu soru hep kafamda dolaşıp duracak şimdi ömür boyu :))

son sahnede (jane, celeste ,madeline,bonnie,renata) beşlisinin çocuklarla birlikte yaşadıkları plaj keyfi harikaydı ..
birde baloda şarkı söyleyenlerin hepsi çok iyiydi bonnie çıktı tam onu övecektim ed salağı çıktı o da güzel söyledi şarkıyı hatta madeline i ağlattı namısız :) sonra tamda şimdi nathan ed i çekemediği için sahneye çıkıyor karğa sesiyle bizi güldürecek diyecektimki onunda şarkısı güzeldi bunların şarkıcılık geçmişlerini bilmem ama bizim süper starlardan daha iyiler :)
Bonnie, feminen davranışları ön planda olan bir kişi. Dizi kadın dizisi olduğu için bu dayanışma üstünde kurulu zaten. Ama dediğin gibi...

...Perry'yi ben de Jane'in öldürmesini beklerdim. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bonnie, feminen davranışları ön planda olan bir kişi. Dizi kadın dizisi olduğu için bu dayanışma üstünde kurulu zaten. Ama dediğin gibi...

...Perry'yi ben de Jane'in öldürmesini beklerdim. :)

harika bir dizi izliyorum şuan japon dizisi Woman (TV Mini-Series 2013– ) - IMDb diye karakterler muhteşem bunu @Forumdash ta izleyecekti sende bir göz at istersen aha buda izlediğim sitenin linki herkese tavsiye ediyorum @OzaN a bile :)
http://www.korediziizle2.com/kategori/japon-dizileri/woman

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x1

Sonunda işleri güçleri filan bitirdim diziye başladım çok şükür. :A @destere ve sürgünüm 'ün gözleri yaşarabilir. :A :A
Pek bir olay olmadı zaten.

Nicole Kidman'ın eşi bi ilginç doğrusu. Psikolojisi bozuk gibi. :D

Şu çocuk olaylarını fazla abartıyorlar zaten çocuklar umrunda değiller pek. Kendi itibarları önemli.

7.7

1x2
Yorumları okurken @destere 'nin ziggiy espirisine koptum. :F Dikine doğru diyor ya. :F
Çocukta bir tuhaflık var bakalım ne olacak. Ayrıca annesinin yeni gelmiş olması ile bu kadar yüklenilmesi şaka gibi. :D

Nicole Kidman ile eşinin fantezileri güldürdü. :A

Katil kim, ölen kim belli değil hala.

7.5

Dizi ile ilgili yorumum;
+Oyuncular çok iyi. Başroller sırıtmıyor.:relaxed:
Jenerik bende beğendim. :ok:
+Şu deniz manzaralı evler Allahım. :D Nasıl güzel ya. Orada yaşasam +80 yaş garanti +kesin. :F
+Türk senaristler bu diziyi yapabilir bence. :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x3 - 1x4

Şimdi tahmin ettiğim gibi Nicole Kidman'ın eşi sorunlu bir tip. Adama direk sinirlenince dayağa başlıyor. :A Ziggiy bence onun çocuğu. Zaten tip aynı. :A

Madeline de yoklukta adamla öpüştü. :F ama adam peşini bırakmayacak gibi duruyor. :F

7.5 diyelim.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061
1x1

Sonunda işleri güçleri filan bitirdim diziye başladım çok şükür. :A @destere ve sürgünüm 'ün gözleri yaşarabilir. :A :A

Şu çocuk olaylarını fazla abartıyorlar zaten çocuklar umrunda değiller pek. Kendi itibarları önemli.

7.7

1x2
Yorumları okurken @destere 'nin ziggiy espirisine koptum. :F Dikine doğru diyor ya. :F
Çocukta bir tuhaflık var bakalım ne olacak. Ayrıca annesinin yeni gelmiş olması ile bu kadar yüklenilmesi şaka gibi. :D

7.5

Dizi ile ilgili yorumum;
+Şu deniz manzaralı evler Allahım. :D Nasıl güzel ya. Orada yaşasam +80 yaş garanti +kesin. :F
ayol ben kdroyu hazırladım bile reese in rolü meryoşumun; nicoleunki birce akalaya; shailene (inşallah doğru yazmışımdır) @denizz19 marulunun hazalı ya da damla sönmez serenayına; iş kadını olan ebru özkan; 5.kadın da @Bully nin serenayı işte al sana kadro ben bunu timoşa ileteyim @Forumdash harekete geçmeden :D bu dizi kesin @Çiğdem- i çatlatır:A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ayol ben kdroyu hazırladım bile reese in rolü meryoşumun; nicoleunki birce akalaya; shailene (inşallah doğru yazmışımdır) @denizz19 marulunun hazalı ya da damla sönmez serenayına; iş kadını olan ebru özkan; 5.kadın da @Bully nin serenayı işte al sana kadro ben bunu timoşa ileteyim @Forumdash harekete geçmeden :D bu dizi kesin @Çiğdem- i çatlatır:A
Meryem'e güzel rol verirsin zaten hep. :A
Çiğdem için bu diziyi +30 yaşında izlemesi daha uygun olur. :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x5

Şu son 2 bölümden sonra ilaç gibi geldi. :Z

Celeste ile Perry'nin ilişkisine anlam veremiyorum. Hadi Perry deli onu anlıyoruz ama Celeste? Tamam 2 çocuk var yıllardır evlisin bir anda yıkamazsın yuvanı ama dayak yiyorsun ben kadın! Şu bölümde adam boğmaya bile kalkıştı seni. :F Bence aşırı problemlisin. :unamused:

Madeline'ye gelince oda ayrı sapıttı. Adama umut ver masasına otur filan. Öpünce karşılık ver. :F Sonra yuvamdı çocuğumdu. :A Gerçi kızların hepsi böyle. Birde erkeklere acımasız derler. :unamused: Kaza sahnesi iyi çekilmişti bu arada.:openmouth:

Jane'ye gelince oda silahla filan kafayı yiyecek iyice. Finale doğru tüm kadınlar sapıtmaya başladı. .:A

Şu küçük kız yine ısırılmış filan kim yapıyor merak ediyorum. Zaten annesi de ayrı bir cins. :F

8.0

@destere Diziyi izliyorum insan tebrik eder bi. Listemde ki dizilere başladım sonuçta. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x5

Şu son 2 bölümden sonra ilaç gibi geldi. :Z

Celeste ile Perry'nin ilişkisine anlam veremiyorum. Hadi Perry deli onu anlıyoruz ama Celeste? Tamam 2 çocuk var yıllardır evlisin bir anda yıkamazsın yuvanı ama dayak yiyorsun ben kadın! Şu bölümde adam boğmaya bile kalkıştı seni. :F Bence aşırı problemlisin. :unamused:

Madeline'ye gelince oda ayrı sapıttı. Adama umut ver masasına otur filan. Öpünce karşılık ver. :F Sonra yuvamdı çocuğumdu. :A Gerçi kızların hepsi böyle. Birde erkeklere acımasız derler. :unamused: Kaza sahnesi iyi çekilmişti bu arada.:openmouth:

Jane'ye gelince oda silahla filan kafayı yiyecek iyice. Finale doğru tüm kadınlar sapıtmaya başladı. .:A

Şu küçük kız yine ısırılmış filan kim yapıyor merak ediyorum. Zaten annesi de ayrı bir cins. :F

8.0

@destere Diziyi izliyorum insan tebrik eder bi. Listemde ki dizilere başladım sonuçta. :A
sen bu diziye ne zaman başlamıştın :) sonunda beklete bekletede olsa doğru yolu buluyorsun :)
jane e dokunma diğerlerini tepe tepe kullanabilirsin :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
sen bu diziye ne zaman başlamıştın :) sonunda beklete bekletede olsa doğru yolu buluyorsun :)
jane e dokunma diğerlerini tepe tepe kullanabilirsin :)
Jane şişmiş biraz sanki ya. Acaba anne diye mi biraz kilo al dediler. :A Baksana arka çıkmış yanaklar ayrı bağımsızlığını ilan etmiş. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1

7.7

1x2

7.5

Dizi ile ilgili yorumum;
aynen jenerik müziği muhteşemdir :)
aman türk versiyonu olmasın yabancısı bize yeterli :)

Jane şişmiş biraz sanki ya. Acaba anne diye mi biraz kilo al dediler. :A Baksana arka çıkmış yanaklar ayrı bağımsızlığını ilan etmiş. :A
olsun duru bir güzelliği var ordaki tüm sanatçıları seviyorum hem reese olsun hem nicole olsun hepsi harika ama jane bir başka tabi :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
aynen jenerik müziği muhteşemdir :)
aman türk versiyonu olmasın yabancısı bize yeterli :)

olsun duru bir güzelliği var ordaki tüm sanatçıları seviyorum heme reese olsun hem nicole olsun hepsi harika ama jane bir başka tabi :)
Son 2 bölüm kaldı bak bu diziiyi bitiriyorum not et yani. Pek tanık olmazsın normalde. :A

Jenerik harika cidden. Şu Bloodline jeneriği de çok hoş. :hearteyes: