HBO Big Little Lies 1. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2. Bölüm

reese witherspoon her bölümde coştukça coşuyor , bölümün yüzde sekseni onun etkisi altındaydı diğerlerine pek fırsat vermiyor kadın :)
celeste ve perry arasındaki münasebetler çok fantazikti bu kadarını bende hayal etmezdim, sert sevişiyorlar :)
jane in tıfıl oğlu ziggy ismindenmi kaynaklı nedir ziggysinin dikine doğru hareket ettikçe muhteşem anası jane in başı beladan kurtulamayacak gibi :) bu seferde tıfıl oğlan gidip at suratlının kızını öptü yalnız bu olaya madeline in anası kılıklı kızı chloe sebep oldu ..at suratlı renatanın çocukça bir olaya neden bu kadar çok sinirlendiğinide anlamakta imkansız
biri ölmeye ölmüşte kim ölmüş hala belli değil umarım renata ölmüştür :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
@MasacRE- @Çiğdem- @sokak sanati sizi kimse etiketlememiş sanırım sizide etiketleyelimde yine sokak la masacre izleyebilirde hogathanın izleyeceğini sanmıyorum :) dizi fantazik değil çünkü :)
Birkaç bölüm geçince karakterlerin birçoğu sevilesi hale geliyorlar. Özellikle Perry ve Celeste arasında yaşananlara yorumun ne olacak merak ediyorum. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,615
Puanı
1,061
aa evet 3 kadın etrafnda gelişen bir diziye bakmam ben @xemrexxx ile beraber bakın ayoll :A :A :A
bak ama 3 kadından birinin kocası bu :A
alexander-skarsgard-abs-are-totally-insane-in-legend-of-tarzan-photos.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Birkaç bölüm geçince karakterlerin birçoğu sevilesi hale geliyorlar. Özellikle Perry ve Celeste arasında yaşananlara yorumun ne olacak merak ediyorum. :)
zaten ikinci bölümle birlikte celeste döktürmeye başlıyor :) ona orta yaşlı diyen çarpılır gerçi ilk bölüm yorumumda ben söylemişim kazayla :))

bak ama 3 kadından birinin kocası bu :A
alexander-skarsgard-abs-are-totally-insane-in-legend-of-tarzan-photos.jpg

sonraki bölümleri niye bıraktın :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7 (Final)

Güzel bir serüvendi, bir solukta sona erdi. :)

Ters köşe yapmadan beklentilerin odağında güzel bir final oldu. Sadece Perry'yi itenin Bonnie olması dışında; Renata'nın kızına saldıranın Max, Jane'e tecavüz edenin Perry çıkması sürpriz olmadı.

Güzel bir kadın dizisiydi aslında. Çok güzel bir dayanışma örneği sergilediler. Madeline konusu biraz yavan kalsa da olaylar yaşandıktan sonra hepsini kumsalda mutlu bir şekilde görmek mutlu etti. :)
9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

yine güzel bir bölüm
celeste ile perry arasında geçen öfkeyle karışık çiftleşme seansının alt yapısı bayağı karışıkmış :) perry celeste yi elinden kaçıracağını düşündüğü için ne kadar çiftleşirsem o kadar kardır diye düşünüyor sanırım yalnız perry kazmasının psikoloğun tek sorusuyla içindeki herşeyi dışa vurması pek mantıklı gelmedi :)
nicole kidman gittikçe dahadamı muhteşem bişey oluyor nedir? soyununca gördükki zaman durmuş kadın için:)
jane in yavrusu ziggy bir tecavüz eseri dünyaya gelmiş :) yalnız jane acaba tecavüzcü denyoyu öldürdümü silahla öyle bişeylerde gösterdi sanki rüya değilse güzel bir gelişme :) jane in deniz kenarındaki koşuşu akıllardan çıkmayacak sahnelerdendi ne güzel koşuyordu öyle :)
@sürgünüm sanmam perry ile jane arasında geçmişte bişey olacağını çünkü jane yeni taşınmıştı kasabaya yani başka bir yerde bu olay başına gelmiş olmalı senin dediğin gibide olabilirde şimdilik uzak bir ihtimal bence :) birde jane öyle karşılık vermeden duracak bir kıza benzemiyor eminim tecavüzcüye kazık sokmuştur :)
madeline ergenik kızı abigail le ayrı gayrı düşüşünün üzüntüsünü yaşıyor
at suratlı renata ofiste çiftleşiyor
bu bölümde başkada anlatacak bişey olmadı :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7 (Final)

Bazen fazla ağır olsa da güzel bir diziydi ve kendine yakışan bir final yaptı.

Böyle oyuncu kadrosunu dizilerde bulmanın çok zor olması bir yana yönetmenin başarısı muazzamdı. Şehrin manzaraları müthişti. Müzikler, şarkı seçimleri on numaraydı.

Jane'in tecavüzcüsünün Perry olmasını beklemiyordum, bana sürpriz oldu. :D Kadın dayanışması muazzamdı gerçekten ve son sahneye bayıldım. :)

giphy.gif

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

yine güzel bir bölüm
celeste ile perry arasında geçen öfkeyle karışık çiftleşme seansının alt yapısı bayağı karışıkmış :) perry celeste yi elinden kaçıracağını düşündüğü için ne kadar çiftleşirsem o kadar kardır diye düşünüyor sanırım yalnız perry kazmasının psikoloğun tek sorusuyla içindeki herşeyi dışa vurması pek mantıklı gelmedi :)
nicole kidman gittikçe dahadamı muhteşem bişey oluyor nedir? soyununca gördükki zaman durmuş kadın için:)
jane in yavrusu ziggy bir tecavüz eseri dünyaya gelmiş :) yalnız jane acaba tecavüzcü denyoyu öldürdümü silahla öyle bişeylerde gösterdi sanki rüya değilse güzel bir gelişme :) jane in deniz kenarındaki koşuşu akıllardan çıkmayacak sahnelerdendi ne güzel koşuyordu öyle :)
@sürgünüm sanmam perry ile jane arasında geçmişte bişey olacağını çünkü jane yeni taşınmıştı kasabaya yani başka bir yerde bu olay başına gelmiş olmalı senin dediğin gibide olabilirde şimdilik uzak bir ihtimal bence :) birde jane öyle karşılık vermeden duracak bir kıza benzemiyor eminim tecavüzcüye kazık sokmuştur :)
madeline ergenik kızı abigail le ayrı gayrı düşüşünün üzüntüsünü yaşıyor
at suratlı renata ofiste çiftleşiyor
bu bölümde başkada anlatacak bişey olmadı :)
Jane alkollü olduğu için tecavüzcüsünü net hatırlayamıyordur. O silah sahnesi hayal meyal zaten, kafasında kurduğu bir şey. Ya da silahla peşinden koştu ama yetişemedi. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x4. Bölüm

madeline dururmu? kadında buldu yedekte kelepir bişey :)
jane in oğlu psikoloğ tarafından masum bulundu zaten öyle dıştan baksan sempatik oğlan ziggy, ama öyle baabnın genleri bir şekilde transfer olup oğlanın içini karartmışta olabilir :)
şu amabella adlı kızı kim üzüyor onu çıkaramadık bir türlü lanet olası at suratlı renatanın öyle sempatik bir kızının olması tamamen bir gen hatası :)
eleste avukatlığa alıştı perry de terkedilme korkusuyla bir taraflarını avuçluyor nolacak bu ş ? bence gidişat pek hayra alamet değil yatakta biter bu çelişik durum :)
madeline in iplemediği kocası, bu bölümde bonnie ye asılır gibiydi? madeline de de şans yok bonnie kadının tüm kocalarını kapacak gibi... nede olsa organik kız :)
madeline de kendine bir sevgili yaptı artık tepe tepe kullansın onun neyi eksik :)

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
İlk bölümüne bakmıştım çok güzel falan değil bıraktım anında! Adı da Pretty Little Liars'ım gibi. :smirk::grinning:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x5. Bölüm

onca bölüm izledimde şu jenerik müziğine övgüler dizemedim, muhteşem onu söyleyeyim aklıma gelmişken :)
şu psikoloğla celeste arasındaki diyaloğların bir yere bağlanması taraftarıyım tamam kadın bir türlü söyleyemedi korktuğunu , dayak yediğini hatta bende vuruyorum diyip arada olayı sanki cilveleşme olarak gösterdi? yinede bu psikoloğlu kısımların kısa tutulmasında fayda var:)
jane artık hayalinde adam kovalamaktan vazgeçip gerçek bir intikam alır umarım orda adamı vurduğu sahne meselamıydı yoksa gerçekmiydi neydi oralar bir karıştı :)
madeline in yasak aşkı kazayla sona erdi
şu an en ilginç konu ufak kız amabell i kim ısırdı konusu ? geçen bölüm demiştim bu ziggy masum ama genlerinden kaynaklı bir bozukluk olabilir diye bu bölüm aynı şeyi jane söyledi oğlu için :) yinede tıfıl ziggy nin masum olduğunu düşünüyorum :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5. Bölüm

onca bölüm izledimde şu jenerik müziğine övgüler dizemedim, muhteşem onu söyleyeyim aklıma gelmişken :)
şu psikoloğla celeste arasındaki diyaloğların bir yere bağlanması taraftarıyım tamam kadın bir türlü söyleyemedi korktuğunu , dayak yediğini hatta bende vuruyorum diyip arada olayı sanki cilveleşme olarak gösterdi? yinede bu psikoloğlu kısımların kısa tutulmasında fayda var:)
jane artık hayalinde adam kovalamaktan vazgeçip gerçek bir intikam alır umarım orda adamı vurduğu sahne meselamıydı yoksa gerçekmiydi neydi oralar bir karıştı :)
madeline in yasak aşkı kazayla sona erdi
şu an en ilginç konu ufak kız amabell i kim ısırdı konusu ? geçen bölüm demiştim bu ziggy masum ama genlerinden kaynaklı bir bozukluk olabilir diye bu bölüm aynı şeyi jane söyledi oğlu için :) yinede tıfıl ziggy nin masum olduğunu düşünüyorum :)
Bu seneki ödüllerimizde jenerik ödülünü bu diziye vermeliyiz, muhteşem. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu seneki ödüllerimizde jenerik ödülünü bu diziye vermeliyiz, muhteşem. :)
o zamana kadar araya başka diziler giripte bu diziyi unutmazsam kesin buna oy veririm :)
ama bazen sene sonunda sene başında izlediğimiz diziler etkisini yitiriyor en son izlediklerimiz daha belirgin şekilde kalıyor akılda :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

jenerik müziği harika tekrar tekrar dinlemekten bir türlü müziği geçip bölümü izleyemiyorum diye bir yorum görmüştüm o gün :) aynı yoruma katılıyorum @OzaN @sürgünüm :)