Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok hayalperestsin yalnız. :D Sam ve terapist çok komik olur. Spoiler değil de, şimdi düşünmek gerek; küçük yaştaki Sam ve büyük yaştaki terapist. Ağırlığı yok bir kere. Kendi yaşından birisi olması lazım yani. Diğer türlü terapistin biraz çocuk bakıcılığı olur. :D

Bu gerçekten çok çok büyük bir spoiler yani şevk kırıcı oldu yalnız. Tamam dizinin seyrini çok değiştirecek önemli bir detay değil ve zaten dediğin gibi fazla hayalci bir olay olurdu. Ama neticede biz kurgusal bir sizi izliyoruz belgesel değil ve dahası, bu ikisi arasındaki durumun olmayacağını bilsem dahi olmayacağına yönelik kesin bir spoiler öğrenmek istemezdim. Çünkü diziyi izlerken bu da keyifli bir beklenti detayı olarak kalırdı. Artık elimde o kalmadı. Tabi ki senin suçun yok, bu kadar aşırı spoiler takıntılık biri olduğumu sen de tahmin edemezdin ama en azından artık öğrenmiş oldun. :A

Diziye dair tadım az da olsa kaçtı ama dediğim gibi önemli bir detay değil o kadar. Ben sadece biraz özgün olmasını umuyordum, beklenmedik klişe dışı ve dediğin gibi hayalci bir durum. Ortaokul zamanında çünkü, rehber öğretmenime karşı mazide hisleri belki de anımsadığım için, ben umduğumu bulamadım bari Sam bulsun diye bir umut bekliyordum ama artık o hayallerim de öldü sağlık olsun. :|

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Bu gerçekten çok çok büyük bir spoiler yani şevk kırıcı oldu yalnız. Tamam dizinin seyrini çok değiştirecek önemli bir detay değil ve zaten dediğin gibi fazla hayalci bir olay olurdu. Ama neticede biz kurgusal bir sizi izliyoruz belgesel değil ve dahası, bu ikisi arasındaki durumun olmayacağını bilsem dahi olmayacağına yönelik kesin bir spoiler öğrenmek istemezdim. Çünkü diziyi izlerken bu da keyifli bir beklenti detayı olarak kalırdı. Artık elimde o kalmadı. Tabi ki senin suçun yok, bu kadar aşırı spoiler takıntılık biri olduğumu sen de tahmin edemezdin ama en azından artık öğrenmiş oldun. :A

Diziye dair tadım az da olsa kaçtı ama dediğim gibi önemli bir detay değil o kadar. Ben sadece biraz özgün olmasını umuyordum, beklenmedik klişe dışı ve dediğin gibi hayalci bir durum. Ortaokul zamanında çünkü, rehber öğretmenime karşı mazide hisleri belki de anımsadığım için, ben umduğumu bulamadım bari Sam bulsun diye bir umut bekliyordum ama artık o hayallerim de öldü sağlık olsun. :|
Gizemli bir Tolstoyevski, meğerse rehber öğretmenine aşık biriymiş. :D

Belki de olur, bilemeyiz. Sürpriz olsun. Bir bakarsın, istediğin olur ya da bir hayal olarak kalır senin için. :D

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gizemli bir Tolstoyevski, meğerse rehber öğretmenine aşık biriymiş. :D

Belki de olur, bilemeyiz. Sürpriz olsun. Bir bakarsın, istediğin olur ya da bir hayal olarak kalır senin için. :D

Hayır hayalci değil gerçekçi olalım artık, belki %1 ihtimali vardı ama artık o da yok olmayacağı kesin. Sam’in babasıyla olur Sam’le olmaz. Aman canım neyse olan oldu artık, zaten dizinin esas konusu o değildi sadece hoş bir beklentiydi ama ben de beklemiyordum zaten olmasını. :D

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Hayır hayalci değil gerçekçi olalım artık, belki %1 ihtimali vardı ama artık o da yok olmayacağı kesin. Sam’in babasıyla olur Sam’le olmaz. Aman canım neyse olan oldu artık, zaten dizinin esas konusu o değildi sadece hoş bir beklentiydi ama ben de beklemiyordum zaten olmasını. :D
Terapist konusunda fazla detaya inmek istemiyorum, çünkü spoiler olur. İzle ve gör. :D

Dizide çok ilginç şeyler olacak çok. Her geçen bölüm, her geçen sezon gidişata şaşıracaksın. :D

• Üzücü

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Terapist konusunda fazla detaya inmek istemiyorum, çünkü spoiler olur. İzle ve gör. :D

Dizide çok ilginç şeyler olacak çok. Her geçen bölüm, her geçen sezon gidişata şaşıracaksın. :D

Deme öyle işte bak bu bile spo sayılır :A Ben şimdi ilginç şeyler olacak beklentisiyle izleyeceğim ve ilginç bir şey olduğunda da “demek ki ilginç şey buydu” diye karşılayacağım için beklenen etkiyi alamayacağım doğal olarak, o yüzden en iyisi bileceğim tek spoiler “ dizinin 3 sezonu toplam 28 bölümdür” bilgisi yeterlidir kendi adıma. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Deme öyle işte bak bu bile spo sayılır :A Ben şimdi ilginç şeyler olacak beklentisiyle izleyeceğim ve ilginç bir şey olduğunda da “demek ki ilginç şey buydu” diye karşılayacağım için beklenen etkiyi alamayacağım doğal olarak, o yüzden en iyisi bileceğim tek spoiler “ dizinin 3 sezonu toplam 28 bölümdür” bilgisi yeterlidir kendi adıma. :A
Atypical dizisi, Otistik olan Sam ve çevresinde gelişen olayları anlatan bir dizidir. Bu dizi, Netflix'te yayınlanıyor olup, üç sezondan oluşmaktadır. Birinci sezon sekiz bölüm, ikinci sezon ve üçüncü sezon on bölüm vardır. Toplamda bölüm sayısı, 28 bölümdür. Süresi ise, 30-35 dakika aralığında değişmektedir. Dördüncü sezon onayı almıştır ve 2021'de yayınlanacaktır. Aynı zamanda dördüncü sezon, dizinin son sezonu olacaktır.

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
1×5
Dizi kendini izklettiriyor
Casey yeni okuluna gittiğinde siyahi adamın ona' siyahi olduğum için broşüre koydular' kısmına hem güldüm hem de hak verdim. Bizim buralarda da kurumlar kendini iyi göstermek için yabancılar ve müslüman kişilerin fotoğrafını paylaşırlar bröşürlere. Casey'in o adamla Sam ile ilgili muhabet sahnesi güzeldi.
Babalarının iş arkadaşının Otizm evlata sahip olmadığını bilmek şaşırttı.
Ve Elsa beklendiği gibi kendini yine genç sevgilisinin yanında buldu. üzücü
1×1 ve 1×2
Diziyi beğendim. Hem dram hem de komedi tadı vermesi hoşuma gitti.
ailesi biraz tuhaf. Anne karakteri oğluna düşkün gibi bir imaj çizdi ilk bölümde ama 2. bölümde umursamaz bir anne karakteri gördük. Yavaş yavaş yasak bir ilişki kurma yoluna girdi. Baba karakterini sevdim. Oğluna düşkün ve ona yardımcı olmaya çalışan ilgili bir baba.
Tercümede kız kardeş Sam için abim deyip durdu ama bana nedense kız daha büyük gibi geldi.
ilk bölümde Sam bir kız ile yakınlaştı ama ani bir reflexle kızı itti ve o sahnede güldüm :A
Psikologuna platonik bir aşk beslemeye başladi ve onun sevgilisi olduğunu öğrendiğinde üzülmesine ben de üzüldün.
Baba karakterinin eşinin kredi kartını barda almaya gittiğindeki sahneleri de beğendim.
Dizinin bölümlerini her yorumladığımda önceki bölüm yorumlarımı da alıntılayacağım 😊

1×3
Güzel bir bölümdü :
Dizinin farklı bir havası var ve ben bunu sevdim. Kız ve babasının arasindaki ilişkiyi sevdim. Açık sözlülük ve hayal kırıklığını iyi yansıttılar. Baba karakteri oğlunun otizmli olduğunu öğrendiğinde evden kaçmıs. Maalesef erkekler bu gibi durumlarda kendini dışarı atmakta ve tüm yük annelerde oluyor.Bu dizinin beni etkilemesinin sebebi otizmli bir yakınımız var ve maalesef Sam gibi değil, ileri derecede ve konuşamayan biri. İster istemez bir bağ kuruyorum izlerken.
Bu bölümde Sam'in hep ayni giysiyle olduğuna deyinildi ve dikat etmemiştim önceki bölümlerde. Otizmli insanlar farklılığı kolay benimsemezler. Düzen değişikliği yüksek ses onlar için ilk başlarda sıkıntı olmakta.
Anne karakteri beklediğimiz gibi aldatma yoluna girdi. Oğlunun artık hayatında değişiklikler istemesi ve annesine bağımlılığı azaltma hissi anneyi boşluğa itmeye başladı, bu da dışarda heyecan aramasına itti gibi yansıtılmaya çalışılıyor..
1×4
iyi bir bölümdü yine.
Ailenin Sam'a odaklanmaktan kızlarını arka plana atması vurgulandı bu bölümde. Yemek masasındaki sahneleri beğendim. Kızın erkek arkadaşının durumu değerlendirmesi de iyiydi. Sam kız arkadaş edindi sonunda. Bakakım bu ikilinin diyalogları nasıl olacak.

Anne karakteri aldatma sonrası pişmanlık yaşadı ve ailesini ihmal ettiğinin farkına vardı ama bence yine kendini o adamın yanında bulur. İlerleyen zamanlarda ne olacağını göreceğiz.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x5

Dizide şu an en nefret ettiğim karakter Casey, ardından annesi geliyor. İkisi de çok gıcık karakterler ama annesi en azından daha iyi. Casey ise katlanılacak bir tip değil, ama kendince haklı yanları tabi ki var. Yine de Paige’ye karşı sözleri nefretimi kazandırdı.

Dizinin şu an en tatlı karakteri bana göre Paige, çok şirin ve güzel. Onun da bir hastalığı var zihinsel ve bunu çok iyi oynuyor oynayan kız. Sam’in nihayet gözünün açılması olumlu bir durum. Son sahne güzeldi.

Terapist hakkında Spoi yememiş olsam halen umut besleyecektim ikisi arasında ama herhalde yakınlık bile söz konusu olmayacak gibi. Sam onu unuttu mu merak ediyorum.

Sam’in babasının iş arkadaşına 5 senedir hiç söylememiş olması hem şaşırttı hem de pek gerçekçi gelmedi. Tamam gerçek hayatta da olabilir böyle şeyler ama bilmiyorum bu kadar samimi olmalarına rağmen

8.0

• Beğendim
Reactions: Dosi and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
1x5

Dizide şu an en nefret ettiğim karakter Casey, ardından annesi geliyor. İkisi de çok gıcık karakterler ama annesi en azından daha iyi. Casey ise katlanılacak bir tip değil, ama kendince haklı yanları tabi ki var. Yine de Paige’ye karşı sözleri nefretimi kazandırdı.

Dizinin şu an en tatlı karakteri bana göre Paige, çok şirin ve güzel. Onun da bir hastalığı var zihinsel ve bunu çok iyi oynuyor oynayan kız. Sam’in nihayet gözünün açılması olumlu bir durum. Son sahne güzeldi.

Terapist hakkında Spoi yememiş olsam halen umut besleyecektim ikisi arasında ama herhalde yakınlık bile söz konusu olmayacak gibi. Sam onu unuttu mu merak ediyorum.

Sam’in babasının iş arkadaşına 5 senedir hiç söylememiş olması hem şaşırttı hem de pek gerçekçi gelmedi. Tamam gerçek hayatta da olabilir böyle şeyler ama bilmiyorum bu kadar samimi olmalarına rağmen

8.0
Casey ergen olduğu için aslında hoş görmek gerekiyor, abartma o kadar da. :D

Elsa ise tam anlamıyla bir saçmalık, ona istediğini diyebilirsin ama diğeri dediğim gibi ergen. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Elsa ise tam anlamıyla bir saçmalık, ona istediğini diyebilirsin ama diğeri dediğim gibi ergen. :D

Haklısın tabi yani biz olgun gözüktüğü için gömüyoruz ama daha bu bölümde bile Sam ona you’re my little sister dedi, yani Sam’den bile küçük sonuçta ve hayatının çoğunda ona göz kulak oldu. Bunlar tamam ama bu yaptığı terbiyesizliğe de bahane değil yine de. :D

Annesi ise Skyler tarzı bir lanet karakter olacak gibi duruyor ama izleyip göreceğiz. :A

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060

Benim 5. bölüm yorumumu okudun mu?

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
1x5

8.0
Fazla abartmışsın
Daha 18 yaşında bile olmayan, küçüklüğünden beri abisine göz kulak olmaya zorlanmiş bir kız gayet korumacı davranmış. Paige söylediği 'sen gidersen onun hali ne olacak' diye endişe duyması çok doğal

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Fazla abartmışsın
Daha 18 yaşında bile olmayan, küçüklüğünden beri abisine göz kulak olmaya zorlanmiş bir kız gayet korumacı davranmış. Paige söylediği 'sen gidersen onun hali ne olacak' diye endişe duyması çok doğal

Tamam abarttığımı ben de inkar etmiyorum ama zaten dizileri böyle anlık duygularla izlemek asıl olay. Bir bölüm nefret ederim diğer bölüm hayran kalırım, o yüzden lütfen duygularıma karışmayın 😏 :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Tamam abarttığımı ben de inkar etmiyorum ama zaten dizileri böyle anlık duygularla izlemek asıl olay. Bir bölüm nefret ederim diğer bölüm hayran kalırım, o yüzden lütfen duygularıma karışmayın 😏 :A
Tamam yorumlamayız🙄
benim fena uykum geldi, çay eşliğinde 6. bölümü izlemeye geçeceğim.
Bitirinde yazarim yorumumu.Bugün uyumayi deneyeceğim sahur öncesi.

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
1×6
Hem eğlendiren hem de duygulandıran bir bölüm oldu.
Elsa kendini iyice dağıtmaya başladı, bölüm sonlarında toparlansada yine başa dönecektir.
Peige çok anlamlı bir davranış yaptı. Duygulandım.
Sam ve arkadaşının sahneleri komikti.
Casey'nin okul meselesi ortalığı karıştırdı.

Ve bölümün sürprizi terapistin hamile çıkması oldu.

1×5
Dizi kendini izklettiriyor
Casey yeni okuluna gittiğinde siyahi adamın ona' siyahi olduğum için broşüre koydular' kısmına hem güldüm hem de hak verdim. Bizim buralarda da kurumlar kendini iyi göstermek için yabancılar ve müslüman kişilerin fotoğrafını paylaşırlar bröşürlere. Casey'in o adamla Sam ile ilgili muhabet sahnesi güzeldi.
Babalarının iş arkadaşının Otizm evlata sahip olmadığını bilmek şaşırttı.
Ve Elsa beklendiği gibi kendini yine genç sevgilisinin yanında buldu. üzücü

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x6

Bu bölüm biraz fazla cinsellik üzerineydi ancak bu daha hazırlık üstelik, ilerleyen bölümlerde daha da yoğunlaşılabilir. Ancak bir Netflix dizisine göre yine de ılımlı bir dizi, mesela başka bir dizide striptizci kadın sahnesinde her detayı görebilirdik. Deftere çizdiği şey güldürdü biraz evet :A Keza eczane sahnesinde eczacının utanacak hale gelmesi komikti :A

Dizide şu an eşcinsel karakter yok gibi ama hem netflix dizisi olması hem de sosyal temalı dizi olmasından dolayı bu kaçınılmaz gibi bir şey. En büyük adayım Casey, biseksüel çıkarsa hiç şaşırmam.

8.0/10

@Tolstoyevski 6. bölümü izledikten sonra bu spoi kutusunu aç :A
Ve an itibariyle %0.001 olan terapist ve Sam olayı @Tolstoyevski için yok olmuştur :A @Araf

Sam’den umudumu kestim ama bu sefer de babasına umut bağladım, madem babası aldatıldı o halde o da terapist ile bir şeyler yaşasın zaten bu bölümde bir an acaba dedim :A İçimiz fesat tabi bakma, Miles denen herife geri dönecektir ya da bilmiyorum ama terapistin bu kadar ön planda olup gösterilmesi ilginç geliyor şimdilik. Sam ile 10 sene sonra bir şansları olabilir belki. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi