Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
1x8

Ortalama bir bölüm oldu ama özellikle başladı çok iyiydi, Sam’in İtirafı ve sonrasındaki acı gerçekler karşısında acının bünyesine vurup yataklara düşmesi...

Casey ve “boyfriend”Li sahneler fazla esnetiyor beni, çok romantizm de bir yere kadar. Ama balta’nın yanına gidip de onunla barda yüzleşmesi güzeldi. Keza son sahnede dolaba bıraktığı not da fazlasıyla olumlu.

Annesinden ise iyice tiksindim. Şeytan bakışlı, ve karaktersiz bir kadın. Kocasına itiraf etse belki eh işte diyecektik sessiz kalarak iyice nefret kazandırdı.

Terapist ve evlilik olayı klişeydi, beklenen oldu evet. :D
:D Ama en azından yüzleşme oldu, yani beklentim o kadar da aşırı bir olay değilmiş. Şimdi için eyvallah ama 5-10 sene sonra teeneger durumu da kalmaz yaş probleminden. Tabi ki işin şakası bu, eğer ki Sam hastası olmasaydı o zaman yaş fark etmeksizin olabilirdi yine de.

7.0/10
Çok iyi bir bölümdü aslında da, sırf terapist ile Sam'in arası olmadığı için, aklına geçmişte yaşadığın platonik aşk yüzünden sanırım sevmedin bölümü. :D

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok iyi bir bölümdü aslında da, sırf terapist ile Sam'in arası olmadığı için, aklına geçmişte yaşadığın platonik aşk yüzünden sanırım sevmedin bölümü. :D

Tabi, modumun düşmesinde etkisi olduğunu inkar edemem:A Bir de anne karakteri fazla sinirimi bozdu ve haddimi aştım doğrusu, bu kadar sıcağı sıcağına duygusal olarak yorum yapmamalıyım ama bu da bir huy işte, can çıksa da çıkmaz malum. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Tabi, modumun düşmesinde etkisi olduğunu inkar edemem:A Bir de anne karakteri fazla sinirimi bozdu ve haddimi aştım doğrusu, bu kadar sıcağı sıcağına duygusal olarak yorum yapmamalıyım ama bu da bir huy işte, can çıksa da çıkmaz malum. :D
Dostoyevski ve Tolstoy okuyan ve bunu kullanıcı adına yansıtan birisinin duygusal olması da ilginç doğrusu. :D

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dostoyevski ve Tolstoy okuyan ve bunu kullanıcı adına yansıtan birisinin duygusal olması da ilginç doğrusu. :D

Bu iki herifin romanlarını severim ederim de bu onların kopyası olduğum anlamına haşa, haddime değil ki gelmez. :A Ancak bu ikisine “duygusuz” yakıştırması yapmış gibisin, işte buna katılmıyorum. Ben çok daha odun kaçıyorum söz konusu duygusallıksa. :D

Tıpkı senin senelerce forumun gizli istihbaratçısı olmadığın, günlük hayatında bir kitapçı olarak gizlenmediğin ve karanlık işlere karışmadığın gibi. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Bu iki herifin romanlarını severim ederim de bu onların kopyası olduğum anlamına haşa, haddime değil ki gelmez. :A Ancak bu ikisine “duygusuz” yakıştırması yapmış gibisin, işte buna katılmıyorum. Ben çok daha odun kaçıyorum söz konusu duygusallıksa. :D

Tıpkı senin senelerce forumun gizli istihbaratçısı olmadığın, günlük hayatında bir kitapçı olarak gizlenmediğin ve karanlık işlere karışmadığın gibi. :A
Bu iki yazar daha çok realist bakış açısıyla düşündükleri için, günümüzde olup bu diziyi izleseler Sam ve terapist yaklaşımı konusunda ısrar etmezlerdi. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
2×1
Aile iyice dağıldı, Doug evi terketti, Sam ve Casey birbirine saldırdığı için Doug geri döndü ve Elsa'ya bu evden git dedi.
Sam yeni ayarlanan hiç bir terapisti beğenmedi. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
2×2
Elsa arkadaşında kalmaya başladı. Doug onu evde istemiyor ve bunu kesin dille belirtti. Casey okulunda zorluk yaşıyor ve kendisini sevmeyen ve yüksek ihtimalle Casey'i kendine rakip gören okul arkadaşının erkek arkadaşıyla tanıştı ve oğlan ona okulda iyi davranan tek kişi. Aralarında birşeyler olacak gibi görünüyor. Paige ise artık Sam'dan 'ayrıldı'.
2×1
Aile iyice dağıldı, Doug evi terketti, Sam ve Casey birbirine saldırdığı için Doug geri döndü ve Elsa'ya bu evden git dedi.
Sam yeni ayarlanan hiç bir terapisti beğenmedi. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x2

Yine tadında bir bölümdü.

Bu dizinin esas konusu aslında gerçekten aile draması, otizmli bir bireyin hayatı değil. Ancak dizinin konusunu okuyan sanki Forest Gump gibi tek bir karakterin etrafında geçecek dizi zanneder, ben öyle sanıyordum. Bölüme baktığımızda belki Sam’in gözüktüğü sahne ablası ve annesinden daha az. Tabi ki dizi onun etrafında geçiyor ama esas konu Amerikan Beauty filmine daha yakın.

Bölümde dikkat çeken olay Casey’in okul koridorunda tanıştığı herif oldu. Daha ilk nice to meet you sahnesinde zaten her şey gözümün önünden geçti. Yüksek ihtimalle yakın zamanda öpüşme aşamasına gelecekler, ilk başta Casey tedirgin davranıp belki tersleyecek ama bir süre sonra o da sevgilisini aldatacak ve annesiyle empati kuracak. Biz de aaa ne acı ne acı deyip ibret alacağız, empati kuracağız..

Tabi ki öyle bir şey olmayacak. Belki beklenilenin aksine Casey aldatmayacak eğer aldatmazsa gözümde fazlasıyla değer kazanır. Ancak beklenilen olursa fazla tahmin edilebilir bir durum olacak. Netice ne olursa olsun iş işten geçti. Sam’in babası sonuna kadar haklı ve doğru hareket ediyor. Erkeklik gururu gereği anne karakteri asla affedilemez, asla empati dahi kurulamaz, teklif dahi edilemez. Aldatma bir ilişkide olabilecek en büyük suçtur ve her şeyi sonsuza dek bitirir. İsterse sırılsıklam aşık olsun, bir erkek asla affedemez. Zaten affederse hiç aşık olmamış demektir. Tabi ki kadın için de aynı şey söz konusudurc ben erkeklik gururu açısından yorumladım gerçeği.
Ancak asla, asla deme demişler. Şu dizi nedense duygusal tepkilerimi fazla uyandırıyor, ben de anlamış değilim. Fazla büyük konuşmamak ve insanları yargılamamak gerekiyor biliyorum. Sam’in annesine karakter yoksunu demem de yanlıştı, aldatmış olsa bile yüzsüz değil en azından yani hatasının farkında ve telafi etmeye çalışıyor. Ama gerek itiraf etmemiş olması gerekse de iş işten geçmiş olması nedeniyle artık o ilişkiden hayır gelmez gibi.

7.9

• Beğendim
Reactions: Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Konuyu ve ilk mesajdada 2numara) özetine bak ona göre karar ver 😊 yarim saatlik bölümleri. Ben 2. sezondayim şimdi. İyi bir dizi.
@Tolstoyevski ilk yorumuna bakarak spoiler dışı olan kısımlar doğruysa şuan dramedi olarak elimde Sex Edu. var :X Ki o dizinin bile hala 3.bölümündeyim. İttiremedim :X Tamamen sitcom mu? Sitcomsa erkene alabilirim.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
@Tolstoyevski ilk yorumuna bakarak spoiler dışı olan kısımlar doğruysa şuan dramedi olarak elimde Sex Edu. var :X Ki o dizinin bile hala 3.bölümündeyim. İttiremedim :X Tamamen sitcom mu? Sitcomsa erkene alabilirim.
özette bir detay silinmiş. Otizmli bir genç bu.
Ben ayalrdır erteliyordum
bazinga'nin komedi listesine koyduğunu gördüğüm an ogün başladim :A
ilk bölümü izle anlarsim tarzıni. Dram çok sayılmaz . Komedide tam sayılmaz ama çok güldürdüğü sahneler var.

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
özette bir detay silinmiş. Otizmli bir genç bu.
Ben ayalrdır erteliyordum
bazinga'nin komedi listesine koyduğunu gördüğüm an ogün başladim :A
ilk bölümü izle anlarsim tarzıni. Dram çok sayılmaz . Komedide tam sayılmaz ama çok güldürdüğü sahneler var.
Tamam bakarım ama yaza doğru olur muhtemelen:X Ancak dönüşte yorumlaşiriz:A @dreamy

• İlginç
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Tamam bakarım ama yaza doğru olur muhtemelen:X Ancak dönüşte yorumlaşiriz:A @dreamy
Dönüşlerin anca yılbaşı gibi oluyor😏
bir başka detay ise Sam otizmli olmasından dolayı olaylari pat diye söyleyen biri. Dürüst ve yalanı bilmez. O özelliğinden dolayı komik sahneler izliyoruz😊

• Güldürdün
Reactions: Forumdash