Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Blu TV ve FX Türkiye özel yapımı 'Alef' bu akşam yayın hayatına başlıyor!

ETzTbj7WsAEPmZw

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'in yer aldığı, May Production'un yapımcılığını üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Emin Alper'in oturduğu 8 bölümden oluşan mistik polisiye dizisi bu akşam yayın hayatına başlıyor.

'Alef' ilk iki bölümüyle bu akşam 21.30'da Blu TV ve FX Türkiye'de yayında!

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz... İyi seyirler!

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu diziden umudum var. Kaliteli ve etkileyici bir iş çıkacak gibi görünüyor. Dünyaya açılacak kadar iyi bir iş çıkacaktır. :)

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Merakla bekliyorum ama keşke Netflix’te olsaydı :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bu akşam BŞB olduğu için yarın FX'ten izleyeceğim. :Z Neyse ki BluTV'ye 20 lira bayılmaya gerek kalmadı. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
3-5 bölüm geçsin de Blu Tv'yi aktifleştirip izlerim :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Turkcell TV'ye üç aylık üyeliğim vardı paket şeklinde kodla aldığım, o paket işe yarayacak. FX'ten izleyebilirim ya da diziyi koyarlarsa siteye, o şekilde izlerim diziyi. :)

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Dizinin ilk bölümünü daha yeni bitirdim, çekim kalitesi gayet güzel ve başarılı...

Ama çekimlerin hep gece yapılması göz yordu. :A Biraz gündüz çekin...

Melisa Sözen'in ilk bölümde yer almamasının sebebi ne acaba? 1 - 2 dakika da olsa gözükmeliydi bence. :A

Dil kesme olayı da aşırı iyiydi. :eek:

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Dün ilk iki bölümü birden izleyip bitirmiştim. Konuyu görmüşken yorum yapayım :A

Dizinin sanat yönetmenliği tarafını aşırı beğendim. Plastik makyajlar çok gerçekçi duruyor, özellikle otopsi sahnesinde yakın çekime cesaret edilemeyecek noktaları bayağı iyi yapmışlar. Yönetmenin işini ilk kez izliyorum ama kasvetli havayı güzel şekilde vermişler, kamera da güzel kullanılınca çekimler sıkmadan izletiyor.

Oyunculuklar tarafında Kenan İmirzalıoğlu daha ağır basıyor. Okuduğum kadarıyla karakteri donuk bir oyunculuğu gerektiriyor ve bunu net şekilde vermiş. Ahmet Mümtaz Taylan da son demlerindeki atarlı giderli amir rolünü güzel oynuyor. Ayrıca Türk yapımlarındaki salak saçma ekip (Behzat Ç. son sezon gibi) kavramı da bu dizide yerini akıllı çocuklara bırakmış, bunu da sevdim :D Buradan sonrası spoiler :A

Kitabın bulunamama olayı bana aşırı saçma geldi. Basan kitabevi belli olduğuna göre oraya bildirilip örneği istenebilir, sonuçta basan yer her zaman 1 kopyasını saklamak zorunda. Gizem katıp konu yaratmak için yaptıkları çok belli :D

İmam hatipli travesti ve onun dini bütün kardeşi konusu da farklı olmuş. Dizinin mistik yapısına uyuyor ama hislerime göre kardeş hikayede kilit rolde olabilir.

Settar'ın ilk sahnede savcıya gider yapmasına güldüm ama orası da bayağı eğreti yani. Normalde başkası olsa onun sonu Silivri'ye çıkar :F :F

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Üçüncü bölüm, ilk iki bölüme göre temposu düşük bir bölümdü ama yine de güzeldi :)

Dizinin süresi çok kısa, 40 dakika... Bu 40 dakikanın 5 dakikası zaten giriş jeneriği, bitiş jeneriği ve özete gidiyor. En azından 55 - 60 dakika olsa fena olmazdı. :(