46: Yok Olan 5. Bölüm Yorumları

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Sabahın 6'sı ve ben 5. bölümü tekrar izledim :)

Öncelikle bu bölüm ilk 4 bölümün altındaydı bu çok net. Ama son reklamdan sonra kaçırdığım 7 dakikayı izledikten sonra bölüme kanaat notu kullanarak diğerlerinin hemen altına yerleştirdim. :)

Murat'ın peşindeki adamların yaşlı kadınla olan reçel sahnesi aşırı zorlama olmuş, hiç beğenmedim. Heriflerin gözümüzde zerre itibarı kalmadı ben daha criminal tipolojiler bekliyordum. O sahnedeki çocuğun da son sahnelerde Amca'nın evine gelmesi de çok tuhaf. Gelecek bölümlerde ordan yürüyecekler galiba. Amca'nın tipinden belliydi enteresan bir şey çıkacağı :)

Bu Selin karakterini çözemedim. Murat'tan aşırı derecede şüpheleniyor hatta kamera kayıtlarındaki o surat ifadesi bunu yansıtıyor. Ama hala sabırla takipte :)

Murat'ın hastanedeki masaj sahnesinde yarıldım adam çok büyük üstad ya :) Bu rolü oynayabilecek tek isim.

Final sahnesindeki o kolaj da harikuladeydi. Paramparça da yapıyor bunu. İlerleyen bölümlerden ve önceki sahnelerden oluşan müthiş kesitler izledik. Ezo'nun gözünü açması falan heycan verici gerçekten. Bu arada son sahnede Salim neden ağlıyor? Bölüme dair en merakta bırakan mevzu oydu bana göre.

Star Tv'nin internet sitesindeki rakamlara bakılırsa ilk 6 saatte 60 bin izlenme hiç de fena değil. Bakalım birkaç saat sonra reyting tablosu bize ne gösterecek :)

6. Bölümü şimdiden çok merak ediyorum..

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5. bölüm üzerine:

Murat ilacın etkisindeyken süper oluyor ya. Tam kafa karakter Erdal Beşikçioğlu her hafta büyülüyor be kardeşim! Özellikle Selin ile kalkan yedikleri sahne; ''Murat: Dün gece seninki geldi. Selin: Benimki... hahaha, Doğan Komiser'' harikaydı.

Gözden mi kaçırdınız yoksa yazmayı mı unuttunuz? Murat'ın amcası ile saftirik Sevim daha önceden evlilermiş, bu durumda Metin'in Cem'i tanıyamaması ilginç.

Benim ilerisi için şöyle bir öngörüm var: Murat'ın babasının katiliyle amcasının arasında bir bağlantı olabilir. Daha net yazayım: Metin'in kardeşinin ölümünde parmağı olabilir.

Ceyla reisin ilacı alıp libidosunun tabana vurduğu hali daha çok izlemek isterdik ama dizi tam yerinde bitti anasını satayım. Yalnız elindeki ilaç annesinin eline geçmemeli! :) Akbaba, Ceyla'ya mı aşık, yoksa babası vurulan çocuk o mu? bilemedim kafa gitti ilaçsız çözemeyiz bu işi en iyisi haftayı beklemek gerek. :)

@Doğu @MEnes @OzaN @Master.1000 @Since2011 @Polat Şaşmaz

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
5. bölüm üzerine:

Murat ilacın etkisindeyken süper oluyor ya. Tam kafa karakter Erdal Beşikçioğlu her hafta büyülüyor be kardeşim! Özellikle Selin ile kalkan yedikleri sahne; ''Murat: Dün gece seninki geldi. Selin: Benimki... hahaha, Doğan Komiser'' harikaydı.

Gözden mi kaçırdınız yoksa yazmayı mı unuttunuz? Murat'ın amcası ile saftirik Sevim daha önceden evlilermiş, bu durumda Metin'in Cem'i tanıyamaması ilginç.

Benim ilerisi için şöyle bir öngörüm var: Murat'ın babasının katiliyle amcasının arasında bir bağlantı olabilir. Daha net yazayım: Metin'in kardeşinin ölümünde parmağı olabilir.

Ceyla reisin ilacı alıp libidosunun tabana vurduğu hali daha çok izlemek isterdik ama dizi tam yerinde bitti anasını satayım. Yalnız elindeki ilaç annesinin eline geçmemeli! :) Akbaba, Ceyla'ya mı aşık, yoksa babası vurulan çocuk o mu? bilemedim kafa gitti ilaçsız çözemeyiz bu işi en iyisi haftayı beklemek gerek. :)

@Doğu @MEnes @OzaN @Master.1000 @Since2011 @Polat Şaşmaz
Kesinlikle Amca'nın parmağı var bence de :) Bu arada ben kaçırmışım evli olduklarını bilmiyordum :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Reçel sever çocuk Metin'in torunu işte. :)
Ooo o zaman bu Amca'nın geçmişi çok karanlık :A İstihbaratçıymış zaten belki de bu organ morgan işlerini aklamak için bu adamı kullanıyorlardı eskiden. Çok değişik yerlere gidebilir dizi, tabii devam ederse :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ooo o zaman bu Amca'nın geçmişi çok karanlık :A İstihbaratçıymış zaten belki de bu organ morgan işlerini aklamak için bu adamı kullanıyorlardı eskiden. Çok değişik yerlere gidebilir dizi, tabii devam ederse :)
Kızlar fenaydı bu bölüm. Hele Ceyla'nın Ronaldo gibi bacaklarını açtığı sahne. :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Kızlar fenaydı bu bölüm. Hele Ceyla'nın Ronaldo gibi bacaklarını açtığı sahne. :A
Hiç sorma ya :A Ben oraları kaçırmışım gece gece izledim tenhada :A Bir de benim halimi düşün :) Şu Selin'in saçlarıyla oynayışı bile beni ağır tahrik ediyor zaten :A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Hiç sorma ya :A Ben oraları kaçırmışım gece gece izledim tenhada :A Bir de benim halimi düşün :) Şu Selin'in saçlarıyla oynayışı bile beni ağır tahrik ediyor zaten :A
Selin'in hikayesi ilginç gelisiyor; gizemli & bir o kadar da tehlikeli olaylar izleyeceğiz. Kızı karanlık işlere sokmuşlar ama şimdi yanında duran yok. Doğan geçen bölüme kadar tehdit ediyordu ama bu bölümde kolladı diyebiliriz. Hadi ikisi birlik oldular diyelim peşlerinde çete/mafya olduğu belli bu durumda da ikisini yaşatmazlar gibi geliyor.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Selin'in hikayesi ilginç gelisiyor; gizemli & bir o kadar da tehlikeli olaylar izleyeceğiz. Kızı karanlık işlere sokmuşlar ama şimdi yanında duran yok. Doğan geçen bölüme kadar tehdit ediyordu ama bu bölümde kolladı diyebiliriz. Hadi ikisi birlik oldular diyelim peşlerinde çete/mafya olduğu belli bu durumda da ikisini yaşatmazlar gibi geliyor.
O çete mafya olayının Murat'la bağlantısı var mı aceba ? Çünkü Selin Murat'ı çok kurcalıyor. Kardeşiyle arasındaki bağı görüp etkilendim diyor ama hiç inanasım gelmedi. Bence Selin Doğan'dan daha tekinsiz bir tip :A

Şu reyting sonuçları açıklansın da yatacağım :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
O çete mafya olayının Murat'la bağlantısı var mı aceba ? Çünkü Selin Murat'ı çok kurcalıyor. Kardeşiyle arasındaki bağı görüp etkilendim diyor ama hiç inanasım gelmedi. Bence Selin Doğan'dan daha tekinsiz bir tip :A

Şu reyting sonuçları açıklansın da yatacağım :)
Murat'ın doktoru hafıza problemini Selin'e söylemişti ondan dolayı şüpheleniyor. Bölümde yok ağzından laf almaya çalışmıyorum dese de, Murat'dan ciddi şekilde şüpheleniyor. Farkındaysan başkomiser Doğan dosyayı çoktan kapattı ama Selin kurcalamaya devam ediyor/edecek. :)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,926
Puanı
1,061
5. bölümü yarım saat kadar önce bitirdim. Ben de ilk 4 bölüm kadar hareketli bulmadım, ama en kötü bölümü bile ekrandaki çoğu diziye fark atıyor. :A

Ceyla'nın ilacı aldıktan sonra annesine makyaj yapıyormuş gibi gösterilmesi, ama aslında o makyajı kendisine yapmış olmasından sonra soluğu Murat'ın yanında alıp dudaklara yapışması bayağı şaşırttı, o mıymıntıdan bunları hiç beklemezdim. Fragman bölümü komedi içerikliymiş gibi gösterince Ceyla'nın o halini Murat'ın hayali sandım; o açıdan sürpriz oldu. :X

Ben de en başlarda reçel sahnesinin gereksiz olduğunu düşünmüştüm, ama adamların aslında Murat'ı aramaları ve Ferit'in eski karısına çalışmalarını beklemiyordum. Bu arada lafı bana düşmez, ama Suna Yıldızoğlu bana hala diziye alışamamış gibi geldi; belki gelecek bölümde bu ağırlığı üzerinden atar.

Son sahnedeki kolaj da ileride farklı anlarla karşılaşacağımızın sinyallerini verdi, hayırlısı bakalım. :)

Master.1000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,905
Puanı
609
Bölümü az önce izledim.. reytingin etkisi oyuncuların yüzüne vurmuş.. özelikle de Erdal'ın her halinden okunuyor. Diyecek birşey yok. Kısmetse olur, benim stilim, ne giysem, ne etsem, ne yapsam programların izlenme rekorları kırdığı bir sistemde yorum yapmak bile hata.

tolgab

Emekli
Reaksiyon puanı
6,640
Puanı
560
Dizi de karakterlerin hepsi gizemli. Doğan'ın ne yapmaya çalıştığını çözemedim Selin'i tehdit ediyordu bu bölüm de de kollamaya başladı, sonradan hoşlanmaya mı başladı?
Ceyla ilaçtan sonra coştu ama sırf bizim Murat kullansa daha iyi olur bence herkes çift kişiliğe dönüşmesin :A Ceyla kendine geldikten sonra Murat'ın halini anlayacak ve babasını öldürdüğünü düşünebilir (b)
Salim'in neden ağladığı da soru işareti bıraktı. Ya o da ilaçtan kullandı yada dediğiniz gibi ölen adamın oğlu olabilir. Neyse göreceğiz. Bu arada Kolaj'da çok iyi olmuş Ezo sonunda gözlerini açıyor. :)

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Yorumları okumuyorum çünkü bir türlü izleyemedim.En kısa zamanda izlerim, sonra yorumumu detaylı şekilde yaparım:)