Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Alparslan: Büyük Selçuklu | TRT 1

Oy: 0 0.0%
  • Bir Küçük Gün Işığı | ATV

• Diğer (Lütfen Belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    17

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,790
Puanı
559
Kızılçık Şerbeti'ni de ilk 2 bölüm sonrası izlemiyorum ve sadece sempatim var. Bu arada ben birkaç çok bilindik senarist ve yönetmen dışında ekiplerdeki hiçbir isimi ad olarak bilmiyorum ve konularda da senarist/yönetmen ile ilgili olan kısmı okumadan atlıyorum. Bilmemem normal. Çünkü ilgilenmiyorum. Hatta 2 sezondur az çok izlediğim Camdaki kızın senarist ve yönetmenini sor, bilemem. Sadece Gülserenden ana hikaye alındı onu biliyorum o kadar. :D

Bu arada
Elma ile aynı senarist olsa da, Kızılcığın sosyal hayatdaki sorunlara farklı bi bakış açısından bakıyor ve bu benim sevme nedenim. Yani aynı ismin yazması birşeyi değişmiyor, benim olayım konu ile alakalı. :D
Bence Elma boş bir dizi, amma izleyenlere bir lafım yok, sadece yakın olduklarıma takılıyorum. :A

Ömer ile ilgili de zaten sadece AB'de nolduysa arttı, diğer 2 grupta dediğim oranlarda takılı. Bu yükseliş varsa, düşüş de olur. Ayrıca herşeyle ilgili bir beklentimiz olabilir, benim beklentim de bu yöndeydi. Eğer daha yüksek alıyorsa, demekki beklentimde yanıldım. Hepimiz farklı konularda tahmin yürütüyoruz ama bazen yanılıyoruz. Hem şuanki denekler neyi nasıl yapacak asla tutturmak kolay değil. :D
Niye bu kadar ciddi ve açıklamalı yorum yaptın. :eek: Takılmak istemiştim sadece. :A

Forumda illa muhabbeti geçmiştir, görmüşsündür diye düşünmüştüm, bilmemene şaşırdım. :A

Klasik entrika dizisine muhafazakar-seküler çatışması dahil edilmiş bir dizi işte. Ben açıp izlemedim hiç ama denk geldiğim kadarıyla ilgi çekici hiçbir yanını bulamadım. Yasak Elma ise entrika ve komediyi bir araya getirerek türevlerinden ayrılan, kendisiyle bile sürekli dalga geçen, hiçbir ciddiyeti olmayan fazlasıyla eğlenceli bir dizi. 20 bölüm izleme, yine de bir şey kaçırmadan zevkle devam edebilirsin. :A

Daha 4.bölümde zaten, her hafta yükseliyor işte. Diğer gruplarda da yükselir. :A Ben diziye çok bayıldığımdan değil de Gökçe ve Selo için burada övmeye ve sana karşı çıkmaya devam edeceğim. :A

• Okudum
Reactions: Ahmed

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,790
Puanı
559
@phoebebuffay Ömer'in orjinali Shtisel'in entrika ve muhafazakar - seküler çatışmasıyla alakası yoktu. 1-2 kişi hariç seküler yoktu dizide. Birebir uyarlasalar Fatih Çarşamba'da geçmesi lazım.
Ben Kızılcık Şerbeti'nden bahsettim orada, yoksa Ömer'de öyle bir çatışma yok zaten. :A

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,194
Puanı
460
Screenshot.png

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,118
Puanı
1,060
ayol ömer in daha 4. bölümü bakalım 14. bölümde reytingi nolacak bence aile nin çekineceği bir durum yok :X zaten hangi güne giderse gitsin trt nin dizilerinden reyting çalamıyor herhangi bir dizi :A

neyse 5-11 yaşta zirvedeyiz :X çekirdekten yetiştiriyoruz yavru kurt entrikacıları :oley: @mrt-06 @serhatt @Alos @Dosi @Angelica @The_Erinch @Yakamoz-Asi @Sherlock @Zeyno @ozmoturk @Özgür @batuhankaralar

neyse bu da kakneme ve ekürisi @Ahmed e kapak olsun :A

Ekli dosyayı görüntüle 120241
Çekemeyen ağlayarak günlüğüne yazabilir bizim için bir sorun yok. Başarımızı ispat edeli yıllar oldu. :A

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,635
Puanı
1,060
Didem Arslan iyi oranlar almış fakat sosyal medyada büyük tepki var kendisine. 3 saat boyunca cinayeti en ince ayrıntısına kadar sırf reyting uğruna sorguladığı için canlı yayında. Müge Anlı'da olsa çok daha profesyonel bir şekilde işlenirdi olay.

• Beğendim
  • Olmamış
Reactions: Angelica and mrt-06

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Yurtdışındakileri pistten alalım bakın @Dosi hiç yorum yapıyor mu buralara varsa yoksa survivorda ki oğlanların kaslarını yorumluyor @MasacRE ve @Sherlock la 😂 @Alos ve @serhatt duymasın :A
pis iftiraci seni :A
ben biraz yogunum, ondan dolayi eski aktifligim yok. Ayrica Tv izlemedigim icin buralarda yorumum yok.
Yasak Elmaya biraz bakindim bugün ama atlaya atlaya. Hic tadi tuzu kalmamis dizinin. Beni cekmedi kendine. Fragmanlardan devam :A

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,900
Puanı
360
Az önce internette baktım, yeni gelen kız için clicbait siteler Gökçe Bahadır'ın yerine gelecek gibi yazmışlar ama aslı yok. Orjinalinde Elisheva(Gamze)'yı görücüye istetiyor, reddediliyor, bu kızla görüşmeye aynen bu bölümdeki şekilde başlıyor. Benzer sebeple de nikaha yakın bir zamanda aniden evlenmekten vazgeçiyor. Elisheva'nın ailesi bu sefer razı geliyor nişanlanıyorlar ama kız aile baskısından da uzaklaşmak için yurt dışına gidelim diyor Akiva(Ömer) gitmiyor.Kız gidiyor.

2. Sezon başında babaannesi ölüyor. Amcası ve kuzeni Belçika'dan geliyor.
Bilgilendirme için teşekkürler. Eğer reytinglerini korursa anlatacakları daha çok hikayeleri var. Umarım aynı samimiyeti ve sadeliği koruyarak anlatırlar.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,269
Puanı
1,060
Ömer diğer 2 grupta ortalama artış yaşarken, AB'de uçmuş. Bu diziyi ilk bölümde bıraktım, temposu çok yavaştı. Amma anladığım kadarıyla senaryo şu an daha iyi gidiyor.
Pazartesi AB kitlesi için güzel alternatif oldu ve ayrıca bunda OGM'in diziyi Youtube üzerinden aşırı PR yapmasının da etkisi vardır.

Samimi olmak gerekirse uzun vadede böyle devam etmesini beklemiyorum, çünki hikayesi kısıtlı ve bi yerden sonra tıkanacak.

Totalde dünkü olay sonrası 4-4.5 bekliyordum. Çok iyi almış.
Didem bu sezon 2. itirafı aldı. İşlediği konuları çok uzatıyor ama bence bu konuların çözülmesi üzerine Müge kadar başarılı olmaya başladı.

Orjinal dizi 3 sezon nasıl kısıtlı olarak düşündün :D

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,269
Puanı
1,060
Kızılcık Şerbeti senaristinin Yasak Elma senaristi olduğunu biliyorsundur herhalde diye düşünüyorum. :A Bu sezon pozitif yorumlar yaptığın tek dizi. :A

Ömer konusunda ciddiye almamıştım seni. :A Önce tutmaz diyordun, sonra max 6 reyting alır dedin, şimdi de uzun vadede başarılı olamaz diyorsun. Sırada ne var bilemiyorum. :A

Ahmed iyi takip etmişsin Sedef :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,269
Puanı
1,060
Niye bu kadar ciddi ve açıklamalı yorum yaptın. :eek: Takılmak istemiştim sadece. :A

Forumda illa muhabbeti geçmiştir, görmüşsündür diye düşünmüştüm, bilmemene şaşırdım. :A

Klasik entrika dizisine muhafazakar-seküler çatışması dahil edilmiş bir dizi işte. Ben açıp izlemedim hiç ama denk geldiğim kadarıyla ilgi çekici hiçbir yanını bulamadım. Yasak Elma ise entrika ve komediyi bir araya getirerek türevlerinden ayrılan, kendisiyle bile sürekli dalga geçen, hiçbir ciddiyeti olmayan fazlasıyla eğlenceli bir dizi. 20 bölüm izleme, yine de bir şey kaçırmadan zevkle devam edebilirsin. :A

Daha 4.bölümde zaten, her hafta yükseliyor işte. Diğer gruplarda da yükselir. :A Ben diziye çok bayıldığımdan değil de Gökçe ve Selo için burada övmeye ve sana karşı çıkmaya devam edeceğim. :A
Kızılcık Şerbetine klasik demek yanlış bence
------

Angelica değil, Sinsirellasın. :A

Sinserallık birşey yok kız yorumlarını iyi takip etmiş onu diyorum hepimiz okuyoruz yorumlarını Ahmed niye kabul etmiyorsun ki yorumlarını ayrıca neyse demiyim :D

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Kızılcık Şerbetine klasik demek yanlış bence
------

Sinserallık birşey yok kız yorumlarını iyi takip etmiş onu diyorum hepimiz okuyoruz yorumlarını Ahmed niye kabul etmiyorsun ki yorumlarını :D
Bu konu ile alakalı değil, genel olarak öyle. :D

• Güldürdün
Reactions: Angelica