Netflix 13 Reasons Why - Dizi Yorumları

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
  • Harika
Reactions: cokiyitvci

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x1
Güzel başladık özlemişim. Ergen çocukların bu kadar ağır yaşadıkları hepsinin psikolojisini bozmuş özellikle de Clay'in. Hepsinde öfke sorunu var. Bu dizide kendimi çok buluyorum özellikle de Clay'de, dışardan çok güçlü gibi ama içten içe her gün cenazesi kaldırılıyor.. Yavaş yavaş bitiyor. Alex Zach'i neden öptü onu anlamadım ne ara bisex oldu bu çocuk. Puanım; 7.3

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
4x1
Güzel başladık özlemişim. Ergen çocukların bu kadar ağır yaşadıkları hepsinin psikolojisini bozmuş özellikle de Clay'in. Hepsinde öfke sorunu var. Bu dizide kendimi çok buluyorum özellikle de Clay'de, dışardan çok güçlü gibi ama içten içe her gün cenazesi kaldırılıyor.. Yavaş yavaş bitiyor. Alex Zach'i neden öptü onu anlamadım ne ara bisex oldu bu çocuk. (b) 7/10

3.sezon sezon finalini bir daha izlemek istemiyorum konuyu unutmuşum ya. :F @haluk792 @Forumdash
Ben dün bitirdim diziyi. Şoke olacaksın :( etkisinden çıkamayacaksın uzun süre. :( Çok güzeldi çok özlenecek bu dizim de :( :( :(

• Üzücü
Reactions: mrt-06

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x1
Güzel başladık özlemişim. Ergen çocukların bu kadar ağır yaşadıkları hepsinin psikolojisini bozmuş özellikle de Clay'in. Hepsinde öfke sorunu var. Bu dizide kendimi çok buluyorum özellikle de Clay'de, dışardan çok güçlü gibi ama içten içe her gün cenazesi kaldırılıyor.. Yavaş yavaş bitiyor. Alex Zach'i neden öptü onu anlamadım ne ara bisex oldu bu çocuk. (b) 7/10

3.sezon sezon finalini bir daha izlemek istemiyorum konuyu unutmuşum ya. :F @haluk792 @Forumdash
Previously on kısmı da yoktur şimdi bunun:F:F Nolmuştu en son sahiden:F

• Güldürdün

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x2
Sabah okul yine yangın yerine döndü sprey boyayla kapıya biliyoruz yazmış birileri, baştan beri Monty'nin kardeşi olabilir diye gösterdiler ama bence Clay yaptı. Çocukta ağır bir şizofreni başlangıcı var. Her türlü tersköşeye hazırım. Justin sonunda kendini toparladı millet kıskançlık yapıyor sinir oluyorum, keş olsa daha mı iyi. Alex gay olduğunu duyurdu, bakalım ilk sevgilisi kim olacak kesin Monty'nin exaşkı bunu kandıracak. Sonuçta katillerinden biri... Üniversite gezisi güzeldi, Zach'in bu tavırları da sinir bozucu ayrıca. Puanım; 7.5/10

• Harika
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
4x2
Sabah okul yine yangın yerine döndü sprey boyayla kapıya biliyoruz yazmış birileri, baştan beri Monty'nin kardeşi olabilir diye gösterdiler ama bence Clay yaptı. Çocukta ağır bir şizofreni başlangıcı var. Her türlü tersköşeye hazırım. Justin sonunda kendini toparladı millet kıskançlık yapıyor sinir oluyorum, keş olsa daha mı iyi. Alex gay olduğunu duyurdu, bakalım ilk sevgilisi kim olacak kesin Monty'nin exaşkı bunu kandıracak. Sonuçta katillerinden biri... Üniversite gezisi güzeldi, Zach'in bu tavırları da sinir bozucu ayrıca. Puanım; 7.5/10
5. sezon da olsaydı keşke :( çok özlenecek :(

• Beğendim

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x3
Telefon aramalarını son ana kadar Clay'in hayali sandım, partide artık emin oldum birinin tehdit ettiğini. Aslında kütüphane sahnesinde gizemli kişinin Monty'nin ex aşkı sandım fakat son sahnede spor sahasında, bu ekibin Monty'nin takım arkadaşları ve onun bunları yaptığına inanmayan insanlardan oluşan bir grup çıktı. Clay'e buna bile titriyorsan sen gerçekten bir şeyleri saklıyorsun dediler.. Clay artık kendini toparlaması lazım.. Ani iyi dayanıyor valla helal olsun. Bölüme puanım; 8.1

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x4
Tuhaf bir bölümdü, yer yer gerilimli oldu. Hatta orman sahnelerinin çoğu heyecanlıydı, şimdi bu oyunu kim kurdu bilmiyoruz işaretin sahibi futbolcular değil. Bu belli oldu... Bu bölüm Ani de şüphelendirdi ama neden ve nasılı bilmiyoruz, belki de geçmişe dönük şok bir gerçek çıkabilir. Arkadaşlar arasında da güven problemi oluyor sürekli. Yeni oğlanın daha önce Monty ile ilişkisi olduğunu tayfa öğrendi, iyi de oldu ve pek kıvıramadı bu işi. Clay'in iyice psikolojisi bozuldu. Son sahnede de şok yaşadı Bryce'ı kim öldürdü denilince. Bölüme puanım; 8

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x5
Justin ve Clay'e ailesi uyuşturucu testi yaptı ama ilginç olarak Clay'de pozitif çıktı. Birde ailesi durumu üstelemedi orada biraz senaryo zayıf kaldı, Justin içmediğine yemin ediyor peki Clay ne zaman içti ki? Herhalde Clay'deki bu ikilem sezon finalinde açığa çıkmış olacak. Üstüne üstlük birde şerifin kızıyla partide yattı. Parti sahnesi de güzeldi Jesicca ile Justin birde Alex ile Charlie yakınlaştı. Tabii yine sporcu adamlar boş durmadı. Bölüme puanım; 8.2

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
4x6
Clay için bu bölüm gerçekten üzüldüm, okulda yapılan sözde tatbikat gerçekten tüm öğrencilerin psikolojisini bozdu ama en çok Clay'i etkiledi. Bölümün sonuna kadar açıkçası silahlı kişiyi Clay sandım ama müdürün adamlarıymış, en sonunda Clay isyan etti ve polisler joplayıp götürdü. Birde Alex ile Tony daha doğrusu sadece Tony gaza gelip silahlı kişinin Tyler olduğunu yeni müdüre söyledi hatta çantasını gösterdi, büyük hata yaptılar bütün oyunlar açığa çıkabilir birde Tyler için ayrıca kötü oldu. Bölüme puanım; 8.5

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. SEZON

Yıllardır izlemek istediğim ama bir türlü başlayamadığım diziye başladım sonunda. Harikaydı ilk sezon, iki gün içerisinde bitirdim. Aşırı sürükleyici ve 'acaba ne olacak, diğerleri kim?' gibi sorularla bölümleri izlettirdi. Olaylar birbirine güzel bir şekilde bağlandı, kafamda hiç soru işareti de kalmadı diyebilirim. Genç kadroyu da çok sevdim.
Hannah'ı çok sevdim, çok da güzel bir kız. Clay ile olan sahnelerini doya doya izlemek isterdim, çok iyi bir çift olurlardı. Clay'in kıymetini bilmedi, tabi yaşananlardan dolayı kimseye güvenememesi de ayrı bir etken diyebiliriz.

Dizinin en kötü ismi ve her şeyi sürükleyen isim Bryce diyebilirim. Önce Jessica'ya tecavüz etti, sonra da Hannah'a. Keşke Hannah, Jess'i gördüğünde söyleseydi belki kendi başına gelmezdi ve intihara da sürüklemezdi... Justin'in en yakın arkadaşını ele vermemesi de ayrı bir durum tabi kendince sebeplerini de saydı. Çoğu maddi durumlar.

Alex kendini vurmuş, öleceğini sanmıyorum. Jeff'in trafik kazasına kurban gitmesine de çok üzüldüm, Clay'i olumlu anlamda etkileyen ve cesaretleyen bir isimdi. Keşke şimdi de yanında olabilseydi.

İkinci sezona da bugün başlayacağım. :X

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2. SEZON

İlk sezonun bir tık altında kalsa da yine çok güzel bir sezondu, son bölümlere doğru daha da açıldı dizi. Yeni sezonda neler olacak acaba?
Hannah Baker olayı tamamen kapandı sanırım, yeni sezonda ne izleyeceğiz? Okuldakilerin sorunlarına mı odaklanacağız acaba? Jessica olayı kendince kapandı sayılır, Bryce ufak cezayla kurtuldu ve o olay da kapandı.

Clay ve Justin'in kardeş olmasına sevindim, vay be dizinin ilk sezonuna bakıyorum da her şey nasıl tamamen değişti. Clay'e karşı olanların hepsi şimdi onun yanında...

Jessica ve Justin'i sonunda görebildik, umarım 3. sezonda da onları izleriz. Alex'i seviyorum ama Justin o şansı hak etti.

Tyler sezon finaline damga vurdu. Monty'nin tuvaletteki o yaptıkları neydi öyle? Şok oldum o sahnede, korkunçtu...