🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
SON DAKİKA!

Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da aşılama programa dahil ediliyor.
------

Berber ve kuaförler de yarından itibaren aşılama programa dahil ediliyor.
Traş olacaktım neyse aşı olsun berberler ondan sonra olurum. :A

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
eNabız sistemine "Aşı çalışması için gönüllü ol" seçeneği geldi.

1623346542263.png

• Beğendim
Reactions: bazinga

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Açın kardeşim komple randevuları tüm yaş gruplarına, isteyen aşını yaptırsın, istemeyen de öylece beklesin. Hiçbir devletin "yauvvv, bunlar bizi gısır yapmaya çalışıyor, oyun çok böyük, elon maske de işin içinde" diyen tiplerle uğraşacak hâli ve vakti yok.
Farklı yaş grupları ve farklı meslek gruplarının aşıya açılmasından mıdır nedir bilmiyorum da hayvan gibi yoğunluk var randevularda. Anneme -aşı olduğu günden- 43 gün sonrasına sıra alabildik. Komplo teoriyenliğinin fayda getirmediğini mi anladınız, ne oldu, ne değişti?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bugün 1. doz aşıyı olanların sayısı 20 milyonu geçmiş. :Z Yani yetişkinlerin %33'ü aşı olmuş oldu. Son 6 ayda hasta olanları da eklersek bu sayı daha da yüksek. İnşallah kurtulmamıza az kaldı yeter ki herkesi aşıya ikna edip bir anda aşırı gevşeyecek şeyler yapmayalım. İkinci dozu da fazla geciktirmemek lazım. İngiltere arayı fazla açtı ve yine vakalar çok artmaya başladı...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İyileşen sayısının vaka sayısını da geçmesi lazım, bu durumda aktif vaka sayısı artmaya devam ediyor maalesef... Tabi şu an tablo çok iyi. Ağır hasta sayısı ve vefat sayısının düşüşü sürüyor. Vaka sayısı 5-6 arası bir müddet daha gidip gelecek gibi görünüyor, aman daha da artmasın.

1 Temmuz sonrası büyük ölçüde açılım olur diye tahmin ediyorum. İlk doz aşıların vurulmasıyla %50-55 oranı yakalanacak gibi. Ek olarak Çin aşısının yeni partı da gelmiş ya da gelmek üzere diye okumuştum. Bazı vatandaşlarımız da Çin aşısını bekliyor, bu şekilde önemli ölçüde aşı sayısı sağlayacağız gibi.

• Beğendim
Reactions: Angelica

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bana da annem dedi gençlere çıkıyormuş bir bak ne alaka falan dedim oflayıp puflayıp açtım baktım çıkmış. :A
------

Evet ama arkadaşlarıma soruyorum kimseye çıkmamış. :A Belki İstanbul'da olmam faktördür.
İstanbul'daki üniversitelilere açmış olabilirler öncelikli olarak. Kalabalık şehir ve aşı imkanı daha fazla diye. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İstanbul'daki üniversitelilere açmış olabilirler öncelikli olarak. Kalabalık şehir ve aşı imkanı daha fazla diye. :A
Benim üniversite İstanbul'da değil ama dediğin gibi aşı imkanından olabilir, gerçi İstanbul'daki arkadaşlarıma da çıkmamış, benim şansım en büyük etken gibi. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and 12.Adam