🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,340
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
AVM-DER ve GLA Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik, "Alışveriş merkezlerinde görevli sağlık personelimiz teyakkuzda. Özetle söylemek gerekirse çok güçlü tedbirler aldık. Ziyaretçilerimiz gönül rahatlığı ile alışveriş merkezlerimize gelebilirler" ifadelerini kullandı.

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,340
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü:

• Umreden dönen vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri yapıldı ve yurtlarda karantinaya alındı.
• Sağlık Bakanlığımızın tedbir ve tavsiyelerini özenle ve titizlikle uygulayalım.
• Koronaya karşı mücadelede rehavet ve panik yok, tedbir var. Bu hepimizin ortak mesuliyetidir.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Yeni gelen 10.000 kişinin karantina altına alınması çok doğru bir karar olmuş.
Devletin halkını dinlediği ve kaygılarını paylaştığı ortada.Saatlerce sosyal medyadan LÜTFEN ile olmaz diye çağrılar yapılmıştı.

AVM önlemleride çok iyi ama genede birsüre acil olmadıkça keyfi gidilmemesi daha iyi kalabalık ortamlara.
Doğaya çıkın...Deniz kenarınızı varsa oraya gidin;dağınız varsa tepesine çıkın,gölününz varsa etrafında gezininz...hiçbirşey yoksa düz yürüyüşler yapınız.

Sıfır imkanmı al kahveni çok balkona .

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,091
Puanı
1,061
Gelenlerin karantinaya alınması güzel ama sosyal medya olmasa böyle bir şeyi hayatta yapmazlardı. Resmen ülkeyi Twitter yönetiyor desek yeri. Tabii bu sefer de olan gecenin köründe sokakta kalan öğrencilere oldu ve daha önce gelenler zaten yeteri kadar yaymıştır ama zararın neresinden dönülürse kar.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060
Gelenlerin karantinaya alınması güzel ama sosyal medya olmasa böyle bir şeyi hayatta yapmazlardı. Resmen ülkeyi Twitter yönetiyor desek yeri. Tabii bu sefer de olan gecenin köründe sokakta kalan öğrencilere oldu ve daha önce gelenler zaten yeteri kadar yaymıştır ama zararın neresinden dönülürse kar.
Kesinlikle ben bile gittim bakana tweet attım üşenmedim...Tepkileri almışlar... Zıtlaşamıyorlar çünkü 8O milyon insan yaşıyor ve Avrupa,İran durumu ortada.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin EGO araçları yollaması da doğru değil, her gün binlerce kişinin kullandığı araçlar yerine başka araçlar yollanmalıydı. Dezenfekte edilirken epey dikkat edilmesi gerekiyor, uzun süre trafiğe de çıkarılmasın.

Öğrencilerin gecenin bir yarısı dışarı çıkarılması zaten ayrı üzücü. Umreden geleceklerini zaten biliyorduk, son dakika neden geçtik paniğe? Geç olsun güç olmasın...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Kültür ve Turizm Bakanlığı: "Bakanlığa bağlı tüm kütüphaneler, 16-30 Mart arasında okuyucu hizmetlerine kapatılacak."

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
SON BİLGİ!

AKP, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti, virüs sebebiyle bu haftaki grup toplantılarını iptal etti!

• Beğendim
Reactions: cookies

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,127
Puanı
560
Turizm bakanlığından gelecek açıklama beni çok korkutuyor
Turizm sezonu ertelenirse bana askerlik yolu görünüyor :(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
SON DAKİKA!

Kültür ve Turizm Bakanlığı: "Bakanlığa bağlı tüm kütüphaneler, 16-30 Mart arasında okuyucu hizmetlerine kapatılacak."

Starbucks gibi ortamlar da kapanmalı. Gerçi bu devletin elinde değil ama ders çalışmak için kütüphaneye giden liseli kesim bu sefer starbucks gibi ortamlara akın edecek, değişen bir şey olmayacak.

• Beğendim
Reactions: cookies and Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Starbucks gibi ortamlar da kapanmalı. Gerçi bu devletin elinde değil ama ders çalışmak için kütüphaneye giden liseli kesim bu sefer starbucks gibi ortamlara akın edecek, değişen bir şey olmayacak.
Onun için ayrı karar çıkması lazım, OHAL gibi durum olmalı yani. Market ve eczane dışında tüm her yer kapanacak tarzı bir karar çıkmalı, bu kararı birçok ülke verdi. Türkiye'de duruma göre ileri günlerde böyle bir karar verilebilir verilmeyedebilir...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Onun için ayrı karar çıkması lazım, OHAL gibi durum olmalı yani. Market ve eczane dışında tüm her yer kapanacak tarzı bir karar çıkmalı, bu kararı birçok ülke verdi. Türkiye'de duruma göre ileri günlerde böyle bir karar verilebilir verilmeyedebilir...

Esra Elönü’nün babası Geçen hafta Umre’den dönmüş ve hiçbir şeyi yokken bugün gripten ölmüş. Hepimize geçmiş olsun, hacı hoca kesmi yüzünden olacak olan olacak Türkiye’de bu gidişle. Kim bilir kaç kişiye bulaştırmıştır.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,340
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ankara Valisi Vasip Şahin açıklama yaptı!

"Burada 1800 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Bu akşam 1700 kişiyi daha bekliyoruz."
• "(Umreden dönenler) Şu ana kadar semptom belirlenen kişi sayısı 5. Bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildi."

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
İstanbul'da virüs ve okul tatilleri nedeniyle toplu taşımada bir haftada % 30’ları aşan kullanım azalması oldu!

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hastalık öyle bi hal aldı ki insanlar öksürmeye, hapşirmaya çekinir oldu. Herkes herkese vebalıymış gibi bakar oldu malasef. Umreden gelen kişilere kutsal görevini yerini getirdiği için el üstü tutulurdu şimdiyse tam tersine. Umreden dönen kişi de haliyle kimseyle görüşmüyordur. Psikolojik olarak. Toplumsal baskı artık aktif rol oynuyor.

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Hastalık öyle bi hal aldı ki insanlar öksürmeye, hapşirmaya çekinir oldu. Herkes herkese vebalıymış gibi bakar oldu malasef. Umreden gelen kişilere kutsal görevini yerini getirdiği için el üstü tutulurdu şimdiyse tam tersine. Umreden dönen kişi de haliyle kimseyle görüşmüyordur. Psikolojik olarak. Toplumsal baskı artık aktif rol oynuyor.
Söylemek istediğim tam olarak buydu en baştan beri, virüste şehir söylenmemesi mesela bu konuda da çok doğru. Şehir söylenmediği için tedbir ayrı ele alındı, tüm ülke panik yaptı ve tedbir aldı. Burası güzel ama örneğin bir Ankara denseydi o zaman sıkıntıydı, Sağlık Bakanlığı şehir ismi vermeyerek çok doğru bir iş yapıyor.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Söylemek istediğim tam olarak buydu en baştan beri, virüste şehir söylenmemesi mesela bu konuda da çok doğru. Şehir söylenmediği için tedbir ayrı ele alındı, tüm ülke panik yaptı ve tedbir aldı. Burası güzel ama örneğin bir Ankara denseydi o zaman sıkıntıydı, Sağlık Bakanlığı şehir ismi vermeyerek çok doğru bir iş yapıyor.
Aynen @Tolstoyevski ye de demiştim. O şehirde gereksiz bir kaos olacaktı. Çinde gördük Wuhan'da maske takmayı dövüyorlardi. Bizim millet zaten dövecek adam arıyor:A O yuzden ben de şehir söylenmemesi taraftarıyım. İlla bi şehir için odaklanılmasın ülkenin her bir şehrine aynı odaklanılsın.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
TÜRKİYE'DE SON DURUM!

5000'den fazla kişiye test yapıldı, sadece 6 kişinin testi pozitif çıktı. Beş isim birbiriyle bağlantılı isimler, diğer isim ise Umre'den dönen bir vatandaş. Ölüm bilgisi yok, 6 hastanın da tedavileri sürüyor.