Star Ömer - Dizi Yorumları

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,344
Puanı
1,060
Bizimkiler diziyi bırakır bu gidiṣ ki böyle düṣünen vardır.

Tüm bölüm bir polise gidemediler. Yok babam öğrenmesin falan filan. Ne oldu? Tüm bölüm ağladı babası yine öğrendi. Bu senaristlik mi ṣimdi. :D
Ulan bunlar zaten babasının yüzünden oldu.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Bizimkiler diziyi bırakır bu gidiṣ ki böyle düṣünen vardır.

Tüm bölüm bir polise gidemediler. Yok babam öğrenmesin falan filan. Ne oldu? Tüm bölüm ağladı babası yine öğrendi. Bu senaristlik mi ṣimdi. :D
Eda bu bölüm, öğrenmesini istemediği kişilerin adlarını Ömer'e söylüyor sonra şak 5 dakika içinde bir bakmışsın yanında bitivermiş.
Bu bölüm için en sinir olduğum yerlerdendi. Hiç kimse saklayamadı.
Konudan ayrı; Ömer iyi adam dövdü. 😎

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,163
Puanı
1,061
Eda bu bölüm, öğrenmesini istemediği kişilerin adlarını Ömer'e söylüyor sonra şak 5 dakika içinde bir bakmışsın yanında bitivermiş.
Bu bölüm için en sinir olduğum yerlerdendi. Hiç kimse saklayamadı.
Konudan ayrı; Ömer iyi adam dövdü. 😎

İçimin yağları eridi o Atillaya atılan her yumrukla. :Z

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Hobbit and 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
36 ve 37 karışımlı hatırladığım kadarıyla karekter özelinde yazı yazacağım, bölüm geneli yorumlamaktansa.

ÇİÇEK: 36'da olsun 37'de olsun, Gamze dahil olmak üzere evdeki herkes ile sözlü çatışmalara devam etti. Bazı söylemleri benim dâhi hoşuma gitmiyor. Yani evet iğneleyici özellikle Gamze üzerinden sözleri sanki artık fazlaya kaçıyor gibi. Reşat çok güzel savundu Gamze'yi önceki bölümlerde ve Çiçeğe karşı resmen bu bölümde gözleri ile Gamzeden alttan alması için konuştu diyebilirim. Ancak bu hoşgörü veya alttan alma ne derseniz deyin 38'de özellikle Gamzenin hamile olması ile birlikte değişeceğini düşünüyorum.

TUNA; Benim açımdan en üzüldüğüm karekter. Tam kendi adına rahata kavuştu derken bu sevinci sadece 1 veya 2 gün sürdü.😅 Gülüyorum ama onun adına üzücü bir durum. Gamzeye ve Ömer'e bam güm açık açık herşeyi söylemesi çok hoşuma gitti. Hem Gamze'yi hemde Ömer'i derin düşüncelere itti. Belki de Ömer'in, Şule'ye mesafe koymasına neden oldu. Razıyız. 😊

FATMA; Yukarıki mesajlarda @Dante belirtmiş gerçi ama Gamze'ye bu iki bölümdeki en iyi desteği gerçekten Fatma verdi. Yetmedi bu bölümde de hamilelik durumunu hemen kafasında sorgulayıp hiç bekletmeden Gamze'ye söylemesi gerçekten takdire şayan. Fatma'dan beklenmeyen hareketler. Ekstra bir şey daha söylemem gerekirse Çiçeğin hakkından Fatma gelecek gibi. Bu değişiminin nedeni bence Reşat ile Çiçeğin evlendiğini duymasına bağlıyorum. Reşat ile Fatma ship'i bakalım ilerleyen bölümlerde olur mu göreceğiz. 😊

EDA/EMİNE: 36 ve 37'yi taşıyan iki mihenk taşı oldu resmen. 36'yı birlikte yüklendiler. 37'yi Eda tek başına yüklenip oyuncuların yükünü hafifletmiş. Eda olayı daha önce de dediğim gibi 40'a kadar gider. Eda'nın; baba,anne, dede kime söylenmemesini istediyse sahneden 5 dakika sonra hepsi öğrenmiş oldu. Bir tek anne kaldı bilmeyen. Dolaylı yoldan Hakan dâhi öğrendi diyebiliriz. Bu bölüm özelinde bu kısmın kolay geçildiği kanaatindeyim. 38'de Emine üstünden geçecek. Ben Emine'yi çok karıştırmaz diyordum ama senarist benim adıma ters köşe yaptı. Adliyede oluşan kaos bakalım nasıl son bulacak.

ÖZGÜR ŞEF/ TACİ: Bu ikisine ne oldu ya. İkiside bir anda yine yok oldu. Taci artık hiç yok, çıktı mı hiç bilmiyorum. 35/36/37 özelinde 8 saatlik yayında Özgür'ün toplam 10 dakikası dâhi yok. Evet diyeceksiniz ki konunun onlar ile alakası hiç yok ama en azından Taci hiç merak etmez mi? Sonuçta aynı mahalledeler. Ayrıca Gamzenin ilk sezon restoranı olan bir arkadaşı vardı ne oldu o çıktı mı? Bu dizinin bu sezon arkadaş ortamını yok etmesine çok sinir oluyorum. Rahatlatıcı konuşmaların gerçekleşmesine bir türlü izin vermiyor senarist. Hep olay içinde olan kişiler ile konuşmalar geçiyor. Buna bir çözüm bulunmalı.

TAHİR; Tahir'in 38 ile başlayan süreç ile yükselme gibi görünen, çöküş dönemine geçeceğini düşünüyorum. Olaylar Tahir için hallaç pamuğu gibi gelecek. Hak etti mi? sadece ilk sezonda Şükran'a yaptıkları yüzünden bile hak etti diyebilirim. 36'da gücü eline aldığında Resat'a uyguladığı tarife bile Tahir'in bunları hak ettiğini gösteriyor. Başına gelecek olanlardan zerre üzülmeyeceğim. Her şeyi hak ediyor.

Bu gecelik şimdilik bu kadar, kalan kısmı yarın sabah devam inşallah. Herkese iyi seyirler :)
Tahir'in Eda'nın durumunu öğrenmesi ile birlikte, Tahir'e ekstra bir parantez daha açmak istiyorum.

TAHİR; Çok masumhane karşılamayacak. İlk sezon Ömer'in Gamze aşkını bir türlü anlamayan ve türlü kötü söz söyleyen, çocuğu olan Eda'ya annesi telefon aldığı için hem Şükran'a hem Eda'ya ceza veren, üstüne onu odaya kapatan, kendi evladıymış gibi Emine'ye zamanında Yaman ile görüşüyor diye okula gitmeyecek artık diyen, Şükran'ı kendisinin kölesi gibi gören, araba kullanmasını istemeyen, işe girer ve kendi ayakları üstünde durur ise benden ayrılır diye yapmadığını bırakmayan, ayrılmasın diye araya adamlar sokarak Şükran ile boşanma sürecini baltalayan, güç/makam/mevki sahibi olduğunda babasına üstten bakan yobaz bir karekterin Eda olayını duyduğunda ona sağ duyulu yaklaşacağını sanmıyorum. Eda'nın bu hale gelmesinde ki sebep'te Tahir'in kendisi. Çıkıpta Reşat'a bunların hepsi senin suçun çünkü sen bana izin vermedin demesi, Tahir'in kötü bir insan olduğunu değiştirmez. Sebeplerinden olabilir ama Tahir sonraki yaşantısında iyilik tarafını değil, kötülük tarafını seçmiş bir insan. Tâbi ki ailesinden istediği gibi bir yaklaşım görmemiş olabilir ancak en azından eşine ve çocuklarına bana böyle yaptılar ama ben böyle davranmayacağım şeklinde gayet takılabilirdi hayatında. Gençlik döneminde olmuş kötü bir olay ama üstünden yıllar geçtikten sonra hayatına giren insanların seneler önceki olay yüzünden resmen cezalandırılmasına kimsenin hakkı yok. Eda ve Şükran'ında mutlu zamanlara hakkı var. Tahir, hödük kötü birisi. Herkesin hayatını mahveden kötü birisi. O yüzden 38.bölüm Tahir'in çöküş döneminin başlangıcı olacak.

• Okudum
Reactions: 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Bir kerede şaşırtıcı bir hareket yap be Tahir bir kere. Git ölümlerden ölüm beğen sonra da git öl lütfen. Bu kadar kafasının dikine dikine giden ilk defa görüyorum. Körleşmiş resmen.
Ailenin bütün fertleri de sıra ile kaçırılacak sanırım.
Bazen diyorum ki içimden dizide Vicdan acaba Ademoğlu ailesine kızmaktansa, hepsi toplanıp Tahir'e mi sadece kızsa. Zira var olan bütün aileleri yok etmeye çabalamakta üstüne yok.
İyi Seyirler..

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
40 veya 41'inci bölümden sonra oluşan senaryoya göre diziyi izlemeyi bırakmayı düşünüyorum. 39'un fragmanları çıktı. Bu bölüm harici 2 hafta daha şans vereceğim.
Gülizar Irmak'ı tekrar istiyorum.
Üzgünüm.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
36. Bölüm; 3:00.55 saniye. Dizi kendini süre anlamında her hafta aşıyor. Mesaj bu kadar. Evet. @Dante
Yeni senarist'in gelmesi ile dizi süre anlamında artık böyle yayınlanacak sanırım. Ama bunun bana kalırsa sürdürülebilir bir tarafı olmaz.
39. Bölüm yayın süresi; 2:59:01 saniye.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Bölümü bugün itibariyle bitirebildim. Açıkçası dizilerin seyrini değiştiren önemli bölümler zaman zaman olur. Herkesin beklediği anların hepsinin bir arada olduğu. Bu yüzden de o bölüm çok önemlidir ve buna bağlı olarak diğer sürelere göre biraz daha uzun olabilir bu anlaşılır bir şeydir çünkü dizinin seyri değişecektir.

Ama inanın ki ne 36. Bölümde (3.01.55), nede 39. Bölümde (2.59.01) bu anlattığıma dair dizide herhangi bir şey olmadı. Dizide seyir olarak ne değişti. Ne gibi bir önemli olay oldu bu bölümlerde. Koskoca 6 saatten fare doğruldu.

Karakterler minimalize edildi. Belli karekterler hiç görünmüyor. Görünse dâhi hikayesi olacak kadar bir süresi olmuyor. Çiçek neden hala sinir bozucu davranıyor. Reşat nasıl bunu görmüyor. Nisa neden hala Hakan ile olmak zorunda. Hakanın aldatması neden aile içinde konuşulmuyor hiç.

Valla zamanında Süreyya ve sezon başında Vicdan konusuna çok kızanlar oldu. Ama en azından şimdiki konudan daha iyiydi. Çizgileri belliydi hikayenin.

Peki soruyorum dizi şuan ne anlatmaya çalışıyor yada ne anlatıyor. @Dante

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
41. Bölüm; 2:54.26
Rutine bağladı sanırım. Artık böyle devam edecek..

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Diziyi 41. Bölümü izleyip ara verdim. Ancak ara ara fragmanlara denk geliyorum. Kendisini, Kurtlar Vadisi Gladio filminden hatırladığım yeni gelen karekter hoşuma gitmedi. Gelir gelmez hemen ahkâm kesmiş. Sen kimsin kardeş ya. (Henüz bu hafta diziye girecek diye biliyorum. Fragman'a bakarak yola çıktım.)

• Okudum
Reactions: Dante

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
Usta oyuncu Yaşar Üzer
Ömer dizisinin kadrosuna katıldı

1709669287714.png

Başrollerinde Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır, Barış Falay ve Merve Dizdar'ın paylaştığı Ömer dizisinin kadrosu genişliyor. Son olarak Ayfer Dönmez'in dahil olduğu diziye usta oyuncu Yaşar Üzer de geliyor.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, usta oyuncu fenomen dizide "Samet" rolüne hayat verecek. Sedef Bayburtluoğlu Gürerk- Deniz Madanoğlu'nun yazdığı dizide Samet, Barış Falay'ın oynadığı Reşat'ın bir sağlık kontrolü için İstanbul'a gelen, çok değer verdiği dostu rolüyle seyirci karşısına çıkacak. Cem Karcı'nın yönettiği Ömer dizisine önceki gün de avukat Nehir rolüyle Ayfer Dönmez dahil olmuştu.

Haberler.com

• Okudum
Reactions: 12.Adam

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
146
Puanı
54
Orjinal dizide Shulem'in doktor kontrolleri vardı.
Acaba neden orijinaldeki Shulem'in karşılığı olan Reşat'a değil de onun şehir dışında yaşayan dostuna doktor kontrolü yazma gereği duydu Deniz Madanoğlu ?

Aslında Reşat'a doktor kontrolü yazsa diziye biraz farklılık gelirdi. Üst üste yaşanan onca olumsuz olayın yaşı ilerlemiş olan Reşat'ın sağlığına olumsuz etki yapması beklenen bir şey çünkü...

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Aslında Reşat'a doktor kontrolü yazsa diziye biraz farklılık gelirdi. Üst üste yaşanan onca olumsuz olayın yaşı ilerlemiş olan Reşat'ın sağlığına olumsuz etki yapması beklenen bir şey çünkü...
İzlediğim dönemde benim tansiyonum fırlıyordu, Reşat Efendi iyi dayandı. 😅

• Güldürdün
Reactions: SafNac

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
İzlediğim dönemde benim tansiyonum fırlıyordu, Reşat Efendi iyi dayandı. 😅
o degil de,

diziyi fragmanlar ve youtube yorumlardan takip ediyorum.malesef.

soruma mesaja geleyim :
orj da su son gelen kizin(omer le sahneleri olacagi belirtilmis yorumlarda) rolu varmiydi ?
17.saniye hasan'in kardesi :

@Hobbit .

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
Bu bölüm mü girecek
evet oyle gorunuyor. :) 17.saniyede cikan oyuncu.
rolune dair ustte yazdigim youtube yorumlar dan cikardigim gozlemimdir.....
elbette diziyi daimi izleyen uyeler daha saglikli bakis getirebilir.
bu tur bir rol gerek varmiydi vs baglaminda.

sahsi gorusum ; gerci 2.sezonun biraktigim bolume kadariyla konusursam , pek sasirtmadi bu yeni katilim.

fragmanin tek izlenir ve guzel yani : sukran'in ehliyet icin cabalamasi sanirim.