Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1634407522387.png

@bazinga'nın yorumu: https://izleryazar.com/squid-game-1-sezon/

@Tolstoyevski, @The_Erinch, @Dosi, @xdragxx, @DarkLegenD, @Maskeli Fedai, @Yakamoz-Asi, @BARON男爵, @MEnes, @bazinga, @Forumdash, @Cervantes ve dizinin diğer izleyicileri.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
17 Eylül'de başlayan Squid Game'in bugün birinci ayı.

1634456122607.png

Bir aylık süreçte IMDb'de 194 bin oy aldı ve popülerlik anlamında zirvede.

Bölümlerin puanlarını ve kaç kişinin puan yaptığını görelim:

1634456235088.png

1634456273197.png

1634456303565.png

En iyi bölüm ve en çok oylanan bölüm, altıncı bölüm.

Film ağırlıklı olan Letterboxd'de de ilgi büyük.

1634456539328.png

Bir aylık süreçte 199 bin kişi tarafından izlenmiş.

1634456598257.png

Reyting anlamında da yüksek ve popüler yapımlardan.

Kısacası sadece bir aylık süreçte damga vurmayı başardı.

@Tolstoyevski, @The_Erinch, @Dosi, @xdragxx, @DarkLegenD, @Maskeli Fedai, @Yakamoz-Asi, @BARON男爵, @MEnes, @bazinga, @Forumdash, @Cervantes ve dizinin diğer izleyicileri.

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
Cuma günü ilk iki bölümünü izlemiştim. Dün de geri kalan bölümlerini izleyip bitirdim

1.SEZON YORUMUM

İlk bölümü izleyici çekme açısından gerçekten güzel hazırlanmış. İlk bölümü izleyen biri de illa sonunu merak edeceği için devam ediyor. Genel olarak oyunları ilgi çekiciydi.

En sevdiğim oyunlar halat çekme , kırmızı ışık ve yeşil ışık dı. Diğer oyunların da gerilimi yüksek di hele de camlı oyun. Misketli oyun da pek gerilim yoktu ama baya duygusal bir bolümdü. Ali'nin , amcanın ölmesine üzüldüm.

Açıkçası böyle bir son beklemiyordum. Her şeyin arkasında amcanın olması (aslında mantıklı düşünüldüğünde kavga çıktığında bile hiç yaralanmayan tek kişiydi ve ölüm sahnesinde tabuta koyulma sahnesi yoktu , o anda biraz bir şeyler fark etmiştim ) şaşırttı. Polsin kardeşinin bu işin içinden olmasına da çok şaşırmıştım. Çünkü ben en başından beri ölenlerden birinin yakını olarak hayal etmiştim.

Sonunda kızının yanına gideceğine yeniden oyuna başlaması kötü oldu.Yeni sezonda da yeni bir 456 kişi gelip yine bol ölmeli bir sezon olacaktır.

Ama genel olarak kurulan dünyayı , oyuncuları konunun işleyişini beğendim. Ellerine emeklerine sağlık.Yeni sezonu da izleyeceğim gibi görünüyor.

SEZON PUANIM : 9.1

• Beğendim
Reactions: Dosi

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Barış Özcan'ın Squid Game incelemesi ve eleştirisi:

"Diziyi yapabilmek için verdiği o emekleri görmezden gelemeyiz. Yıllarca uğraşmış, çalışmış çabalamış ve kapitalizm ve modern toplum eleştirisi yaptığı bu eserini, bu kavramların en büyük aktörlerinden olan Netflix sayesinde bize de ulaştırmayı başarabilmiş. Bu yüzden gerçekten tebrikler."

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Barış Özcan'ın Squid Game incelemesi ve eleştirisi:

"Diziyi yapabilmek için verdiği o emekleri görmezden gelemeyiz. Yıllarca uğraşmış, çalışmış çabalamış ve kapitalizm ve modern toplum eleştirisi yaptığı bu eserini, bu kavramların en büyük aktörlerinden olan Netflix sayesinde bize de ulaştırmayı başarabilmiş. Bu yüzden gerçekten tebrikler."

Bunu izledim bugun @kerem için paylaşcaktim:A Sadece popi bir dizi olmadiğini görsün diye:A

• Güldürdün
Reactions: kerem and Araf

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bugün rüyamda kendimi bir kez daha yeşil ışık kırmızı ışık oyununun içinde buldum ve o gerilimi sonuna dek hissettim, hava soğuduğu için uyurken üstüm açık kalmış ve bu yüzden üşümüş olmalıyım ki böyle gerilimli kabuslar görüyorum…

Ama öyle ya da böyle bu dizi insanın bilinçaltına çok fena işliyor, bence bu kadar tutmasının sebeplerinden biri de bu. Müzikleri olsun, dekorları olsun, eşyalar olsun, görsel olarak da işitsel olarak da kurgusal olarak da bilinçaltına işliyor. Sırf bu sebeple bile bu diziyi başarılı görebiliriz.

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: Cervantes and Araf