Fav10 Film Kulübü 12. Sezon Başladı!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Birlikte film izleyip yorumladığımız Fav10 Film Kulübü etkinliğimizin 12. sezonu geçtiğimiz gün başladı.

BluTV'de yer alan filmlere ayrılan iki sezonun ilki niteliğindeki bu sezonda dünya sinemasına dair pek çok prestijli ödül sahibi filmler yer alacak.

İlk hafta oylaması sonucunda 7 film etkinlikte yer alma hakkı kazandı. İkinci hafta oylamasıyla 5-8 film daha etkinliğimize dahil olacak...

Etkinlik filmlerini görüntüleyip, izleyip yorumlamaya başlamak için tıklayın

Etkinlik Takvimi:

- 17 Temmuz 2021 -> 1. Hafta Başlangıcı
- 27 Temmuz 2021 -> 2. Hafta Başlangıcı
- 16 Ağustos 2021 -> Etkinlik Bitişi

Etkinlik sonunda en az 10 film izleyen kişiler 13. sezon oylamasında çifte oy hakkı elde edecekler. Etkinlik finali etkinliklerine kalabilmek, 13. sezon oylamasına katılabilmek için ise en az 6 film izlemiş olmanız gerekli.

Herkesi etkinliğimize bekliyoruz. :Z

@Dosi @mesmeso @Sherlock @phoebebuffay @Araf @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @MEnes @MasacRE @cehennet @The_Erinch @Angelica @dreamy @Aserat @serhatt @soo @Özgür @-potterhead- ve diğer herkes...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hadi hayırlı olsun :Z

@Araf hemen yorumlar fırlatınca modum düştü :A
Bu kez ağırdan alacağım gibi. Daha Atypical dizisinin son 2 bölümünede bakamadım günlerdir :A Bayramdan sonra el atarım filmlere. Bi başlasam anında bitecek ama mevzu başlayamamak zaten :A

• Beğendim
Reactions: Araf

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Bir tanesini daha bugün izlerim. Yorumları okumak, yorumlamak keyif verici. Biraz daha iyi filmler tercih etsek fena olmaz.:A

• Harika
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Film kulübü tarihinin en hızlı girişini yapmaktan dolayı mutluyum. Yeni sezon hayırlı olsun. :cool:

• Harika

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
Hayırlı olsun yeni sezonumuz umarım filmleri izleyebilirim ya

• Harika

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@phoebebuffay'ın puanları:
Under the Sand: 7.5
The Son's Room: 6.5
Dolls: 6
Taste of Cherry: 4.5

@phoebebuffay şov yapıyor yine, mükemmel. :A

Dead Man ve İnşaat filmleri kaldı. Büyük ihtimalle bu filmleri de sevmez, sıkıcı bulur ve yerin dibine sokar. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
@phoebebuffay'ın puanları:
Under the Sand: 7.5
The Son's Room: 6.5
Dolls: 6
Taste of Cherry: 4.5

@phoebebuffay şov yapıyor yine, mükemmel. :A

Dead Man ve İnşaat filmleri kaldı. Büyük ihtimalle bu filmleri de sevmez, sıkıcı bulur ve yerin dibine sokar. :A
Elephant'a 8 verdim. İzlediğim 5 filmden ikisine senden yüksek vermişim, ne bu tepki anlamadım.

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: Araf and bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Elephant'a 8 verdim. İzlediğim 5 filmden ikisine senden yüksek vermişim, ne bu tepki anlamadım.
Yüksek vermişsin de, düşük verdiklerini de acayip gömmüşsün. Hani puanlamayı geçtim, "boş" ve "gereksiz" gibi tanımlamalara da takıldım. Sen bilirsin tabii, en iyisi takılmamak. Takılırsam gereksiz uzayıp giden tartışma çıkabilir, hiç gerek yok. :A

Kısacası filmlere olan yaklaşımımız farklı ve film zevklerimiz de çok farklı. Yorumlarını fazla irdelemeden geçeyim, puanlamayı da atlayayım. Tepki değil de, takılma diyelim. Çok takılıyorum bazen, gerek yok aslında. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Yüksek vermişsin de, düşük verdiklerini de acayip gömmüşsün. Hani puanlamayı geçtim, "boş" ve "gereksiz" gibi tanımlamalara da takıldım. Sen bilirsin tabii, en iyisi takılmamak. Takılırsam gereksiz uzayıp giden tartışma çıkabilir, hiç gerek yok. :A

Kısacası filmlere olan yaklaşımımız farklı ve film zevklerimiz de çok farklı. Yorumlarını fazla irdelemeden geçeyim, puanlamayı da atlayayım. Tepki değil de, takılma diyelim. Çok takılıyorum bazen, gerek yok aslında. :A
Anlattıkları bakımından bana göre boş bir filmdi
Orada bana göre tabirini kullandım. Filmin senaryosunu hiç beğenmediğim için ve bende hiçbir etki bırakmadığı için anlattıkları bakımından bana göre boş bir filmdi yazdım. Dolls benim aklımda senaryosuyla değil övdüğüm detaylarıyla kalacak.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Orada bana göre tabirini kullandım. Filmin senaryosunu hiç beğenmediğim için ve ben de hiçbir etki bırakmadığı için anlattıkları bakımından bana göre boş bir filmdi yazdım. Dolls benim aklımda senaryosuyla değil övdüğüm detaylarıyla kalacak.
Daha yazacaktım da, gereksiz uzamasın diye kısa kesiyorum, dediğin gibi olsun. Dediğim gibi, bundan sonra yorumlarına irdelemeden bakıp geçeceğim ve artık şaşırmayacağım. Bundan sonra benden herhangi bir tepki göremeyeceksin. Yorum üzerinde reaksiyon atarım ama yorumunu fazla irdelemeden geçeceğim. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Daha yazacaktım da, gereksiz uzamasın diye kısa kesiyorum, dediğin gibi olsun. Dediğim gibi, bundan sonra yorumlarına irdelemeden bakıp geçeceğim ve artık şaşırmayacağım. Bundan sonra benden herhangi bir tepki göremeyeceksin. Yorum üzerinde reaksiyon atarım ama yorumunu fazla irdelemeden geçeceğim. :A
Herkesin seninle aynı beğenileri mi olmasını bekliyorsun, anlamadım ki. Yorumlarımı eleştirebilirsin de sen yanlış ön yargılarda bulunarak alakasız ve iğneleyici yorumlar yaptığın için şaşırdım.

Ben filmden beklediğim duygusal derinliği ve güzel diyalogları bulamadığımı ve bu yüzden sevemediğimi yazmışım. Sen bana sanat filmlerini ve İran filmlerini anlatmışsın. Ağır aktığı için beğenmediğimi yazmışsın, bundan dolayı diğer filmleri de beğenmeyeceğimi söylemişsin vs. Halbuki etkinlikteki en beğendiğim film etkinliğin en ağır filmi. Halbuki Taste of Cherry ile aynı yıl çıkan bir diğer İran filmi Children of Heaven'ı çok severim vs.

Yorumlarımı eleştirmeye devam et, edebilirsin yani. Sadece bu şekilde eleştirme, ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Herkesin seninle aynı beğenileri mi olmasını bekliyorsun, anlamadım ki. Yorumlarımı eleştirebilirsin de sen yanlış ön yargılarda bulunarak alakasız ve iğneleyici yorumlar yaptığın için şaşırdım.

Ben filmden beklediğim duygusal derinliği ve güzel diyalogları bulamadığımı ve bu yüzden sevemediğimi yazmışım. Sen bana sanat filmlerini ve İran filmlerini anlatmışsın. Ağır aktığı için beğenmediğimi yazmışsın, bundan dolayı diğer filmleri de beğenmeyeceğimi söylemişsin vs. Halbuki etkinlikteki en beğendiğim film etkinliğin en ağır filmi. Halbuki Taste of Cherry ile aynı yıl çıkan bir diğer İran filmi Children of Heaven'ı çok severim.

Yorumlarımı eleştirmeye devam et, edebilirsin yani. Sadece bu şekilde eleştirme, ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. :A
Orada sadece fikrimi belirtmek istemiştim, açıklama yapmak istemiştim. Dediğim gibi, yorumunu irdelediğim için oldu biraz da o yorum, gerek de yoktu. Uzun uzadıya eleştirme de yapınca tabii böyle bir izlenim vermiş olabilirim. Yine söylüyorum, film yorumu konusunda yorumuna detaylı irdelemeden en fazla reaksiyon bırakarak geçeceğim. Çünkü yorumunu irdelemeye başlarsam eğer, muhtemelen yine böyle olur. :A Ve hatırla, Elephant yorumunu görünce sen de şaşırmıştın bu kadar, benimki de bu hesap işte. :A Dediğim gibi, ikimizin bakış açıları çok farklı. Sonuç olarak Phoebe Buffay olarak da farklı düşünmek senin hakkın. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Saygıdeğer Fav10 Film Kulübü üyeleri merhabalar,

İlk haftayı noktalamaya iki gün kaldı. Tabii bu film süre sonrasında da ikinci hafta filmleriyle birlikte izlemeye devam edebilirsiniz.

Şu ana kadarki oylarla oluşan minik tabloyu paylaşıyorum. İnşallah tabloyu genişletip, zenginleştiririz birlikte.

Bence şu ana kadar önceki sezonun üzerinde, kaliteli bir sezon oluyor. Herkesin farklı favori filmleri var gibi gözüküyor şu an. 7 filmimizden 5 tanesi en az 1 kişiden 8 puan almayı başardı...

İkinci hafta filmlerimiz de ilk haftadan altta kalır nitelikte olmayacak. Bugün içerisinde oylama konusunu açacağım. Oylama süresi sonuna kadar en az 5 film izleyip yorumlayan kişilerin 2 oy hakkı olacak. Oylamada oy hakkı elde edebilmek için ise oylama süresi sonuna kadar en az 1 film izleyip yorumlamanız yeterli...

1627199646862.png

@Araf @phoebebuffay @cehennet @mesmeso @Dosi @The_Erinch @Tolstoyevski @MasacRE @MEnes @gundix123 @Angelica @kerem @serhatt @Aserat @dreamy @Maskeli Fedai @Sherlock

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Saygıdeğer Fav10 Film Kulübü üyeleri merhabalar,

İlk haftayı noktalamaya iki gün kaldı. Tabii bu film süre sonrasında da ikinci hafta filmleriyle birlikte izlemeye devam edebilirsiniz.

Şu ana kadarki oylarla oluşan minik tabloyu paylaşıyorum. İnşallah tabloyu genişletip, zenginleştiririz birlikte.

Bence şu ana kadar önceki sezonun üzerinde, kaliteli bir sezon oluyor. Herkesin farklı favori filmleri var gibi gözüküyor şu an. 7 filmimizden 5 tanesi en az 1 kişiden 8 puan almayı başardı...

İkinci hafta filmlerimiz de ilk haftadan altta kalır nitelikte olmayacak. Bugün içerisinde oylama konusunu açacağım. Oylama süresi sonuna kadar en az 5 film izleyip yorumlayan kişilerin 2 oy hakkı olacak. Oylamada oy hakkı elde edebilmek için ise oylama süresi sonuna kadar en az 1 film izleyip yorumlamanız yeterli...

Ekli dosyayı görüntüle 106083

@Araf @phoebebuffay @cehennet @mesmeso @Dosi @The_Erinch @Tolstoyevski @MasacRE @MEnes @gundix123 @Angelica @kerem @serhatt @Aserat @dreamy @Maskeli Fedai @Sherlock

Ben favorim olacak bir film arıyorum aslında hala.:D

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bana hiç yakışmayan bir tablo. Bayram zamanı ve havaların çok çok ısındığı bir döneme denk geldi. Dün ilk filmi izleyeyim diye niyetlendim ama daha açmadan başka bir iş girdi araya. Bir başlasam devamı gelecek ama o ritmi henüz yakalayamadım.
Bir gün ansızın bir çok filmin yorumunu fırlatırım.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bana hiç yakışmayan bir tablo. Bayram zamanı ve havaların çok çok ısındığı bir döneme denk geldi. Dün ilk filmi izleyeyim diye niyetlendim ama daha açmadan başka bir iş girdi araya. Bir başlasam devamı gelecek ama o ritmi henüz yakalayamadım.
Bir gün ansızın bir çok filmin yorumunu fırlatırım.
@Dosi'nin ruhu bana, benim ruhum @Dosi'ye geçti arkadaşlar. @Tolstoyevski'ye de geçti aynı zamanda. İkisi de geçen yıl ön plana çıkan beni temsil ediyor. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@Tolstoyevski uzun zamandır öyleydi ama benim böyle oluşum hep senin yüzünden :A göze geldim :(
Hadi hayırlı olsun :Z

@Araf hemen yorumlar fırlatınca modum düştü :A
Bu kez ağırdan alacağım gibi. Daha Atypical dizisinin son 2 bölümünede bakamadım günlerdir :A Bayramdan sonra el atarım filmlere. Bi başlasam anında bitecek ama mevzu başlayamamak zaten :A
Aslında burada da dile getirmişsin, "bir başlasan" diye ama başlayamamışsın. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi