Mangalar - Genel Yorum & Sohbet Konusu

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
latest

Otaku kültürünün sevenleri için değişilmez mihenk taşlarından olan Mangalar için bölümlük veya hikaye Arc'larına özel yorumlarınızı, düşüncelerinizi, mangalar hakkında sohbet ve haber konularını bu konu üzerinden paylaşıp konuşabilirsiniz.

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bekliyoruz yoldaşım... Artık gel...

Ben de yakın zamanda okuduğum serilerden bahsedeyim...

-The Promised Neverland
-Vinland Saga

İkisinin de animesi mevcut. Ama ikisi de 2019'da çıkmış tek sezonluk animeler. Mangaları ise TPN için çok kaliteli ama sonradan fazla polyannalaşıyor diyebilirim. Yakın geçmişte final verdi ve bölümü 20 sayfadan 181 bölümde bitmiş, yine de okuması pişman etmeyecek bir seri.

Vinland Saga'yı ciddi ve kaliteli bir seinen olarak çok sevdiğimi belirtmek isterim. Gerçekten etkileyici bir hikaye... Şuan güncele geldim ve aylık seri olduğu için her ay bekleme eziyetine başladım... Çok sağlam karakter gelişimleri ve iddialı bir hikayesi mevcut. Bunun bölümleri aylık seri olduğu için 45 sayfa civarı SNK gibi. Ve en son 174. bölüm çıktı.

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bekliyoruz yoldaşım... Artık gel...

Ben de yakın zamanda okuduğum serilerden bahsedeyim...

-The Promised Neverland
-Vinland Saga

İkisinin de animesi mevcut. Ama ikisi de 2019'da çıkmış tek sezonluk animeler. Mangaları ise TPN için çok kaliteli ama sonradan fazla polyannalaşıyor diyebilirim. Yakın geçmişte final verdi ve bölümü 20 sayfadan 181 bölümde bitmiş, yine de okuması pişman etmeyecek bir seri.

Vinland Saga'yı ciddi ve kaliteli bir seinen olarak çok sevdiğimi belirtmek isterim. Gerçekten etkileyici bir hikaye... Şuan güncele geldim ve aylık seri olduğu için her ay bekleme eziyetine başladım... Çok sağlam karakter gelişimleri ve iddialı bir hikayesi mevcut. Bunun bölümleri aylık seri olduğu için 45 sayfa civarı SNK gibi. Ve en son 174. bölüm çıktı.
Bu konu iyi oldu, dizi-film gibi manga serilerini de birlikte takip edip yorumlayabiliriz tabi bunun için önce okuyabilmek gerek ama olsun en kötü başlangıç, en iyi başlangıçsızlıktan iyidir...

İlk başlarda az ama öz olanlara yönelmeyi hedefliyorum, alıştıkça uzar gider... Öncelik 70-100 tabi...

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu konu iyi oldu, dizi-film gibi manga serilerini de birlikte takip edip yorumlayabiliriz tabi bunun için önce okuyabilmek gerek ama olsun en kötü başlangıç, en iyi başlangıçsızlıktan iyidir...

İlk başlarda az ama öz olanlara yönelmeyi hedefliyorum, alıştıkça uzar gider... Öncelik 70-100 tabi...
Ben hiç boş kalmıyorum sürekli okuduğum bir manga oluyor. Güncel okuduklarım zaten orada sürekli varlar ve bitmeleri için uzun bir süre gerekiyor. Bitmeleri belki 4 yıl, 5 yıl, 6 yıl veya daha uzun sürecek olan seriler var... Tabi ben durmuyor ve yeni seriler de buluyorum, hiç boş kalmıyorum. Mesela şuan boşluktayım ve köyde önümde 20 gün varken 1 veya 2 seri bitirebilirim diye düşünüyorum. Okudum mu çılgınca okuyorum malum... :A Önümde seçenekler de mevcut, çünkü sürekli araştırmalar yapıyorum... Onlardan birine birlikte başlayabiliriz isterseniz...

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben hiç boş kalmıyorum sürekli okuduğum bir manga oluyor. Güncel okuduklarım zaten orada sürekli varlar ve bitmeleri için uzun bir süre gerekiyor. Bitmeleri belki 4 yıl, 5 yıl, 6 yıl veya daha uzun sürecek olan seriler var... Tabi ben durmuyor ve yeni seriler de buluyorum, hiç boş kalmıyorum. Mesela şuan boşluktayım ve köyde önümde 20 gün varken 1 veya 2 seri bitirebilirim diye düşünüyorum. :A Önümde seçenekler de mevcut, çünkü sürekli araştırmalar yapıyorum... Onlardan birine birlikte başlayabiliriz isterseniz...
Önce önümdeki yemek olan 70-100’ü aradan çıkarayım, ondan sonrasına ondan sonra bakarız artık. :A Bu gece başlayacaktım zaten daha doğrusu 27’si, iyi denk geldi...

• Güldürdün

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Önce önümdeki yemek olan 70-100’ü aradan çıkarayım, ondan sonrasına ondan sonra bakarız artık. :A Bu gece başlayacaktım zaten daha doğrusu 27’si, iyi denk geldi...
Evet doğru sen önce önündeki yemeği bir aradan çıkar... :A Aslında 70 değil de bence senin 50'den başlaman lazım. 2. sezonun bittiği yerden yani. Nedenini daha önce açıklamıştım belki bilmiyorum ama animenin 3. sezon 1. partında manga ile çok farklılıklar vardı. Bu farklılıkları görme açısından senin için daha iyi olabilir. 3. sezon part 2'nin bittiği yer ise 100 değil bu arada 90. bölüm... :A 100. bölüm bambaşka bir dünya onu şimdilik karıştırma istersen... @Sherlock

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Death Note 7. kitabın yarısından sonra kıytırıklaşmaya mı başlıyor yoksa ben mi hikayeyi yanlış yorumluyorum? Efsane filmden sonra daha fazla parayı cebe indirmek için çekilen devam filmi gibi.

• Beğendim

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Death Note 7. kitabın yarısından sonra kıytırıklaşmaya mı başlıyor yoksa ben mi hikayeyi yanlış yorumluyorum? Efsane filmden sonra daha fazla parayı cebe indirmek için çekilen devam filmi gibi.
Eğer düşündüğüm olaydan sonrasından bahsediyorsan ilk kısma göre hikaye biraz değişiyor. Ama yine de dediğin benzetmeyi yapacak kadar kıytırıklaşmıyor. Sadece ilk kısım o kadar muazzam ki ikinci kısım o tadı biraz eksik hissettiriyor...

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Shingeki No Kyojin - 133. Bölüm:

Aman aman nereye geldik, burayı doldurmaya şimdilik üşendim... Bir şeyler varmış gibi yazıyorum adaşım, gel konuşalım... @MEnes

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Shingeki No Kyojin - 133. Bölüm:

Aman aman nereye geldik, burayı doldurmaya şimdilik üşendim... Bir şeyler varmış gibi yazıyorum adaşım, gel konuşalım... @MEnes

Aman aman nereye geldik... Yapma adaşım yazmaya başlarsam duramam... Ama bu bölümde yazacağım... Kimse engel olamayacak... Artık burada SNK mangasını konuşmamızın zamanı geldi...

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Aman aman nereye geldik... Yapma adaşım yazmaya başlarsam duramam... Ama bu bölümde yazacağım... Kimse engel olamayacak... Artık burada SNK mangasını konuşmamızın zamanı geldi...
Aynen öyle adaşım, artık bu destansı sanat eserini burada da masaya yatırma vakti geldi... Bu konu artık şahlanmalı...

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Senin mangadaki 133. bölüme denk gelen kısmı animede izlemen en iyi ihtimalle Ağustos 2021 ve o zamana kadar manga çoktaaan final yapmış olacak... :A
Dur bi dakika, Animede final sezonunun tüm bölümleri Aralık ayında izleyemeyecekmiyim :eek: ben unuttum, 1 sezon da kaç bölüm oluyordu? :A

• Güldürdün

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Dur bi dakika, Animede final sezonunun tüm bölümleri Aralık ayında izleyemeyecekmiyim :eek: ben unuttum, 1 sezon da kaç bölüm oluyordu? :A
Netflix mi burası Zeeyyy... Öyle bir dünya yok. Aralık ayında 4 bölüm izleyeceksin. Ve animenin şuan kaç bölüm olacağı belli değil. Önümüzde 43 manga bölümü var. Bunlar animede en az 25 bölüm kaplayacak yani 25 hafta... :A

• Üzücü
Reactions: Dosi