Elazığ'da 6.8 Büyüklüğünde Deprem! 41 Ölü, 1607 Yaralı Var!

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Öyle olsa kandilli neden deprem olduğunu belirtsin. Anlaşılır yani ki fay hattı üzerinde oluyor bu depremler. Haliyle aynı hatta bulunan çevre iller hissedebilir çok normal. Ege'deki bir depremi Ege ve Marmara'nın bir bölümü hissedebilir yani. Doğudaki depremde doğudaki ve güneydoğudaki bazı illerde hissedilebilir çok normal. 😁
images
HAARP'ın günümüzd gerçekliğimi var ki resmi diller onaylasın? Tabiki deprem diyecekler. BUndan sene yeni bir silah sistemi tanıdıp HAARP demezler başka bişey derler. ben kesin yapıldı filan demişim gibi algılanmiş. İNANCIM artıyor diyorum. Olamayacak diye bişey yok.
Yalnız yorumcular da şaşiriyor surıye ırakda da hissedilmiş denilince. Bu çok düz mantık olur bunun için. O da hisseder bu da hisseder demek.
Komplo teorilerinden bahsediyorum.
Komplo teorileri senin avatarın gibi bişey. Ben teknolojik olarak olasılıktan bahsettim.
Ah be ne üzüldüm ya.
Kızılay yardım topluyor diye eleştirenler var şimdi eleştirme zamanı değil yaraları sarma zamanı!! :(
Şey bilmem ne klubu için para yollancak. Onlara saklanıyor lutfen ama onlara da lazım para. Spor klupleri daha önemli
Elaziğ ve Malatyada 18 kişi hayatını kaybetmiş. 553 kişi yaralı, Malatyada 25 Elaziğda bina çökmüş (galiba) 30 kişi göçük altında kalmiş.

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
HAARP'ın günümüzd gerçekliğimi var ki resmi diller onaylasın? Tabiki deprem diyecekler. BUndan sene yeni bir silah sistemi tanıdıp HAARP demezler başka bişey derler. ben kesin yapıldı filan demişim gibi algılanmiş. İNANCIM artıyor diyorum. Olamayacak diye bişey yok.
Yalnız yorumcular da şaşiriyor surıye ırakda da hissedilmiş denilince. Bu çok düz mantık olur bunun için. O da hisseder bu da hisseder demek.

Komplo teorileri senin avatarın gibi bişey. Ben teknolojik olarak olasılıktan bahsettim.

Şey bilmem ne klubu için para yollancak. Onlara saklanıyor lutfen ama onlara da lazım para. Spor klupleri daha önemli

Elaziğ ve Malatyada 18 kişi hayatını kaybetmiş. 553 kişi yaralı, Malatyada 25 Elaziğda bina çökmüş (galiba) 30 kişi göçük altında kalmiş.
Eleştiri zamanı değil cidden, ülkece siyaseti karıştırmadan bir iş yapamıyoruz, az laf çok iş kuralını benimsememiz lazım :(

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Avatarımdaki adam komplo teorisyenliğinin ürünüyse tüm dinler, tüm inançlar komplo teorisidir, yalandır, ki öyle zaten.

Teknolojik olarak olasılık yok deniliyor zaten. Olsa bile bu teknolojiyi ele geçiren ülke, dünyanın geri kalanını -bir saniye bile beklemeden- kölesi yapar.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Avatarımdaki adam komplo teorisyenliğinin ürünüyse tüm dinler, tüm inançlar komplo teorisidir, yalandır, ki öyle zaten.

Teknolojik olarak olasılık yok deniliyor zaten. Olsa bile bu teknolojiyi ele geçiren ülke, dünyanın geri kalanını -bir saniye bile beklemeden- kölesi yapar.
Ben de onu söyluyorum. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. Bilimde olasılığı yok sayamazsın. Olsa bile deyip kendi komplonu öne sürüyorsun. (b)

Neyse ben sana bunu sabaha kadar savunurum ama ispatlayamam. Sen de bana kendi savını savunursun ama olaısılı yok edemezsin. Başka zaman uzun uzun tartişiriz.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Günümüzde siyaset bir ülkenin, bir insanın hayatını büyük oranda belirler. Yaşam tarzınızı belirler, kurallar koyup belki de sizin özgürlüğünüzü sınırlar. Belki gerekli konularda doğru adımları atarak rahat bir hayat sürmenizi sağlar. Siyaset meclisle, devlet büyüklerinin toplantı odalarıyla, oy kabiniyle sınırlı değildir. Bilim, sanat, felsefe konuşurken de siyaset seni yönlendirir, konuştuklarını belirler veya bizzat sen konuna dahil edersin.

Ben de onu söyluyorum. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. Bilimde olasılığı yok sayamazsın. Olsa bile deyip kendi komplonu öne sürüyorsun. (b)

Neyse ben sana bunu sabaha kadar savunurum ama ispatlayamam. Sen de bana kendi savını savunursun ama olaısılı yok edemezsin. Başka zaman uzun uzun tartişiriz.
İsteyen inanır istemeyen inanmaz diyerek kestirip atılacak bir şey değil bu. Alınmayan önlemler, bilinçlendirilmeyen bir halk var. Komplo teorileri bu tarz ihmalleri örtmek için vardır. Büyük İstanbul Depremi gerçekleştiğinde, onbinlerce insan öldüğünde, bir o kadarı da yaralandığında "Haarp'ın işi bu, birileri bizi devirmek istiyor." diyebilecek misiniz?

Yahu bir ülkenin elinde böylesine büyük bir güç olsa bir saniye bile beklemez. Elazığ'da deprem yapmaz. Şunu bari açıklattırmayın. Yerin metrelerce altındaki levhaları hareket ettirecek kadar güçlü bir şeyi yapıp, olağanüstü enerjiyi açığa çıkartabilen ülke sana da bana da diz çöktürür diz. Küçük küçük artçılarla işi olmaz.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Bu HAARP olayına ben de inanmaya başladım mesela İran Amerika krizinin ertesi günü İran’da şiddetli bir deprem meydana geldi. Tesadüf olması epey zor. @Forumdash
1.7'lik depremi neden yapıyorlar pekii? :( Amatör mü eğlendiriyorlar? :(

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Bu insanlar yıllardır “deprem vergisi” ödüyorlar, koşulsuz ve şartsız. “Kulüpler daha önemli”, “şimdi eleştiri zamanı değil” gibi argümanlar sunmak çok saçma. Bu zamana kadar deprem adına önlem alınmaması, deprem toplanma bölgeleri oluşturmak yerine AVM inşa edilmesi, en ufak bir sorunda bütün iletişim sistemlerinin çökmesi bu insanların suçu değil. Devleti yönetenler bu ülkenin deprem bölgesinde bulunduğunu bilmelerine rağmen bu ülkenin en çok nüfuslu ve en gelişmiş şehri olan İstanbul’da dahi gerekli önlemleri almadı. Bu yüzden kulüplere para göndermiş olan veya Kızılay’a yıllardır bağışlanan paranın nereye gittiğini sorgulayan insanları suçlayamazsın...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Allah rahmet eylesin yakınlarına da sabır versin yaralılar da en kısa sürede iyileşir umarım.
Ayrıca Kızılay'ın bağış toplamasına tepki gösterenlere hak vermiyor değilim aynı Kızılay daha bugün bir yerlerde yardım dağıtıyordu onu eleştirmiyorum ama milletin atacağı 10 liraya da kaldıklarını düşünmüyorum. Kızılay'a 10 lira verileceğine farklı yöntemlerle daha faydalı yardımlar yapılabilir bence.