91. Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
Ben geldim herkes kaçmış :A

@MasacRE daha detaylı anlatım beklerdim senden :A Bu arada Black Panther hak etti o ödülleri. Beklediğim ödüllerdi. Rami Malek'te beklediğimdi :Z.
Green Book ve Spider Man beklediğim ve istediğim şekilde oldu :Z
The Favourite galiba en iyi kadın ödülünü aldı? Orda gönlüm Melissa'dan yanaydı. Bir tek orda galiba tatmin olmadım :A

neyse daha alarmın çalmasına 1 saat var. Gidip devam edeyim uykuma. Nekadar uyusam kâr. İşe giderken detaylara bakarım kim ne kazanmış :D

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yıllar sonra ilk kez mutlu oldum sonuçlardan dolayı. Almasını çok istediğim ama hiç ihtimal vermediğim Green Book, en iyi film oldu. :Z Aşırı sevinçliyim, akademi sonunda bizi mutlu etti.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
ROMA, hak ettiği dallarda ödülleri almış. Cuaron beklenildiği gibi “en iyi yönetmen” ödülünü almış.

Bohemian Rhapsody’nin 4 dalda birden ödül alması da ayrı mutlu etti, en iyi filmi de alsa çok çılgın bir şey olmuş olurdu.

Akademi bu sene bizi mutlu etmeye yönelik seçimler yapmış, şaşırtıcı. :A @bazinga @MEnes @MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
ay bide o isim hangisiydi diye filmleremi bakacaz :A (izlemeyip yorumlara bakan olarak:A) aaa son dakika izlediğim filmmiş. Büyük olasılıkla anne karakteridir :D

@Sherlock nerde? :eek: bünyesi kaldıramadı demek uykusuz kalmayı :F

Ya saat 2, 2.30 gibi sıkıldım. Yapacak bir şey bulamadım, bari alarm kurup 3 gibi 4 gibi uyanayım dedim bir miktar uyumuş olurum en azından dedim ama çok temiz uyuya kalmışım. :A Kütük beyciğimdem özür dilerim, @Forumdash sürpriz yapmış ve Utku beyciğimi yalnız bırakmamış iyi ki. :A @MasacRE

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
65221

Evet beyler, yorumları alalım. :A

@MasacRE @MEnes @Maskeli Fedai

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Roma'yı hala izleyemedim Akademi sever diye düşünmüştüm. Ama @Tolstoyevski nin yukarıdaki yorumu da okuyunca Akademi yine Akademi'liğini yapmış gibi. Roma'yı izleyince daha net anlayacağım sanırım. :A Ama yine de Birdman'den sonra ilk defa sevdiğim bir film aldı büyük ödülü, bir hayli şaşırtıcı benim açımdan. Bunda diğer filmlerin gerçekten zayıf olması etkili olmuş olabilir. Gerçekten zayıf bir seneydi. Ama Green Book hak etti bana göre. Detaylı yorumunu yapacağım filmin bugün ofiste vakit bulursam. :)

Onun dışında Bohemien Rhapsody Kurgu almamalıydı öyle ahım şahım bir kurgusu yoktu. Ve (bence) Bradley Cooper Rami Malek'ten daha çok hak etti. Bu sene o sene olmalıydı. 7 adaylık var adamda hala ödülü yok. Rami Malek ilk adaylıkla ödül alıyor. Niye, tabi ki abartılı bir karakter ve tabi ki LGBT. Come ooon...

The Favourite Produksiyon ve Kostüm almalıydı. Black Panther'in aldığı tüm ödüller saçma. En iyi Original Score ha? Tamam müzikleri iyiydi ama hadi abi hadi bırakın bu işleri. En iyi görsel efekt 'The Snap' gibi bir sahneye sahip olan Avengers'a gitmeliydi. Sırf Damien Chazelle bizim tarzımız bir filmle gelmiş, biyografi yapmış eli boş gitmesin diye vermişler, seviyorlar adamı tabi.

Olivia Colman baya iyiydi. Zor bir rol, altından iyi kalkmış hak etti. Yardımcı Erkek'te diğer adayları izleyemedim Sam Elliott hariç, bu yüzden Mahershala Ali hak etti diyebilirim ancak. Senaryoda Green Book doğru adres, Blackkklansman'i izlemedim ama izleyince de doğru adres gelmeyecek yüksek ihtimal...

İzlesem büyük ödüllerde memnun olacaktım sanırım ama memnun olmayacağım çok ödül de var. Canlı izlemediğime memnunum diyebilirim. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
La La Land ve Three Billboards hüsranlarından sonra yine favorim kazanamayacak diye üzülmüştüm ama Green Book çok güzel bir sürpriz oldu. Belki kusursuz bir film değildi ama kesinlikle Moonlight ve Shape of Water’a bin basan çok sempatik bir yapımdı. Roma da iyiydi ama GB varken almasını istemiyordum. Oscar gönlümü aldı sonunda. :Z

Kadın oyuncuda Olivia Colman kesinlikle hak etti. Ama filmini izlemesem bile Glenn Close’a biraz üzüldüm çünkü daha önce 6 kez aday olup ödülü alamamış ve bu sene favori görülürken ödülü yine kaçırdı. Yine de çok iyi bir tercih olmuş tebrikler. :Z

Rami Malek’in filmini merak etmediğim için izlemedim ama internete zırt pırt şu resme ve kötü yorumlara denk geldikten sonra ciddiye alasım varsa da alamazdım herhalde. Keşke Virgo Mortensen veya Bradley Cooper alsaydı.
65223

Mahershala Ali’ye de tebrikler. Moonlight’tan daha çok hak edilmiş bir ödüldü. :D

The Favourite yardımcı kadın, prodüksiyon ve kostümü de almalıydı yazık oldu. :(

• Sinir Bozucu
Reactions: bazinga

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
The Favourite'nin net bir şekilde hakkı yenmiş. Bu kadar üst düzey oyunculuklara daha önceaz tanık olmuştum. Kostüm, müzikler, oyunculuklar hepsi süperdi. 4-5 ödül alması gerekiyordu :(

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
Ben o görüntüyü hafızamdan silmenin yolunu arıyorum, neden hatırlatıyorsun? :A
aslında bir konu açıp açmama konusunda tereddüt ettim ama bu konuda kıyafetleri paylaşmak daha uygun galiba. Ben bir kaç tane iyi ve kötüleri paylaşayım :A

şimdiden arada göz kanattıp kan dondurabilme riski olduğu için özür dilerim :bhr:

şimdi benim en çok hoşuma giden bu güzellik oldu, hem şık hem sade hemde duru güzelliği var:
65224

Oscar ödüllü Oliva'da kendi yaşına uygun çok şık giyinmiş:
65225

Şu 3lü birbiriyle uyumlu :A Kadın ve erkek kiyafetlerini değiştirebilirdi ve Lady Gaga'da elbiseli adamın kıyafetini anımsatti :A
65226

65227

65228

Şimdide en çirkin bulduğum kıyafetlerden birini paylaşayım, elbiseli adam bile daha şık :A
65229

Ve şuda hani düğün ne nişanlarda küçük kızları giydirirlerya işte o tarz gelmiş. Bana beleşse verseler kesip biçer oyuncak bebeklere giysi yapardım :F
65230

@MasacRE 'nin Oscar alsın dediğu oyuncunun kiyafetide nişan elbisesi gibi ama üsteki pempelinin yanında çok iyi konumuna geliyor :A
65231

kapanışıda beğendiğim şu 3lü ile yapalım:D
65234

65232

65233

Arada göz kanattıp kan dondurduğum için kusura bakmayın :bhr:

@MasacRE @Forumdash @Sherlock @MEnes @xemrexxx @Aserat @Tolstoyevski @bazinga @turkuazz @serhatt @Doğu @eskici @DarkLegenD @mesmeso61 @dreamy

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
aslında bir konu açıp açmama konusunda tereddüt ettim ama bu konuda kıyafetleri paylaşmak daha uygun galiba. Ben bir kaç tane iyi ve kötüleri paylaşayım :A

şimdi benim en çok hoşuma giden bu güzellik oldu, hem şık hem sade hemde duru güzelliği var:
Ekli dosyayı görüntüle 65224

Ekli dosyayı görüntüle 65225

Şu 3lü birbiriyle uyumlu :A Kadın ve erkek kiyafetlerini değiştirebilirdi ve Lady Gaga'da elbiseli adamın kıyafetini anımsatti :A
Ekli dosyayı görüntüle 65226
Ekli dosyayı görüntüle 65227
Ekli dosyayı görüntüle 65228

Şimdide en çirkin bulduğum kıyafetlerden birini paylaşayım, elbiseli adam bile daha şık :A
Ekli dosyayı görüntüle 65229

Ve şuda hani düğün ne nişanlarda küçük kızları giydirirlerya işte o tarz gelmiş. Bana beleşse verseler kesip biçer oyuncak bebeklere giysi yapardım :F
Ekli dosyayı görüntüle 65230

@MasacRE 'nin Oscar alsın dediğu oyuncunun kiyafetide nişan elbisesi gibi ama üsteki pempelinin yanında çok iyi konumuna geliyor :A
Ekli dosyayı görüntüle 65231

Ekli dosyayı görüntüle 65234
Ekli dosyayı görüntüle 65232
Ekli dosyayı görüntüle 65233

@MasacRE @Forumdash @Sherlock @MEnes @xemrexxx @Aserat @Tolstoyevski @bazinga @turkuazz @serhatt @Doğu @eskici @DarkLegenD @mesmeso61 @dreamy

Emma için harika verdim, yoksa o hafızamdan silmek istediğim görseli yine paylaşmışsın. :A Atma artık şu zehirli oku. :A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
La La Land ve Three Billboards hüsranlarından sonra yine favorim kazanamayacak diye üzülmüştüm ama Green Book çok güzel bir sürpriz oldu. Belki kusursuz bir film değildi ama kesinlikle Moonlight ve Shape of Water’a bin basan çok sempatik bir yapımdı. Roma da iyiydi ama GB varken almasını istemiyordum. Oscar gönlümü aldı sonunda. :Z

Kadın oyuncuda Olivia Colman kesinlikle hak etti. Ama filmini izlemesem bile Glenn Close’a biraz üzüldüm çünkü daha önce 6 kez aday olup ödülü alamamış ve bu sene favori görülürken ödülü yine kaçırdı. Yine de çok iyi bir tercih olmuş tebrikler. :Z

Rami Malek’in filmini merak etmediğim için izlemedim ama internete zırt pırt şu resme ve kötü yorumlara denk geldikten sonra ciddiye alasım varsa da alamazdım herhalde. Keşke Virgo Mortensen veya Bradley Cooper alsaydı.
Ekli dosyayı görüntüle 65223

Mahershala Ali’ye de tebrikler. Moonlight’tan daha çok hak edilmiş bir ödüldü. :D

The Favourite yardımcı kadın, prodüksiyon ve kostümü de almalıydı yazık oldu. :(

Rami Malek’in performansı baya iyiydi ya, kendisine biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Filmi izlemeni de öneririm ayrıca, beğeneceğini düşünüyorum. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

şimdiden arada göz kanattıp kan dondurabilme riski olduğu için özür dilerim :bhr:

Ekli dosyayı görüntüle 65224

Ekli dosyayı görüntüle 65225

Ekli dosyayı görüntüle 65226
Ekli dosyayı görüntüle 65227
Ekli dosyayı görüntüle 65228

Ekli dosyayı görüntüle 65229

Ekli dosyayı görüntüle 65230

Ekli dosyayı görüntüle 65231

Ekli dosyayı görüntüle 65234
Ekli dosyayı görüntüle 65232
Ekli dosyayı görüntüle 65233

Bu da en iyilerden. :A

65235

• Güldürdün