91. Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
65211

Sinema dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan Akademi Ödülleri dün akşam 91. kez sahiplerini buldu.

'Bohemian Rhapsody'nin 4, 'Green Book', 'Roma' ve 'Black Panther'ın ise 3'er ödül aldığı gecede 'En İyi Film' ödülünün sahibi 'Green Book' olurken diğer ana dallarda ise Alfonso Cuarón, Rami Malek, Olivia Colman, Mahershala Ali ve Regina King'in yüzü güldü.

İşte tüm kazananlar:
  • En İyi Film: Green Book
  • En İyi Yönetmen: Alfonso Cuarón | Roma
  • En İyi Erkek Oyuncu: Rami Malek | Bohemian Rhapsody
  • En İyi Kadın Oyuncu: Olivia Colman | The Favourite
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali | Green Book
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Regina King | If Beale Street Could Talk
  • En İyi Özgün Senaryo: Green Book | Nick Vallelonga, Brian Currie & Peter Farrelly
  • En İyi Uyarlama Senaryo: BlacKkKlansman | Spike Lee, Charlie Wachtel, David Rabinowitz & Kevin Willmott
  • En İyi Kurgu: Bohemian Rhapsody | John Ottman
  • En İyi Görüntü Yönetimi: Roma | Alfonso Cuarón
  • En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Black Panther | Hannah Beachler, Jay Hart
  • En İyi Kostüm Tasarımı: Black Panther | Ruth E. Carter
  • En İyi Özgün Müzik: Black Panther | Ludwig Göransson
  • En İyi Özgün Şarkı: 'Shallow' | A Star Is Born | Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt
  • En İyi Makyaj & Saç Tasarımı: Vice | Greg Cannom, Kate Biscoe, Patricia Dehaney
  • En İyi Ses Kurgusu: Bohemian Rhapsody | John Warhurst, Nina Hartstone
  • En İyi Ses Miksajı: Bohemian Rhapsody | Paul Massey, Tim Cavagin, John Casali
  • En İyi Görsel Efekt: First Man | Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles, J.D. Schwalm
  • Yabancı Dilde En İyi Film: Roma (Meksika)
  • En İyi Animasyon: Spider-Man: Into the Spider-Verse
  • En İyi Kısa Film: Skin
  • En İyi Kısa Animasyon: Bao
  • En İyi Kısa Belgesel: Period. End of Sentence.

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
İzlenmez. Tek tük eğlenceli anlar olur onlar da gündem olur sabah bakarım.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
İzlemeyeceğim ama Green Book ve The Favourite'e başarılar. :Z Keşke bir sürpriz olsa da ikisinden biri En İyi Film'i alsa. :(

Tahminlerim:
  • En İyi Film: Roma
  • En İyi Yönetmen: Alfonso Cuarón | Roma
  • En İyi Erkek Oyuncu: Rami Malek | Bohemian Rhapsody
  • En İyi Kadın Oyuncu: Glenn Close | The Wife
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali | Green Book
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Rachel Weisz | The Favourite
  • En İyi Özgün Senaryo: Green Book
  • En İyi Uyarlama Senaryo: BlacKkKlansman
  • En İyi Kurgu: Vice
  • En İyi Görüntü Yönetimi: Roma
  • En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Favourite
  • En İyi Kostüm Tasarımı: The Favourite
  • En İyi Özgün Müzik: Black Panther
  • En İyi Özgün Şarkı: 'Shallow' | A Star Is Born
  • En İyi Makyaj & Saç Tasarımı: Vice
  • En İyi Ses Kurgusu: Black Panther
  • En İyi Ses Miksajı: Bohemian Rhapsody
  • En İyi Görsel Efekt: Avengers: Infinity War
  • Yabancı Dilde En İyi Film: Roma
  • En İyi Animasyon: Spider-Man: Into the Spider-Verse

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
Bu yazdıklarım tahminlerim. Parantez içinde yazılanlar ise asıl hakkı olanlar.

EN İYİ FİLM: Roma (A Star Is Born)
EN İYİ YÖNETMEN: Alfonso Cuarón | Roma
EN İYİ ERKEK OYUNCU: Rami Malek | Bohemian Rhapsody
EN İYİ KADIN OYUNCU: Lady Gaga | A Star Is Born
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU: Mahershala Ali | Green Book
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: Rachel Weisz | The Favourite
EN İYİ ÖZGÜN SENARYO: Roma | Alfonso Cuarón (Green Book)
EN İYİ UYARLAMA SENARYO: A Star Is Born | Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters
EN İYİ KURGU: Vice | Hank Corwin
EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ: Roma | Alfonso Cuarón
EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI: First Man | Nathan Crowley, Kathy Lucas
EN İYİ KOSTÜM TASARIMI: The Favourite | Sandy Powell
EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK: Black Panther | Ludwig Göransson
EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI: “Shallow” | A Star Is Born
EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI: Vice
EN İYİ SES KURGUSU: Bohemian Rhapsody
EN İYİ SES MİKSAJI: A Star Is Born
EN İYİ GÖRSEL EFEKT: Avengers: Infinity War
YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM: Roma (Meksika)
EN İYİ ANİMASYON: Spider-Man: Into the Spider-Verse (Incredibles 2)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
6 veya 7 yıl üstüne sanırım töreni ilk defa izlemeyeceğim. Beni bu duruma Akademi getirdi. Eyyamdan sıkıldım, Black Panther'in o kadar adaylık aldığı ve en iyi filme aday olduğu bir yıldan ne bekliyorsam artık. Roma'yı izleyemedim henüz ama o alacak gibi duruyor. Green Book alabildiği kadar ödül alsın. Sabah belki son kısma yetişirim işe giderken. İzleyecekler iyi eğlenceler ben yokum maalesef. Goygoyunuz eksik olacak. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Çok kafa patlatamayacağım ama bir kaç satır yazayım.
En iyi film olarak gönlüm Green Book'tan yana, Bohemian Rhapsody'ide çok beğenmiştim.

En iyi kadın'da illa şu olmasın bu olsun dediğim yok ama gönlüm Melissa McCarthy'den yana. Sebebide kendisini bir dizide çok beğeniyordum ve bu filmde ben sonlara kadar o olduğunu bilmedim. Rolünü okadar iyi yansıtmışki tanıyamadım kendisini.
Animasyonda gönlüm Spider Man'dan yana

The Favourite kostümler iyiydi, Roma çekimi iyiydi.
Never Look Away izlemedim ama onun dışında Roma'nın en iyi Oscar filmi değilde en iyi yabancı dildeki film kategorisinde ödül alacağını düşünüyorum .

En iyi yardımcı kadın The Favourite oyuncuları hakediyor.

size iyi seyirler dilerim :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Black Panther’i saymazsak en iyi film adaylarından sadece Roma, Green Book ve Rhapsody’yi izledim fakat yine de zaten en iyi filmin bu üçlüden biri olacağını düşünüyorum büyük bir sürpriz olmazsa.

Bana kalırsa içlerinde sinema sanatı bakımından en kalitelisi Roma, evet belki senaryosu olay örgüsü değil durum örgüsü tadındaydı NBC filmleri gibi ama yine de içlerinde en eli yüzü düzgün olanı Roma’dır. Roma’nın iki dezavantajı var, birincisi dilinin İngilizce olmaması, ikincisi Netflix yapımı olması. Gerçi tam Netflix yapımı sayılmaz, sinemalarda da gösterilmiş ama yine de akademi eğer bu filme ödül vermezse bu iki haksız sebepten dolayı vermeyip hakkını çiğnerler.

Green Book güzel film evet iç ısıtıcı bir hikaye ama “en iyi film” oscarını hak edebilecek bir çapı, vuruculuğu var mı? Kesinlikle hayır. Fakat ırkçılık üzerine olması onu da ön plana çıkarıyor, malum sırf mesaj vermek için filmin kalitesine bakmadan ödül verildiği oldu Moonlight gibi. 12 Yıllık Esaret de bu bakımdan örnek sayılabilir ama o zaten başlı başına ödülü hak ediyordu kalite açısından. Bu yüzden üçüncü kez benzer temalı bir filme ödül verilir mi emin değilim ama oldukça güçlü bence.

Rapsody ise tam bir popüler kültür filmi, üstelik LBGT ve Hiv teması da cabası. Bu yüzden ödülü alabilir ama müzikal ağırlıklı olması da en büyük dezavantajı, ki bence de müzikal bir filmin ödül olması güzel olmazdı pek. Aynı zamanda filmde bir şeyler eksikti, tamam teknik dallarda, ses dallarında filan alıp götürebilir ama eğer sinema sinema içinse Roma her türlü üstündür bu filmden ve en iyi film ödülünü almalıdır.

Bu arada Roma’yı da öyle aşırı sevdim diyemem durgunluğu nedeniyle fakat sinema sanatı bakımından kesinle hayran bırakıcı bir film, hele hele sinema sanatının ölmekte olduğu ve hızlı tüketim filmlerinin revaçta olduğu bu kısır çağda Roma kesinlikle bir hazinedir ve yıllar sonra bile arşivlerde, listelerde izlenebilecek şarap gibi bir filmdir, gerek bu sebeple gerekse adaylar içersinde ödülü en hak eden kaliteli yapım olması sebebiyle gönlüm Roma’dan yana. :)

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
En iyi film için favori Roma ardından Green Book geliyor gibi söyleniyor. Filmi Green Book, yönetmeni Cuaron alsa baya iyi olur, iki tarafta da favorim kazanmış olur o şekilde :D Ama olmadı Roma ikide iki yapsın o da olumlu, Roma'yı da sevdim zaten.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kimse izleyecek yer bulamadı mı bee :F:F İnsan link atar şuraya :F neyse araştirayım bari

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
En iyi yardımcı kadın ile başlıyoruz. Haydi Emma seninleyiz :A

Regina King kazandı.

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
TWD Maggie hemen bi diziye atlamiş :F @MasacRE carşamba başlayacakmiş. bu gece özel bölüm verilecekmiş:F az önce reklam arasında gösterdi abc :F

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İngilizcen iyiyse en güzeli o :A Ama benim ingilizce yetmiyor, ödülü kimin kazandığı dışında hiçbir şey anlamayınca da tadı olmuyor :A
Benim de o kadar yok dünyayı değiştirecek konusma yapmıyorlar sonucta diyip daha cok abd yayın akişini izlemekten keyif alıyorum:A Digide şimdi kendi reklamlarına boğmuştur:A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE