AMC Better Call Saul 1. Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

Alberquelera'yı ve efsane dizide 3 karakteri görmek bir nebze olsun özlemi gidermedi. Anladım ki Walter White 'ın hikayesi bir başkaymış.

Elbette ilk bölüm filan ama Breaking Bad' in ilk bölümü bence efsaneydi. Sonradan açılma gibi bir durum olmamıştı.

Bu dizide en büyük beklentim dizinin başında olduğu gibi ara ara Walter 'dan sonra ne olduğu, Jesse ve Skyler ile Jr.' ın akıbeti hakkında bilgi öğrenmek.

Tuco yu zaten sevmezdim pek. Umarım Gus Fring ile Saul 'un şişko yardımcısını da görürüz ilerde.

4.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Güzel bölümdü genel olarak arada sıkıcı sahneler olsa da. :)

İlk bölümlerde tam tersiydi ama iki bölümdür Chuck'ın sahneleri daha çok dikkatimi çekmeye başladı. :):)

Psikolojikmiş ama baya ilginç yine de. Çünkü öyle bir hastalık gerçekten varmış. (b)

Tuvalet icadı enteresandı. :D

Yaşlılar için reklam taktiği de iyiydi. :):)

Sonlarda Mike'ı ilk kez yalnız gördük. İnşallah gelecek sezon Gus da dahil olur ya o gelirse süper olur. :):)

8 /10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x1

Alberquelera'yı ve efsane dizide 3 karakteri görmek bir nebze olsun özlemi gidermedi. Anladım ki Walter White 'ın hikayesi bir başkaymış.

Elbette ilk bölüm filan ama Breaking Bad' in ilk bölümü bence efsaneydi. Sonradan açılma gibi bir durum olmamıştı.

Bu dizide en büyük beklentim dizinin başında olduğu gibi ara ara Walter 'dan sonra ne olduğu, Jesse ve Skyler ile Jr.' ın akıbeti hakkında bilgi öğrenmek.

Tuco yu zaten sevmezdim pek. Umarım Gus Fring ile Saul 'un şişko yardımcısını da görürüz ilerde.

4.5/10
tamam bir breaking bad değil ama sen vurmakla yetinmemiş öldürmüşsün diziyi resmen :))

1x5

Güzel bölümdü genel olarak arada sıkıcı sahneler olsa da. :)

İlk bölümlerde tam tersiydi ama iki bölümdür Chuck'ın sahneleri daha çok dikkatimi çekmeye başladı. :):)

Psikolojikmiş ama baya ilginç yine de. Çünkü öyle bir hastalık gerçekten varmış. (b)

Tuvalet icadı enteresandı. :D

Yaşlılar için reklam taktiği de iyiydi. :):)

Sonlarda Mike'ı ilk kez yalnız gördük. İnşallah gelecek sezon Gus da dahil olur ya o gelirse süper olur. :):)

8 /10
özellikle tuvalet icadı muhteşemdi :)) hele saul olayı sonra tekrar kadına anlatırken manzarayı yaşıyordu resmen ooow chandler mısır koçanımıdır o :)))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x6. Bölüm

bundan önceki bölüme göre çok daha güzel ve heyecanlı bir bölümdü , bölümün genelinde keltoş mike ın geçmişi hakkında epey bir bilgi sahibi olduk diyebilirim :)

saul un mike ı soruşturan dedektifin üstüne döktüğü kahve , ve mike ın oğlunun katilleri olan iki polisi tuzağa düşürdüğü sahneler harikaydı , özellikle sarhoş numarası muhteşemdi polisler neye uğradıklarını şaşırdılar, keltoşa helal olsun temiz iş çıkardı ..
@OzaN @sürgünüm @gundix123 @legolas9900 @Danger UA!

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
1x6'yi izledim

Gayet güzel ve akici bir bölümdü. Bu bölüm Mike icin cekilmis :D Mikey cok iyi is cikardi. Bu bölümde Mikey' nin 1 oglu oldugu ve oglunun arkadaslari tarafindan öldürüldügü ortaya cikti. Mike ise buna dayanamayip oglunun intikamini cok güzel bir plan yaparak aldi. Mike'in sarhos numarasi iyiydi. Ve sonunda jimmy ve Mikey beraber calisti. :D

Puanim: 9/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x4

Güzeldi bu bölüm.

Bölümün başındaki sahne bu bölümde olacakların habercisiydi sanki.Aradan geçen yıllara rağmen Jimmy hiç değişmemiş.İki numara da çok iyiydi.:)

8.5/10

1x5

Şimdiye kadarki en iyi bölümlerden birisiydi.

Çocuk tuvaleti ve Amerika'da Vatikan kurmak isteyen adam güldürdü.:D Mike reyizin de geçmişini çok merak ediyorum süper bitti sonu. O adamlar kimdi acaba?

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Harika bir bölümdü be, Mike reyizin askerleriyiz ! :)

Mike reyizin sarhoş olduğuna inanmıştım. Boş silahını polislere vermesi ve daha sonra diğer silahıyla onları öldürmesi güzel numaraydı. :) Oğlunun ölümünde payının olmasına ise üzüldüm. :(

Kahveyi soruşturmayı sürdüren dedektiflerin üstüne döktüğü sahnede güzeldi. :)

Hikayenin hangi noktalara uzanabileceğini görmüş olduk, gidişat güzel. :)
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Güzel bölümdü. Jonathan Banks'in Emmy adaylığı hayırlı olsun. :):) Kesin bu bölümle başvuracaktır ileride tuhaf şeyler olmazsa...

Mike hakkında daha fazla bilgi sahibi olsak da çok durgun bir havada geçen yoğun diyalogların yer yer sıktığını söylemeliyim. Fakat böyle kaliteli bir bölüme düşük puan vermek olmaz. :)

9- /10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x6

Güzel bölümdü. Jonathan Banks'in Emmy adaylığı hayırlı olsun. :):) Kesin bu bölümle başvuracaktır ileride tuhaf şeyler olmazsa...

Mike hakkında daha fazla bilgi sahibi olsak da çok durgun bir havada geçen yoğun diyalogların yer yer sıktığını söylemeliyim. Fakat böyle kaliteli bir bölüme düşük puan vermek olmaz. :)

9- /10
bazı dizilere torpilmi geçiyorsun nedir :) tamam breaking bad in hatrı var ama yinede bu diziye fazla bonkör davranıyorsun ama bates motel e gelince cimriliğin tutuyor ondada şöyle bir 9 puan görseydik keşke :)

1x6

Harika bir bölümdü be, Mike reyizin askerleriyiz ! :)

Mike reyizin sarhoş olduğuna inanmıştım. Boş silahını polislere vermesi ve daha sonra diğer silahıyla onları öldürmesi güzel numaraydı. :) Oğlunun ölümünde payının olmasına ise üzüldüm. :(

Kahveyi soruşturmayı sürdüren dedektiflerin üstüne döktüğü sahnede güzeldi. :)

Hikayenin hangi noktalara uzanabileceğini görmüş olduk, gidişat güzel. :)
9/10
yalnız bu breaking bad le bu dizi arasında en az bir 15 yıl zaman farkı olması lazım öyle tahmin ediyorum ama mike amcada en ufak bir gençlik belirtisi yok BB dede bir ayağı çukurdaydı kırış kırıştı burdada aynı durumda :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
bazı dizilere torpilmi geçiyorsun nedir :) tamam breaking bad in hatrı var ama yinede bu diziye fazla bonkör davranıyorsun ama bates motel e gelince cimriliğin tutuyor ondada şöyle bir 9 puan görseydik keşke :)

yalnız bu breaking bad le bu dizi arasında en az bir 15 yıl zaman farkı olması lazım öyle tahmin ediyorum ama mike amcada en ufak bir gençlik belirtisi yok BB dede bir ayağı çukurdaydı kırış kırıştı burdada aynı durumda :)
3 bölüm 9, 2 bölüm 8, 1 bölüm 7 vermişim. :)

Şöyle bir şey var bu dizinin kalitesi ayrı bir noktada. Bu bölümde Jonathan Banks'in oyunculuk performansını Bates Motel'in hiçbir bölümünde bulmak mümkün değil. Bates Motel kaliteden ziyade daha bir çerezlik dizi kıvamında özellikle ikinci sezonuyla. :) Yine seviyoruz ama puanı ona göre. Mesela komedi filmlerinde de çok sevdiğim komedilere bile 6.5-7 falan verebiliyorum çünkü sinema açısından pek bir şey sunmuyor, türlü saçma şeyleri içinde barındırabiliyor, sadece eğlenceli olması yüksek puan almayı sağlamıyor. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
3 bölüm 9, 2 bölüm 8, 1 bölüm 7 vermişim. :)

Şöyle bir şey var bu dizinin kalitesi ayrı bir noktada. Bu bölümde Jonathan Banks'in oyunculuk performansını Bates Motel'in hiçbir bölümünde bulmak mümkün değil. Bates Motel kaliteden ziyade daha bir çerezlik dizi kıvamında özellikle ikinci sezonuyla. :) Yine seviyoruz ama puanı ona göre. Mesela komedi filmlerinde de çok sevdiğim komedilere bile 6.5-7 falan verebiliyorum çünkü sinema açısından pek bir şey sunmuyor, türlü saçma şeyleri içinde barındırabiliyor, sadece eğlenceli olması yüksek puan almayı sağlamıyor. :)
evet genel anlamda daha bir derinlik var bu dizide sanki çok şey anlatmak istiyorda anlatamıyor bir türlü öyle bir his uyandırıyor better call saul, umarım sezon bitmeden derinlerde yüzen kalite yukarılara çıkar şimdilik pek bişey daha göremedik :)
oyunculuklara gelince normayı yüz tane mike a değişmem normanın yeri ayrı bende :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

Hacı Bates Motel'i bende çok seviyorum ama bu dizi ile kıyaslaman ilginç olmuş. Mercedes ile Ford'u kıyaslamak gibi. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
burda mercedes kesinlikle norma olur ford sa mike a kaldı gibi :))
İki dizi arasında büyük kalite farkı var. Bu bölümü Breaking Bad izliyormuşum gibi izledim tek kelimeyle muhteşemdi. Ve adamlar hep özgün sahneler çekiyorlar. Bates Motel'de o kadar adam ölüyor bir cinayet numarası göremedik. Ve mantığa uymayan bir sürü sahne var. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
İki dizi arasında büyük kalite farkı var. Bu bölümü Breaking Bad izliyormuşum gibi izledim tek kelimeyle muhteşemdi. Ve adamlar hep özgün sahneler çekiyorlar. Bates Motel'de o kadar adam ölüyor bir cinayet numarası göremedik. Ve mantığa uymayan bir sürü sahne var. :)
zevkler ve renkler diyelim :)
ama sözkonusu norma ise gerisi teferruattır :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x7. Bölüm

off offf !!
tamam sonunda bişeyler oluyor ama olana kadar biz seyiciler dokuz doğuruyor :) bu dizinin altyapısında breaking bad olmasa kesinlikle izlemeyi bırakırdım , sahneler kaliteli ama çok duragan bir aksiyon olsun diye 10 dakika müziğe ve sessizliğe katlanıyoruz zekaca güzel işler yapılıyor ama biz şişiyoruz? seyirciyide düşünmeleri şart ?

chuck ın günde 2 dakika dışarda kalmaya çalışıp radyasyonik maddelere alışma çabası güzeldi :)
jimmy bizim bildiğimiz üçkağıtçı jimmy değilmiş meğersem melekmiş ? sırf kim adlı kadın arkadaşını kurtarmak için kettelmanların parasını çaldırdı mike keltoşuna, savcıya teslim etti.. tabi bu dediğim sahne 30 dakika sürdü ???? vasat bir bölümdü ...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

@destere'nin beğenmemesine şaşırdım. Harika bölümdü, bugüne kadarki en iyi bölümdü bence. (Belki ikinci bölümle yarışabilir) Dizi iyice ritmini bulmaya başladı. :)

Jimmy kendinden hiç beklenmeyen bir davranış sergiledi helal olsun. :) Beklemiyordum böyle bir şey. Mike ile birlikte çalışmaları da hoş oldu. Her ne kadar ödeşmiş olsalar da birbirlerine yine işleri düşecektir. :)

Chuck'ın hastalıkla mücadeleye başlaması güzel. Biraz Shameless'taki Sheila'nin durumuna benziyor aslında. :):)

Bu arada Jimmy'nin yaşlılar üzerindeki yeni reklam taktiği de güzeldi. :D

"Başarılı olmak için başarılı gibi görünmelisin" -> Bölümdeki en sevdiğim replikti. :)

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x7

@destere'nin beğenmemesine şaşırdım. Harika bölümdü, bugüne kadarki en iyi bölümdü bence. (Belki ikinci bölümle yarışabilir) Dizi iyice ritmini bulmaya başladı. :)

Jimmy kendinden hiç beklenmeyen bir davranış sergiledi helal olsun. :) Beklemiyordum böyle bir şey. Mike ile birlikte çalışmaları da hoş oldu. Her ne kadar ödeşmiş olsalar da birbirlerine yine işleri düşecektir. :)

Chuck'ın hastalıkla mücadeleye başlaması güzel. Biraz Shameless'taki Sheila'nin durumuna benziyor aslında. :):)

Bu arada Jimmy'nin yaşlılar üzerindeki yeni reklam taktiği de güzeldi. :D

"Başarılı olmak için başarılı gibi görünmelisin" -> Bölümdeki en sevdiğim replikti. :)

9/10
zekice planlar falan filan kurtarmıyor diziyi benim açımdan renkli karakterler şart diziye , hele bir chuck karakteri safi boş bir karakter gereksiz koymuşlar , onun haricindede kim diziyi kurtaracak bir tip değil , biraz jimmy biraz mike başkada bişey yok :) diyorum ya breaking bad in hatrı olmasa çoktan bırakırdım diziyi :) @Tolstoyevski tek bölümde kaçtı diziden kurtardı kendisini :) ben hala bir umut bekliyorum biraz aksiyon gelsin diye ama gidişat pek parlak değil :) yalnız ne olursa olsun sıkılarakda olsa devam edeceğim, bırakırsam walter amcaya ve anısına saygısızlık olur :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@destere
Ben aslında uzun bir ara verdim, diziyi tam bırakmış değilim. Dizi Walter White ile ilgili olsaydı, saatlerce sadece sinek kovalamayı gösterselerdi bile nefessiz izlerdim. Ama malesef Walter White ile pek alakası olmayacak, yalnızca onun adı kullanılarak bambaşka konulu bir dizi yapılıp, ticaret maksadıyla ekmeğini yiyecekler.

Ama dizinin herhangi bir bölümünde Walter White ile alakalı herhangi bir şey olursa beni acilen haber ederseniz sevinirim. Direkt devam ederim öyle bir şey olursa :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@destere
Ben aslında uzun bir ara verdim, diziyi tam bırakmış değilim. Dizi Walter White ile ilgili olsaydı, saatlerce sadece sinek kovalamayı gösterselerdi bile nefessiz izlerdim. Ama malesef Walter White ile pek alakası olmayacak, yalnızca onun adı kullanılarak bambaşka konulu bir dizi yapılıp, ticaret maksadıyla ekmeğini yiyecekler.

Ama dizinin herhangi bir bölümünde Walter White ile alakalı herhangi bir şey olursa beni acilen haber ederseniz sevinirim. Direkt devam ederim öyle bir şey olursa :)
@destere'ye bakma sen diziyi beğenmeyen pek yok. Bazı bölümlerin fazla durağan olduğu doğru ama genel olarak iyi gidiyor. Ticari iş demek falan büyük haksızlık olur her sahnesine özen gösterilen Breaking Bad kalitesine yakın bir iş. Yalnız bir Walter White'ın olmayışı dizinin cazibesini azaltıyor tabii. İlerleyen sezonlarda Breaking Bad'den karakter takviyesi olursa efsane olma yolunda ilerleyen bir iş olur bu da. :)