2014 X-Men: Days of Future Past / X-Men: Geçmiş Günler Gelecek | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
]
1877832.jpg

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek - X-Men: Days of Future Past (2014)

Türü: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Bryan Singer
Senaryo: Simon Kinberg (screenplay), Jane Goldman (story), Simon Kinberg (story), Matthew Vaughn (story)

Oyuncular:
Hugh Jackman
James McAvoy
Michael Fassbender
Jennifer Lawrence
Halle Berry

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
The Days of Future Past, başını Magneto'nun çektiği Kötü Mutantlar Kardeşliği'nin önemli bir senatörü öldürmesinden sonra Mutantların Sentineller tarafından avlandığı alternatif bir gelecekte geçecek. Yapımcı Singer, projenin önceki X-Men filmlerini de kapsayacağını ve bu evreni genişletmek istediklerini de sözlerine ekledi.
Matthew Vaughn'un yöneteceği X-Men: Days of Future Past'ın kadrosunda James McAvoy, Michael Fassbender, Rose Byrne, January Jones, Jennifer Lawrence alıyor. Filmin 2013 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
izlemek işkence olacak :)
sevmediğim bir tür ? diğer filme geçeyim ..

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
izlemek işkence olacak :)
sevmediğim bir tür ? diğer filme geçeyim ..
Bu tarz bir film Imdb'den +8 alıyorsa şans verilmeli bence. :D

---

Daha bugün başka konuya yazmıştım, bu gece izlerim. :)

Edit: Yine oyuncu eklemelerinde sıkca rastladığımız bir hata, Ellen Page oyuncular listesinde yok, oysaki odak noktada ki kişilerden biriydi belkide.

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu tarz bir film Imdb'den +8 alıyorsa şans verilmeli bence. :D

---

Daha bugün başka konuya yazmıştım, bu gece izlerim. :)
fırsat bulursam bakarım bu sene filmleri kaçırmamayı düşünüyorum, ama bu filmi izlesemde çok sıkılacağım kesin:)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
X-Men-Days-of-Future-Past-Full-Cast-Photo.jpg

Filmi izlerken acaba herhangi bir filmini kaçırdım mı diye düşündüm, çünkü kopukluklar ve yeni bir kadro vardı yeni kadro derken yeni eklemeler ama sanki daha önce varlarmış gibi. Bazıları ise son bölümde sürpriz yaptı. Tam film orta karar olmuş neden bu kadar puan almış diye düşünürken, parçalar bir anda gözümün önünde dizildi gerçekten filmi yapanlar saygıyı hakediyor, olası suçlular filminden hatırladığımız isimin eseri denilebilir, güzel dokunuşlar yapmış.

Kadroya gelirsek, alayı ünlüydü. Karakterlerimizin önünde geçen saniyelik rolleri olan insanlar dahi, ünlüler karması olmuş diyebiliriz. Jennifer'ın ilk kez kendi halini gördük sanırım filmde, daha önce hatırlamıyorum, film kaçırmadıysam tabi. Ellen'imde oradaydı. :Z

Bir konuya daha değinirsek, çok fazla saçma insan doğasına aykırı film izledim, ama bir türlü geçmişe dönüp olayları değiştirip, şimdiki hayata o şekilde devam etmek saçma gelmiştir ve bu tarz filmler etkiliyici gelmez bana. Ama öyle birşey verdiler ki sonda sevindim açıkcası karakterler beni bağlamış ki okadar bu durum bile olumlu geldi bana.

Bence puanlamanın en büyük faktörü efekler, gerçekcilikti yani yorum yapılamaz o konuda harika çalışmışlar. Ben daha önce böylesini görmedim.

Puanlama gelelim, film:

IMDb Puanı: 8.3
Sinemalar.com 8.6

Normalde daha düşük verecektim, ama bu karakterlere vermek haksızlık olur, replikleri gerçekten tüyleri diken diken eden cinstendi. İzledikten sonra mutluluk duyduğum filmlerden biri oldu. :)

"Sırf birisinin tökezleyip yolunu kaybetmesi sonsuza kadar kayboldukları anlamına gelmez. Bazen hepimizin ufak bir yardıma ihtiyacı olur. (Charles)"

Benim Puanım: 8.5

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ya arkadaşlar ben bu filmi haziran ayında izlemiştim sinemeda o zmandan beri yorum konusunu bekliyordum kısmet bugüneymiş
senarist sesimizi duymuş da bu filmi yapmış gibi
önceki filmlerde oynayan tüm oyuncular bu filmde sakın kaçırmayın
@xemrexxx @destere @OzaN @Arslan Bey @Çiğdem- @Berkay @kaan955

X-Men-Days-of-Future-Past-Full-Cast-Photo.jpg

Filmi izlerken acaba herhangi bir filmini kaçırdım mı diye düşündüm, çünkü kopukluklar ve yeni bir kadro vardı yeni kadro derken yeni eklemeler ama sanki daha önce varlarmış gibi. Bazıları ise son bölümde sürpriz yaptı. Tam film orta karar olmuş neden bu kadar puan almış diye düşünürken, parçalar bir anda gözümün önünde dizildi gerçekten filmi yapanlar saygıyı hakediyor, olası suçlular filminden hatırladığımız isimin eseri denilebilir, güzel dokunuşlar yapmış.

Kadroya gelirsek, alayı ünlüydü. Karakterlerimizin önünde geçen saniyelik rolleri olan insanlar dahi, ünlüler karması olmuş diyebiliriz. Jennifer'ın ilk kez kendi halini gördük sanırım filmde, daha önce hatırlamıyorum, film kaçırmadıysam tabi. Ellen'imde oradaydı. :Z

Bir konuya daha değinirsek, çok fazla saçma insan doğasına aykırı film izledim, ama bir türlü geçmişe dönüp olayları değiştirip, şimdiki hayata o şekilde devam etmek saçma gelmiştir ve bu tarz filmler etkiliyici gelmez bana. Ama öyle birşey verdiler ki sonda sevindim açıkcası karakterler beni bağlamış ki okadar bu durum bile olumlu geldi bana.

Bence puanlamanın en büyük faktörü efekler, gerçekcilikti yani yorum yapılamaz o konuda harika çalışmışlar. Ben daha önce böylesini görmedim.

Puanlama gelelim, film:

IMDb Puanı: 8.3
Sinemalar.com 8.6

Normalde daha düşük verecektim, ama bu karakterlere vermek haksızlık olur, replikleri gerçekten tüyleri diken diken eden cinstendi. İzledikten sonra mutluluk duyduğum filmlerden biri oldu. :)

"Sırf birisinin tökezleyip yolunu kaybetmesi sonsuza kadar kayboldukları anlamına gelmez. Bazen hepimizin ufak bir yardıma ihtiyacı olur. (Charles)"

Benim Puanım: 8.5
wolwerine için okul daha eğlenceli olur artık :D

Son düzenleme:

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Yorumuna acil spoiler at, herşeyi yazmışsın kimse izlememiş daha. :D @Harunnn60

Ellen daha önce hangi filmde oynamıştı ki, ben ilk defa gördüm veya orda ki grubuda ilk kez gördüm?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ben bu filmde öğrendiğim herşeyi yazmışsın. :D Az editleme daha yap, karakterler sonlar felan demişsin. :D

Birde bir soru sormuştum üst mesajda. :D
Tmm düzenledim :D

Jennifer olayını Soruyorsan o daha önce de x-men filminde oynadı
X-men fırst class -2011
Tabi o zamanlar popüler olmadığı için başrolde değildi :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Ellen de oynadı
X-men son direniş -2006 serinin 3.filmi
Diğer elemanlarda o filmde açıkçası serinin iyi filmlerinden birisi
Film Jean karakterine odaklı
Küçük roldü heralde hatırlamamışım, fragmana bakınca aklıma geldi. Jennifer'in ilk Mystique rolüydü dimi? Veya yüzünü ilk kez gördük bu filmde.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Küçük roldü heralde hatırlamamışım, fragmana bakınca aklıma geldi. Jennifer'in ilk Mystique rolüydü dimi? Veya yüzünü ilk kez gördük bu filmde.
Evt küçük değilde azdı sahneleri
Jennifer içinse dediğim gibi sen galiba x-men fırst class filmini izlemedin ordada yüzünü açtı yani ilk kez görmedik :) jennifer Mystique rolünün gençliğini oynuyor , sen galiba x-men önceki filmlerinde Mystique rolünü başkası oynuyordu o yüzden karıştırdın :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Evt küçük değilde azdı sahneleri
Jennifer içinse dediğim gibi sen galiba x-men fırst class filmini izlemedin ordada yüzünü açtı yani ilk kez görmedik :) jennifer Mystique rolünün gençliğini oynuyor , sen galiba x-men önceki filmlerinde Mystique rolünü başkası oynuyordu o yüzden karıştırdın :)
İkinci dediğin doğru. :D

- Jennifer'in çocukluk halinin olduğu yerde ki seside özenle seçmişler gerçekten beziyordu. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her ne kadar Batman serisi gibi sevdiğim örnekleri olsa da süper kahramanlık filmlerinden gittikçe nefret ediyorum. Aslında sadece süper kahramanlık filmleri de değil aşırı yüksek bütçeli çoğu Hollywood yapımı artık kolay kolay beni tatmin edemiyor.

X-Men'e gelecek olursak bugüne kadar X-Men ile ilgili hiçbir şey izlemedim ve hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Fakat hem inanılmaz kadrosu hem de Top 250'ye girmesi sonucu bu filmi izlemek kaçınılmazdı. İzlemeden önce de X-Men evreni hakkında ufak bir araştırmada bulundum.

Film aslında süper kahramanlık klişelerinden sıyrılıp gerçekten farklı bir şey koymuş ortaya ama senaryo anlamında bence sınıfta kalmış. Bazı aksiyon sahneleriyle zaman zaman içine çekmeyi başarsa da bütün olarak baktığmda bana oldukça boş geldi.

Filmin en büyük artısı şüphesiz dev oyuncu kadrosuydu. Her biri başrol olabilecek pek çok isim yer almış kadroda. Bir tarafta son dönemin en popüler genç kadın oyuncusu Jennifer Lawrence, diğer yanda Hugh Jackman, Michael Fassbender, James McAvoy gibi yetenekli isimler. Bunlarla da bitmiyor bir bakıyoruz Halle Berry çıkıyor başka yerde Ellen Page gözüküyor, bir de bakıyorsun bir sahnede Gandalf'ımız Ian McKellen gözüküyor. Patrick Stewart ve tabii ki Peter Dinklage... Daha önce bu kadar zengin kadro çok nadiren izlemişimdir herhalde. Hiçbiri öyle çok büyük oynamasalar da bu film için iyilerdi. Jennifer Lawrence'ın küçük rolde olduğunu sanıyordum ama neredeyse başrol diyebileceğimiz kadar çok rolü vardı...

Neyse özetle film gerçekten yenilikçi, türü sevenler sevecektir ama oyunculara rağmen beni epey sıktı ve ardında pek bir şey bırakmadı...

4.5/10

Son düzenleme: