Netflix House of Cards 2. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bende hemen bitirirdim sanki bu sezonu ama Hannibal'ı izlediğim gün ve Orange'a belirlediğimiz günle çakışınca bu üçlüyü bozmayayım dedim :X Cumartesi günleri en sevdiğim gün haline geldi:X
şimdi hafta sonu pek heyecanlı geçmiyor bende? true ve black sails varken süperdi :) dört gözle bekliyordum , şimdi pazartesi G.o.T heyecanı var biraz onun haricinde mad men var onuda kimse izlemiyor:) oysaki mad mende bir kadın var @Forumdash sabaha kadar yorumlaşsak azdır muhteşem bişey :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
şimdi hafta sonu pek heyecanlı geçmiyor bende? true ve black sails varken süperdi :) dört gözle bekliyordum , şimdi pazartesi G.o.T heyecanı var biraz onun haricinde mad men var onuda kimse izlemiyor:) oysaki mad mende bir kadın var @Forumdash sabaha kadar yorumlaşsak azdır muhteşem bişey :)
Mad Men sanki forumda yapılan etkilikle izlenir gibi (b) Dizinin havası beni çekmişti. O dönemler foruma uye dahi değildim tek başima izlemiştim ama s01B11'e kadar gidebildim. İçimde ukte kalacak gibi:( Hangi kadın(b) Yeni mi girdi?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Mad Men sanki forumda yapılan etkilikle izlenir gibi (b) Dizinin havası beni çekmişti. O dönemler foruma uye dahi değildim tek başima izlemiştim ama s01B11'e kadar gidebildim. İçimde ukte kalacak gibi:( Hangi kadın(b) Yeni mi girdi?
forumun havası çekmez bence ?

nerdenmi biliyorum dersin ben uzaktan the wire ın yorumlarını takip ettim? the wire ki benim en sevdiğim dizilerden biriydi ama yorumlarda etkinlikte pek tutmadı forum daha bir aksiyon tarzı şeyler istiyor gibi :)

o açıdan mad men ide izleyeceklerini sanmıyorum :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
forumun havası çekmez bence ?

nerdenmi biliyorum dersin ben uzaktan the wire ın yorumlarını takip ettim? the wire ki benim en sevdiğim dizilerden biriydi ama yorumlarda etkinlikte pek tutmadı forum daha bir aksiyon tarzı şeyler istiyor gibi :)

o açıdan mad men ide izleyeceklerini sanmıyorum :)
The Wire e2 veriyordu bakayım dedim ama formatı eskide kamiş galiba oyuzden bende olurda ilerde izlersem diye spoi yememk için kapatmiştim.

Azsonra sabaha kadar birer bölüm House of Cards,Hannibal ve GoT izlenir.:) @destere @Forumdash
Hacı Hannbal'ı 2 bölüm izle bence:X Yarına yeni bölüme yetişmem gerek:oley:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Siz kaçıncı bölümdesiniz Orphan Black üçüncü bölümüde izlemedim kaç gündür GoT izliyorum.:)
orphan kaçarmı bence orphanı gününde izle nasıl olsa got bir yere kaçmaz :) orphanı gününde izleki yorumlaşalım beraber :)

The Wire e2 veriyordu bakayım dedim ama formatı eskide kamiş galiba oyuzden bende olurda ilerde izlersem diye spoi yememk için kapatmiştim.

bu arada sana jesica parenin resmini gösterecektim unutturdun :)

009.jpg

Hannibal'ı @destere sevmiyor seninle keyfi çıkıyor izledinmi 10.bölümü?:)
seviyorumda en iyi dizilerim arasında değil yoksa her bölümünü izliyorum kaçırdığım bir yer yok :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
orphan kaçarmı bence orphanı gününde izle nasıl olsa got bir yere kaçmaz :) orphanı gününde izleki yorumlaşalım beraber :)

bu arada sana jesica parenin resmini gösterecektim unutturdun :)

009.jpg
Çok damarlı :X Kesin şarap içtiğinde görünüyordur:X (umarım o cümleyi yanliş kullanmadım:F)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

İki bölüm yok ki izlenecek enson 9.bölümü izlemişiz.:)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x9

Beğendim bu bölümü de genel olarak, sezon finaline dört bölüm kala olaylar gelişmeye başladı. :)

Sezon finaline 4 bölüm kaldığına göre bundan sonrası "bence" yokuş aşağı salınan biçerdöver misali önüne geleni doğrayan Frank'ın hikayesini anlatacak.:)

Claire ve Frank ilişkisi.(Fotorafçıya ne oyun oynadılar arkadaş :)) hiçbir ilişkiye böyle hayranlık duymadım, gıpta etmedim. ikisi arasında öyle özel bir bağ var ki dışarıdan bakan hiç kimse anlayamıyor. dizide bu ilişkiye uzaktan bakan diğer insanlar (mesela başkan ve karısı) onları normal bir mutlu aile sanıyor. yakından bilenler (mesela fotoğrafçı, galloway'di galiba adı) ise hiç bir değeri olmadığını, bir ortaklık ya da bir kılıf olduğunu düşünüyorlar. ve iki grup da yanılıyor. çünkü bunların çok ötesinde bir bağ var ikisi arasında. bu bağ artık "normal" bir ilişkinin sınırlarını, sorumluluklarını ya da beklentilerini çok aşmış durumda.:)

Freddy ile Frank'in yollarının ayrılmasına da üzüldüğümü söylemeliyim.:(

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
HoC aslında tek seferde tüketilecek dizilerden sanki:X Bekletmeye gelmiyor gibi. Yarın 3 bölüm izleyeceğim HoC'un 2.sezonun ilk bölümü hariç pek bi tat vermiyor gibiydi. @OzaN'da öyle bişey fark ettimi bilmem ama ben de öyle. Sendeki durum da bana benzer gibi sanırım.Bi anda tuketmek istiyorsun gibi:X
İkinci sezonun birinci sezondan aşağı kalır yanı yok aslında. Hatta tam tersi ikinci sezonla dizi daha da iyi eleştiriler aldı. IMDb'si sezon başlamadan 8.8 idi şimdi 9.1'e kadar çıktı. Bölüm puan ortalamaları da daha yüksek. :)

Mesela 9. bölüm de harika bir bölümdü.

Ama 2x1 ile ilgili ağır spoiler:

Forumda pek seveni yoktu galiba ama Zoe benim dizideki en sevdiğim karakterdi. Onun eksikliğini biraz yaşıyorum. Peter Russo'yu da katarsak işin içine şimdilik 1. sezon benim için de daha iyiydi.

Bir de ben demiştim hızlandıralım diye kabul etmedin. Arayı çok açtık haftada bir dedik ama bazen 2-3 haftaya bile çıktı işlerimiz çıkınca o nedenle o aralarda biraz soğuma olması normal. Yine de şu an izlediğim en kaliteli dizilerden biri olduğu gerçeği değişmiyor tabii. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İkinci sezonun birinci sezondan aşağı kalır yanı yok aslında. Hatta tam tersi ikinci sezonla dizi daha da iyi eleştiriler aldı. IMDb'si sezon başlamadan 8.8 idi şimdi 9.1'e kadar çıktı. Bölüm puan ortalamaları da daha yüksek. :)

Mesela 9. bölüm de harika bir bölümdü.

Ama 2x1 ile ilgili ağır spoiler:

Forumda pek seveni yoktu galiba ama Zoe benim dizideki en sevdiğim karakterdi. Onun eksikliğini biraz yaşıyorum. Peter Russo'yu da katarsak işin içine şimdilik 1. sezon benim için de daha iyiydi.

Bir de ben demiştim hızlandıralım diye kabul etmedin. Arayı çok açtık haftada bir dedik ama bazen 2-3 haftaya bile çıktı işlerimiz çıkınca o nedenle o aralarda biraz soğuma olması normal. Yine de şu an izlediğim en kaliteli dizilerden biri olduğu gerçeği değişmiyor tabii. :)
Yok dizinin kalitesine bişey demiyorum:X

Netflix dizilerinde bişey fark ettim hepsi bir çırpıda izlenilmesi gereken dizilermiş onu anladım:X Adamlar bişey biliyormuş ki hepsini bir defada yayınlıyorlar. Neyse akşama 3 bölüm birden izleyecem :oley:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yok dizinin kalitesine bişey demiyorum:X

Netflix dizilerinde bişey fark ettim hepsi bir çırpıda izlenilmesi gereken dizilermiş onu anladım:X Adamlar bişey biliyormuş ki hepsini bir defada yayınlıyorlar. Neyse akşama 3 bölüm birden izleyecem :oley:
Bence öyle bir şey yok, diğer diziler gibi işte. :D Haftalık yayınlasalar farkı anlamazdık da böyle tüm bölümler beklerken uzun ara vermek tuhaf oluyor. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bence öyle bir şey yok, diğer diziler gibi işte. :D Haftalık yayınlasalar farkı anlamazdık da böyle tüm bölümler beklerken uzun ara vermek tuhaf oluyor. :D
Yok ben hiç aksatmadım Netflix dizileri belirlediğimiz günlerde:X Orange'ı mesela 3 günde bitirebilirdim etkinlik olmasaydı. O sıkıldıgım bölümleri bile beğenebilirdim heralde(b) Bu arada onun 2.sezonunu ayarlayalım(b)