En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
The Dark Knight (2008)

Yine müthiş bir filmdi. Heyecan aksiyon filmin her saniyesinde vardı. Joker'de filme ayrı bi hava katmış, haraketleri filan güldürdü bazı yerlerde :D

Senaryo yine muhteşemdi. Jokerle Batman'in karşılaştığı sahnelerde çok iyiydi.

10/10

Cast Away (2000)

Sıkıcı başlayan fakat sonrası ilgi çeken ve akıcı bir hal filmlerden birisi daha...

Oyunculuklar çok iyiydi.Gerçi Tom Hanks'tan başkada ortada kimse yoktu.Wilson'u saymazsak. :D Şaka bir yana yine çok iyi bir iş çıkarmış Tom Hanks.İnsanı şaşırtıcı derecede kilo vermiş.Gerçek oyuncu budur işte.Rol için kılıktan kılığa girenler her zaman büyük oyunculardır.Gösterildiği adaylığı da hak etmiş.

Herkesin ilgisini çekebilecek bir hikayesi var filmin.Senaryo da çok başarılıydı.Akıcı bir işleyişi vardı filmin.Yani düşünün tek başına bir adam filmin neredeyse tamamı diyalogsuz geçiyor.Ama buna rağmen sıkılmıyosunuz.

Genel olarak filmi beğendim.Tavsiye ederim...

Puanım: 8.5/10

Forumun "Cast Away" izlemiş insanlar kümesi git gide genişliyor, güzel. :D

Uzun bir aradan sonra ilk kez bugün film izledim ama kısa süresine rağmen bitiremedim, yarın bitirip yorum yapacağım. :)

Taare Zameen Par (2007)

Hindistan yapımı bir film.Aamir Khan yine müthiş bir iş çıkarmış.Çok beğendim filmi.

Oyunculuklar çok iyiydi.Aamir Khan yine süper oynamış.Bu adam bana Hindistan filmlerini sevdiriyor git gide. :D

Senaryo yine üzerine güzel düşünülmüş ve aktarılmış.İşleyiş çok iyiydi.Hiç sıkılmadım desem yeridir.Uzun süresine rağmen filmi yadırgamıyorsunuz.Eğer izlerseniz zamanın ne çabuk geçtiğini hissedeceksiniz. :D

Genel olarak beğendiğim filmlerden biri oldu.Tavsiye ederim...

Puanım: 9/10

American History X (1998)

Ders niteliğinde bir filmdi diyebilirim deyim yerindeyse.Irkçılıkk konusu işlenmiş.

Oyunculuklar yerindeydi.Edward Norton müthiş oynamış dudak ısırtan cinsten bir oyunculuk sergilemiş ve o sene adaylığı kesinlikle hak etmiş.

Hikaye iyiydi,senaryoda öyle.İşleyişte iyiydi,ama filmin bazı yerlerinde sıkıldığımı söylemeliyim.Çok etkileyici bir filmdi.Kurgu iyiydi beğendim.

Genel olarak ders çıkarabileceğimiz bir film.Kesinlikle izlenilmesi gerekli bence.Tavsiye ederim...

Puanım: 9/10

Son düzenleme:
Black'i izledim geçenlerde çok güzeldi.
Bollywood filmi izlemek istemiyorum , bağımlılık yapıyor.
720P indireyim bi daha izlerim kesin .d

En sıcak haliyle WWZ izledim diyeceğim ama siz WORLD WAR Z anlayın:X

Filme 7.5 puan verebilirim ya :) Aksiyonu boldu her ne kadar aksiyonu bol olunca sıkılsamda Walking Dead'i aratmadi. Belkide onun yoklugunda izlediğimden memnum kaldım filmden. Brad Pitt'in oynamasına başlarda "niye oynamiş ki " dediysemde sonlara doğru "iyikide oynamiş" dedim.

Dediğim gibi film sıkıcı değildi.Felaket senaryolari benim için zaten +1'dir film için. Filmin görselliğiyle birleşince güzel bi iş çıkmış ortaya. Ama bi TWD zombileri değildi:X

Barda

2007 yılında çekilmiş .Yönetmenliğini Serdar Akar yapmış .Nejat İşler bu filmde oyuncuların a babası olduğunu göstermiş :).

Forrest Gump (1994)

İkinci kez izliyorum bu filmi.Açıkçası şimdi daha çok sevdim diyebilirim.

Oyunculuklar çok çok iyiydi.Tom Hanks süper oynamış.Bence kariyerinin en iyi oyunculuğunu sergilemiş.Bence bu rol için kesinlikle biçilmiş kaftan.Rolünün hakkını çok iyi vermiş.Oynadığı rolün zorluğuna da bakarsak aldığı Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş.

Filmin senaryosu çok iyiydi.İzlerken hiç sıkılmadım.Kendi adıma konuşuyorum çok zevkli bir 144 dakika geçirdim.Yer yer dram olsada filmin genelinde güleceksiniz.En azından ben öyleydim.Bayaa güldüm. :D

Kurgu çok iyiydi.Filmin işleyişi süperdi.Çok akıcı bir film.Bi de şunu söylemeliyim.Filmde JFK (John F Kennedy) 'i ve diğer başkanları falan süper benzetmişler.Bir an gerçek zannettim.Bu konuda da çok başarılıydı film.Ara sıra önemli kişiler hakkında da bilgi alabiliyorsunuz filmde.

Kısacası izlediğim En iyi Tom Hanks filmiydi.Hatta şuana kadar izlediğm en iyi filmlerden biriydi.Öyle ki ilk 5'im de değişiklik gözüküyor.Bakalım... :D Tavsiye ederim...

Puanım: 10/10

The Dark Knight Rises (2012)

Yine müthiş bir film olmuş, Bale'nin son Batman filmi olması kötü oldu ama onun kadar iyi oynayan bulunmaz bence. 3.filmin senaryosuda müthişti, heyecan aksiyon dram bir an olsun eksilmedi. Batman bu sefer Bane'e karşıydı ve onuda alt etmeyi başardı. Sonları biraz karışıktı aslında Bruce Wayne öldü diye üzülmüştüm ama sonlarda yaşlı adam cafeye gidince anladım ölmediğini, ama gerçektende öldümü yoksa orda hayalmi gördü anlamadım.

3 filmide 720p olarak arşivime aldım tekrar tekrar izlemek için.

10/10

@KK|Batman @OzaN

The Dark Knight Rises (2012)

Yine müthiş bir film olmuş, Bale'nin son Batman filmi olması kötü oldu ama onun kadar iyi oynayan bulunmaz bence. 3.filmin senaryosuda müthişti, heyecan aksiyon dram bir an olsun eksilmedi. Batman bu sefer Bane'e karşıydı ve onuda alt etmeyi başardı. Sonları biraz karışıktı aslında Bruce Wayne öldü diye üzülmüştüm ama sonlarda yaşlı adam cafeye gidince anladım ölmediğini, ama gerçektende öldümü yoksa orda hayalmi gördü anlamadım.

10/10

@KK|Batman @OzaN
Ölmedi aslında. Yani bence öyle. :D

Forrest Gump (1994)

İkinci kez izliyorum bu filmi.Açıkçası şimdi daha çok sevdim diyebilirim.

Oyunculuklar çok çok iyiydi.Tom Hanks süper oynamış.Bence kariyerinin en iyi oyunculuğunu sergilemiş.Bence bu rol için kesinlikle biçilmiş kaftan.Rolünün hakkını çok iyi vermiş.Oynadığı rolün zorluğuna da bakarsak aldığı Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş.

Filmin senaryosu çok iyiydi.İzlerken hiç sıkılmadım.Kendi adıma konuşuyorum çok zevkli bir 144 dakika geçirdim.Yer yer dram olsada filmin genelinde güleceksiniz.En azından ben öyleydim.Bayaa güldüm. :D

Kurgu çok iyiydi.Filmin işleyişi süperdi.Çok akıcı bir film.Bi de şunu söylemeliyim.Filmde JFK (John F Kennedy) 'i ve diğer başkanları falan süper benzetmişler.Bir an gerçek zannettim.Bu konuda da çok başarılıydı film.Ara sıra önemli kişiler hakkında da bilgi alabiliyorsunuz filmde.

Kısacası izlediğim En iyi Tom Hanks filmiydi.Hatta şuana kadar izlediğm en iyi filmlerden biriydi.Öyle ki ilk 5'im de değişiklik gözüküyor.Bakalım... :D Tavsiye ederim...

Puanım: 10/10
İlk izlediğinde ikinci yarısından başlayıp öyle izlemiştin herhalde. :D:D
Bir filmi iki defa izlemek adetim değildir anlamadığım filmler haricinde ama Forrest Gump'ı tekrar izlemek istiyorum yakında inşallah. :)

Ölmedi aslında. Yani bence öyle. :D

İlk izlediğinde ikinci yarısından başlayıp öyle izlemiştin herhalde. :D:D
Bir filmi iki defa izlemek adetim değildir anlamadığım filmler haricinde ama Forrest Gump'ı tekrar izlemek istiyorum yakında inşallah. :)

Aynen. :D 2. parttan başladığım için filmin kalitesini tam kavrayamadım sanırım. :D Kesinlikle Top 10 'da olması lazım bu filmin.