En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Rashomon

Çekildiği döneme göre çok iyi bir film olabilir ama ben şu an izledim ve şu ana göre yorum yapıyorum. Dövüş sahneleri çok kötüydü. Ama bunu normal karşılıyorum. O döneme ait fazla film izlemedim o yüzden. Kızın saçma sapan ağlamaları çok saçmaydı. Bizim eski Türk filmlerindeki gibi uzağa bakarak konuşmak da bir başka komiklikti.

Hikaye güzeldi ama.

Puanım: 7/10

Pearl Harbor (2001)

Güzel bir savaş ve aşk filmiydi.Film 2. dünya savaşını konu almış.Gerçekten iyi bir filmdi.Yer yer sıktığı oldu fakat o dönem güzel yansıtılmış.(Savaş'ın izleri vs...)

Kurgu iyiydi.Oyunculuklar da yerinde ve güzeldi.Yalnız şu eleştiriyi yapmadan geçemicem,filmde Amerika çok masum gösterilmiş.Tarafsızlığıını yitirmiş bence.Savaş ve aşk filmlerini bir arada sevenler için tavsiye edebilirim. :)

Puanım: 7.8/10

Saw IV

İlk 3 filme göre biraz daha durgun ilerledi ama son 20 dakika müthişti. Bence 3 filme göre en iyi son buydu.

American Virgin (2009)

Klasik Amerikan Gençlik/Komedi filmlerinden biriydi. Filmin isminden de anlaşılacağı gibi konusu tamamen cinsellik üzerineydi bazı yerleri güldürdü ama geneli vasat bi filmdi

Leon (1994)

Uzun zamandır izlemek istiyordum ama erteliyordum hep bugüne kısmet oldu izledim sonunda.

İzledikten sonra keşke ertelemeseymişim dedim, izlediğim en güzel filmlerden biriydi. Natalie Portman'ın büyük bir oyuncu olacağı o zamandan belliymiş, o yaşta öyle performans göstermek kolay değil ama altından kalkmış. Kiralık Katil Leon dıştan katil ama içinde çok saf bir adam vardı, oyun oynadıkları sahne çok iyiydi bence. Filmin ortalarında aksiyon azalsada sonlara doğru tavan yapıyor, sonuda beklenen bir şekilde bitti. Oyunculuklar, konu, işleyiş hepsi iyiydi.

9/10

The Tramp (1915)

İzlediğim en eski filmdi.Komedi türünü seven biri olarak zevkle izledim.Zaten 32 dakikalık bir film.

Charles Chaplen daha önce ismini duydugum bi aktör ve çok merak ediyordum.Sanırım serseri rolü ilk bu filmde vurgulanmış.Sonuçta 1915 yılı bir film ve yıl olmuş 2013 film güldürüyorsa bu gerçekten büyük bir başarıdır.

Puanım: 8/10

gundix123 post: 1387122' Alıntı:
The Tramp (1915)

İzlediğim en eski filmdi.Komedi türünü seven biri olarak zevkle izledim.Zaten 32 dakikalık bir film.

Charles Chaplen daha önce ismini duydugum bi aktör ve çok merak ediyordum.Sanırım serseri rolü ilk bu filmde vurgulanmış.Sonuçta 1915 yılı bir film ve yıl olmuş 2013 film güldürüyorsa bu gerçekten büyük bir başarıdır.

Puanım: 8/10

Bravo benim rekorumu 6 yıl farkla kırdın. :D

Charlie Chaplin sinema tarihinin en önemli isimlerinden biridir gerçekten. City Lights ve The Great Dictator filmlerini izlemeni öneririm. :)

Bravo benim rekorumu 6 yıl farkla kırdın. :D

Charlie Chaplin sinema tarihinin en önemli isimlerinden biridir gerçekten. City Lights ve The Great Dictator filmlerini izlemeni öneririm. :)

City Lights'ı kesinlikle izliyeceğim.Oscar aldığı bu filmi çok merak ediyorum. :)

OzaN post: 1387143' Alıntı:
Oscar almadı maalesef o film. :( The Circus için özel bir Oscar ödülü verdiler hem yapımcı hem yönetmen hem de oyuncu olduğu için. :)

O zaman beni kandırmışlar. (b) :D

The Elephant Man

Hikayesinin gerçek olduğunu daha önceden biliyordum. Ve izlemek için sabırsızlanıyordum. Filmde Dr.Lecter'ı (Antony Hopkins) görünce çok şaşırdım bu filmde oynadığını bilmiyordum. :D Filmi izleme isteğim çok daha arttı.

Hikayesi, olayların kurgusu çok iyiydi. Çok etkileyici sahneler vardı. Filmde insanların merhametini görüyoruz ve gerçekten de bu çok güzel.

Antony Hopkins'in oyunculuğu çok iyiydi, çok beğendim.

Film 1980 yılında yayınlanmış ama pek 1980 filmine benzemiyordu. Çok daha eski bir filmmiş gibi gözüküyordu.

Puanım: 9/10

Million Dollar Baby (2004)

Yine muhteşem bir filmle karşımızda Eastwood.Zaten filmin oyuncu kadrosu bile izlemek için bir sebep. :) Eastwood yine hem oynamış hem de yazmış.Yine çok iyi bir iş çıkarmış.Ayrıca filmin müziklerini de kendisi yapmış.

Gerek senaryosu gerek oyunculukları çok iyi bir film.Film 4 oscarı kapmış ve bence haketmiş.Çok iyi bir dram filmi.Eastwood'a hayran olmamak elde değil.Dram ve spor türünü sevenlere tavsiye edebilirim. :)

Puanım: 9.4/10

The Elephant Man

Hikayesinin gerçek olduğunu daha önceden biliyordum. Ve izlemek için sabırsızlanıyordum. Filmde Dr.Lecter'ı (Antony Hopkins) görünce çok şaşırdım bu filmde oynadığını bilmiyordum. :D Filmi izleme isteğim çok daha arttı.

Hikayesi, olayların kurgusu çok iyiydi. Çok etkileyici sahneler vardı. Filmde insanların merhametini görüyoruz ve gerçekten de bu çok güzel.

Antony Hopkins'in oyunculuğu çok iyiydi, çok beğendim.

Film 1980 yılında yayınlanmış ama pek 1980 filmine benzemiyordu. Çok daha eski bir filmmiş gibi gözüküyordu.

Puanım: 9/10

Avatarı görünce anladım bu filmi izlediğini. :D Eskiymiş gibi gözükmesinde siyah beyaz olmasının etkisi büyüktür herhalde. Bir de (yanılmıyorsam) geçmiş zamanı anlatıp, az sayıda ve eski mekanlarda çekilmesinin payı büyüktür. :)

Avatarı görünce anladım bu filmi izlediğini. :D Eskiymiş gibi gözükmesinde siyah beyaz olmasının etkisi büyüktür herhalde. Bir de (yanılmıyorsam) geçmiş zamanı anlatıp, az sayıda ve eski mekanlarda çekilmesinin payı büyüktür. :)

1880-1890'ları anlatıyormuş. :)