Diğer Vikings 4. Sezon Yorumları

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
çok ilginç bir bölüm oldu :X
floki ezanı duyup imana geldi galiba :F o sahnede çok güldüm :F bir de adamlar secdedeyken fatiha okunuyordu yakışmadı bu kalitede bir diziye

rollo pek ön planda değil bakalım ilerleyen bölümlerde görecek miyiz:))
lagertha ölmesin ölemez ragnarın oğlanları ölsün onun yerine.ss ıvar okuduğm kadarıyla baya ünlü olacak bakalım hikayesi nasıl işlenecek,

point: 8.7

Yok orada bende secde de fatiha okunuyor sandım ama imam cemaatten önce hareket ediyor ya yani kalkıp okumaya başladı sanırım. İmam gözükmüyordu tam anda :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x16

Ragnar, Hristiyanlığa ilgi duymaya başladığında Floki'nin düşmanlığını kazanmıştı. Şimdi de Floki başka bir dine sempatiyle bakıyor. Hatta diğer elemanlar gelmese Floki doğru yolu bulacaktı. :)

Ivar, belli oldu Lagerha'mı öldürecek. :T: Kendisi nasıl babasının ve annesinin intikamını almak istiyorsa, Lagertha da kendi intikamını aldı. Bunu anlamasını beklerdim, fakat onun yerinde ben de olsam annemi öldüren birini yaşatmazdım tabi ki. :) Lagertha, Ragnarım, aşkım dediği an dizinin en güzel sahnesiydi. Ne kadar asil ve vefalı tekrar gördük. Duyduğu üzüntü ve gösterdiği davranışlar. Çok fenaydı insanın içine işliyor. Onun yerinde @destere'nin at suratlı Aslaug'u olsa, kocasının arkasından onla bunla yatma peşine düşerdi. :))

Belki Björn annesini öldürtmez diyeceğim de, babasının kuyuya atılacağını bildiğimiz gibi onun da Akdeniz'de tahtalı köyü boylayacağını biliyoruz.
8/10

@xemrexxx hayrola, gizli gizli diziyi mi izliyordun? :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
4x16

Ragnar, Hristiyanlığa ilgi duymaya başladığında Floki'nin düşmanlığını kazanmıştı. Şimdi de Floki başka bir dine sempatiyle bakıyor. Hatta diğer elemanlar gelmese Floki doğru yolu bulacaktı. :)

Ivar, belli oldu Lagerha'mı öldürecek. :T: Kendisi nasıl babasının ve annesinin intikamını almak istiyorsa, Lagertha da kendi intikamını aldı. Bunu anlamasını beklerdim, fakat onun yerinde ben de olsam annemi öldüren birini yaşatmazdım tabi ki. :) Lagertha, Ragnarım, aşkım dediği an dizinin en güzel sahnesiydi. Ne kadar asil ve vefalı tekrar gördük. Duyduğu üzüntü ve gösterdiği davranışlar. Çok fenaydı insanın içine işliyor. Onun yerinde @destere'nin at suratlı Aslaug'u olsa, kocasının arkasından onla bunla yatma peşine düşerdi. :))

Belki Björn annesini öldürtmez diyeceğim de, babasının kuyuya atılacağını bildiğimiz gibi onun da Akdeniz'de tahtalı köyü boylayacağını biliyoruz.
8/10

Bjorn akdeniz de ölmüyor sanırım. Tekrar geri dönecek büyük ihtimal

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,729
Puanı
1,061
4x16

8/10

ben başlayalı 9-10 ay oldu günaydın :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x16. bölüm

özellikle bölüm sonu muhteşemdi

floki yakında hacca gider zaten italyaya kadar gelmişler şunun şurasında mekkeye ne kalmışki :)
helga kendisine üvey evlat buldu floki sıyrığını ikna ederse cillop gibi bir evladı olacak
şu nazi dazlağı ikiz kardeşlerin şarkı söylemesi harika ya.. daha öncede bir bölümde söylemişlerdi, insanları doğrarken onun eşliğinde tutturdukları şarkı muhteşemdi yine :)
bölüm sonundaki tüm kardeşlere babalarından mesaj getiren çukur gözlü odin le birlikte tüylerimiz diken diken , tabiki ragnarın sözleri ve arka fondaki müzikle bölüm muhteşem bir sonuca ulaştı..
son sözümde @sürgünüm e :) dünyalar güzeli aslaugumu katleden kaltak lagerta, şimdi korkudan nerdeyse yamuk ağızlı salyalı büyücü yaratıkla halvete girecek :) ama ne yaparsa yapsın boşuna çabaları? ivar onu delik deşik edecektir o gün geldiğinde sevinçten bir öküz kurban edeceğim :)

ben başlayalı 9-10 ay oldu günaydın :X
sessiz sakin geliyordun pekde belli etmedin:) ama bir gün çöplerden kurtulup kaliteli dizilere meyledeceğini tahmin etmiştim yani senden umudu kesmemiştik :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bjorn akdeniz de ölmüyor sanırım. Tekrar geri dönecek büyük ihtimal
İlk seferini kastetmedim zaten. Şimdi olmasa da, nasıl Ragnar'ın yılanlı kuyuya atılacağını bildiğimiz gibi Björn'ün de Akdeniz'de öleceği bir sır değil. :)

4x16. bölüm

özellikle bölüm sonu muhteşemdi

floki yakında hacca gider zaten italyaya kadar gelmişler şunun şurasında mekkeye ne kalmışki :)
helga kendisine üvey evlat buldu floki sıyrığını ikna ederse cillop gibi bir evladı olacak
şu nazi dazlağı ikiz kardeşlerin şarkı söylemesi harika ya.. daha öncede bir bölümde söylemişlerdi, insanları doğrarken onun eşliğinde tutturdukları şarkı muhteşemdi yine :)
bölüm sonundaki tüm kardeşlere babalarından mesaj getiren çukur gözlü odin le birlikte tüylerimiz diken diken , tabiki ragnarın sözleri ve arka fondaki müzikle bölüm muhteşem bir sonuca ulaştı..
son sözümde @sürgünüm e :) dünyalar güzeli aslaugumu katleden kaltak lagerta, şimdi korkudan nerdeyse yamuk ağızlı salyalı büyücü yaratıkla halvete girecek :) ama ne yaparsa yapsın boşuna çabaları? ivar onu delik deşik edecektir o gün geldiğinde sevinçten bir öküz kurban edeceğim :)

sessiz sakin geliyordun pekde belli etmedin:) ama bir gün çöplerden kurtulup kaliteli dizilere meyledeceğini tahmin etmiştim yani senden umudu kesmemiştik :)
Bence gizli gizli Westworld, Better Call Saul, Homeland ,House of Cards... bunları da izliyor olabilir. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,729
Puanı
1,061
İlk seferini kastetmedim zaten. Şimdi olmasa da, nasıl Ragnar'ın yılanlı kuyuya atılacağını bildiğimiz gibi Björn'ün de Akdeniz'de öleceği bir sır değil. :)

Bence gizli gizli Westworld, Better Call Saul, Homeland ,House of Cards... bunları da izliyor olabilir. :)
Allah korusun:(

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,729
Puanı
1,061
Niye Allah korusun, bu saydığım diziler güncel yayınlanan en kaliteli yapımlar.
xmdb ye göre değil :A
westworld @destere nin soyunarak ödül alan ruth wilsonının dizisinden sonra izlediğim en sıkıcı 2.dizi .ss homeland e defalarca maruz kaldım hiç izlenesi yanı yok
better caul saul da ilk bölümü izledim pek sarmadı
house of cards a bişi diyemicem :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195

Ben İsveçte ölüyor diye biliyorum

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ben İsveçte ölüyor diye biliyorum
Zaman gösterecek doğruyu ya da yanlışı. Bu arada bir dizi sitesinde rastlamıştım, bu avatar sana mı ait? :)

117361_avatar.png

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
4x16

Yeni Vikings'in ilk bölümü :) Güzeldi yine beğendim ben.

Björn önderliğindeki grup yağmalamaya başladı. İlk karşılarına çıkan pazar ve cami oldu. İngiltere'de de buna benzer başlangıç olmuştu. Askeri güçleri sonradan ortaya çıkmıştı. Buranın gücünü de merak ediyorum ben. Bir de özellikle iki kişi dikkatimi çekti. Biri Rollo diğeri Floki. Rollo yıllardır Fransa'da ama hala özbeöz Viking olduğunu gösterdi. Birkaç sahnede özellikle o gösterildi adamın gözlerinin içi gülüyordu resmen tam bir barbar ya bunun için yaratılmış bir insan kendisi :A

Floki ise Müslümanlıktan epey etkilenmiş görünüyordu. Ragnar da Athelstan ile birlikte Hristiyanlığa ilgi duymuştu. Acaba Floki'ye de öyle bir rol mü verilecek diye düşündüm de bence öyle bir şey Floki için çok saçma durur 4 sezondur çizdiği profile hiç uymaz. Baya bildiğin yobaz bir insan çünkü kendisi.

Diğer tarafta da Lagertha'nın sonu geliyor gibi görünüyor :( Bu kahin ne dese çıkıyor çünkü. Ama bir kere de yanılsın be zaten Ragnar da gitti Lagertha'nın da gidişine dayanamam artık isyan ederim :A

Son sahnede çok güzeldi arkada çalan müzikle beraber Odin'in teker teker Ragnar'ın ölümünü haber vermesi epey etkileyiciydi :)

8.5/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
4x17

Bu bölüm fena değildi. Diğer bölümlere göre biraz kötüydü.
Bölüm başlangıcında ilk defa Travis yoktu biraz garip oldu ama alışacağız artık. Öldüğü yeri tekrar gördük.Judith babasını uyardı ama nereye kadar Aella sen bittin oğlum :D Björn tahmin ettiğimiz gibi geri döndü. Ve Lagerhayı kurtardı. Lagertha kaderine razı olmuş gibi görünüyor. Rollo tek başına Akdeniz'e gidebilir. Flokinin sözlerinden sonra Rolloyu tek başına bir şeyler yaparken görebiliriz belki ileri ki bölümlerde. Ivar da inanılmaz bir intikam ateşi var. Diğer bölümlerde dediğim gibi en çok bunu merak ettiğim için izliyorum Ivar neler yapacak bakalım. Ve Floki ile Ivar'ın sahnelerii bölümde en iyi sahnelerdi. Floki yine kıyağını yaptı. Ubbe ile Björn çatışabilir ama İngiltere olaylarından sonra belki. Bölüm sonunda Björn Astrid'i öpünce yapma evladım yapma çocuğum dedim :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x17

İdare eder bir bölümdü. :) Ivar ve Floki'nin gülüşleri kalp ben. :D

Ivar tam kafadan sakat. Kardeşine ''aileyiz biz, annemiz ne yaparsa yapsın onun intikamını almalıyız'' diyor. Daha sonra da baltayla kardeşini kesmeye çalışıyor. Hani aileydiniz siz? :)

@FaJi Björn gelmese de balta tutuşuna gurban olduğum Lagertha, boş gürültü Ubbe'ye dövüşte kaybetmezdi. Ragnar Lodbrok'un karısı o... saygıdeğer kraliçe Lagertha Lothbrok diyeceksiniz? :) Hvitserk'in Ubbe için "Belki de Bjorn'ü öldüremezsin" sözü de Ubbe'nin ne kadar yürekli olduğunu ortaya koyuyordu zaten. :)

Gisla'nın Rollo'ya attığı tokat çok iyiydi. :) Rollo, hayvansı görünümünün altında tam bir kılıbık aslında. :)
8/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x17

Biraz ilerki bölümler için hazırlık gibi bir bölümdü ama fena değildi. :)

Ivar The Boneless manyak ya acayip bir karakter. İki çatlak birbirini bulunca müthiş eğlendim o sahnede. :A Floki'yle olan sahneleri aynı Ragnar Floki dostluğu gibiydi. Tabi onların genç olduğu zamanlardaki sahneler gibi. Yaşlandıktan sonra ikisi arasındaki dostluk daha ağır ve sağlam olmuştu. Yine yad etmiş olalım Ragnar üstadımızı. :) Ivar'ın savaş alanındaki sahnelerini merakla bekliyorum, İngiltere sahnelerinin çekim tekniğini çok merak ediyorum doğrusu. GoT'a yakın bir büyük savaş görürsek iyice ihya olmuş oluruz bu sezondan. Tabi o kadar büyük prodüksiyonu yoktur belki dizinin ama yine de iyi bir savaş bekliyorum.

Lagertha için son yaklaşıyor dedik Bjorn geldi ortalığı bir anda birbirine kattı. Bjorn için daha önceden de demiştim Ragnar gibi zeki ve güçlü. Üstüne daha ağır ve sert, adam hiç gülmüyor resmen. Son sahnede ise dedim sen naapıyorsun Bjorn hayırdır yani. :A

Bu arada 4x18 fragmanına baktım da oyşş dedim. Herkes çığlık atıyor ve büyük savaş geldi sonunda. :A Bakalım nasıl bir kıyım göreceğiz. :)

8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x17. Bölüm

idare eder bir bölümdü ..
ivar ın artık atı var? floki ile iyi anlaşıyorlar umarım şu lagertayıda devreden çıkarır :)
ubbe ilk defa işe yarar şeyler peşindeydi başarılı olamadı :)
judith le aella arasındaki sohbet güzeldi .. son sahnede bjorn annesinin lezosferiyle çiftleşiyordu sanırım başkada bir tırt yoktu:)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
4x18

Geçen bölüme göre iyi bölümdü. Ama ilk 25 dakikaya kadar yine istediğimi bulamadım.Sonrasın aktı gitti :)

Ivar lider olmak istedi tabi Bjorn varken o iş biraz zor. İleride olabilir. Çünkü Ivar daha çok iz bırakmış bir adam tarihte.Floki şu an kendiyle çatışıyor. Camide ki olaylar onu çok etkiledi.Flokinin durumu meraklandırıyor beni. Kurban verme sahnesi ve Bjorn ile Astrid'in sahnesi güzel harmanlanmış :D Bölümde sevdiğim yerlerdendi. Lagertha çok etkileyiciydi ilk defa bende böyle etkilendim güzelliğinden ve çekiciliğinden :D Ecbert yaşlanıyor ve hiçbir şeyi umursamıyor gibi görünüyor. Ondan da intikam alabilirler. Ben savaş sahnesini gösterirler diye tahmin ettim ama direkt savaş sonunu gösterdiler. Bjorn ve Ivar'ın ileriye çıkışları ve hücuma geçişleri çok iyiydi. Ragnar'ın öldüğü yerde öldürmeleri iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum ama Kan Kartalı ile öldürülmesi çok iyiydi. Çılgın Bjorn :D Bu bölüm diğer bölümlerde ki beklentiyi arttırdı. 2.yarısını beğendim

8.5/10