Diğer Vikings 4. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x12

Bölüm güzeldi ileriki bölümler umut vaadediyor.

Bu kadar erken sefere çıkılmasını beklemiyordum. Gerçi 4x10 da aradan yıllar geçtiği için tüm hazırlıklar yapılmış sadece sefere çıkmak kalmış sanırım.

Ragnar reyisin bu hallere düştüğünü gördüm ya daha ne diyeyim. :( Ama o otçu karı cidden çok etkili oldu bu hale gelmesinde. Umarım düştüğü gibi kalkmasını bilir. Karakter sezon sonunda ölse bile bu şekilde ölmemeli. Karizmasını bir şekilde toplasınlar şanıyla ölsün reyiz.

Bjorn'un neler yapacağını merak ediyorum. Çok güçlü şekilde gidiyorlar sefere. Artık tecrübeli bir hale geldi Bjorn. Kendini kanıtlaması gerekiyor. Vikings tarihini pek araştırmadım ama ilgi çekiciymiş. Bir ara toptan araştırmayı düşünüyorum. Akdeniz seferi var mı gerçekte sonucu ne oluyor merak ediyorum açıkçası.

Lagertha'nın bu tepkiyi vermesini uzun süredir bekliyordum doğrusu. Aslaug'a yaptığı konuşma ilerisi için heyecanımın artmasını sağladı. Lagertha delidir ne yapsa yeridir. Çok heyecanlandım. :D

8/10

bjorn un sefer macerasına tarihi kaynaklardan bakmıştım ordada komik bir hikaye varda neyse kendin bakarsın bir ara:) şimdi heyecanı kaçırmayalım zaten hikaye bjorn u takip etmeyecek ragnar sütünden gidecektir? bjornlu kısımları tarihi kaynaklardan kurcalarsın :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Eski Ragnar o tükürüğü yediğinde adamı direk öldürürdü herhalde :)
Ragnar ve Ivar ölmeyecek en azından şimdilik.Ama sezon finalinde Ragnar'ın ölmesini bekliyorum.

BU KISIM DİZİNİN SONU ile ilgili spoilerlar olabilir ona göre okuyan okusun :D
------
Tarihte böyle ölmüyor Ragnar boğularak değil. Aslında tarihte şu an tam bulunduğumuz dönem biraz daha karışık ama hepsini ayrıntılarıyla dizide ve burada anlatmak çok zor.Fransa bozgunundan sonra Ragnarın ortadan kaybolma durumu yok bu zamanda iç karışıklıklar başlıyor ve Ragnar sonra tekrar İngiltereye saldırıyor.Ivar olmadan. Sonra Björn da bu dönemde aynen dizide olduğu gibi akdeniz akınları yapıyor Fransa güneyi,İspanya,İtalya başarılı akınlar sonra bir yerde yeniliyordu tam hatırlamıyorum ve geri dönüyor. Ragnar ingiltere de tekrar yeniliyor ve bildiğimiz sonla karşılaşıyor.Yılan kuyusu ve ölüm :D Sonra bizimkiler intikam için saldırıyorlar Ivar bu zamanlarda çok önemli role sahip orada kendine bir yerleşke kuruyor ve Kralı yeniyor
l

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x13. Bölüm

yine güzel bir bölümdü

tek kişi üzerinden devam eder bölüm diyordum ama yine çoklu sahnelerle bizi ihya ettiler :)
bjorn rollo karşılaşması ilginçti zamanla rollununda üç beş eniği olmuş hepsi sümüklü rollo kadar aptal şeyler :) ama gisla ayrı yere koymak lazım kadının değerinin farkındayız:)
@sürgünüm ün ırspı ve kaltak ve de adi kadını lagerta kendi halkına saldırdı, kendi halkını katletti, o kadar kıskançlık gözlerini karartmış işte:) ama yinede benim güzeller güzeli aslaug um un asaletini çizemedi aslaug um elinde kılıcı öyle salınıyordu tahtında, nazar değmesin :)
bölümün en güzel sahneelri ragnar ivar sahneleriydi .. ragnar yanındakilerden bir fok olmayacağını anladı sanırım hepsini temizledi tabi ivar ın yardımlarınıda unutmamak lazım .. son sahnedeki teslimiyet aslında ragnar ve ivar için yeni bir dünyanın kapılarının açıldığı sahnedir? aha buraya not düştüm sonra demeyinki demedin diye ? :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x13

Müthiş bölüm olmuş. Çok önemli gelişmeler yaşanıyor bence dizide. Ve bunları hızlıca seyirciyi çok bekletmeden yaptılar sezonun ikinci kısmında. 3 bölümde baya şey oldu yani.

Ragnar reisin planı ney merak ediyorum. Büyük bir şeylerin peşinde belli, fragmandan da bunu anladım. Ivar'ın neler yapabileceğini düşünüyorum da eğer dizi Rangar sonrasını da anlatacaksa ki anlatacaktır İvar katliam çıkarabilir. Tarihte de sanırım böyleydi. Ivar The Boneless ismi baya öneml bir yere sahip yani. Ragnar'ın planı da sanırım Ivar'ın onun ölümünü izlemesi ve büyük bir intikam ruhuna sahip olacak olması.

Lagertha'nın yaptıkları ise gaza getiriciydi. Hakkı olanı yapmak için kimseye acımadı ama bir süre sonra akan kanı durdurdu tabi. Kontrolü eline alabilecek mi göreceğiz artık. :)

Bjorn ve Rollo tarafında da önemli gelişmeler oldu. İlkte atarlı gözükse de Rollo'nun böyle bir şey yapacağını tahmin ediyordum. Oradaki yolculuk da merak uyandırıcı. Sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyorum. :)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x13

Çok güzel bir bölümdü. Rollo'yu onca şerefsizliğine rağmen yine de sevmeye devam ediyorum. Bende böyle bi insanım işte. :) Spoiler içerisinde Lagertha'yı azıcık övüp Aslaug'u da azıcık yermiş olabilirim. :))

Bu yola kefenimizi giyip çıktık. Lagertha'nın Kattegat Kraliçeliğine giden bu yolda sonuna kadar arkasındayız. Davası davamızdır. :) Meşruiyetini kaybetmiş; gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olan korkunçlu kadın Aslaug görevden el çektirilecektir. :) Hürrem'in Hatice'yi dövdüğü gibi Lagertha'mın da "erospu sen kimsin dağdan geldin bağdakini kovuyosun!" diye Aslaug'u döveceği günler artık çok yakın. :)

Ragnar'sız Vikings mi olurmuş, umarım Ragnar ölmez. Hali pek iç açıcı değil. :( @destere ep Aslaug'tan ötürü. Boynu altında kalasıca at suratlı karı, dalyan gibi Ragnar'ı deli İbrahim'e döndürdü. :) Adama karılık yapmadığı gibi, çoluk çocuk sahibi karı Odin'lerle Floki'lerle sevişiyi.... Ragnar'ın başına ne geldiyse bu nemrut suratlı kadının yüzünden geldi. :)
8.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
4x13

Çok güzel bölümdü. Önceki iki bölüme göre çok daha iyiydi bence.

Ragnar yavaş yavaş sonuna yaklaşıyor gibi görünüyor. Ecbert manyağının yanına kurbanlık koyun gibi gitti ama mutlaka bir planı da vardır. Ölecekse de yanında Ecbert'i götürmeden ölmez umarım. Zaten onu öldüren kişi de Ecbert değil ilk başta karşılaştığı şişman olan kral oluyormuş tarihte.

Ragnar ile Ivar da çok iyi bir ikili olmuşlardı geç bulduk çabuk kaybettik bu güzel ikiliyi. İkisini ayrı yerlere alacaklar. Ayrıca Ragnar yanında sadece bir sakat çocukla geldiği halde halkın onu görünce kaçışması Ragnar'dan nasıl korktuklarını gösterdi bize.

Lagertha da Kattegat'ı geri almak için saldırı gerçekleştirdi. Kendi halkıma daha fazla saldıramam diyerek savaşı yarıda kesti. Kazandığını gösterir gibiydi bu laf umarım geri çekilmez. Gerçi halkı daha fazla öldürmesine gerek yok direk Aslaug'u evire çevire dövsün hakettiği tahtı geri alsın o yeter bana :A

Dizinin bir başka güvenilmez adamı Rollo da Björn'ün yanında sefere çıktı. Onu da sudan çıkartmayıp öldürmek içlerinden geçmiştir ama yaşaması lazım Fransa'dan geçişlerde sıkıntı yaşanmaması için. Onların sefer maceraları da güzel olacaktır :)

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x13

Çok güzel bir bölümdü. Rollo'yu onca şerefsizliğine rağmen yine de sevmeye devam ediyorum. Bende böyle bi insanım işte. :) Spoiler içerisinde Lagertha'yı azıcık övüp Aslaug'u da azıcık yermiş olabilirim. :))

Bu yola kefenimizi giyip çıktık. Lagertha'nın Kattegat Kraliçeliğine giden bu yolda sonuna kadar arkasındayız. Davası davamızdır. :) Meşruiyetini kaybetmiş; gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olan korkunçlu kadın Aslaug görevden el çektirilecektir. :) Hürrem'in Hatice'yi dövdüğü gibi Lagertha'mın da "erospu sen kimsin dağdan geldin bağdakini kovuyosun!" diye Aslaug'u döveceği günler artık çok yakın. :)

Ragnar'sız Vikings mi olurmuş, umarım Ragnar ölmez. Hali pek iç açıcı değil. :( @destere ep Aslaug'tan ötürü. Boynu altında kalasıca at suratlı karı, dalyan gibi Ragnar'ı deli İbrahim'e döndürdü. :) Adama karılık yapmadığı gibi, çoluk çocuk sahibi karı Odin'lerle Floki'lerle sevişiyi.... Ragnar'ın başına ne geldiyse bu nemrut suratlı kadının yüzünden geldi. :)
8.5/10

ragnarı dumura uğratan senin lagertanla otçu çinlidir:) yoksa aslaug ne güzel ragnarı serbest bırakmıştı ne halt yersen ye gözüme gözükme dedi :) ragnar savaşlarda destan yazdı o dönem ... ne zamanki otçuyla lagertayı sefere çıkardı savaşıda kaybetti karizmada çizildi vatandaşta :) senin uğursuz baykuşlar dağ gibi adamı yedi bitirdi :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
ragnarı dumura uğratan senin lagertanla otçu çinlidir:) yoksa aslaug ne güzel ragnarı serbest bırakmıştı ne halt yersen ye gözüme gözükme dedi :) ragnar savaşlarda destan yazdı o dönem ... ne zamanki otçuyla lagertayı sefere çıkardı savaşıda kaybetti karizmada çizildi vatandaşta :) senin uğursuz baykuşlar dağ gibi adamı yedi bitirdi :)

Sen gerçekten Lagertha gibi bir kadın varken Aslaug'u mu seviyorsun? :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Bu bölüm çok iyiydi. Rollo geri döndü.Rolloyu sevmem ama zevk katıyor diziye.Sonunun ne olacağını tahmin edemiyorum hiç araştırmadım Rolloyu. Ama Ragnar'ın sonu kesinlikle yaklaştı bence. Ivar bu durumdan bir şekilde kurtulur ama Ragnar'ın kurtulabileceğini sanmıyorum. İlerleyen bölümlerde üzülebiliriz. Björn başarılı akınlarına başlayacak gibi görünüyor. Ve Lagertha...Artık ona Darbeci Lagertha diyeceğim :D Şaka bi yana Aslaug hemen pes etmez zaten bir şeyler yapıyordu ama pek anlamadım orayı. Bu arada Sigurd ve Ubbeyi hiç sevmiyorum. :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen gerçekten Lagertha gibi bir kadın varken Aslaug'u mu seviyorsun? :D

asaleti yeter :)
latest

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
s04e14
Bir acayip bölümdü.
Ragnar'ın sonu artık yakın gibi görünüyor.
Lagherta'nın intikamı çok sönük kaldı. :T: Neyse Aslaug cadısından kurtulmamız iyi oldu.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x14

Üzücü olayların üzerine kafa dağıtmak için izlesem de hiç keyif alamadım.

Dört gözle ölümünü beklediğim Aslaug için bile sevinemedim. Öldükten sonra yakılması, İşid'in 2 askerimizi yakarak öldürdüğü görüntüleri getirdi aklıma.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x14. Bölüm

güzel bir bölümdü lagertha son hareketiyle iyice dibe vurdu bundan sonra totosuyla kuş tutsa yinede sempatimi kazanmaz :)

bölümün en güzel sahneleri ragnarla echbert diyaloglarıydı
magnus için söylediği ben mucizelere inanırım kventrith le cinsel ilişkim olmadı ama üzerime işemişti derken olan magnus veledine oldu:) ragnarın oğlu niyetiyle elbebek gülbebek yetiştirilen velet ragnarda sahiplenmeyince sahipsiz sokak köpekleri gibi ormana terkedildi . ragnar la echberth in tanrı üzerine ve athelstanla ilgili sohbetleri ilginçti..
gelelim şirret kadın lagertha ya? aslaug herşeyden vazgeçmişken sırtını dönüp giderken memleketten, önce yol verip sonra sözünde durmayarak onu sırtından okla vuracak kadar kahpeleşmeni mantıkla ilişkilendirmemiz imkansız lagertha? allah belanı versin :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x14

Bölüm güzeldi doğrusu. Sezon sonuna yaklaştıkça malum sona da gidiyoruz. İşler çok kızışacak belli.

Malum son elbette Ragnar reyizin sonu. Yaptığı planla King Aelle'ye kendini öldürtüp İvar'ın ve diğer kardeşlerin intikam için İngiltere'ye dönmesini sağlayacak. Sezon sonunda da kıyım ve katliam göreceğiz gibi.

Rangar ve Ecbert'tin karşılıklı konuştukları her sahnede muazzam keyif aldım. Dizinin en iyi sahnelerindendi bundan eminim. Müthişti gerçekten. Her iki oyuncu da harika oynamış zaten. Konuştukarı tüm konular da çok ilgi çekiciydi. Önce Ecbert'in yaptığı halkını ben öldürttüm pişmanım ve devamındaki konuşmalar. Sonra Tanrılar hakkındaki konuşmalar. Sonra Athelstan hakkındaki duygulandıran konuşmalar. Her biri ayrı muazzam olan efsane bir sahneydi.

Lagertha normalde sürpriz ters köşe yapardı beklenmeyeni yapardı. Ama bu sefer bekleneni yaptı ve Aslaug'u harcadı. Aslında sahne itibariyle yine beklenmeyeni yaptı. O konuşmalardan sonra Aslaug'u öldürmez diyordum çok dostçaydı ama acıması yok kadının tabi. Yaşadıklarından sonra anladım neden bunu yaptığını.

Dizi artık çehre değiştirecek. Bir devrin sonuna geliyoruz yavaş yavaş. 1 veya 2 bölüme üstat Ragnar gidici gibi. :( Ölümünün efsane bir sahne olmasını bekliyorum. Devamındaki intikamın da çok iyi olacağına eminim.

8.5/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x14

Bölüm güzeldi doğrusu. Sezon sonuna yaklaştıkça malum sona da gidiyoruz. İşler çok kızışacak belli.

Malum son elbette Ragnar reyizin sonu. Yaptığı planla King Aelle'ye kendini öldürtüp İvar'ın ve diğer kardeşlerin intikam için İngiltere'ye dönmesini sağlayacak. Sezon sonunda da kıyım ve katliam göreceğiz gibi.

Rangar ve Ecbert'tin karşılıklı konuştukları her sahnede muazzam keyif aldım. Dizinin en iyi sahnelerindendi bundan eminim. Müthişti gerçekten. Her iki oyuncu da harika oynamış zaten. Konuştukarı tüm konular da çok ilgi çekiciydi. Önce Ecbert'in yaptığı halkını ben öldürttüm pişmanım ve devamındaki konuşmalar. Sonra Tanrılar hakkındaki konuşmalar. Sonra Athelstan hakkındaki duygulandıran konuşmalar. Her biri ayrı muazzam olan efsane bir sahneydi.

Lagertha normalde sürpriz ters köşe yapardı beklenmeyeni yapardı. Ama bu sefer bekleneni yaptı ve Aslaug'u harcadı. Aslında sahne itibariyle yine beklenmeyeni yaptı. O konuşmalardan sonra Aslaug'u öldürmez diyordum çok dostçaydı ama acıması yok kadının tabi. Yaşadıklarından sonra anladım neden bunu yaptığını.

Dizi artık çehre değiştirecek. Bir devrin sonuna geliyoruz yavaş yavaş. 1 veya 2 bölüme üstat Ragnar gidici gibi. :( Ölümünün efsane bir sahne olmasını bekliyorum. Devamındaki intikamın da çok iyi olacağına eminim.

8.5/10
lagertha nın askerleriyiz
aslaug u iyi gebertti :oley:
:oley:

ne kadar aslaug düşmanı varmış forumda:) lagertha nın en faullü hareketini bile anlayışla karşılayıp alkışlıyorsunuz? ama normal karşılıyorum bu durumu ! dünya adaletsiz bir dünya sizden adil bir eleştiri bekleyende kabahat :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x11

Sürpriz, bırakmıştım diziyi ama geri döndüm. :A

Güzel bir açılış oldu. Hikaye büyük oğullarla daha ilgi çekici olacak herhalde bu dönem. (Normalde sezon dememiz lazım ama bu diziyi saçma şekilde bölen yapımcıları tanrılar bildiği gibi yapsın, yolları Vallaha'ya düşmeyeseciler. :):))

Ivar çok cins bir tip, aynı babası. :):) Lagertha'nın kuşu ne acayipti, güldürdü nedense. :A

Ragnar gibi kudretli bir adamın kendini asmaya kalkıp kuş (galiba kargaydı?) tarafından hayatta kalması. :astonished:

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
4x14

Bu bölümde çok güzeldi. Pek aksiyon yoktu ama adamlar sırf diyaloglarla bile ortaya böyle bir bölüm çıkarabiliyorlar.
Ragnar ile Ecbert arasındaki konuşmalar bölüme damgasını vurdu. İkisi otursun bütün bölüm boyunca konuşsunlar yine hiç sıkılmadan dinlerim. Ecbert'i sevmem ama dizide Ragnar'ın zekasına yakın bir bu adam var. Başka kimseyle de böyle oturup konuşamazlardı herhalde :)

Ragnar ölüme giderken son planı da oğullarına intikamını aldırtmak olacak. Ecbert ile ona zarar verilmeyeceği konusunda anlaştılar ama bu anlaşmaya uyacağını sanmıyorum. Gelecek hafta Ivar'a söyleyecekleri belirleyecek artık ne yapılacağını.

Diğer tarafta da Lagertha @destere nin Aslaug'una oku fırlattı ve sonunda bizi şu cadıdan kurtardı :A Keşke Aslaug dövüşseydi de şöyle evire çevire dövüp öyle öldürseydi de o cadıda nerede o yürek :A

Annelerinin intikamını almak isteyecek oğulları kaldı tabi arkalarında. Ubbe ile Sigurd'dan bir şey olmaz. Sigurd zaten direk kabullendi. Geriye Ivar kalıyor. O psikopat moduna girdimi ne yapacağı belli olmaz bir o korkutuyor beni :D

9/10

ne kadar aslaug düşmanı varmış forumda:) lagertha nın en faullü hareketini bile anlayışla karşılayıp alkışlıyorsunuz? ama normal karşılıyorum bu durumu ! dünya adaletsiz bir dünya sizden adil bir eleştiri bekleyende kabahat :)

Hiç de faulli bir hareket değildi. Vikingler savaşçı bir millet. Kral, kraliçe olmak için de onu öldürüp yerine geçersin. Senin Aslaug'un savaşmayı bilmemesi bizi bağlamıyor Lagertha'm Viking geleneklerine uygun bir şekilde onu öldürüp hak ettiği tahtına oturdu :A

Son düzenleme: