Diğer Vikings 4. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x18

Bu ne güzel bir bölümdür...

Ragnar'ın intikamını Björn, kan kartalı yaprak aldı. Yavru domuzcuklar homurdandı ve kral Aella hakettiğini yaşadı. :) İntikamın alındı rahat uyu King Ragnar!

Savaş sahnesini Game of Thrones'un ''Battle of the Bastards'' adlı bölümüne benzetilme endişesiyle kesmişler bence. :)

Ubbe eş değiştirme adetiyle nasıl bir g*vat olduğunu gösterdi. Ivar öyle bir şey yapmazdı bence. :)
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x17

Genel olarak epey sıkıcı bir bölümdü ama son sahneleri güzeldi.

Ivar ve Floki'nin sahnelerinden bahsediyorum tabii. İyi ikili olmuşlar. :D

Bjorn ve malum kadının sahneleri de güzeldi. :)

Bjorn'un "durun siz evlenemezsiniz" gibisinden klişe girişine kaç puan? :A

7/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
s04e18
Dizideki çarpık ilişkiler son hız devam ediyor. :D Kan kartalı sahnesine bayıldım. Kendini feda eden adam da iyiydi hoştu ama öyle kılıcın üstüne doğru gidince kötü oldum o kadar şova gerek yoktu reyiz. :(
9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x18. Bölüm

güzel bir bölümdü
margereth e ortak girmeleri hiç hoş olmadı o kadar genişlik kabul edilemez :)

ubbe ile evlenen margareth hwitserki de memnun etmeye adamış kendini? biraderler sırayla margereth e çalışırken kazayla birbirlerini bozmazlar umarım :)
savaş sahnesi gösterilmemesine rağmen etkileyiciydi aellanın işkencelerle yarılan sırtı mükemmel bir intikam gösterisiydi... yalnız ben ivarın lider olmasından yanayım her ne kadar bjorn iyi savaşçı olsada bir ivar çıkmaz ondan :)
acınası atheltufh babasından sevgi dileniyor intihar etse daha iyi ?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x19. Bölüm

harika bir bölümdü .. ama sanırım devamı diğer bölüme kaldı gibi iki bölüme yayılmış konu ?
lagerthalı kısımlarda kral harald ın kışkırttığı eğil ve lagertha ordusu arasındaki çarpışma lagerthanın zaferiyle sonuçlandı eğıl ı piliç gibi kızartarak işkence ettikleri sahne güzeldi harald lafını ağzından aldılar egıl ın, lagertha harald çekişmesi nasıl bitecek merakla bekliyoruz :) torvinin yaralandığını gördük ama ölecekmi o kısımlar belirsiz ?
harald ın prensesi kıskanıp nişanlısı vic i baltayla doğradığı sahne ve devamındaki sevişme ve ellifit in katledildiği sahneler yine çarpıcıydı :)
bölümün ingiltere ayağı yine güzel sahnelerle doluydu attelwulf la kedinin fareyle oynadığı gibi oynadı ivar :) savaşın devamı 20. bölüme kaldı umarım kazanmayı başarırlar :)

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,535
Puanı
1,061
lagerthanın askerleriyiz nasıl
savundu şehri harald'ın gönderdiği adama karşı

at suralıyı seven @destere ye nanik :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
lagerthanın askerleriyiz nasıl
savundu şehri harald'ın gönderdiği adama karşı

at suralıyı seven @destere ye nanik :A
yanında daş gibin lezosfer var enerjiyi ondan alıyor lagertha :) tabi astride de enerji takviyesinide bjorn yuvarlağı yapmıştı? karşılıklı elentrik akımı yaratıyorlar düşmanmı dayanır onlara :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
4x19

Mükemmel bir bölümdü. Hem İngiltere hem Kattegat cephesi dolu dolu ilerledi.

Harald'ın tuttuğu Egil'i Lagertha bir güzel haşat etti. Bir yere toplayıp yakma, ardından oklarla indirme taktiği güzeldi :D Harald dönünce şoka uğrayacak, Lagertha ile uğraşmak neymiş görür artık :A Yalnız Torvi ağır yaralanmış, bakalım onun akıbeti ne olacak.

İngilterede de Ivar yaptı yapacağını. Savaş alanına önceden bakıp ona göre farklı bir plan yapmak dahice bir fikirdi. Merak ediyorduk nasıl bu kadar büyük bir savaşçı olacağını. İlk örneğini gösterdi bize. Belki birebir dövüşte bir Björn olamaz ama zekası bambaşka seviyede. Ragnar'a en çok benzeyen oğlu Ivar yani :) Uyguladıkları taktik ile birebir çarpışmaya girmeden bu bölümde Athelwulf'un ordusuna epey hasar verdiler. Sezon finalinde de savaşın devamını izleriz artık :)

9.5/10

Tam puan da finale :A

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x19

Mükemmel bir bölümdü. Hem İngiltere hem Kattegat cephesi dolu dolu ilerledi.

Harald'ın tuttuğu Egil'i Lagertha bir güzel haşat etti. Bir yere toplayıp yakma, ardından oklarla indirme taktiği güzeldi :D Harald dönünce şoka uğrayacak, Lagertha ile uğraşmak neymiş görür artık :A Yalnız Torvi ağır yaralanmış, bakalım onun akıbeti ne olacak.

İngilterede de Ivar yaptı yapacağını. Savaş alanına önceden bakıp ona göre farklı bir plan yapmak dahice bir fikirdi. Merak ediyorduk nasıl bu kadar büyük bir savaşçı olacağını. İlk örneğini gösterdi bize. Belki birebir dövüşte bir Björn olamaz ama zekası bambaşka seviyede. Ragnar'a en çok benzeyen oğlu Ivar yani :) Uyguladıkları taktik ile birebir çarpışmaya girmeden bu bölümde Athelwulf'un ordusuna epey hasar verdiler. Sezon finalinde de savaşın devamını izleriz artık :)

9.5/10

Tam puan da finale :A

yalnız orda ivarın söylediği bir kaç cümle yakışmadı kendisine mesela karşı tarafı çok küçümsemesi bunlar bizden korkuyor kolay yeneriz demesi akıllı bir lidere yakışmayan sözlerdi :)
20. bölümü yayınlanmış diyorlar öyle bir rivayet var :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
4x19

Beğendim çok iyi bölümdü.

Lagertha devlet gibi kadın maşallah :D Torviye yazık oldu Bjorn üzülecek mi acaba. İç karışıklık olaylarını çok güzel anlatıyorlar gerçekten. Ivar zekasını kullandı ve Ragnar'ın neden onu seçtiğini kardeşlerine de göstermiş oldu. En azından kabul etmeseler de aldılar mesajı :D Onun dışında Aethelwulf'a üzüldüm. Babasının yüzünden ne hallere düştü.Aethelwulf ölmez diye düşünüyor. Bakalım görücez

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
yalnız orda ivarın söylediği bir kaç cümle yakışmadı kendisine mesela karşı tarafı çok küçümsemesi bunlar bizden korkuyor kolay yeneriz demesi akıllı bir lidere yakışmayan sözlerdi :)
20. bölümü yayınlanmış diyorlar öyle bir rivayet var :)

Ivar'da ego zaten tavan bir de ilk savaşı çok kolay geçti. Bize gösterilmeyen Aelle ile yaptıkları savaş yani. O yüzden bir küçümsemesi var onlara karşı. Babası İngiltere'de, Paris'de neler çekti onlara karşı bilse böyle konuşamazdı :A

Evet rusça dublajlı bir sürüm sızdırılmış. Ama izlenmez bu haliyle altyazısı da yok zaten sanırım, ben beklerim kendi gününde orijinalini izlerim :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ivar'da ego zaten tavan bir de ilk savaşı çok kolay geçti. Bize gösterilmeyen Aelle ile yaptıkları savaş yani. O yüzden bir küçümsemesi var onlara karşı. Babası İngiltere'de, Paris'de neler çekti onlara karşı bilse böyle konuşamazdı :A

Evet rusça dublajlı bir sürüm sızdırılmış. Ama izlenmez bu haliyle altyazısı da yok zaten sanırım, ben beklerim kendi gününde orijinalini izlerim :)
vatandaşdaki egoyu tahmin ediyoruzda ego mantıktan kopmamalı :)
yalnız athelsan ın judithden doğma çipi Büyük Alfred mantık ve zeka olarak geleceği parlak bir karakter, keşke devam etsede oralarıda görsek:) gerçi tarihin ebesini bellemişler 300 yıllık dilimde yaşayan karakterlerin hepsini ragnar ve sonrasından oluşan 30 yıla sıkıştırmışlar ama izlemek yinede keyifli :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x18

Uzun bir aradan sonra döndüm diziye 2 haftayı geçti nerdeyse ve özlemişim. :A Güzel bölümdü baya. :)
King Aelle'nin ölümü daha güzel olamazdı. Bjorn vurdukça içimin yağları eridi muazzam olmuş. Ivar'ın da o işlem yapılırken yüzüne manyak gibi bakması ayrı bir piskopatlıktı. :A Ragnar üstadım rahat uyu oğulların gerekeni yaptı. :)

İki kardeşin o kadar rahatlıkta aynı kadını paylaşması çok değişikti. Baya genişmiş bu Vikingsler cidden. :A Bjorn'un de Astrid'le işi pişirmesi falan işler yine karıştı yine ilişkilerde. :) Ayin sahnesi de iyi yapılmış beğendim.

Savaş sahnelerini Ecbert'e saklamışlar sanırım burada kesilmiş. 4x19'u yarın izleyeceğim ama yorumlardan anladığım kadarıyla kaliteli olmuş savaş sahnesi.

9/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x19

Çok iyi bir bölümdü. Sezon bitimine doğru artan tempo aynen devam etti.

Kattegat'daki olaylarlar başladık oradaki sahneler güzeldi. Lagertha'nın nelere kadir olduğunu bir kez daha görmüş olduk. :) Adamları darma duman edip mekanı savunmasını iyi bildiler. Demek ki hazırlıklıymışlar herhangi bir saldırıya. Gerçi o da normal önceden 2 3 kez saldırıya uğramış bir yer sonuçta. :A Torvi'nin sonunu merak ediyorum ölür mü göreceğiz artık.

Diğer tarafta büyük meydan muhaberebesi bekleyen bizlere dahi Ivar dur dedi. Aynı babası adam tam bir zeka ürünü. Oradaki yapılan plan muazzamdı resmen aklıyla oynadılar Saksonların. Olayın sonuçlanması ise son bölüme kaldı artık Ecbert de gidici gibi. İleriki sezonlarda ne olacak onun ipucunu da verirler heralde, merakla bekliyoruz. :)

9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x18

Ben abartıldığı gibi beğenmedim bölümü, ortalama bir Vikings bölümüydü. Savaş sahnesi de çok aceleye geldi sanki.

7/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
4x20

Çok iyi bir bölümdü ama sezon finali olduğu için daha da iyisini bekliyordum o yüzden tam puan vermiyorum yine :D
Savaşı geçen bölümdeki taktikle kazanmış sayılırlardı zaten. O yüzden bu bölümde kısa ve öz gösterildi. Ama güzeldi o kısımlar özellikle Aethelwulf'un gözünden yenilgiyi gösterdikleri kısmı çok beğendim.

Helga'yı kaybettik :( Evlat edindiği kız onu hiç kabullenmemişti zaten. Helga'dan da diğerleri gibi rahatsız olduğunu belli ediyordu. Floki de sevdiği insanları bir bir yitirmişti zaten Helga'yla birlikte iyice yıkıldı adam.

Ecbert de giderayak son kazığını attı. Ragnar ölümüyle oğullarının gelip intikam almasını sağlamıştı. Ecbert de kral olmadığı halde onlara toprak vererek İngilizlerin tekrar intikamlarını almasını sağlayacak hamleyi yaptı. Ayrıca bu şekilde anlaşmazlık çıktı ve oğulların her biri farklı alanlara yöneldi. Sigurd da bu olayların arasında Ivar'ın damarına basınca en sonunda o baltayı kalbine yedi. Zaten çocukların arasında en sevmediğim de Sigurd'du iyi oldu onu öldürdüğü :D

Son sahnede gösterilen adam da yeni belalıları olacak sanırım bizim Vikinglerin :)

9.5/10

Son düzenleme:

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
4x20

Çok beğendim. Bence iyi bir sezon finali oldu.

Aethelwulf bozguna uğradı geri çekilmeseydi ölecekti son anda kurtuldu. Ecbert kafaca bitmişti zaten Ragnar gibi kendi kendine teslim oldu. Aethelwulf iyi bir kral olur yeni sezonda tekrar görebiliriz. Helgaya yazık oldu. Çok saçma öldü.Ama hiç üzülmedim :D Floki iyice kendi içinde kayboldu artık o da başka bir yere gidebilir. İspanya'da çok etkilenmişti belki tekrar oraya gidebilir. Bu bölümde Ecbert'e üzüldüm. Bir devrin sonu...Ölüm sahnesi çok etkileyiciydi. Çalan müzik ve hayatının dönüm noktalarını son anında aklıma getirmesi etkileyiciydi. Bölümün asıl bombası son kısımlarıydı. Björn babasının hayalini gerçekleştirdi ama asıl amacı Akdeniz. Ivar, Sigurd'u öldürdü şok oldum. Bu hareketten sonra kardeşlerinin tepkisi sert olacaktır ama Ivar'ın destekçileri daha çok artar. Orada kalıp İngiltere'yi daha çok yağmalayabilirler. Ve yeni sezonda fazla göreceğimiz yeni piskopos Heahmund muhteşem bir giriş yaptı :D Kılıcı dikkat çekti.Kılıcın üstünnde "Ananyzapata" yazıyordu. Kötülüklerde korunma gibi bir anlamı varmış. Piskopos Ivar'ın rakipi olacak. Teaserı izledim. Ivar ayağa dikilmiş. Yine çok iyi bir sezon bekliyor bizi

9,5