Klasik Oz 1. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Empire ve the last man başladım daha ne olsun :F
aha işte iki dizi yeterli iki hafta sana? sonra nasıl olsa lys sınavları yaklaşır yine iki ay kuluçkaya yatarsın:) sonrası artık allah kerim bakalım yunurtalardan civcivmi çıkacak yoksa cılk mı çıkacaklar orası belirsiz :))

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x5

İnanmayacaksınız ama uyuşturucu içerikli olduğu için benim de bazı sahnelerinde aşırı sıkıldığım bir bölüm oldu. Bu tür kafa bulma olaylarını ya da düşülen durumları izlemeyi gerçekten sevmiyorum. Breaking Bad'de de en sevmediğim sahneler Jesse'nin psikolojisinin bozuk olup kafayı çektiği sahneler olmuştur zaten.

Bir de dizinin beğenmediğim bir yönü var. O da;

Mesela gardiyan kadının eski sevgilisi hapise geldi ve kadına kaçak sigara sokmayı teklif etti o da zaten ek mesaiyle yeteri kadar para kazandığı için o teklifi reddetti. Fakat hemen ardından gelen sahnede ek vardiya memurlar için kalktı ve bir anda kadın işi kabul etmek zorunda kaldı. Bu dizi için ilk değil daha önce de böyle sahneler oldu ve olmaya da devam edecektir yüksek ihtimal. Senaryo gereği böyle şeyler olabilir ancak bu kadar çabuk ve bu şekilde gerçekleşmesi dizinin gerçekçiliğine gölge düşürüyor bence.

Bunlar haricinde izlemesi zevk veren kısımlar da oldu bölümde. Kısacası;

Puanım: 7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@sürgünüm gülüp geçtim ama tamam önyargılı davranmak bana göre değil, söz izleyeceğim ancak Oz un 7.bölümündeki son sahnesi gibi bir sahne varsa?? Spoiler vermeyeyim o son sahneyi izledikten sonra da sadece Parmaklıklar ardında değil, o tarz manyakça intikam sahneleri hangi dizide ya da filmde varsa onu da izleyeceğim. @OzaN a da duyrulur, o sahne sonrasından da "Gayet normal ve klişe bir sahneydi her filmde dizide vardı..." derseniz şeref sözü olsun ki bir daha tek kelime savunmayacağım diziyi. :)

Ayrıca 1x7 ve özellikle 1x8 efsane değilse nedir?

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x5

Sıkılarak izlediğim bir bölümdü. En olmadık yerde çıkan adam da sıkmaya başladı artık, sürekli bi bişey anlatıyor :D

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

İyi bölümdü. Özellikle Tobias'lı kısımlar çok iyiydi.

Yalnız diziyi dün gece yatmadan hemen önce izledim ve sabah kabuslarla uyandım. :D

Tobias sonunda patladı ama Schillinger'ın intikamı acı olacaktır?

Tobias'a üzülüyorum cidden ya. :(

Onun dışındaki sahneler de iyiydi ama şu an yazacak kadar pek bir şey kalmamış aklımda. :):)

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x6

Bu bölüm gerçekten güzeldi. :)

Beecher'lı sahneler gerçekten iyiydi. Aslında dizide bize en yakın karakter olduğu için de onun sahnelerini izlemek zevkli. Bu bölüm uyuşturucunun da etkisiyle bir patlama yaşadı bakalım devamında neler olacak?

Said de ilaçları kullanmamanın zararlarını bölümün sonunda gördü ama öleceğini düşünmüyorum.

Puanım: 8.5/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x6

Bazı yerler hariç yine durgun bir bölümdü bence.

Tobias delirdi sonunda :D J.K. Simmons mutlaka intikam almaya çalışacaktır ama Tobias'ın bundan sonra izin vereceğini sanmıyorum.

Ryan O'Reily favorim ya adam çakallığın kitabını yazıyor :D
7.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x6

Tobias'ın damga vurduğu bir bölüm oldu. En iyi bölümdü şimdiye kadar.

Tobias müthiş patladı helal olsun. Vern Schillenger dizi tarihinin en pislik karakteri olabilir.

Onun dışında diğer önemli olay da Said'in fenalaşmasıydı. Umarım ölmez. Eğer ölmezse o yeni gelen adama ne yapacak çok merak ediyorum.

8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x7

Gerçekten unutulmayacak bir bölümdü. Özellikle sonuyla. :)

Beecher aslında asıl patlamayı bu bölüm yaptı hem de uyuşturucu olmadan. Hücrede adam içindeki şeytanı buldu. :D Son sahne bence gerçekten de aradan yıllar geçse de unutulmayacak bir sahne. Adamın gülüşü ve yaptıkları baya efsaneydi. :D J.K. Simmons'ı bu halde görmek de üzücü tabi.

Said beklendiği gibi ölmedi. Onun sahneleri de güzel oluyor genel olarak. Dışladıkları adam itici bir tipti ölmesi iyi oldu. Bu arada Said bir şey planlıyor gibiler ama bakalım.

Nino'nun beklenen ölümü de gerçekleşecek gibi.

Donald Groves enteresan bir karakterdi ama seviyordum ya bu kadar çabuk ölmesine üzüldüm.

Puanım: 9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Şu ana kadarki en iyi bölümdü açık ara. :)

Beecher helal olsun sonunda coştu. :):)

Yamyamın erken gitmesine üzüldüm ben de ya. Bir önceki bölüm bahsetmeyi unutmuştum onun dişçiyle olan sahneleri çok iyiydi. Bence dizideki en renkli karakterlerdendi. Son sözünü bile söyleyemedi. :(

Said ile ilgili olaylar da ilgi çekiciydi. Yeni gelen gardiyan olsun Nino ile konuştukları olsun...

9+ /10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x7

Şu ana kadarki en iyi bölümdü açık ara. :)

Beecher helal olsun sonunda coştu. :):)

Yamyamın erken gitmesine üzüldüm ben de ya. Bir önceki bölüm bahsetmeyi unutmuştum onun dişçiyle olan sahneleri çok iyiydi. Bence dizideki en renkli karakterlerdendi. Son sözünü bile söyleyemedi. :(

Said ile ilgili olaylar da ilgi çekiciydi. Yeni gelen gardiyan olsun Nino ile konuştukları olsun...

9+ /10

Bir de bu diziye balon diyenler, Parmaklıklar Ardında daha iyi diyenler, abartmayın diyenler var önyargı dolu bazı kişiler! Gel de kafayı yeme böyle bir diziye yapılan böyle talihsiz yorumlar için. Hayır azınlıkta olan da kendileri dünya çapında ama farkında değiller. :)

O değil de 2.sezon konusu bu Pazartesi açılır mı? :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bir de bu diziye balon diyenler, Parmaklıklar Ardında daha iyi diyenler, abartmayın diyenler var önyargı dolu bazı kişiler! Gel de kafayı yeme böyle bir diziye yapılan böyle talihsiz yorumlar için. Hayır azınlıkta olan da kendileri dünya çapında ama farkında değiller. :)

O değil de 2.sezon konusu bu Pazartesi açılır mı? :)
Toplam kaç bölüm bu dizi ? :)

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
1x1

Pek sıkıcı degildi ama bu bölüm sadece Oz'un nasil bir yer oldugu anlatildi. Oz'da neler yasanabilecegi ne tür suclularin oldugu anlatildi. Dino'nun yakilarak öldürülmesine cok sasirdim oysaki sadece bir "ibneyi" dövmüs ve ölmek isteyen bir Aidsli hastayi öldürmüstü.

Puanim: 7.5/10