Klasik Oz 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bir de bu diziye balon diyenler, Parmaklıklar Ardında daha iyi diyenler, abartmayın diyenler var önyargı dolu bazı kişiler! Gel de kafayı yeme böyle bir diziye yapılan böyle talihsiz yorumlar için. Hayır azınlıkta olan da kendileri dünya çapında ama farkında değiller. :)

O değil de 2.sezon konusu bu Pazartesi açılır mı? :)
Ben de hala abartıldığını düşünen kesimdeyim. Bir bölümle fikrim değişmedi. İkinci sezon berbatmış mesela tek bir bölümü bile imdb'de 7 puanı dahi geçememiş. :)

Bu hafta başlanır ama günleri belirlememiz lazım. Nasıl izleneceği konusunda tekrar konuşmak gerek herkes bitirsin yarından sonra bu sezonu da. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben de hala abartıldığını düşünen kesimdeyim. Bir bölümle fikrim değişmedi. İkinci sezon berbatmış mesela tek bir bölümü bile imdb'de 7 puanı dahi geçememiş. :)

Bu hafta başlanır ama günleri belirlememiz lazım. Nasıl izleneceği konusunda tekrar konuşmak gerek herkes bitirsin yarından sonra bu sezonu da. :)
Aynı şekilde 4.sezonda da hiç olmadığı kadar 9 ve üstleri 9.8 ler 9.7 ler havada uçuşmuş, 4-5-6.sezonlar genel olarak ilk sezondan daha yüksek not almış. Elbette ikinci sezon da düşüş olabilir Six Feet Under gibi. Ama bu onların efsane olmadığı anlamına gelmiyor. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aynı şekilde 4.sezonda da hiç olmadığı kadar 9 ve üstleri 9.8 ler 9.7 ler havada uçuşmuş, 4-5-6.sezonlar genel olarak ilk sezondan daha yüksek not almış. Elbette ikinci sezon da düşüş olabilir Six Feet Under gibi. Ama bu onların efsane olmadığı anlamına gelmiyor. :)
Diğer sezonlar iyiyse ihmal edilebilir tabii. İzleyince göreceğiz. :):)

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
1x2

Bölümü zar zor bitirdim. Bugün dahada izlemem ama bu sezonu bitirecegim. Suana kadar en favori karakterlerim Nino ve Said. Said hapishanede yavas yavas adamlarini topluyor. Nino ise Dino'yu öldürten kisiyi ariyor. Yakin bölümlerde isyan cikabilir. Arada bir araya giren ve herkesi taniyan ve hapise nasil girdiklerine bilen zenci adam baya sıktı bu bölüm.

Puanim: 5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x7

Dizi son birkaç bölümdür rayına oturdu. Müthiş bölümdü.

Beecher reyiz asıl şovu bu bölümde yaptı. Hani ağzına s*çmak diye bir deyim vardı ya. Burada adam bildiğimiz ağzına s*çtı Schillinger'in.:D Beecher da dark side'a geçtiğine göre saygı görür umarım.

Said de bir şeyler çeviriyor ama bakalım ne olacak.

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bir de bu diziye balon diyenler, Parmaklıklar Ardında daha iyi diyenler, abartmayın diyenler var önyargı dolu bazı kişiler! Gel de kafayı yeme böyle bir diziye yapılan böyle talihsiz yorumlar için. Hayır azınlıkta olan da kendileri dünya çapında ama farkında değiller. :)

O değil de 2.sezon konusu bu Pazartesi açılır mı? :)
Diziye bolon demedim öyle bir yazımı gösteremezsin. :)

1. bölüme: 7
2. bölüme: 7
3. bölüme: 7
4. bölüme: 8
5. bölüme: 7 puan vermişim.

5. bölüme 7'den az puan verenler bile var. Ama sen 10 puan vermişsin bu şişirme değil de ne? :)

Bu kıyaslamayı Breaking Bad ile başlatan da sensin. Gerek yok. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@sürgünüm

Daha önce de dedim, yine diyorum ve bu Breaking Bad muhabbeti devam ettiği sürece demeye devam edeceğim; Breaking Bad mevzusunu özel olarak "sadece ben" ortaya atmış değilim.
Bunlar, tüm bu insanlar, hepimiz yanlışız da bir kişi mi doğru?

https://eksisozluk.com/breaking-bad-vs-oz--4042744

http://www.uludagsozluk.com/k/oz-un-gelmis-gecmis-en-iyi-dizi-olma-nedenleri/

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104076704&p=1#104076704

Bakınız ben asla Oz gelmiş geçmiş en iyi dizidir ya da Breaking Bad den çok daha iyidir, Breaking Bad gelmiş geçmiş en iyi dizi değildir gibi cümle kurmadım. Çoğu kişi için B. BAD GELMİŞ geçmiş en iyi dizi olabilir, saygı duyarım ve onları eleştirmek için "şişirilmiş" demem.

Hatta özel olarak tam anlamıyla bile kıyaslama yapmadım, hangisi daha iyi hangisi daha kötü onu Oz'un bütün bölümlerini izledikten sonra karar verebilirim. Ancak benim için Oz'un ilk sezonu burun farkıyla B.Bad den öndedir, olay bu. Benim için olan şey herkes için olmak zorunda değil? Aynı şekilde başkası beğenmemişse bile, "vay efendim nasıl Breaking Bad ile kıyaslıyormuş, bizim Parmaklıklar Ardında daha iyi " gibi cümlelerle başkalarının değer verdiği konular üzerinde gereksiz tartışma çıkarıcı şeyler söylemeye de pek hakkı yok, tamam sizin için Breaking Bad ile kıyaslanamaz ama" siz = bütün dünya = bütün herkes" gibi bir denklem söz konusu bile değil.

Geçen söz vermiştim, yine tekrarlıyorum. Eğer Parmaklıklar Ardında dizisinde, Oz un 1x7 deki bölümünün son sahnesindeki gibi bir sahne varsa söz olsun ki o diziyi izleyeceğim ve Oz u abarttığımı kabul edeceğim. Hatta öyle manyak ötesi bir sahnenin olduğu herhangi bir dizi - film varsa söylersin onu da izlerim ama dizideki gibi intikam duygusunun olması gerekir. :)

Düzeyli bir şekilde tartışmaktan bir zarar
Gelmez hatta forum kelimesinin asıl amaçlarından biri de budur. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
bunu ilk ben demiştim sana :D sonra sen bana hak vermiştin :D
Bir de merak ediyorum ben mi yanlışım. Eğer ben yanılıyorsam hatamı kabul eder özrümü diler, geçer bir kenara otururum. Sonuçta kimse hatasız kul değil, niye benim yanlışlarım olmasın? Ben diyorum diye doğru diye bir şey yok. :D

Mesela The Walking Dead için, o diziyi izleyenleri hedef alan "The Walking Dead çok abartılmış ve şişirilmiş dizi, bizim Ada: Zombilerin Düğünü filmi ve Sihirli Annem dizisi çok daha iyi, bu TWD şişirilmiş sadece. Onları izleyin daha iyi"

Gibi bir cümle kursam, ki ifade özgürlüğü olduğu için kurabilirim de, sizin bu cümleye karşı cevaplar yazmış olmanız çok mu garip olur? Eğer sadece benim zevkimi konu alan yorum yapsaydım tamam. Ama "Şişirilmiş" demek nedir? Başlarının çok abarttığını belirten iğneleyici bir sıfattır. Aynı zamanda The Walking Dead izleyeceğinize Sihirli annem izleyin demek (örnek olsun diye verdim) başkalarının görüşünü birebir aşağılamak değil midir? Yanılıyorsam nerede yanılıyorum?

Eğer ben "The Walking Dead Sihirli Annem den daha kötü demişsem veya Zombilerin Düğünü Twd den daha iyi demişsem " The Walking Dead seven kişilerin bana bu tarz cevaplar yazması kaçınılmaz, eğer öyle bir yorum yapmışsam eleştiriye açık olmak zorundayım. Ben herkesi ve görüşlerini eleştirebilirim ama kimse benim görüşlerimi eleştiremez. Budur yani?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Oz 1x5

Mükemmel üstü harika bir bölümdü! En son Lost, Breaking Bad, Prison Break gibi dizileri izlerken böylesine zevk almıştım.

Diziye esasında 2014 Temmuz 'unda başlamış ama 1x4 den sonra uzun bir ara vermiştim. Bugün 3 ile 4.bölümü hatırlamak için ileri sararak geçtim. Zaten çoğu aklında kalmış, üstü biraz tozlanmıştı.

Bu bölümden keyif almamın bir diğer sebebi de bölümü 720p izlemiş olmam. 2014 Temmuz'unda daha öyle teknoloji yoktu, çoğu 360p olmak üzere 480p de bulunuyordu ama 720p pek bulunmuyordu. Bugün dizi sitesinde bile var.

Bu bölümdeki görüntü yönetmenliğini olağanüstüydü. Resmen uyuşturucu kafası yaşatıyorlar izleyenlere. Ekranın dönmesi filan! Breaking Bad 'de bile böylesine üst düzey yönetmenlik yoktu.

Uyuşturucunun ağırlıklı olduğu harika bir bölümdü. Tobbias' in durumu hiç iç açıcı değil. Psikopat Kel yine iş başında.

Yorum konusunu aradım ama göremedim. Böyle bir dizi klasiğinin yorum konusu olmaması ne kötü. Hatta klasiklerinin bile klasiği, kralı. Hiç şüphesiz yorum konusu açılan dizilerin %99 undan daha kaliteli olduğunu gözüm kapalı iddia edebilirim. Umarım bir kişi daha diziyi izlerse, yorum konusu açılabilir?

Diziyi henüz izlememiş olanlara acil tavsiye ediyorum. :) @sürgünüm @destere @OzaN @Danger UA! @sokak sanati @yatutarsa @Çiğdem- @gundix123 @xemrexx

10/10
@sürgünüm

Daha önce de dedim, yine diyorum ve bu Breaking Bad muhabbeti devam ettiği sürece demeye devam edeceğim; Breaking Bad mevzusunu özel olarak "sadece ben" ortaya atmış değilim.
Bunlar, tüm bu insanlar, hepimiz yanlışız da bir kişi mi doğru?

https://eksisozluk.com/breaking-bad-vs-oz--4042744

http://www.uludagsozluk.com/k/oz-un-gelmis-gecmis-en-iyi-dizi-olma-nedenleri/

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104076704&p=1#104076704

Bakınız ben asla Oz gelmiş geçmiş en iyi dizidir ya da Breaking Bad den çok daha iyidir, Breaking Bad gelmiş geçmiş en iyi dizi değildir gibi cümle kurmadım. Çoğu kişi için B. BAD GELMİŞ geçmiş en iyi dizi olabilir, saygı duyarım ve onları eleştirmek için "şişirilmiş" demem.

Hatta özel olarak tam anlamıyla bile kıyaslama yapmadım, hangisi daha iyi hangisi daha kötü onu Oz'un bütün bölümlerini izledikten sonra karar verebilirim. Ancak benim için Oz'un ilk sezonu burun farkıyla B.Bad den öndedir, olay bu. Benim için olan şey herkes için olmak zorunda değil? Aynı şekilde başkası beğenmemişse bile, "vay efendim nasıl Breaking Bad ile kıyaslıyormuş, bizim Parmaklıklar Ardında daha iyi " gibi cümlelerle başkalarının değer verdiği konular üzerinde gereksiz tartışma çıkarıcı şeyler söylemeye de pek hakkı yok, tamam sizin için Breaking Bad ile kıyaslanamaz ama" siz = bütün dünya = bütün herkes" gibi bir denklem söz konusu bile değil.

Geçen söz vermiştim, yine tekrarlıyorum. Eğer Parmaklıklar Ardında dizisinde, Oz un 1x7 deki bölümünün son sahnesindeki gibi bir sahne varsa söz olsun ki o diziyi izleyeceğim ve Oz u abarttığımı kabul edeceğim. Hatta öyle manyak ötesi bir sahnenin olduğu herhangi bir dizi - film varsa söylersin onu da izlerim ama dizideki gibi intikam duygusunun olması gerekir. :)

Düzeyli bir şekilde tartışmaktan bir zarar
Gelmez hatta forum kelimesinin asıl amaçlarından biri de budur. :)
Yukarıdaki yorum sana ait. :)

Ekşi Sözlük'ten örnek vermişsin fakat Breaking Bad dizisi Ekşi Sözlük'te gelmiş geçmiş en çok sevilen dizidir. 2 tane arada yorum bulmuşsun haklılığını ispat etmeye çalışıyorsun. :)

Kabul etmelisin dizilere abartılı puanlar veriyorsun. Carnivale dizinin ilk bölümüne 9/10 puan verdiğin gibi. Ben sevmediğim için yarıda bırakmak zorunda kaldım. @OzaN da 4/10 puan vermiş zaten. :)

Hapishane dizilerini çok sevdiğin belli. Sana bir öneride bulundum Parmaklıklar Ardında dizisini de izleyebilirsin diye. Hayır izlemeyeceğim diyebilirsin. Ben izlemiştim Türkiye'de L&M ile en özgün senaryoya sahip bir dizi. :)

Oz için hiçbir zaman kötü dizi demedim verdiğim puanları da yukarıda açıkladım zaten. Senin kıyaslamaz üzerine sadece Breaking Bad kadar iyi bir dizi olmadığını söyledim. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yukarıdaki yorum sana ait. :)

Ekşi Sözlük'ten örnek vermişsin fakat Breaking Bad dizisi Ekşi Sözlük'te gelmiş geçmiş en çok sevilen dizidir. 2 tane arada yorum bulmuşsun haklılığını ispat etmeye çalışıyorsun. :)

Kabul etmelisin dizilere abartılı puanlar veriyorsun. Carnivale dizinin ilk bölümüne 9/10 puan verdiğin gibi. Ben sevmediğim için yarıda bırakmak zorunda kaldım. @OzaN da 4/10 puan vermiş zaten. :)

Hapishane dizilerini çok sevdiğin belli. Sana bir öneride bulundum Parmaklıklar Ardında dizisini de izleyebilirsin diye. Hayır izlemeyeceğim diyebilirsin. Ben izlemiştim Türkiye'de L&M ile en özgün senaryoya sahip bir dizi. :)

Oz için hiçbir zaman kötü dizi demedim verdiğim puanları da yukarıda açıkladım zaten. Senin kıyaslamaz üzerine sadece Breaking Bad kadar iyi bir dizi olmadığını söyledim. :)
"Breaking Bad de bile böyle üst düzey bir çekim yoktu" cümlesini ben yazmışım ve gördüğün gibi tamamen bana öz bir yorum. Başkalarının "Breaking Bad in yönetmenliği daha iyiydi" cümlesini eleştirmek gibi bir şey gördüğün gibi söz konusu olmamış kendi adıma yönetmenlik açısından daha iyi olduğunu belirtmiştim.

"Hatta klasiklerin bile klasiği " dizinin klasik olduğunu kimse inkar etmiyor sanırım beğenen beğenmeyen? Klasiklerin klasiğinden kasıt klasiklerin en iyisi olduğu. Orda yine tutup da " kimse Breaking Bad in daha klasik olduğunu demesin " gibi yine başkalarının görüşünü konu alan bir yorumda bulunmamışım. Kendi fikrimi belirtmişim, yukardaki mesajımda da da dediğim gibi başkalarını hedef almayan yorumlar beni ilgilendirir sadece

"Hiç şüphesiz yorum konusu açılan dizilerin %99 undan daha kaliteli " evet fazlasıyla iddialı ve öznel bir cümle olmuş ama yine ve yine söylüyorum bunda da " herkes için söylüyorum, konusu açılan dizilerin alayından daha kalitelidir, bu kişiden kişiye değişmez " gibi bir cümle de kullanmamışım? Başkasının görüşünü değil direk kendi görüşümü belirtmişim.
Ama kabul ediyorum biraz yoruma ve tartışmaya açık olmuş. Ki ben asla benim herkes için genel olarak söylediğim yani nesnel olan yorumlarıma eleştiri gelmesine karşı çıkmam, saygı duyarım
Ama başkaları da geneli hitap alan yorumlarına karşı eleştiriye açık olmalı

Tutup da "Şişirilmiş" bir dizi deseydim işte o zaman direkt ve başka anlamlara yormaksızın direkt olarak başkalarını hedef almış olurdum. Ve cevap gelmesi de kaçınılmaz olurdu vesselam. :)

Son olarak dizilere abartı puan verip vermemem sadece benim kişisel zevklerimi ilgilendiren bir konu, işte sabahtan beri anlatmaya çalıştığım bu, insanların kişisel zevklerini ve beğenileri hedef alan yorumlar her daim tartışmayı fişekleyici yorumlardır. Eğer

"Bu dizi çok güzel, şu yönünü beğendim şu yönünü beğenmedim. " diyorsam bu sadece beni ilgilendiriyor, katılıp katılmadığını belirtebilirsin ama bunun tersini iddia etmek pek doğru değil.

" bu diziyi nasıl beğeniyorlar, tam bir şişirilmiş dizi " demişsem bu sadece beni değil herkesi ilgilendiriyor. Yanlış mı? İşte bu yüzden Ya gelecek cevaplara hazırlıklı olunmalı ya da yorum yaparken genele hitap eden iğneleyici tarzı sözler söylememeli. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Tolstoyevski @sürgünüm daha fazla uzatmaya gerek yok bence aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyorsunuz. :)

Herkesin zevki farklı olabilir. Bir kişiye göre 5 puanlık dizi başka kişiye göre 10 puanlık olabilir. :)

Oz, Breaking Bad, Carnivale, Prison Break, Game of Thrones gibi diziler tartışmasız büyük diziler ama onları bile sevmeyenler, nefret edenler çıkabiliyor. Bu ben de olabilirim başka biri de olabilir. (Bana göre de True Detective kesinlikle efsane falan olan bir dizi değildir mesela) Çok şe yapmamak lazım. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski @sürgünüm daha fazla uzatmaya gerek yok bence aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyorsunuz. :)

Herkesin zevki farklı olabilir. Bir kişiye göre 5 puanlık dizi başka kişiye göre 10 puanlık olabilir. :)

Oz, Breaking Bad, Carnivale, Prison Break, Game of Thrones gibi diziler tartışmasız büyük diziler ama onları bile sevmeyenler, nefret edenler çıkabiliyor. Bu ben de olabilirim başka biri de olabilir. (Bana göre de True Detective kesinlikle efsane falan olan bir dizi değildir mesela) Çok şe yapmamak lazım. :):)
Tamamen katılıyorum, zaten çok bilindik ve klişe haline gelmiş bir söz vardır "Renkler ve zevkler tartışılmaz"

Benim 5 verdiğim True Detective bölümüne adamın biri 10 verebilir, benim kalkıp da "buna 10 vermişsin çok abartıyorsun" demem ne kadar doğru olabilir ki? Ama madem ki demişim, ki doğru olmasa da muhakkak arada olur öyle. Eğer demişsem bunun tartışma çıkarıcı bir yorum olduğunu da kabul ederim? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tamamen katılıyorum, zaten çok bilindik ve klişe haline gelmiş bir söz vardır "Renkler ve zevkler tartışılmaz"

Benim 5 verdiğim True Detective bölümüne adamın biri 10 verebilir, benim kalkıp da "buna 10 vermişsin çok abartıyorsun" demem ne kadar doğru olabilir ki? Ama madem ki demişim, ki doğru olmasa da muhakkak arada olur öyle. Eğer demişsem bunun tartışma çıkarıcı bir yorum olduğunu da kabul ederim? :)
Çok abarttığının düşünülmesi de bir görüştür. Mesela ben de diyorum bazen 4 vermişsen sevdiğim bir filme. "Bence haksızlık etmişsin, o kadar düşük hak etmiyordu" diyebilirim? Bu durumda sen gerekçelerini bir kez daha açıklarsın falan belli bir tartışmaya girilebilir ama çok uzatmamak lazım. Sizinki artık fazla uzayan ve çıkmaza giren bir hale girdi çünkü. :):)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bir de merak ediyorum ben mi yanlışım. Eğer ben yanılıyorsam hatamı kabul eder özrümü diler, geçer bir kenara otururum. Sonuçta kimse hatasız kul değil, niye benim yanlışlarım olmasın? Ben diyorum diye doğru diye bir şey yok. :D

Mesela The Walking Dead için, o diziyi izleyenleri hedef alan "The Walking Dead çok abartılmış ve şişirilmiş dizi, bizim Ada: Zombilerin Düğünü filmi ve Sihirli Annem dizisi çok daha iyi, bu TWD şişirilmiş sadece. Onları izleyin daha iyi"

Gibi bir cümle kursam, ki ifade özgürlüğü olduğu için kurabilirim de, sizin bu cümleye karşı cevaplar yazmış olmanız çok mu garip olur? Eğer sadece benim zevkimi konu alan yorum yapsaydım tamam. Ama "Şişirilmiş" demek nedir? Başlarının çok abarttığını belirten iğneleyici bir sıfattır. Aynı zamanda The Walking Dead izleyeceğinize Sihirli annem izleyin demek (örnek olsun diye verdim) başkalarının görüşünü birebir aşağılamak değil midir? Yanılıyorsam nerede yanılıyorum?

Eğer ben "The Walking Dead Sihirli Annem den daha kötü demişsem veya Zombilerin Düğünü Twd den daha iyi demişsem " The Walking Dead seven kişilerin bana bu tarz cevaplar yazması kaçınılmaz, eğer öyle bir yorum yapmışsam eleştiriye açık olmak zorundayım. Ben herkesi ve görüşlerini eleştirebilirim ama kimse benim görüşlerimi eleştiremez. Budur yani?
doğrudur :D ama sende bazen sınırı aşıyorsun the walking dead eleştirme konusunda , kabul et şimdi :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok abarttığının düşünülmesi de bir görüştür. Mesela ben de diyorum bazen 4 vermişsen sevdiğim bir filme. "Bence haksızlık etmişsin, o kadar düşük hak etmiyordu" diyebilirim? Bu durumda sen gerekçelerini bir kez daha açıklarsın falan belli bir tartışmaya girilebilir ama çok uzatmamak lazım. Sizinki artık fazla uzayan ve çıkmaza giren bir hale girdi çünkü. :):)
Elbette ama önemli olan üslup bence. Yani zaten herhangi bir filmi ya da diziyi yorumlarken başkalarının benim görüşüm hakkındaki görüşlerini belirtmesinde sakınca yok, hatta gerekli de sonuçta duvara yazmıyoruz. "Şu görüşüne katılmıyorum bence şöyle olmalı şöyle daha mantıklı" gibi gibi. Sonuçta herkesin görüşünü hedef almamışsın, kendi görüşünü belirtmişsin. Ama sana tutup da "Breaking Bad Şişirilmiş bir dizi, Walter White de kim oluyor bizim Kurtlar Vadisi ndeki Abuzer Kömürcü bile daha iyi, abartmayın." desem yani dizinin içeriği hakkındaki yorumuna değil de direkt olarak dizinin geneli hakkındaki yorumuna gönderme yapsam bence bu sıradan bir görüş belirtmekten çok daha farklıdır ve işi uzatır.

Konu bence de gereksiz yere uzadı. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
"Breaking Bad de bile böyle üst düzey bir çekim yoktu" cümlesini ben yazmışım ve gördüğün gibi tamamen bana öz bir yorum. Başkalarının "Breaking Bad in yönetmenliği daha iyiydi" cümlesini eleştirmek gibi bir şey gördüğün gibi söz konusu olmamış kendi adıma yönetmenlik açısından daha iyi olduğunu belirtmiştim.

"Hatta klasiklerin bile klasiği " dizinin klasik olduğunu kimse inkar etmiyor sanırım beğenen beğenmeyen? Klasiklerin klasiğinden kasıt klasiklerin en iyisi olduğu. Orda yine tutup da " kimse Breaking Bad in daha klasik olduğunu demesin " gibi yine başkalarının görüşünü konu alan bir yorumda bulunmamışım. Kendi fikrimi belirtmişim, yukardaki mesajımda da da dediğim gibi başkalarını hedef almayan yorumlar beni ilgilendirir sadece

"Hiç şüphesiz yorum konusu açılan dizilerin %99 undan daha kaliteli " evet fazlasıyla iddialı ve öznel bir cümle olmuş ama yine ve yine söylüyorum bunda da " herkes için söylüyorum, konusu açılan dizilerin alayından daha kalitelidir, bu kişiden kişiye değişmez " gibi bir cümle de kullanmamışım? Başkasının görüşünü değil direk kendi görüşümü belirtmişim.
Ama kabul ediyorum biraz yoruma ve tartışmaya açık olmuş. Ki ben asla benim herkes için genel olarak söylediğim yani nesnel olan yorumlarıma eleştiri gelmesine karşı çıkmam, saygı duyarım
Ama başkaları da geneli hitap alan yorumlarına karşı eleştiriye açık olmalı

Tutup da "Şişirilmiş" bir dizi deseydim işte o zaman direkt ve başka anlamlara yormaksızın direkt olarak başkalarını hedef almış olurdum. Ve cevap gelmesi de kaçınılmaz olurdu vesselam. :)

Son olarak dizilere abartı puan verip vermemem sadece benim kişisel zevklerimi ilgilendiren bir konu, işte sabahtan beri anlatmaya çalıştığım bu, insanların kişisel zevklerini ve beğenileri hedef alan yorumlar her daim tartışmayı fişekleyici yorumlardır. Eğer

"Bu dizi çok güzel, şu yönünü beğendim şu yönünü beğenmedim. " diyorsam bu sadece beni ilgilendiriyor, katılıp katılmadığını belirtebilirsin ama bunun tersini iddia etmek pek doğru değil.

" bu diziyi nasıl beğeniyorlar, tam bir şişirilmiş dizi " demişsem bu sadece beni değil herkesi ilgilendiriyor. Yanlış mı? İşte bu yüzden Ya gelecek cevaplara hazırlıklı olunmalı ya da yorum yaparken genele hitap eden iğneleyici tarzı sözler söylememeli. :)
Breaking Bad'in çok sevilmesi Bryan Cranston'ın Aaron Paul ile eşsiz uyumundan. İkisinin bulunduğu tüm sahnelerde su gibi oynuyorlar ve gerek vücut gerekse mimikleri ile birbirilerini tamamlıyorlar. Zaten bu ikili bu sayededir ki en iyi/en iyi yardımcı erkek oyuncu ödüllerini topladılar. :)

Breaking Bad'i bitirmediysen spoileri açma. Yönetmenlik kıyaslamana cevabım olacak. :)

4. sezonun ilk bölümünde Gus'ın maket bıçağıyla elamanın boğazını kestiği sahne. Kartelin katillerinin tırda silah pazarlığı yaptıkları sahneler. Çöl sahneleri de öyle zira, Walter White ve Jesse'nin karavanla meth yapmaya başladıkları alana gitmeleri, sonrasında Jesse ve Badger'in birlikte gitmeleri, üçüncü sezon finalindeki dört kişilik anlaşmanın yapıldığı şafak anı ve yine aynı sezona ait kartel adamlarının pazarlık yaptığı sahneler, ikinci sezon finalinde Walter White'ın Gustavo ile anlaşma yapmaya yetişmeye çalıştığı anlar. İkinci sezonda Walter White ve Jesse'nin avukat Soul Goodman'ı elleri bağlı bir şekilde tehdit ettikleri gece karanlığı sahnesi... hepsi, ama hepsi güzel çekilmiş geniş alana yayılmış sahnelerdi.

Konuyu uzatan ben değilim. Arkadaş üslubtan bahsediyor ama bugün konuya girdiğimde şöyle bir yorumla karşılaştım ''Gel de kafayı yeme böyle bir diziye yapılan böyle talihsiz yorumlar için''

Bu tartışmada burda bitmiştir kendi adıma. Bir daha muhtap olmam bu yorum çok kırıcı. :(

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x8 (Sezon Finali)

Dizinin en hareketli bölümüydü. Baştan sona heyecanla izledim.

İsyan çıktı sonunda. Beecher iyice delirdi. Schillinger süt kuzusuna döndü.:D İsyanda baya ölen olur gibi geliyor ama Said'e bir şey olmasın.:D

9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x8 (Sezon Finali)

Baya hareketli ve çok iyi bir bölümdü.

Beklenen isyan farklı şekilde gerçeklese de sonuç olarak gerçekleşti. :D Her ne kadar diğer çete liderleri de işin içinde gibi gözükse de asıl lider Said'di. Bölümün her sahnesi çok iyiydi gerçekten merakla ve ilgiyle izlettirdi.

Beecher baya başka birine dönüşmüş. :D Schillinger kendisine yapılanları hak ediyor.

Bölümün sonu baya muallakta bitti. 2. sezonda kimleri göremeyeceğiz merak konusu. :)

Puanım: 9.5/10