Klasik Oz 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
HBO'nun tarihteki ilk orijinal drama dizisi olan Oz bugün hala gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında anılmakta.

6 sezon ve 56 bölümden oluşan Oz ile ilgili ilk sezon yorumlarını bu başlıktan yapabilirsiniz...

O_70682%20%282%29.jpg

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Oz 1x5

Mükemmel üstü harika bir bölümdü! En son Lost, Breaking Bad, Prison Break gibi dizileri izlerken böylesine zevk almıştım.

Diziye esasında 2014 Temmuz 'unda başlamış ama 1x4 den sonra uzun bir ara vermiştim. Bugün 3 ile 4.bölümü hatırlamak için ileri sararak geçtim. Zaten çoğu aklında kalmış, üstü biraz tozlanmıştı.

Bu bölümden keyif almamın bir diğer sebebi de bölümü 720p izlemiş olmam. 2014 Temmuz'unda daha öyle teknoloji yoktu, çoğu 360p olmak üzere 480p de bulunuyordu ama 720p pek bulunmuyordu. Bugün dizi sitesinde bile var.

Bu bölümdeki görüntü yönetmenliğini olağanüstüydü. Resmen uyuşturucu kafası yaşatıyorlar izleyenlere. Ekranın dönmesi filan! Breaking Bad 'de bile böylesine üst düzey yönetmenlik yoktu.

Uyuşturucunun ağırlıklı olduğu harika bir bölümdü. Tobbias' in durumu hiç iç açıcı değil. Psikopat Kel yine iş başında.

Yorum konusunu aradım ama göremedim. Böyle bir dizi klasiğinin yorum konusu olmaması ne kötü. Hatta klasiklerinin bile klasiği, kralı. Hiç şüphesiz yorum konusu açılan dizilerin %99 undan daha kaliteli olduğunu gözüm kapalı iddia edebilirim. Umarım bir kişi daha diziyi izlerse, yorum konusu açılabilir?

Diziyi henüz izlememiş olanlara acil tavsiye ediyorum. :) @sürgünüm @destere @OzaN @Danger UA! @sokak sanati @yatutarsa @Çiğdem- @gundix123 @xemrexx

10/10

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,553
Puanı
1,061
bitmiş diziler için genel yorum konusu açmıyor muyduk (b)
yazım izlemeyi dülşüniyim :) daha iyi bişiler bulamazsam

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Biraz önce diğer başlıkta konuşmuştuk şimdi yeni başlığı açtım. Buradan tekrar bahsedeyim. :)

Diziyle ilgili olarak forumda etkinlik yapıyoruz. Geniş çaplı bir katılım olacağına inanıyorum. 1997 yılındaki bir diziyle ilgili böyle bir etkinliği hiçbir yerde bulamazsınız. :):)

Etkinlik haftada iki bölüm izleme şeklinde olacak. Gün olarak Perşembe ve Pazar diyebiliriz ama tabii bu günlerde izlemeyip daha sonra da izleseniz olur. Neden iki bölüm derseniz geniş katılım olacağı için herkesin aynı bölümü yakalaması daha iyi olacak. Dizinin bölümleri zaten 1 saate yakın, daha sık izlersek ben dahil herkes için zaman zaman geri kalma problemi olabilir, daha seyrek izlersek çok yavaş ilerleriz ve diziden soğuma olabilir. İdeali bu bence. Fakat ileride duruma göre hep beraber anlaşıp sıklığı arttırabiliriz belli dönemlerde. :)

İlk bölüme hemen başlayabiliriz. İkinci bölüm Pazar. :)

@Tolstoyevski zaten baya kişi etiketlemiş ama bir de ben etiketleyim. :)

@sürgünüm @gundix123 @sokak sanati zaten izleyeceklerini belirttiler. :)
@xemrexxx yaza izleyecekmiş, ne gerek var şimdi izlesin. :)
@yatutarsa bölümü tekrar başlatabilir çok zor değil, yapabilir. :):)
@Forumdash senle bu dizi hakkında çok konuşmuştuk geri dön geri dön, ne olur geri dön. :(
@cevaa muhtemelen daha sonra izlerim gibisinden geçiştirirsin ama canın sağolsun. :)
@legolas9900 çok fazla sayıda yabancı dizi izlemese de bu diziyi kaçırmayaaktır. :)
@Danger UA! da kesin izler. J.K. Simmons da var zaten. :)
@berkann izlemez @kaan955 izleyebilir belli olmaz. :)

Öyle işte, başka bir etiketleşmede görüşmek üzere. :):)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Günler uygun. Bana güzel bir sitedir bulun yeterli.:X 720 olsun çünkü kurtarmaZ saha azı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Gerçek anlamda 720p yok, bulamazsın çünkü çekilmemiş. :):)
Bu arada @OzaN @destere yi eklememissin. Oda izler.:X

@OzaN en iyi kaliteyi bulsak o zaman.:Z
http://www.dizibox.org/oz-1-sezon-1-bolum-izle/

işte 720p

harikadır muhteşemdir keşke izlemeseydim şimdi sizinle başlamış olacaktım :) ama ne yazıkki izledim geçen yaz.
uzun süre unutulmayacak hafızada yer alacak muhteşem dizilerden biridir ,

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bu aralar izlediğim çoğu diziyi güncel izliyorum, bunuda haftada 2 bölüm izleyeceksek bende izlerim zaten izleyeceğim bir diziydi :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
http://www.dizibox.org/oz-1-sezon-1-bolum-izle/

işte 720p

harikadır muhteşemdir keşke izlemeseydim şimdi sizinle başlamış olacaktım :) ama ne yazıkki izledim geçen yaz.
uzun süre unutulmayacak hafızada yer alacak muhteşem dizilerden biridir ,
Adamların ne yazdığına ne bakıyorsun. İçini açıp baktınmı 720p yok. :)

Benim dizi sitem Tazedizi'de görüntü tüm sitelerden iyi. :Z

İsteyen olursa şifremi veririm. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Adamların ne yazdığına ne bakıyorsun. İçini açıp baktınmı 720p yok. :)

Benim dizi sitem Tazedizi'de görüntü tüm sitelerden iyi. :Z

İsteyen olursa şifremi veririm. :)
vallahi ben 720 yazmasınada pe bakmadım ama izledim görüntü çok temiz ve net yani isterse 360 olsun görüntü netse sorun yok :)
şimdi @sokak sanati nı taze dizi sitesine yönlendirdin orda tam batacak çıkamayacak baksana ikinci bölüm arıza vermeye başlamış :)

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
vallahi ben 720 yazmasınada pe bakmadım aam izledim görüntü çok temiz ve net yani isterse 360 olsun görüntü netse sorun yok :)
şimdi @sokak sanati nı taze dizi sitesine yönlendirdin orda tam batacak çıkamayacak baksana ikinci bölüm arıza vermeye başlamış :)

Tamam ikinizi de kırmıyorum torrent'den indiriyorum:F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İlk bölüm için iyi sayılır ama beklentilerimi pek karşılayamadı şimdilik. :)

Tahmin edilebileceği gibi hemen herkesin kötü olduğu ve her türlü pisliğin olduğu bir hapishanede geçiyor dizi.

Sorun şu ki karakterlerin hepsi nefret etmelik, sevilesi karakter yok. Mesela Prison Break'te de çoğu karakter pislikti ama sevilesi karakterler de çoktu.

Bölümün başındaki gözlüklü adam iyiydi sevebileceğimiz biriydi ama devamında ortalıktan uçtu, kayboldu?

İyi yanı oyunculuklar. J.K. Simmons, Sopranos'tan Edie Falco ve Dexter'daki LaGuerta görmenin iyi olduğu isimlerdendi. İleride de zaten pek çok ünlü konuk göreceğiz. :)

Tabii daha ilk bölümdü, ilerleyen bölümlerde ısınacağımı umuyorum ama dediğim gibi sevebileceğim karakter sunmaları lazım. :) Böyle efsane bir diziyi 1-2 bölümde bırakmam ve kimseye de bırakmasını tavsiye etmem. Zaten durum öyle kötü de değil, izlenebilecek seviyedeydi ilk bölüm. :)

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1

Tahmin edilebileceği gibi hemen herkesin kötü olduğu ve her türlü pisliğin olduğu bir hapishanede geçiyor dizi.

Sorun şu ki karakterlerin hepsi nefret etmelik, sevilesi karakter yok. Mesela Prison Break'te de çoğu karakter pislikti ama sevilesi karakterler de çoktu.

Bölümün başındaki gözlüklü adam iyiydi sevebileceğimiz biriydi ama devamında ortalıktan uçtu, kayboldu?

İyi yanı oyunculuklar. J.K. Simmons, Sopranos'tan Edie Falco ve Dexter'daki LaGuerta görmenin iyi olduğu isimlerdendi. İleride de zaten pek çok ünlü konuk göreceğiz. :)

Tabii daha ilk bölümdü, ilerleyen bölümlerde ısınacağımı umuyorum ama dediğim gibi sevebileceğim karakter sunmaları lazım. :) Böyle efsane bir diziyi 1-2 bölümde bırakmam ve kimseye de bırakmasını tavsiye etmem. Zaten durum öyle kötü de değil, izlenebilecek seviyedeydi ilk bölüm. :)

7/10
karakterleri tanıdıkça bu puanı veridiğine pişman olacaksın :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

7/10
Zaten dizinin gerçekçiliği de ordan geliyor, her dizi filmde iyi karakter var nasılsa, bunda da olmayıversin gerçek dünyada çoğunluk kötülerde değil mi? :)

Oz da yalnızca Lost dizisindeki Michael 'in canlandırdığı tekerlekli sandalyeli karakterin sözlerini toplasanız bir felsefi kitap ortaya çıkar. Bu dizi Hapishane felsefesi üzerine kurulu. Prison Break ile kıyaslanamaz, kıyaslanması teklif dahi edilemez çünkü Prison Break aksiyon, akıl oyunları dizisiydi. Ama Oz da herhangi bir kaçış söz konusu değil. :)

Bu arada bence McManus ile gözlüklü adamın kötü olduğunu söyleyemeyiz. Eğer kötü olurlarsa bu, çevre şartları yüzündendir. :)