Klasik Oz 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8 (Sezon Finali)

Beklediğim gibi, iyi bir bölümdü. :)

Beecher - Schillinger tarafında Schillinger tarafını mı tutacağız artık nedir. :D Yalnız bence tahliye olamayacak ve eski haline dönecek, o adam hep öyle kalamaz. :):)

Daha net bir son bekliyordum, bu hali pek tatmin edici olmadı.

9/10

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
1x3

Böyle giderse Said hapishanenin tümünü müslüman yapip gardiyanlara karsi isyan cikartacak. Said, Nino ve Jefferson hapishanenin 3 sözü gecen büyügü derken Said Jefferson'u kendi tarafina cekti. Said karakteri konusmalariyla veya sectigi kelimeler ile diger karakterleri baya etkiliyor. Bence dizinin biraz daha hareketlenmesi gerekiyor.

Puanim: 6/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çarşamba yine gün için değişiklik kararı almadık?
Yine de konusu şimdi açılırsa çok iyi olur, yıllardır bugünü bekliyordum yani Oz u izlemeyeli haftalar oldu ama bana yıllar gibi geldi. Etkinlik takvimine bütün dizilerde mesela Twin Peaks de filan uyabilirim ama Oz için bu çok çok zor, haftada düzenli şekilde iki bölüm izleyebileceğimi sanmıyorum. :) Takvime bir aşağı bir yukarı yine aynı şekilde devam ederiz ama ben bu hususta af diliyorum. :D

Veee şimdi Oz zamanı. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x1 bitti son sürat sezon konusunu bekliyorum
bigdance2.gif
acim.gif
heyo.gif

Durmak yok ısrara devam
s16.gif
evillol.gif
@OzaN

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x7

İlk 35 dk. filan sıkıcıydı ama sonrası iyiydi.

Beecher patladı sonunda, sonda yaptığı şey süperdi :D J.K. Simmons'da haketti tabi adama neler yaptı :D

Nino'un ağzından burnundan kan geldiği sahnede iyiydi, Ryan reyiz işini biliyor :D

Said'de sessiz duruyor ama isyanıda o başlatacakmış gibi geliyor bana :D
9/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x8

Dizinin en iyi bölümüydü kesinlikle.

İsyan çıkmasıyla beklenen hareketlilikte geldi diziye. Diğer çete liderlerine oy hakkı versede herşey Said'de bitiyor adam doğuştan lider :D

Beecher bildiğin reyiz olmuş ya, 2.sezon daha çok uğraşır Schillinger'le :D

Sonu açık bitti bakalım ne olacak :D
9.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Biraz önce diğer başlıkta konuşmuştuk şimdi yeni başlığı açtım. Buradan tekrar bahsedeyim. :)

Diziyle ilgili olarak forumda etkinlik yapıyoruz. Geniş çaplı bir katılım olacağına inanıyorum. 1997 yılındaki bir diziyle ilgili böyle bir etkinliği hiçbir yerde bulamazsınız. :):)

Etkinlik haftada iki bölüm izleme şeklinde olacak. Gün olarak Perşembe ve Pazar diyebiliriz ama tabii bu günlerde izlemeyip daha sonra da izleseniz olur. Neden iki bölüm derseniz geniş katılım olacağı için herkesin aynı bölümü yakalaması daha iyi olacak. Dizinin bölümleri zaten 1 saate yakın, daha sık izlersek ben dahil herkes için zaman zaman geri kalma problemi olabilir, daha seyrek izlersek çok yavaş ilerleriz ve diziden soğuma olabilir. İdeali bu bence. Fakat ileride duruma göre hep beraber anlaşıp sıklığı arttırabiliriz belli dönemlerde. :)

İlk bölüme hemen başlayabiliriz. İkinci bölüm Pazar. :)

@Tolstoyevski zaten baya kişi etiketlemiş ama bir de ben etiketleyim. :)

@sürgünüm @gundix123 @sokak sanati zaten izleyeceklerini belirttiler. :)
@xemrexxx yaza izleyecekmiş, ne gerek var şimdi izlesin. :)
@yatutarsa bölümü tekrar başlatabilir çok zor değil, yapabilir. :):)
@Forumdash senle bu dizi hakkında çok konuşmuştuk geri dön geri dön, ne olur geri dön. :(
@cevaa muhtemelen daha sonra izlerim gibisinden geçiştirirsin ama canın sağolsun. :)
@legolas9900 çok fazla sayıda yabancı dizi izlemese de bu diziyi kaçırmayaaktır. :)
@Danger UA! da kesin izler. J.K. Simmons da var zaten. :)
@berkann izlemez @kaan955 izleyebilir belli olmaz. :)

Öyle işte, başka bir etiketleşmede görüşmek üzere. :):)
Yazın izleme olasılıgım yüksek. Gerçi zamanında ilk 5 bölümü izlemiştim HD versiyonunu ile izlemek için askıya almiştim. Hala HD versiyonuna dair haber yok dimi @OzaN

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1S6B

Güzel bir bölümdü. Şu uyuşturucu sahneleri biraz hayattan soğuttu beni. Sıkıldım onun dışında olaylar olaylar.:D

Tobias sonunda patladı. Geç bile kaldı aslındà. Bundan sonrasını merak ediyorum ne olacak diye.
Tobias'in öldürdüğü kızın annesi ile olan konuşmasıda iyiydi. Anne konuştu hep ama.:F

Said ve tayfasını yeni gelen eleman biraz karıştıracak gibi ama Said zeki adam. Şu hastalığı yener yenmez ipleri eline alır.

Italyan'in yanında ki adam çok tehlikeli olduğunu bir kez daha gösterdi. Şimdide reis sardı ama öyle kolay ölmez O.

Neyse çok uzun uzun yorumlamayayim. Hemen sonraki bölüme geçeyim.

8.6/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1S7B

Yine çok güzel bir bölümdü ama puanları görünce daha fazlasını beklemiştim.:D

Yamyam amacına ulaşıp ölse süper olurdu ama pisipisine öldü adam. Ölüm seçimide çok cooldu. Üzüldüm ölmesine.

Tobias ağzına şey etti.:F Çok iğrendim sahneden ama güzeldi. Helal olsun. Oz'da reis olma yoluna giriyor galiba.:Z

Said'i satan elemanın sonu çok hoş oldu.

Sakat adamın hayatında gerçekleşenlerde güzeldi. Anlamlıydı. Yeni bir hayal edinme yada idol edinme olayı falan ilgimi çekti.

Nino sonda ne hale geldi öyle.:eek: Çok heyecanlandım. Bugün devamını izleyeceğim muhtemelen.
O yancı gibi görüneni hiç sevmiyorum.:mad:

9.2/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1S8B

Sezon Finali izlendi.:D AllahuEkbar.:Z

güzel bir sezon finaliydi. Hoş olaylar oldu.

Tobias kafayı yedi iyice. Tek gözlü adam sustukca üzerine yürüyor ama sonu kötü olabilir böyle davranmasının. O adam öyle durmaz hep.

Said isyanı süper yürüttü. Eldeki ile en iyisini yaptı. Sonda Adebisi'ye silah dogrultmasında bile haklıydı. Diğer liderleri yanına çekişi falan güzeldi.

Said ve McManus'ın konuşması güzeldi. Özellikle Said'in dedikleri her zaman kulakta küpe olması gereken şeyler tabi sonda ama sonda McManus haklı çıktı ve Vali içeri girdi. Çok kayıp verilecektir çünkü baya amatör bir isyandı.:(

Hee Vali çok uyuzsun deyip bitireyim.:D

Bölüm güzeldi. 9.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1

Baya merak ediyordum diziyi ama beklentimin altında kaldı, en azından merakımı giderdim. :)

Aslında fena dizi değil ama bence karışık. Yani aslında ben daha farklı bir iş bekliyordum, beklentimin altında çıktı.

Bölüme renk katan isim Dino ve Adebisi'ydi bence. Karakterlerin hiç birini sevmedim desem yeridir de şu avukat gözlüklü olan adamı sevdim. Başta onun üzerinden senaryo ilerleyecek diye düşünmüştüm ama ortadan kayboldu sonradan.

Karışık bir dizi yani tarzım değil. :) En azından merakımı giderdim ve ilk bölüme baktım. :X

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

Baya merak ediyordum diziyi ama beklentimin altında kaldı, en azından merakımı giderdim. :)

Aslında fena dizi değil ama bence karışık. Yani aslında ben daha farklı bir iş bekliyordum, beklentimin altında çıktı.

Bölüme renk katan isim Dino ve Adebisi'ydi bence. Karakterlerin hiç birini sevmedim desem yeridir de şu avukat gözlüklü olan adamı sevdim. Başta onun üzerinden senaryo ilerleyecek diye düşünmüştüm ama ortadan kayboldu sonradan.

Karışık bir dizi yani tarzım değil. :) En azından merakımı giderdim ve ilk bölüme baktım. :X

En iyisi Avatar Son Hava Bükücü'ye de bir bakmalısın, daha önce reddettin ama yine de bakmaktan zarar gelmez 2-3 bölüm. Zaten bölüm süreleri 20 dakika ve anime değil normal yetişkin genel izleyiciye hitap eden yapay bir destan. Uzakdoğu kültürü buram buram. Death Note yanında hiç kalır o kadar kesin yani. :)

Kullanılan oy sayısı, aldığı puan ve Top 250'deki yeri;
http://m.imdb.com/title/tt0417299/

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
En iyisi Avatar Son Hava Bükücü'ye de bir bakmalısın, daha önce reddettin ama yine de bakmaktan zarar gelmez 2-3 bölüm. Zaten bölüm süreleri 20 dakika ve anime değil normal yetişkin genel izleyiciye hitap eden yapay bir destan. Uzakdoğu kültürü buram buram. Death Note yanında hiç kalır o kadar kesin yani. :)

Kullanılan oy sayısı, aldığı puan ve Top 250'deki yeri;
http://m.imdb.com/title/tt0417299/
Yine dediğine geliyorum sanırsam. :F

http://dizipub.com/dizi/avatar-the-last-airbender-tum-bolumler-izle/ (Şu değil mi?)