10 Yıl Önceki 'Sen'e Ne Derdin?

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Aaa evet kesinlikle , umarım geçmişteki Çiğdem de evlenmez tavsiyeme uyar ve buradakı sizleri aile ortamını görür çok fazla değer veriyorum gerçekten buraya
:Z:Z:Z

Bu gece geç geldiğim için 1 saat geç yatıyorum cicili bicili rüyalar @XanTier @mrt-06 @destere :bhr::bhr::bhr:
Burası hepimiz için özel. Yıllarımızı geçirdiğimiz bir yer. İyi geceler :bhr:

Gerçek anlamda 'şerefsiz' ol, zaten gerisi gelir.

Senin ağzını burnunu kırarım. :bhr: Çabuk şovu aç, sürtme buralarda. :A
Emrin olur :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
"Hayatın tadını çıkar, keyfine bak. İlerde bu günleri, bu rahatlığı bulamayacaksın. Ayrıca Bitcoin al ve sakın satma." derdim. :A

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çok da fazla şaapmazdım. Çocukluğu dolu dolu yaşadık, ergenliği, üni gençliğini de olması gerektiği gibi dert tasa olmadan geçirdim. Biraz rahat yaşadık çok şükür şimdiye kadar. :A

Belki şey derdim, ünide mutlaka Erasmus konusunda araştırmalarını erken yap ve 2. sınıfta git o yurt dışına. :A 3. sınıfta girdim sınava kazandım ama okul uzayacak diye gidemedim, o riski almaya gerek duymadım. :A

Son düzenleme:

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Büyük ihtimalle kendime afferin oğlum derdim, böyle devam et ve her şeyi oluruna bırak diye sıkı sıkı tembih ederdim. Hayatımdan memnunum çünkü hayatımdaki yanlışları, olumsuzlukları yapmasaydım şuanki ben olmazdım diye düşünüyorum. Her dönemin kendinden göre İyi-kötü, Güzel-çirkin halleri vardır ve ben her şeyi dibine kadar yaşamayı isterdim. Öyle pişman olduğum şeylerden de vazgeçmezdim. Beni pişman eden okul olsun arkadaş çevresi olsun yinede bunları yaşamak isterdim.

Neyin hayırlı olduğunu veya şer olduğunu 10 yıllık kısa bir sürede çözümeyeceğim için,

’’ Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.'' (Bakara-216)

İmtihanım hangisi hayırlı hangisi şer onuda bilemeyeceğim için, teslimiyetçi yapının en iyi olduğunu düşünüyorum,

"Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz.’’ (Enbiya -35)

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Bir zaman makinesine biniyorsun ve günümüz tarihinden tam 10 yıl öncesine gidiyorsun ve sadece tek bir kişiyle konuşabilirsin o da kendiniz. Peki 10 yıl önceki yani 2007'deki "sen"e ne derdin? Ama fazla bir süreniz yok 5 dk süreyle gidiyorsunuz ve kısa kesmeniz gerek. Kendinize ne söylemek isterdiniz, ne konuda uyarmak isterdiniz?​
Ne yaptıysan ne yaşadıysan hak ettin. Hatalarından ders çıkardın doğrularınla yolunu buldun derdim :bhr: