Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.
papuleoo

papuleooSusarsın, Susarsın; Bir Gün Gelir, Konuşsan da Faydası Olmaz!!!

Katılım:
25 Kasım 2013
Mesajlar:
12,561
Ödül Puanları:
710
Positive ratings received:
14,362
Neutral ratings received:
37
Negative ratings received:
211

Post Ratings

Received: Given:
Beğendim 13,014 19,857
Olmamış 211 1
Aynen 333 0
Güldürdün 609 0
Harika 406 0
Okudum 37 0
Cinsiyet:
Bay
Bulunduğu Yer:
İstanbul

Sayfayı Paylaş

'' Bize ne oldu ki merhametimize sığınan kadının,bebeğin,çocuğun katili olduk.. '' Mehmet Görmez 8 Temmuz 2017

  1. takas
   takas
   aga nerelerdesin aga ses ver özledik
  2. takas
   takas
   aga nerelerdesin aga ses ver özledik
  3. papuleoo
   papuleoo
   Lozan ve İnönü   “Diplomatların yaşayışları ve düşünüşleri, özel hayatları hakkında hemen hiçbir fikrim yoktu. Meslekten o kadar uzak bir hayat sürmüştüm ki, meselâ basit bir misal söyleyeyim; diplomatların yemeklerde, her yemekte ayrı bir giyim ve usulleri olduğunu zannediyordum. Bunları ilk gün otelin salonunda yemek yiyeceğimiz vakit bir mesele olarak etraftakilere sordum; “Ne giyeceğiz? Ne yapacağız?” diye… Ben o zamana kadar çizmeden başka bir ayakkabı tanımıyordum. Sabahleyin yataktan kalkar kalkmaz ilk İşim olarak çizmeyi ayağıma geçirir, ondan sonra tabii bir şekilde terlikle dolaşıyormuşum gibi hazırlanırdım.”  “Lozan Konferansına gidinceye kadar, askerî diplomasi vazifeleri yaptım. Kurmay subaylara mahsus hudut vak'aları veya muharebe esnasında, (bilhassa Yemen'de bulunduğum zaman) muharipler arasında temaslar gibi vesilelerle, diplomatik vazifeler yapmışımdır. Lozan'a bu bilgiyle gittim. Ondan evvel Mudanya Mütarekesini idare etmiştim; cephe kumandanı olarak, generallerle beraber… O da tam bir asker hayatıydı… Generallerle temas ettim; birbirimizin usullerini, yaşayış tarzlarını biliyorduk.  Aramızda fark yoktu. Onun için güçlük çekmedim. Mütarekeden sonra Lozan'a gittiğim zaman böyle merasim içinde geçecek bir hayat hülyası ile oraya vardım. İlk iki gün geçer geçmez, büsbütün başka şartlar içinde yeniden çalışmaya mecbur olduğumu, şimşek çakmış gibi gözümde derhal fark ettim. Muharebe meydanından çıkmış, oraya gitmiştim.  Vazifenin bu kadar ehemmiyetli olduğunu bilmiyordum. Her tarafiyle, birdenbire gözümde o kadar güç ve o kadar geniş bir vazife olduğu kanaati geldi ki; hemen ilk işim ciddi olarak konferans işine başlamadan evvel, Lozan konferans heyetimizi teşkil eden büyüklü küçüklü bütün murahhas ve mütehassısları etrafımda topladım.  «Arkadaşlar» dedim, «Biz buraya büyük bir vazife için geldik. Bu vazifeye hazırlanmak için şimdiye kadar geçirdiğim bir tecrübe yoktur. Fakat bu iki üç günlük temaslarımdan öyle anladım ki; ben bir muharebeden çıkmış, öteki muharebeye girmişim. Diplomatlarda Lozan'da öğrendiğimden başka bir hâssa [özellik] vardır, herkesten farklı olarak.» (Milliyet Gazetesi, 25 Temmuz 1971 tarihli nüsha 9. Sayfa)"
  4. papuleoo
   papuleoo
   '' Bize ne oldu ki merhametimize sığınan kadının,bebeğin,çocuğun katili olduk.. '' Mehmet Görmez
   1. Doğu bunu beğendi.
   2. Tolstoyevski
    Tolstoyevski
    Bu olayı tartışmanın bile lüzumu yok, öyle korkunç öyle insanlık dışı öyle vahşet bir şey ki, ne desek diyelim kelimeler yetersiz kalır.

    Fakat bu olaydan bağımsız olarak haberde bir de şu detay dikkatimi çekti, "10 aylık bebeğe sahip olan 9 aylık hamile kadın", eminiz ki böyle on binlerce Suriyeli var. Yani çocuk doğar doğmaz, savaştan kaçıp sığındıkları ülkede 1 hafta 10 gün bekleyip (zorunlu olarak) anında yine iş başına geçiyorlar, resmen çocuk üretim fabrikası gibiler. Ben bu ülkenin vatandaşlarında bile 10 aylık bebeğe sahipken 9 aylık hamile olan birini görmedim, bu nasıl bir şeydir?

    Konu olaydan tamamen bağımsız, ikisi çok faklı bir konu. Yapılan bu olay, belki de Türkiye tarihinin en korkunç, şerefsizce en iğrenç en bilmem nece olayı. Bunu yapanlara İdam bile erken kurtuluş olur.. Bir de şu dikkatini çekti mi bilmiyorum, bu olayı bir Suriyeli, bir hamile Türk kadını ve bebeğine karşı yapmış olsaydı, şu an Türkiye meydanlardaydı, ama tam tersi olunca kimsenin umurunda olmadı resmen, bir ki vah ettiler o kadar. Peki bunun sebebi ve sorumluları nedir? Vicdanlar niçin öldü acaba? Bunu da bir düşünmek gerek. Elin memleketi 4 haneli Suriyeli mülteci için bile referendum yaparken sen kimsin ve ne hakla 5 10 milyon mülteciyi bize sormadan rastgele ülkeye dağınık şekilde sokuyorsun? Madem milli irade, seçime giderim. Yüzde 70-80 Hayır çıkmazsa namerdim! Ama böyle bir seçim yer mi?

    Olacakları söyleyeyim, Türk Suriyeli gerilimi arttıkça, Suriyeli çeteler ortaya çıkacak. Sonra bir bakmışsın PKK gibi başımıza bela olmuşlar!
    9 Temmuz 2017
    Danger UA! ve XanTier bunu beğendi.
   3. papuleoo
    papuleoo
    Sadece bu bize yakışmadı desen yeterliydi bence.

    Her şeyi referanduma götürürsek çok büyük ekonomik sıkıntılar baş gösterir. Ayrıca diyelim ki referanduma gitti sen verdiğin sayıya gerçekten inanıyor musun?

    Her şey bir yana o kadına ve çocuklarına yapılan şerefsizliğin hiçbir bahanesi ve savunması olamaz. İsterlerse 10 çocuk yapsınlar madem ülkemizde onlara kapıyı açtık içlerindeki birkaç kendini bilmeze karşı beslediğimiz öfkeyi savunmasız Suriyelilerden çıkarmamalıyız.

    Biz ne zaman insanlığımızı kaybettik. Bizden yardım dileyene kılıç çeker olduk. Evet bu gün iyi durumdayız belki ama yarın öbür gün eğer bizde o duruma düşersek o zaman bazı şeylerin ciddiyetini anlarız. Allah kimseyi bir kula muhtaç bırakmasın.
    10 Temmuz 2017
  5. papuleoo
   papuleoo
   Sakarya'da Hamile Suriyeliye tecavüz edip sonra öldüren kişi tek mi suçlu? İnsanlara Suriyelileri öcü gibi gösterilerin hiç mi suçu yok? En az o adam kadar suçlusunuz.
  6. papuleoo
   papuleoo
   Vatanlarını yaşanmaz bulanlar vatanlarını yaşanmazlaştıranlardır!
  7. pompy
   pompy
   Bildirim gittimi
  8. pompy
   pompy
  9. papuleoo
   papuleoo
   Hiç merak etme seninde gözlerin yavaştan kapanacak illa ki...
  10. pompy
   pompy
   Yazdım Cem Ateş diye bir karakter yarattım sana @papuleoo  Baş savcı neslihana aşıksın ama o sana aşık değil bir emniyet müdürüne aşık ve ekibi tamamen yok etmek istiyorsun @papuleoo beğendinmi karakterini
   1. papuleoo
    papuleoo
    Güzel rol vermişsin, teşekkür ederim. Bölümü paylaşınca etiketle eğer görmezsem özelden yaz okurum.
    19 Haziran 2017
   2. pompy
    pompy
    29 Haziran perşembe olucak @papuleoo  ama 235 de ortaya çıktın ama görünmeyeceksin 237 nin son sahnesinde görüneceksin bide flasback sahnesinde
    19 Haziran 2017
  11. pompy
   pompy
   Arka sokaklarda suat vurulmuş her halde @papuleoo
  12. papuleoo
   papuleoo
   En sevdiğim üyenin reelde olmamasını bilsem bile seni halen seviyorum 'FF Yönetimi'. Sen yeter ki konu aç koşulsuz şartsız beğenilen benden. Ama görevini ve seni kötüye kullananlar var ama olsun sana sevgim bitmiyor, bitemez.
  13. papuleoo
   papuleoo
   Ben adaleti ancak adil olan bir heyetten talep ederim, adil olmayan bir heyetten adalet talep etmem. Bunu kendi düşünceme ihanet sayarım.
   1. EFE UYSAL ve Doğu bunu beğendi.
  14. pompy
   pompy
   bir deneme arayışında Arka sokaklar senaristi entirikanın içine bomba konulursa fark edilirmi belkide adliyeye bir saldırı olabilir diye düşünüyorum @papuleoo
   1. papuleoo
    papuleoo
    Bende böyle bir şey bekliyorum.
    25 Nisan 2017
  15. pompy
  16. pompy
   pompy
  17. papuleoo
   papuleoo
   Olmamış, güldürdün, okudum gibi ne kadar gereksiz smile var. Eskiden forum bu yönden iyiydi :(
   1. Doğu bunu beğendi.
  18. pompy
   pompy
   bu referandum arka sokakların işine gelebilir maçı bile geçeriz belki cuma günü bu olayla @papuleoo
  19. papuleoo
   papuleoo
   Yönetim yine cezalara başlamış ama olsun o cezalar benim için pekiştireçtir :) büyüyerek devam edecektir  Bakalım hangi yakışıklı bu mesajı silecek. Gerçi silinecek bir şey yok ama malum canları sıkılıyor :)
  20. pompy
   pompy
   Arka sokaklarda iki oyuncu daha uğur uludağ gümüş karakteriyle ekibin düşmanı  Arda esen ise mirza komiser olarak oynayacak @papuleoo
   1. Daha önceki yorumlara bak...
   2. pompy
    pompy
    ÖYLE DUYMADIM DİZİ REYTİNGLERİ HABER SAYFASINDAN @papuleoo
    14 Mart 2017
   3. pompy
    14 Mart 2017
   4. papuleoo
    papuleoo
    Bilgi kesindir.
    15 Mart 2017
 • Yüklüyor...
 • Yüklüyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Bay
  Bulunduğu Yer:
  İstanbul
  Susarsın, Susarsın; Bir Gün Gelir, Konuşsan da Faydası Olmaz!!!