Sinema Sinema Haberleri

Dar Elbise’nin Fragmanı Yayınlandı!

Yazan Aserat

Sezonun merakla beklenen yapımlarından Dar Elbise’nin fragmanı yayınlandı.

Yapımcılığını IFP İstanbul Film Production’ın, yönetmenliğini ise Hinner Saleem’in üstlendiği filmde Tuba Büyüküstün, Hazar Ergüçlü, Caner Cindoruk, İnanç Konukçu, Veronique Wuthrich, Canan Ergüder, Menderes Samancılar, Devrim Yakut, Lila Gürmen ve Osman Alkaş gibi isimlerin başını çektiği geniş bir oyuncu kadrosu izleyici karşısına çıkacak.

Filmin konusu şöyle:

Genç Fransız moda tasarımcısı Lisa arkadaşı Helin’in önerisiyle kendi kasabasında bir defile yapmaya karar verir. Helin, Lisa Fransa’dan gelmeden önce ön hazırlıklara başlar ve defilede yer alacak modellerin arayışına girişir. Pek çok genç kadınla görüşüp defilede yer almaları için ikna eder ama işi düşündüğü kadar kolay değildir. Şimdi de kadınların hayatlarındaki erkekleri, babalarını, kocalarını, sevgililerini, abilerini, kardeşlerini ikna etmesi gerekmektedir. Böylece telaşlı bir karmaşa başlar ve ne yazık ki genç kadınlardan biri kaybolur. Hikâye kaybolan kız Gule’yi aramaya doğru yönelir.

Dar Elbise’nin (orijinal adıyla Tight Dress) önümüzdeki aylarda festivallere katıldıktan sonra Türkiye’de de gösterime girmesi bekleniyor.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=THN7DnJ8eG4

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

2 Yorum

Bir yorum bırakın