Yabancı Dizi Genel Sohbet Konusu

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,889
Puanı
1,060
Kore dediğime bakma tam Türk izleyicisinin kalemine uygun bir dizi kaçırma. :A

20 bölüm zaten bir başlasan hemen biter. :A
hemen biter ondan şüphem yok, 3 günümü alır ama @Tolstoyevski yi karşıma alamam :A liste kabarık ve isteksizim :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,899
Puanı
1,061
Entrika dedin mi biz de sular durur :A birazdan ben de öneriyim bir dizi size :A:A
Bir ara MD’nin orijinaline Netflix’ten bakarken bunu da Kore yapımları arasında görmüştüm ama konusunu hiç bilmiyordum. :A Güzel görünüyor şuan izlediğim diziyi bitirip başlayabilirim. :Z
Böyle alenen dizi önerisi yapmam ama içimdeki yapımcı ruhu canlandı. :A Kesinlikle seversiniz. :Z
Değerlendirilir. :A Kimleri düşündün cast için. :A
Öyle çok sansasyonel bir kadro değil ama çok iyi isimler var Demet Evgar, Songül Öden vs. :Z Bence sen de izle kendi kadronu yap öyle konuşalım. :A

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Böyle alenen dizi önerisi yapmam ama içimdeki yapımcı ruhu canlandı. :A Kesinlikle seversiniz. :Z

Öyle çok sansasyonel bir kadro değil ama çok iyi isimler var Demet Evgar, Songül Öden vs. :Z Bence sen de izle kendi kadronu yap öyle konuşalım. :A

Benim de aklıma gelen anneler onlar oldu. :A İzlemem gibi haftaya uzaktan eğitim belası başlıyormuş zaten. :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
hemen biter ondan şüphem yok, 3 günümü alır ama @Tolstoyevski yi karşıma alamam :A liste kabarık ve isteksizim :A

Demek 20 bölümlük Ozark’i bitirmen 3 gününü alır 🤔 :A Bir de La Galatasaray vardı tabi.. :A

Şaka bir yana bizde teklif var ısrar yok, bak daha mangayı okumadan Kore dizisine başlamana @MEnes @Sherlock da hiçbir şey demez hem :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Entrika benim göbek adım, orama da hırs ve intikam burama da yalan dolan diyenlere bir önerim var: "La Casa de las Flores" yada İngilizce adıyla "The House of Flowers". Dizinin iki sezonu ve iki sezonu arasında arasında geçen 30 dakikalık bir filmi Netflix'te mevcut.

Olaylar Meksika'nın çok saygın bir ailesi olan De La Mora ailesinin başından geçiyor. La Casa de las Flores isimli tanınan bir çiçek evini işletiyorlar. Hatta 50. yıl kutlamasına birkaç ay kalmış durumda ama öncesinde ailenin babası Ernosto’nun doğum günü için parti veriyorlar. Partide olanlar ailenin hayatını değiştiriyor.

5b1fd431c2a91.jpeg

Kesinlikle göz atmanızı isterim, her bölüm yaklaşık 30 dakika ve bölüm isimleri çiçek isimleriyle taçlandırılmış.

NOT: 2.sezona başlamadan "La Casa de las Flores: Cenaze" filmini izlemeyi unutmayın.

Yasak Elma'nın yokluğunda, UTC, Fazilet Hanım ve Kızları, Aşk-ı Memnu gibi dizileri özleyenler için ideal bir dizi. Üçüncü ve final sezonu 23 Nisan'da Netflix'te!

@serhatt @Özgür @xBUGRAx @Dosi @xemrexxx @sokak sanati ve diğer herkes...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,889
Puanı
1,060
Ufak Tefek Cinayetler, Yasak Elma tarzı dizileri sevenlere çok güzel bir önerim var: SKY Castle. Kore yapımı ama ilk andan itibaren insanı içine çekiyor. Konusundan da biraz bahsedeyim tıpkı UTC gibi başrolde aynı sitede yaşayan 4 kadın var. Tabii onların amacı birbirini yemek değil çocuklarını Kore'nin en prestijli üç üniversitesinden birine sokabilmek (gerçi bunu yaparken birbirini yedikleri çok an oluyor :A). Çünkü Kore'de çok ağır bir eğitim sistemi var ve bu üç üniversiteden mezun olanlar prestijli şirketlerde çok rahat iş buluyor. Bu nedenle içlerinden biri de kızına tıp kazandırmak için %100 başarı sağlamış bir koçu işe alıyorlar ama ortalık gittikçe karışıyor.

hjGfdYlDtrW1VEi7nfbhFkitu_mkUeHxkgPTAek-4T53DiyH23yt9mLjGsn2jpU5xT-qsX1YyAXl6-x7CqTKSVTkfmX_5_nArTk

Sol üstteki aile tam Aksaklar. Kadın tıpkı onun gibi hırslı. O yüzden onu sevenler bunu da sever. :A Kocasının da ondan kalır yanı yok. Büyük kız da tam bir hırs küpü öyle ki sınavdan 100 alamayınca yeri göğü yıkıyor. Küçük kız aralarında en normali.

Sağ üstteki aile siteye sonradan geliyor. Diğer ailelerin aksine hırslı değiller ama buna rağmen çocukları prestijli bir okula gidiyor. Sonradan gelmesi bakımından Oya'ya benziyor ama onun kadar saç baş yolduran biri değil. :A

Sol alttaki ailenin hanımı Arzu'yu andırıyor. Biraz saf, sessiz sakin. O ve çocukları başarıya takıntılı değil ama kocası tam bir manyak ve okullarını üniversiteye sokmak için her şeyi yapabilir. En sinir bozucu karakter. :A

Sağ alttaki de tam Pelo ve Taylan. Dizinin komedisi oradan çıkıyor. :F Yine kadın ve kocası da sitenin lideri kimse ona yanlama peşinde. Sahneleri çok eğlenceli geçiyor. :Z

Ama karakterler bunlarla sınırlı değil çünkü bölümler geçip senaryo dallanıp budaklandıkça birçok sürpriz yaşanıyor ve 1'er saatlik 20 bölüm hızlıca akıp gidiyor. Bir gün Türkiye'ye doğru düzgün bir ekiple uyarlanırsa ortalığı siler süpürür ki Kore'de de bir sürü rekor kırmış. Ben de izlerken aklımdan bir sürü hayali kast yaptım zaten. O yüzden @xBUGRAx özellikle sana öneriyorum Medyapım-FOX yeni ortaklığı buradan doğabilir. :A

Detayları açık etmek istemediğim için daha fazla konuşmayacağım ama kültürlerimizin de yakınlığı sayesinde forumda da çok seveni olacağına inanıyorum. Böyle dedim diye sırf entrikadan ibaret olduğu da sanılmasın eğitim sistemi ve hırsın zararlarıyla ilgili çok anlamlı eleştiriler de yapıyor. Zaten tüm bölümler Netflix'te var o yüzden izlemesi de zor değil. :Z

@xBUGRAx @Özgür @Bully @Yiğitt @serhatt @alperuz @xemrexxx @kerem @Ahmed @mrt-06 @Dosi @Harunnn60 @Forumdash @Sherlock ve diğer yerli/yabancı dizi severler...
Demek 20 bölümlük Ozark’i bitirmen 3 gününü alır 🤔 :A Bir de La Galatasaray vardı tabi.. :A

Şaka bir yana bizde teklif var ısrar yok, bak daha mangayı okumadan Kore dizisine başlamana @MEnes @Sherlock da hiçbir şey demez hem :A
Entrika benim göbek adım, orama da hırs ve intikam burama da yalan dolan diyenlere bir önerim var: "La Casa de las Flores" yada İngilizce adıyla "The House of Flowers". Dizinin iki sezonu ve iki sezonu arasında arasında geçen 30 dakikalık bir filmi Netflix'te mevcut.

Olaylar Meksika'nın çok saygın bir ailesi olan De La Mora ailesinin başından geçiyor. La Casa de las Flores isimli tanınan bir çiçek evini işletiyorlar. Hatta 50. yıl kutlamasına birkaç ay kalmış durumda ama öncesinde ailenin babası Ernosto’nun doğum günü için parti veriyorlar. Partide olanlar ailenin hayatını değiştiriyor.

5b1fd431c2a91.jpeg

Kesinlikle göz atmanızı isterim, her bölüm yaklaşık 30 dakika ve bölüm isimleri çiçek isimleriyle taçlandırılmış.

NOT: 2.sezona başlamadan "La Casa de las Flores: Cenaze" filmini izlemeyi unutmayın.

Yasak Elma'nın yokluğunda, UTC, Fazilet Hanım ve Kızları, Aşk-ı Memnu gibi dizileri özleyenler için ideal bir dizi. Üçüncü ve final sezonu 23 Nisan'da Netflix'te!

Bayılacağım...
Modum an itibariyle bu:
A_1vepxCMAAjgFZ.jpg

@Sherlock @MasacRE @MEnes @kerem @xemrexxx @xBUGRAx @Özgür @Turkuazz @mrt-06

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700

5b1fd431c2a91.jpeg

@xBUGRAx bunu uyarlayalım yeni sezona :A :A

• Güldürdün
Reactions: xBUGRAx and Aserat

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,818
Puanı
1,060

5b1fd431c2a91.jpeg

Lİsteme aldım :A

• Harika
Reactions: alperuz