Yabancı Dizi Genel Sohbet Konusu

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,170
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: The_Erinch and Araf

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,170
Puanı
1,061
  • İlginç
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yaaa işte siz koskoca bilirsiniz ama biz nasıl yaşarız bilmezsiniz. :A

Valla kaça düştü bilmem ama bizim evdeki wifi yıllardır 5.5 mbit :D
İsviçre diyoruz ama sanırım hayal kırıklığı ya da senin internet hayal kırıklığı. Nasıl yaşıyorsunuz acaba, çok merak ediyorum. İsviçre'ye bir gün gelip görmek isterim. :A Şimdilik hayal kırıklığına dönüştü. :A

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
  • Harika
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Hastane dizilerini çok severim bunu da Netflix'te görüp başlamayı düşündüm ama hakkında pek yorum bulamadım o yüzden kararsız kalmıştım. Sen beğenirsen haber et abi. :A
Greys Anatomy mantığı var gene abim,

Belli bir doktor ve hemşire grubu, her bölümde olan vakalar, hastalar, hasta ilişkileri, Doktor ve hemşirelerin hayatları vb. Bu tarz medical türleri sevdiğimden dolayı ben beğendim, tavsiye ediyorum 🤗🤗

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Onu izledim yıllar önce, bu ay Narcos'u bitireyim de sonra neye başlarsam artık. :A
Better Call Saul'a başla o zaman başlamadıysan, hatta başlamamak büyük kayıp. Breaking Bad'in spin-off'u kendileri. Bob Odenkirk döktürüyor resmen, keyifle izlenesi. :D El Camino'yu da izleyebilirsin film olarak ayrıca. :D

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amerika'da galiba insanlar TV'yi komple çöpe atmış, reytinglere baksana hepsi CW olmuş. :eek: @bazinga

Çok normal, bir de onların reytingi 18-49 yaş arası. Yani hemen hepsi internet kullanabilen insanlar. Onlarca platform varken kim belli saatte tv karşısına geçip reklamlı dizi izlemek istesin. :A

Reytingler düştükçe kaliteli dizilerin televizyona düşme ihtimali de azaldı. This Is Us'tan bu yana çok ses getiren bir tv işi çıkmadı sanırım. Benim de tek Young Sheldon ve This Is Us kaldı ulusal kanal dizilerinden. :A

Bizde de bence tv izleyenlerin çoğu 50+ kişiler artık. 5-10 yıla bizde de benzer bir senaryo olacaktır. Eğer düzgün bir denek sistemi olursa tabii. :A

• Beğendim
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Çok normal, bir de onların reytingi 18-49 yaş arası. Yani hemen hepsi internet kullanabilen insanlar. Onlarca platform varken kim belli saatte tv karşısına geçip reklamlı dizi izlemek istesin. :A

Reytingler düştükçe kaliteli dizilerin televizyona düşme ihtimali de azaldı. This Is Us'tan bu yana çok ses getiren bir tv işi çıkmadı sanırım. Benim de tek Young Sheldon ve This Is Us kaldı ulusal kanal dizilerinden. :A

Bizde de bence tv izleyenlerin çoğu 50+ kişiler artık. 5-10 yıla bizde de benzer bir senaryo olacaktır. Eğer düzgün bir denek sistemi olursa tabii. :A
Aynen ben de Amerikan insan yapısı ile Türkiye insan yapısını benzetiyorum. Hemen hemen dediğin gibi olur ama bu da saçma bence, denekleri TV izleyen insanlardan seçseler 0.3 üzücü bir sayı. :A Yani mesela yine bir 1 milyon izlenir 3 olur 0.3 olması yerine. Böyle Amerikan kanallarında da tat kalmamıştır rekabet anlamında, belki de bu yüzden iddialı bir dizi çıkartmıyorlardır :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aynen ben de Amerikan insan yapısı ile Türkiye insan yapısını benzetiyorum. Hemen hemen dediğin gibi olur ama bu da saçma bence, denekleri TV izleyen insanlardan seçseler 0.3 üzücü bir sayı. :A Yani mesela yine bir 1 milyon izlenir 3 olur 0.3 olması yerine. Böyle Amerikan kanallarında da tat kalmamıştır rekabet anlamında, belki de bu yüzden iddialı bir dizi çıkartmıyorlardır :A
Gerçekçi olmak lazım kendini kandırmanın anlamı yok. :A Belki Yüzde cinsinden değil de binde cinsinden verseler rakamları daha iyi olabilir. Yakında çünkü hepsi 0.1'e düşecek. :A

Çoğu kanalın kendi platformları var zaten çok umursadıklarını sanmıyorum. Reklam gelirlerinin düşmesi ana sebep, tutma ihtimali zayıf olan işler için çok para harcamanın anlamı yok. Ucuz dizilerle idare ediyorlar işte. :A

• Güldürdün
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Gerçekçi olmak lazım kendini kandırmanın anlamı yok. :A Belki Yüzde cinsinden değil de binde cinsinden verseler rakamları daha iyi olabilir. Yakında çünkü hepsi 0.1'e düşecek. :A

Çoğu kanalın kendi platformları var zaten çok umursadıklarını sanmıyorum. Reklam gelirlerinin düşmesi ana sebep, tutma ihtimali zayıf olan işler için çok para harcamanın anlamı yok. Ucuz dizilerle idare ediyorlar işte. :A
Evet yani bir şekilde rakamsal olarak düzeltilmesi lazım, bu şekilde ölçüm yapılmasının ne anlamı var ki :A

En azından ucuzsa sit-com çekebilirler, gerçi Modern Family, TBBT, Office tarzı sitcom çıkar mı artık bilemiyorum. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet yani bir şekilde rakamsal olarak düzeltilmesi lazım, bu şekilde ölçüm yapılmasının ne anlamı var ki :A

En azından ucuzsa sit-com çekebilirler, gerçi Modern Family, TBBT, Office tarzı sitcom çıkar mı artık bilemiyorum. :(
Sitcom daha ucuzdur ama kaliteli sitcom kaliteli oyuncularla olur. Onu da yakalayabilmek kolay değil. Zaten yine iyi reyting alanların çoğu ya sitcom ya polisiye...

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
1647094863441.jpeg

Tesadüfen buldum...

Stephan King den..

Lost yapımcılarından...

The Mist ve Under The Dome modunda olduğu söyleniyor.

@Araf @Yakamoz-Asi @Forumdash @Tolstoyevski @Gizmen @bazinga