Diğer Vikings 3. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
History'nin tarihteki ilk drama dizisi olan Vikings üçüncü sezonunu açtı.

Vikinglerin çağını anlatan dizi ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede büyük ilgi gördü.

Dizinin üçüncü sezonuyla ilgili bölüm yorumlarını sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

vikings-season-3.jpg

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
3. Sezon 1. Bölümü izledim.
Çok özlemişim gerçekten.Zaman atlaması olmuş belli ki Flokinin çocuğu olmuş vs.Floki ve Athelstan favorim:)Ragnar en çok sana güveniyorum dedi Athelstana.Ve Athelstanla konuşurken iki tanrı arasında kaldığını ve ragnar kendisinin de öyle olduğunu söyledi.Ragnar bence ileride bir din değişikliği yapabilir.2.sezonda Athelstanla yere eğilerek dua etmişlerdi.
Lagertanın güvendiği adam bozuk çıktı.İhanet edecek .Ayrıca o büyücü ile konuşurken öleceğini söyledi.Galiba o adam öldürecek.
Bölüme gelirsek çok güzeldi.2. bölüm tanıtımı da harikaydı.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x1

Yer yer sıkan bir bölüm oldu ama bayadır izlemediğimiz için çok sorun olmadı. Karakterleri görmek bile yetti :)
Ragnar sadece amcaya saldırarak akıllılık yaptı.
lagertha savaşmak istemedi şaşırdım :)
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x1. Bölüm

genel itibariyle harikaydı

bir erkeğin iki karısı olmalı, birini savaşta (lagertha ), birini barışta (aslaug) kullanmalı :)
arada şu ingilizce norveççe karışımı bir dilden diğerine çevirilerin olduğu bölüm haricinde muhteşem bir bölüm izledik heleki sona doğru süperdi ..

floki nin aforizmaları etkiliydi :) , karısı helga o kadar anlayışlı uslu bir kadın ki arasan öylesini bulamazsın ama insana iyilik yaramaz? boşuna dememişler deveye diken insanı finken yaraşır diye :)) kadın floki ne dese tamam diyor yine floki kuduruyorki sen niye bu kadar iyisin diye isyan ediyor.. flokiyi kazığa geçirmek lazım o zaman hoşuna gidecektir :)
lagertanın evlen benimle dediği parlak oğlancık meğersem içten pazarlıklı fırlamanın tekiymiş lagertha nın yokluğunda earl olacak şarlatan :)
rollo nun kendisi vardıda pek bir etkinliği yoktu
bjorn çok itici bir vatandaş ragnar ın yerinde olsan bjorn ü tipinden dolayı evlatlıktan redderim :) onunda karısı güzel ve sanırım kaynanası kadar savaşçı birde hamile olma ihtimali var ya da hamile tam çözemedim:) umarım kadın bjorn e boynuzu takmıştırda yeni doğacak yavru bjorn kadar fik kafalı olmaz :))
savaşta ragnar yine zekasını kullandı ırmağın iki yanına dizilmiş ordudan ikisine birden değilde tek bir tarafa saldırıp bir tarafı desteksiz bırakması akıllıcaydı , son sahnede floki azgın prensesin amcasının kafasını ikiye böldüğünde azgın prensesin gözleri faltaşı gibiydi selektör yapıyordu :)
lagertha ya da kral ecbert asılıyor pezonun değişik fantazileri var lagerta üzerine...,
bir iki kelimede kör kahin için yapalım kahinin bir şey bildiği yok sallıyor tamamen lagertaha nın sorduğu hiçbir soruya net bir cevap vermedi adam kötü falcılar gibi '' üç vakte kadar bişeyler olacak '' demekten başka bir halt bilmiyor :)
aslaug um fazla çıkmadı ama olsun onu savaşırken değil sevişirken seviyoruz :)

Son düzenleme:

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x1

Genel olarak güzel bir bölümdü. Sıkılmadan izledim. :)

Ragnar akıllılık yaptı da bence düşman da çok salaklık yaptı. Ortada köprü yok bir bağlantı yok iki orduyu ayırmışlar bekleşiyorlar. :D

Lagertha'nın arkada bıraktığı adamı gözüm tutmamıştı zaten. Lagertha'ya ihanet etmesi şaşırtmadı. :)

Puanım: 8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x1

Genel olarak güzel bir bölümdü. Sıkılmadan izledim. :)

Ragnar akıllılık yaptı da bence düşman da çok salaklık yaptı. Ortada köprü yok bir bağlantı yok iki orduyu ayırmışlar bekleşiyorlar. :D

Lagertha'nın arkada bıraktığı adamı gözüm tutmamıştı zaten. Lagertha'ya ihanet etmesi şaşırtmadı. :)

Puanım: 8.5/10
düşman ın salaklığı cidden anlatılmaya değer :) onlar sanırım şöyle düşündü
bunlar nehirden gelecek bizi iki karşı kıyıda görecekler ve orduyu ikiye bölecekler, ayrısı bu tarafa yarısı o tarafa saldıracak :) ama evdeki hesap tutmadı bir tarafa yöneldiler diğer tarafın okları bile yetişemedi kendilerinin yetişmesi zaten imkansız, planlarını tamamen tesadüfe bırakmışlar :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x1. Bölüm

genel itibariyle harikaydı

bir erkeğin iki karısı olmalı, birini savaşta (lagertha ), birini barışta (aslaug) kullanmalı :)
arada şu ingilizce norveççe karışımı bir dilden diğerine çevirilerin olduğu bölüm haricinde muhteşem bir bölüm izledik heleki sona doğru süperdi ..

floki nin aforizmaları etkiliydi :) , karısı helga o kadar anlayışlı uslu bir kadın ki arasan öylesini bulamazsın ama insana iyilik yaramaz? boşuna dememişler deveye diken insanı finken yaraşır diye :)) kadın floki ne dese tamam diyor yine floki kuduruyorki sen niye bu kadar iyisin diye isyan ediyor.. flokiyi kazığa geçirmek lazım o zaman hoşuna gidecektir :)
lagertanın evlen benimle dediği parlak oğlancık meğersem içten pazarlıklı fırlamanın tekiymiş lagertha nın yokluğunda earl olacak şarlatan :)
rollo nun kendisi vardıda pek bir etkinliği yoktu
bjorn çok itici bir vatandaş ragnar ın yerinde olsan bjorn ü tipinden dolayı evlatlıktan redderim :) onunda karısı güzel ve sanırım kaynanası kadar savaşçı birde hamile olma ihtimali var ya da hamile tam çözemedim:) umarım kadın bjorn e boynuzu takmıştırda yeni doğacak yavru bjorn kadar fik kafalı olmaz :))
savaşta ragnar yine zekasını kullandı ırmağın iki yanına dizilmiş ordudan ikisine birden değilde tek bir tarafa saldırıp bir tarafı desteksiz bırakması akıllıcaydı , son sahnede floki azgın prensesin amcasının kafasını ikiye böldüğünde azgın prensesin gözleri faltaşı gibiydi selektör yapıyordu :)
lagertha ya da kral ecbert asılıyor pezonun değişik fantazileri var lagerta üzerine...,
bir iki kelimede kör kahin için yapalım kahinin bir şey bildiği yok sallıyor tamamen lagertaha nın sorduğu hiçbir soruya net bir cevap vermedi adam kötü falcılar gibi '' üç vakte kadar bişeyler olacak '' demekten başka bir halt bilmiyor :)
aslaug um fazla çıkmadı ama olsun onu savaşırken değil sevişirken seviyoruz :)
bence o genç oğlan lagertha'ya ihanet etmedi :D öyle bir tip yok

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1

Maalesef zayıf bir geri dönüş bölümü oldu. Bölümün başında tek tek karakterleri hatırlattılar. Doğrusu ara çok uzun olunca dizideki detayları hep unutmuşum. Bazı karakterleri çıkartamadım. Çoğu karakteri de özlemediğimi fark ettim. Sanki çoğuyla ilgili ilgi çekici kısımlar gitmiş ve doğrusu hiçbirinin başına ne geleceğini merak etmiyorum. :)

Prensesi hatırladım ama kiminle nasıl bir ilişkisi vardı hatırlamıyorum mesela. (b)

Savaş kısımlarını sevmiyorum genelde. Zaten sonucu belli, tabii ki bizim vikingler kazanacak?

Bölümün en güzel yeri Floki'nin karısının çok iyi olmasından şikayetçi olduğu kısımlardı. :D

6/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
bence o genç oğlan lagertha'ya ihanet etmedi :D öyle bir tip yok
daha nasıl ihanet edecekki en büyük düşmanıyla işbirliği yaptı orda fırsatı varken teknede öldürebilirdi ama yapmadı kalf bence hem ihanet edecek hemde kalf denen oğlancık sanırım dop :) lagertha ile ilgilenmediğine göre insanın aklına kötü şeyler geliyor :)

3x1

Maalesef zayıf bir geri dönüş bölümü oldu. Bölümün başında tek tek karakterleri hatırlattılar. Doğrusu ara çok uzun olunca dizideki detayları hep unutmuşum. Bazı karakterleri çıkartamadım. Çoğu karakteri de özlemediğimi fark ettim. Sanki çoğuyla ilgili ilgi çekici kısımlar gitmiş ve doğrusu hiçbirinin başına ne geleceğini merak etmiyorum. :)

Prensesi hatırladım ama kiminle nasıl bir ilişkisi vardı hatırlamıyorum mesela. (b)

Savaş kısımlarını sevmiyorum genelde. Zaten sonucu belli, tabii ki bizim vikingler kazanacak?

Bölümün en güzel yeri Floki'nin karısının çok iyi olmasından şikayetçi olduğu kısımlardı. :D

6/10
savaşın kılıçla olanını her zaman silahla olanına tercih ediyorum daha doğal daha kanlı daha renkli :), torstein iki kadını hamile bırakınca sanırım floki de ona özendi, başka bir kadın bulmak için bahane arıyor :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Ben yorum yaptım diye hatırlıyordum ama.ss Neyse yapayım o zaman.:X

Güzel bölümdü tabisi.:X Ragnar'ı, Lagertha'yı özlemişiz.:Z
Rahip'e kanım ısındı biraz orada Res değil Kral Ragnar derkene.:X
Phorun bir lagertha olma yolunda.:Z

Ragnar'ın stratejisini sevdim tabi ki. Amca'yı alt etti.:Z Bakalım kardeş ne halt yiyecek bundan sonra ama o prenses Ragnar'ın yakasını bırakmayacak gibi.:F

8.5 vermiştim kafamda.:X

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x2

Çok iyi bir bölümdü özellikle geçen bölümle kıyaslayınca. :)

Prenses acıların kızıymış da haberimiz yokmuş.ss Lanet pedofili amcasının kellesini bıçaklaması biraz rahatlatmıştır herhalde :D Abisini de aynı kader bekliyordu ama o biraz daha zaman kazandı.

Bizim Rahip'e asılan Ecbert'in gelini hayırdır :A Adamı zorla zinaya düşerecek :D

Ecbert ve Lagertha arasındaki ilişkiyi sevdim gibi :D Güzel güzel takılıyorlar. Bir de biri diğer dili öğrenip yalnız kaldıklarında işler ilerler :F

Calf mıdır nedir valla kanım ısınmıştı ona ama melun çıktı :(

Son sahnede gelen adam Lost'taki Keamy'ydi galiba (b)
8.5/10

Belki izlememiş olan vardır diziyi hatırlatalım :)) @OzaN @destere @sokak sanati @*YıldırıM*

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ben bölümü geçen bölüme kıyasla daha az sevdim. Bir çok bilindik sahne vardı vede gereksiz.

Özellikle şu
Rollo ve Torstoin'in bulanık sahneleri saçmaydı ve anlamsızdı. Vikinglerin barbarlığı vurgulanmış gibiydi o sahnelerde ama yinede saçmaydı.

Asloug ve Siggy 'nin cephesinde
olan garip olaylar ilgi çekiciydi. Neler olacak merak içindeyim. Bölümün en enteresan ve heyecanlı sahneleriydi bence.

Björn ve Porunn evlenmeye karar verdi. Porunn çok sevöeye başladığım bir karakter umarım üzmez bizim yarma.

Lagertha o Ecbert ile daha fazla yakınlaşmasın. Bariz oynuyor adam onunla ve çok üzecekler kraliçemi.:(

Athelsta yolunu yavaş yavaş buluyor. O gelinin oynaşmasına karşılık verecektir.:A

Bölümün en iyi sahnesi
Kafaları çengellere takıp karşı tarafı ürkütmeleriydi. Çok heyecan vericiydi.:Z

Bölüme ğuanım yine 8/10. Böyle uzun yorumlayınca baya iyi geldi normalde 7.5 falan verecektim.:F ama ilk bölüm daha güzeldi.:X