HBO True Detective 1. Sezon Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu dediğim diziye bir ara bakalım hoş bir diziye benziyor.. ingiliz yapımı ve tarihi bir dizi .. yeni başlamış 1. sezon 6. bölümdeymiş ..
Şu eldekileri bir bitirelim Kurt Seyid ve Kara Para Aşk'da başlıyor.House Of Cards stok bitince onada başlarız.:)

Gündemide takip ediyorum beyazsoy'a at koşturmak yok.:)

Başbakan'ın bugünkü yolsuzlukları ne ona bakıyorum.:)

İlk ben mi izledim? Hiç yakıştıramadım sizlere. :D @destere @sürgünüm @Forumdash @OzaN

Önceki bölümlere göre aksiyon filan daha azdı. Daha fazla kişinin ismi geçti ve Allah kahretsin ki isimlere dikkat etmemin cezasını çekiyorum. Ve isimler de ayrıntılıydı. :(

Rust siyahi kadınla konuştuktan sonra ateistliğini belli etti. :D "Ölümün son olmadığı konusunda haklı değildir." gibisinden bir şey diyordu.

Tuttleların soyunda bir şey var. :bağır:

Forumdash. :D
Matin'in kızıyla ilgili bayağı önceden ortaya attığım teori ile ilgili bir görsel:
XTl65Y0.jpg

Daha önceden katilin kim olacağıyla ilgili bir şey paylaşmıştım. Bahçedeki bahçıvan çıktı, Martin'in kayınpederi neden çıkmasın? Üstelik kızının da böyle sorunları olması. Bana mantıklı geldi. Sizce?

Finalde önce kafaları biraz daha karıştıran iyi bir bölümdü. 9/10 (İsimleri tekrar edeceğim. :D)

Finalin previewi:

İsim araştırmamdan sonra:

İlk bölümlerde ölen kızın ardından kayıp bir kız olduğunu öğreniyorlar onun adı Marie Fontenot'muş. Ve doğru bulduysam uyuşturucu işlerinde çalıştıkları kişi Danny Fontenot'muş.

Rust bir kızla konuşmaya gitmişti. Kızın psikolojik sıkıntıları vardı. Sonra Rust'a bağırmıştı? Onun adı neydi acaba? :D

Son olarak bu kadın ne iş? :D Hikayenin dışında kaldı gibi? (Ama işlediği suçla hikayenin içinde kalıyor biraz.)

f6363c603c8413660e5f11433d2f9f67.png

1x7

Aslında önemli bir bölümdü ama pek bir şey olmamış gibi hissettirdi. :) Bu saçma açıklamadan sonra asıl yorumu spoiler içinde yapalım. :D

@berkann'ın dediği gibi ben de isimler konusunda sıkıntı yaşadım. Çoğu ismi hatırlamadım google'dan aratıp bulacaktım izlerken ama ona da üşendim. :D

Kafadaki pek çok soru işareti çözüldü gibi büyük bir sürpriz olacakmış gibi gözükmüyor finalde.

Kızla ilgili teori ilginçmiş ve çok mantıklı. :)

Rust'ın "hayat, sadece bir alanda uzmanlaşabilecek kadar uzun" gibi bir sözü vardı, bölümün en çok hoşuma giden şeyiydi herhalde. :)

Sondan bir önceki bölüme geldiler ama hala beni gerçekten etkileyecek bir şey yaşanmadı dizide. Bakalım finalde neler olacak. :):)

8/10

1x7

Aslında önemli bir bölümdü ama pek bir şey olmamış gibi hissettirdi. :) Bu saçma açıklamadan sonra asıl yorumu spoiler içinde yapalım. :D

@berkann'ın dediği gibi ben de isimler konusunda sıkıntı yaşadım. Çoğu ismi hatırlamadım google'dan aratıp bulacaktım izlerken ama ona da üşendim. :D

Kafadaki pek çok soru işareti çözüldü gibi büyük bir sürpriz olacakmış gibi gözükmüyor finalde.

Kızla ilgili teori ilginçmiş ve çok mantıklı. :)

Rust'ın "hayat, sadece bir alanda uzmanlaşabilecek kadar uzun" gibi bir sözü vardı, bölümün en çok hoşuma giden şeyiydi herhalde. :)

Sondan bir önceki bölüme geldiler ama hala beni gerçekten etkileyecek bir şey yaşanmadı dizide. Bakalım finalde neler olacak. :):)

8/10

İsimler konusunda araştırma yapmalısın bence. Yapınca daha çok ilgini çeker. :)

Ya da ben yaptığım kadarıyla olanı yazayım. :D
Ledouxlar: Yaralı yüzü tanıyor. Tanımasa bile görmüşler.
Tuttlelar: Yaşlı kadın burada çalıştı. Ve Childresslar ile akrabalıkları var.
Childresslar: Yaralı yüz bunlarda biri. Sam Childress'ın oğlu olduğunu söyledi yaşlı kadın.
Şerif Steve: Childressları tanıyor.
Fontenotlar: Cinayetin ardından buldukları ilk kayıp kız. Danny Fontenot diye biri de var. Ben bunun uyuşturucu işlerinde iş birliği yaptıkları adam olduğunu düşünüyorum. O adam da ölen kadının (Dora Lange) kocasının (Charlie Lange) arkadaşıydı diye hatırlıyorum.

Unuttuğum yok sanırım. :D

İsimler konusunda araştırma yapmalısın bence. Yapınca daha çok ilgini çeker. :)

Ya da ben yaptığım kadarıyla olanı yazayım. :D
Ledouxlar: Yaralı yüzü tanıyor. Tanımasa bile görmüşler.
Tuttlelar: Yaşlı kadın burada çalıştı. Ve Childresslar ile akrabalıkları var.
Childresslar: Yaralı yüz bunlarda biri. Sam Childress'ın oğlu olduğunu söyledi yaşlı kadın.
Şerif Steve: Childressları tanıyor.
Fontenotlar: Cinayetin ardından buldukları ilk kayıp kız. Danny Fontenot diye biri de var. Ben bunun uyuşturucu işlerinde iş birliği yaptıkları adam olduğunu düşünüyorum. O adam da ölen kadının (Dora Lange) kocasının (Charlie Lange) arkadaşıydı diye hatırlıyorum.

Unuttuğum yok sanırım. :D
Sam Childress kim?

Ledouxlar ve Tuttlelar fiziki olarak kim? :D

Sam Childress kim?

Ledouxlar ve Tuttlelar fiziki olarak kim? :D

Yaşlı kadın söyledi Sam Childress'ı. Billy Lee Tuttle'ın (papaz olan) küçüklüğünü biliyormuş. Rust da o arada, onların yanında ağzının aşağısı yaralı bir çocuk var mıydı diye sordu. Kadın da, evet babası yapmıştı. Sam Childress demişti. Ama tam emin olamamıştı. Sonra zaten bunları konuşmamalıyım dedi.

Ledouxlar, 98'de öldürdükleri ve katil ettikleri kişiydi. Bu bölümde tamircinin yanına gitmişlerdi. O da Ledoux ailesinden, ama sözde katil Ledoux'u sevmezmiş. Av hikayesini anlattı ve orada kendisine bakan ağzının altı yaralı biri olduğunu söyledi. O kişi de muhtemelen Childress'lardan biri.

Tuttle da papaz olan kişi. (diğer kendini içkiye vuran değil. :D şişman ve yaşlı olan.)

Bence Tuttlelar patron. Yardımcıları Childresslar. İşlerini Ledouxlara yaptırıyorlar.