Trabzonspor - Genel Sohbet & Transfer Konusu | ⭐️

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Pelkas'ın golünde top önünde sekti onu alacak bir kaleci yok. Alanya maçında yine iyi başlamıştı ama bir konsatrasyon kaybıyla golü yedi. Davidson'un golü aşırı saçmaydı. O kadar yavaş giden bir top görmedim ben. Zaten Edgar'ın topa hamlesi Uğurcan'ın da dengesini bozdu.

Uğurcan şu anda net olarak Türkiye'nin en formda yerli kalecisi. Kaleci de olması gereken olgunluğa da ulaşmış durumda. Altay'ın daha henüz kazandırdığı bir büyük maç bile yok. Avrupada bir dakika süre almamış kaleciyi öyle hemen büyük maçlara koyamazsın. Altay'da o sakinlik henüz oturmadı. Kalede hala o güveni veremiyor. Uğurcan milli takımın bir numarasıdır. Altay'da onun arkasında kaleyi devralacak kişi. Üçüncü olarak da deneyimli birisini alır.
Konsantrasyon kaybı turnuvada çok pahalıya mal olabilir. Hayır net olarak Altay en formda kalecidir. Son 15 lig maçında yalnızca 9 gol yemiş en son 1'den fazla gol yediği maçı 2020'de oynamış bir kaleci en formda kalecidir. Uğurcan'ın da çok deneyimi yok ki Avrupa'da. Sıradan bir Avrupa Ligi Grubu'nda 3 maçı var. :D Uğurcan da hala o güveni tam veremiyor. Basit goller yiyebiliyor sezon başında zaten oldukça formsuzdu. Ayrıca aralarında tam iki yaş fark var. İki yaş küçük olmasına rağmen Uğurcan ile kafa kafaya Altay hatta bana göre bu sezon daha iyi. Zaten tavanı da Uğurcan'dan yüksek.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Konsantrasyon kaybı turnuvada çok pahalıya mal olabilir. Hayır net olarak Altay en formda kalecidir. Son 15 lig maçında yalnızca 9 gol yemiş en son 1'den fazla gol yediği maçı 2020'de oynamış bir kaleci en formda kalecidir. Uğurcan'ın da çok deneyimi yok ki Avrupa'da. Sıradan bir Avrupa Ligi Grubu'nda 3 maçı var. :D Uğurcan da hala o güveni tam veremiyor. Basit goller yiyebiliyor sezon başında zaten oldukça formsuzdu. Ayrıca aralarında tam iki yaş fark var. İki yaş küçük olmasına rağmen Uğurcan ile kafa kafaya Altay hatta bana göre bu sezon daha iyi. Zaten tavanı da Uğurcan'dan yüksek.
Hocam sen ciddi misin ya? Kurtarış oranlarında Çakır bu sezon ligin zirvelerinde dolaşıyor. Yetenek olarak da Altay'dan üstün durumda. Altay'ın ondan iyi olduğu tek konu bire birler. Diğer her şeyde Çakır ondan üstün durumda.

Altay dediğim gibi henüz kaleci olgunluğuna gelemedi. Büyük maçlarda ortadan kayboluyor. Ben daha onun bir derbi maçını aldığını hatırlamıyorum. Çakır önemli maçlarda bir başka oynuyor. Ligde düzenli oynama yaşları hemen hemen aynı dönemde başladı. Bizimkinin önünde hizipçi bir kova olmasaydı daha erken de oynamaya başlardı.

Çakır bu sezon sonunda kesin avrupaya gidecek zaten. Altay'da avrupaya çıktığı gün tavanları karşılaştırmaya başlarız. Bu ligde kıyas yapmaya fazla gerek yok.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Hocam sen ciddi misin ya? Kurtarış oranlarında Çakır bu sezon ligin zirvelerinde dolaşıyor. Yetenek olarak da Altay'dan üstün durumda. Altay'ın ondan iyi olduğu tek konu bire birler. Diğer her şeyde Çakır ondan üstün durumda.

Altay dediğim gibi henüz kaleci olgunluğuna gelemedi. Büyük maçlarda ortadan kayboluyor. Ben daha onun bir derbi maçını aldığını hatırlamıyorum. Çakır önemli maçlarda bir başka oynuyor. Ligde düzenli oynama yaşları hemen hemen aynı dönemde başladı. Bizimkinin önünde hizipçi bir kova olmasaydı daha erken de oynamaya başlardı.

Çakır bu sezon sonunda kesin avrupaya gidecek zaten. Altay'da avrupaya çıktığı gün tavanları karşılaştırmaya başlarız. Bu ligde kıyas yapmaya fazla gerek yok.
Kurtarış oranı tek veri değil. Uğurcan sıkıntılı goller yiyor, yememesi gereken goller yiyor. Kalecinin en önemli yapması gereken şey kurtarması gereken pozisyonları kurtarmaktır. Uğurcan'ın sezon başını hatırlıyorum gayet beklenenin altındaydı.

Büyük maçlarda ortada kaybolduğu yok Altay'ın. Bu sezon TS-FB derbilerinde ikisinin performansı ortada zaten. Altay'ın bu sezon Beşiktaş maçı pek iyi değildi ama gollerde hatası olduğu söylenemez. Uğurcan da üç yemişti zaten sezon başındaki derbide.

Yetenek olarak Uğurcan'ın önde olduğunu düşünmüyorum. Ayakları da zayıf zaten. Tek iyi olduğu yön karşı karşıyalar demişsin Altay için ama ayak konusunda da Uğurcan'dan iyi. Refleks konusunda da aşağı kalır yanı yok. Cepheden şutlarda da gayet iyi Altay. Yan topları geliştirdiğinde göreceği yer Uğurcan'ın üstünde olur.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Kurtarış oranı tek veri değil. Uğurcan sıkıntılı goller yiyor, yememesi gereken goller yiyor. Kalecinin en önemli yapması gereken şey kurtarması gereken pozisyonları kurtarmaktır. Uğurcan'ın sezon başını hatırlıyorum gayet beklenenin altındaydı.

Büyük maçlarda ortada kaybolduğu yok Altay'ın. Bu sezon TS-FB derbilerinde ikisinin performansı ortada zaten. Altay'ın bu sezon Beşiktaş maçı pek iyi değildi ama gollerde hatası olduğu söylenemez. Uğurcan da üç yemişti zaten sezon başındaki derbide.

Yetenek olarak Uğurcan'ın önde olduğunu düşünmüyorum. Ayakları da zayıf zaten. Tek iyi olduğu yön karşı karşıyalar demişsin Altay için ama ayak konusunda da Uğurcan'dan iyi. Refleks konusunda da aşağı kalır yanı yok. Cepheden şutlarda da gayet iyi Altay. Yan topları geliştirdiğinde göreceği yer Uğurcan'ın üstünde olur.
Uğurcan'ın ayakları zayıf...

Altay cepheden iyi...

Bayılıyorsunuz bu ezbere konuşmalara. :D

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Uğurcan'ın ayakları zayıf...

Altay cepheden iyi...

Bayılıyorsunuz bu ezbere konuşmalara. :D
Bayılıyorsunuz tek pozisyonlarla oyuncu yorumlamaya. :D Bir pozisyon hiçbir şeyi kanıtlamaz. Ayrıca bir kaleci cepheden iyiyse cepheden hiç gol yemez demek değildir. :D Ayağı kötüyse hiç iyi pas atamaz demek değildir. Basit Türkçe aslında.

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Avcı zaten bu oyunu yıllarca oynatmış adam. Bu haftaya kadar bunu yapabilecekken işin kolayına kaçması ona hiç yakışmıyordu. Ayrıca bu sapkınlık seviyesindeki takıntı işini de bırakması gerekiyor. Hala Flavio'yu en son seçenek olarak görüyor.

Bakasetas bu maç yine şıkır şıkırdı. Geldiğinden beri çizgisini bozmadan taş gibi top oynuyor.

Djaniny çok değişik bir adam ya. İlk günden beri forvet olmadığı belliydi. Kanatta daha verimli oynuyor. Henüz daha normal bir gol de atmadı.

Hakem ise uzun zamandır gördüğüm en kötü performanslardan biriydi. Maçta net iki kırmızı iki de penaltımızı yedi. Takdir haklarını da hep karşıdan yana kullandı.

Avcı'nın Bakasetas'ı 8 numara olarak kullanması gelecek sene için iyi bir sinyaldi. Ömür - Bakasetas merkezi çok farklı bir şey olabilir. İki iyi bek ve bir 9 numara ile ben çok daha iyi oyun bekliyorum. Zaten puan olarak hiç bir kuşkum yok. Doğru adamları alırsak iyi oyunda gelecektir.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
ExLXc3pUUAATsNh

Uğurcan geçtiğimiz ay menajerlik şirketini değiştirip AC Talent ile anlaşmıştı. Şu anda şirketin en değerli oyuncusu konumunda. Kepa'nın değerini görünce şok oldum. Herif resmen ölmüş. Onu 80'e paketleyen adam bizimkini de rekor kırdırarak götürür bence. Şenol milli takımda da hakkını verirse turnuva sonrası rekor fiyata roketelli paketelli.

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
ExLXc3pUUAATsNh

Uğurcan geçtiğimiz ay menajerlik şirketini değiştirip AC Talent ile anlaşmıştı. Şu anda şirketin en değerli oyuncusu konumunda. Kepa'nın değerini görünce şok oldum. Herif resmen ölmüş. Onu 80'e paketleyen adam bizimkini de rekor kırdırarak götürür bence. Şenol milli takımda da hakkını verirse turnuva sonrası rekor fiyata roketelli paketelli.
Bence Uğurcan'a verecek kaleyi millî takımda hoca. Mert'e hâlâ vereceğini sanmıyorum. Hocanın gözünde de Altay'dan önde olduğunu düşünüyorum

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Uğurcan Çakır’ı kimin istediğini merak etmenize gerek yok. Avrupa’nın en iyi liglerinde şu anda kaleci ihtiyacı olan bütün “büyük” takımlar kendisiyle ilgileniyor. Çakır dünyanın en iyisi olmak için bu takımlar arasından kendine en uygun seçimi yapacak.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Uğurcan Çakır’ı kimin istediğini merak etmenize gerek yok. Avrupa’nın en iyi liglerinde şu anda kaleci ihtiyacı olan bütün “büyük” takımlar kendisiyle ilgileniyor. Çakır dünyanın en iyisi olmak için bu takımlar arasından kendine en uygun seçimi yapacak.
headline.jpg