AMC The Walking Dead 9. Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
3 iyiydi. :D Bu sezon iyi gidiyor bence. Hoşbuldum :D

Fısıldayanlar geliyor. :Z Çizgi romandan biliyorum. :Z Çok güzel bir konu umarım senarist güzel işler. :A @destere @Çiğdem-

Umarım Rick’i gereksiz görmüyorsundur @destere ve @Çiğdem- gibi :A

Harunun favorisi buydu Rciki micki takmıyordu yanı :A :A :A @destere
Shane_frogs-660x371.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3 iyiydi. :D Bu sezon iyi gidiyor bence. Hoşbuldum :D

Fısıldayanlar geliyor. :Z Çizgi romandan biliyorum. :Z Çok güzel bir konu umarım senarist güzel işler. :A @destere @Çiğdem-

Harunun favorisi buydu Rciki micki takmıyordu yanı :A :A :A @destere
Shane_frogs-660x371.jpg

gaga her zamanki gibi dedikoduyla pas geçmiş konuyu ilk iki bölüm yorumu nerde yok :)
fısıldayanlar arasında fısıldayan maggie benzeri bişey vardır umarım? maggie bu sezon kısa bir mola verecekmiş o arada başka maggie ler bulmak şart :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aaa evet. :A Bu sezon konuk oyuncu olarak gelecekmiş. :A
gaga her zamanki gibi dedikoduyla pas geçmiş konuyu ilk iki bölüm yorumu nerde yok :)
fısıldayanlar arasında fısıldayan maggie benzeri bişey vardır umarım? maggie bu sezon kısa bir mola verecekmiş o arada başka maggie ler bulmak şart :)
2. sezonda kendisinden kurtulduk şükür. :A
Ben buna devam şuan edemiyorum telif gelmiş @Yiğitt ve sizler gibi zenginde değilizki paralı yerden izleyelim :A :A :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710

Ekli dosyalar

• upload_2018-11-8_20-42-25.jpeg
    upload_2018-11-8_20-42-25.jpeg
    3.9 KB · Hit: 179

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1. Bölüm

Ne denebilir ki, ortalama bir başlangıç sayılır. Taht kavgasından başka hikaye yoktu.
Daryl işleri bozacak gibi.

6.5/10

Rick'in öleceğini bildiğimiz için, Rick'in ölüme giden yolunu bilmiyorkenden daha ilgi çekici olamayacak ne yazık ki. Ama benim değinmek istediğim konu şu: Rick halefinin kesinlikle vasıfsız biri olacağı. İster Daryl olsun, ister başkası. Daryl ile ilgili daha önce yazmıştım, liderlik vasfı yok, 4-5-6-7-8. sezonları boş geçti, silikti. Daryl'dan ziyade, en asıl konu Rick'ten başka bir kişinin karakterinin dolu dolu işlenmemesi. 7-8'de Negan, Rick'ten sonraki -kendi topluluğunda- en iyi liderdi, tüm zamanları topla yine 2.ydi. 6. sezon finalinin son sahnesi bile Negan'ın her hücresinden 'öncü'lük aktığını belli ediyordu zaten. 8'in finalinde sona gelinmişken bir face turn çaktırıp lider yapılmalıydı, eğer Rick öldürülecekse. Bunun alt yapısı Carl'ın son hikayesiyle atılmıştı. Ama Rick, Negan'ın boğazını kestiği anda sen aldın bunu çöpe attın.

Maggie kim? Çocuğuna mı bakacak yoksa bir topluluğa lider mi olacak? Yine aynı kelime kalıbı devreye giriyor; 'liderlik vasfı'. Rick, Morgan ve Negan'dan başka hangi karakterin üstünde duruldu? Hadi biraz da Carol olsun bari.

2. Bölüm

Ne kadar güzel bir yere varabilir bilmiyorum, Negan'ın bir an önce hücresinden çıkması lazım.

7.0/10

9x1

Ortalama bir başlangıçtı klasik TWD prömiyeri olmuş. :A

Bir turla başladık, grup erzak vs. ararken Ken adında daha önce hiç görmediğimiz bir vatandaş ısırılarak öldü ve tabii anne ve babası Maggie'yi suçladı. Bunu fırsat bilen Gregory Ken'in babasını kışkırttı ve bu da asılmasına sebep oldu. Maggie'nin böyle katı bir karar vermesinde Rick'e bağımlı olmadığını da göstermek istemesi neden oldu muhakkak.

Daryl ise Sığınak'ta yapamayacağını söyledi onun yerine Carol gelecek sanırım müstakbel kocasını bırakarak. :A

Maggie ve Daryl Rick'e gününü göstereceklerdi hani noldu :F

@destere @Çiğdem- izlediniz mi? :Z

9x1. Bölüm

orta halli bir başlangıç kimi yerde heyecan kasmak için gereksiz sahneler vardı maggieli kısımlar ise herzamanki gibi harikaydı :)
bu sezonki ana fikir ilk bölümde ortaya çıktı gibi...
artık zombilerle yaşam savaşına giren insanların mücadelesinden çok yeni bir medeniyet oluşturulurken beş farklı topluluk arasında yaşanacak çekişmeler sezona damga vuracak ..
gregory denen şerefsizin çok önceden öldürülmesi şarttı maggie hatasını pahalıya ödeyecekti.. bu bölüm onu asarak geçte olsa kurtuldu ama keşke çok çok önceden yapsaydı bu işi:)
artık zombiler aksesuar görevi görüyor zombi saldrıları pek heyecanlandırmıyor beni , heyecan katmak için gereksiz sahneler koymuşlardı
uzun süredir ilk defa şehir merkezine inen gurubumuzun güzel sanatlar müzesindeki macerası kötü bitti..
gereksiz bir heyecan kasma sahnesiydi orda tam orta alanda cam bölme olması onun altında zombilerin gözüktüğü an tehlike gelmeden zaten anlamıştık camın kırılacağını? aynı şekilde ezekiel düştü onu kurtarma hikayesi falan saçma bir sahneydi :)
yolda gelirken ken veledinin atı kurtarmaya çalışırken zombilerce öldürülmesi maggie yi zor durumda bıraktı...
her fırsattan yararlanmaya çalışan gregory denen şerefsiz maggie yi öldürmeye kalktıysada kendi sonunu getirmiş oldu bu hareketle..
ölen veledin ailesinin çektiği hüzün ve ızdırap gereksiz sahnelerdendi...
asıl bundan sonra olay beş ayrı guruptan oluşan yeni insan yaşam merkezlerinin birbiriyle mücadelesi şeklinde geçecek gibi
rick ve michonne barışalım sevişelim herkes eşit bölüşsün taraftarı..
maggie ve daryl bize öncelik tanıyalım karşılıksız kimseye zırnık koklatmayız diyenlerin sözcüsü konumunda şu an..
bizim çekirdek kadro bölünmüş izlenimi yarattı? özellikle sığınaktakilere yardım konusunda maggie ve daryl ın başını çektiği hiltop gurubu ile, barışıp sevişme taraftarı rick tayfasının çekişmesi bizimkileri güçsüz durumda bırakacaktır ..
negan ın hayaletini tekrar canlandırmaya çalışan sığınaktaki gurup bu bölünmüşlük durumunu kendi lehlerine bir avantaja çevirebilirler ..

bu sezon maggie nin güzelliği daha bir katmerlenmiş @Çiğdem- @MasacRE- @dreamy kadını gördüğüm an heyecandan elim kolum birbirine dolandı :)

9x2. Bölüm

bu bölümde beklediğim gibi pek bişey olmadı zaten bir twd klasiğidir ilk yarı sonuna ve sezon finaline aksiyon yığışır aralar öylesine zaman kaybıdır :)
bölümde noldu @Çiğdem- in daryl ile hogathamın vanesi(justin) kapıştı kazanan yok olan aaron a oldu kolunu kaptırdı boşu boşuna :)
rick negan ı hücresinde ziyaret edip gelecek üzerine kurduğu hayalleri anlatıyor negan ise benim geleceğimi hazırlıyorsunuz diye rick e bilek işareti yapıyor :)
maggie katı tutumundan vazgeçti kendisine saldıran ihtiyarı affetti zaten yufka yürekli kız fazla sert yapmak bünyesine uymuyor demekki :)
çöp kraliçesi jadis papaz gabrielle oynaşmaya başladı
carol ise çakma kral ezekielin yüzüğünü takmayı kabul etti
gerisi ıvır zıvır şeyler işte , son sahnede daryl dan dayak yiyip rick tarafından kovulan justin yolda giderken birileri tarafından kafasına tokmakla vurularak etkisiz hale getirildi kim vurdu be işler dönüyor orda ? orasını ilerleyen bölümlerde göreceğiz artık :)
İlk 2 bölümü izledim nihayet @Harunnn60 verdiği site sayesinde :Z Adamlar kendileri iyi kötü çeviri yapıp koyuyor milletde eleştiriyor bu kıtlıkta twd çevirisi bulmuşlar vlla bazılarına iyilik yapmıcaksın gerçekten :A :A :A

Yeni jeneriğe pek alışamadım Dark gibi olmuş kargalar falan :A :A :A

1.Bölüm
Rick bildiğiniz emekli dede olmuş ayoll diziden çıkması şimdiden doğru karar olduğu görünüyor :A Darly ile konusma sahnesi güzeldi yalnız Daryl Maggienin dedikleriniyapma ayoll lider sen olacaksın :A Maggide bildiğin kafayı yemiş şuan deliden farksız gözümde ve onunda çıkıcak olması doğru karar olduğu bence seyirciler tarafından onaylanmıştır :A :A :A

2.Bölüm
Maggie bu sezon inanılmaz gıcık konusurkan gözleri büyüyor bildiğin deli ayoll :A Ormanda zombi saldırısı iyiydi özlemişiz bu sahneleri ve Daryl tam bir lider gibi ağacın altında kalan adamı kurtardı Ricktede senle aynı şeyi hedeflemiyoruz dedi lider olucağına dahil sinyaller veriliyor :A

Aaa Vane çok pasif başladı dizide Darlyden dayak yedi :( Tek tesellim Rickten yememesi :A Son sahnede birisi yine vurdu adama bakalım kim :A

Negan oradan çıkıcak ama bakalım Rick öldükten sonramı , öncemi Rick Negan konusmasında sinyal verdiler Rcik ölücek Negan tekrar devam edecek gibi :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İlk 2 bölümü izledim nihayet @Harunnn60 verdiği site sayesinde :Z Adamlar kendileri iyi kötü çeviri yapıp koyuyor milletde eleştiriyor bu kıtlıkta twd çevirisi bulmuşlar vlla bazılarına iyilik yapmıcaksın gerçekten :A :A :A

1.Bölüm
Rick bildiğiniz emekli dede olmuş ayoll diziden çıkması şimdiden doğru karar olduğu görünüyor :A Darly ile konusma sahnesi güzeldi yalnız Daryl Maggienin dedikleriniyapma ayoll lider sen olacaksın :A Maggide bildiğin kafayı yemiş şuan deliden farksız gözümde ve onunda çıkıcak olması doğru karar olduğu bence seyirciler tarafından onaylanmıştır :A :A :A

2.Bölüm
Maggie bu sezon inanılmaz gıcık konusurkan gözleri büyüyor bildiğin deli ayoll :A Ormanda zombi saldırısı iyiydi özlemişiz bu sahneleri ve Daryl tam bir lider gibi ağacın altında kalan adamı kurtardı Ricktede senle aynı şeyi hedeflemiyoruz dedi lider olucağına dahil sinyaller veriliyor :A

Aaa Vane çok pasif başladı dizide Darlyden dayak yedi :( Tek tesellim Rickten yememesi :A Son sahnede birisi yine vurdu adama bakalım kim :A

Negan oradan çıkıcak ama bakalım Rick öldükten sonramı , öncemi Rick Negan konusmasında sinyal verdiler Rcik ölücek Negan tekrar devam edecek gibi :A
@Harunnn60

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
9x3. Bölüm

güzel bir bölümdü bölüm sonundaki maggie nin yaşanacak katliama sırtını dönüp çekip gitmesi dahada bir muhteşem kareydi :) @Çiğdem- bu bölümle yaşanan kayıptan dolayı bunalıma girebilir:)
justin karakteri (black sails in vane i )diziye niye girdi niye çıktı anlamak mümkün değil? madem oynamayacaktı iki üç sahne için dizide bulunması saçmalıktı :) zombiye dönüşüp geberdi hogathanın parlağı :)
negan ın artıklarıyla bizim gurup arasındaki, gerilim doruk noktasındaydı kurtarıcı denen sünepeleri öldürenlerde bizim kızlar gurubuymuş? maggie ve daryl görmezden gelip sırtlarını dönüp çekip gittiler .. en iyisini yaptılar umarım negan ıda kısa zamanda öldürmeyi başarırlar :)

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710

1.Bölüm

2.Bölüm

Spoiler'ın hepsinde Rick ile Maggie'yi kötülemişsin. :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Spoiler'ın hepsinde Rick ile Maggie'yi kötülemişsin. :A
Maggie bu sezonun kaçık kadını bildiğin deli rolunde :A Rick emekli amca modunda :A Darly ilk 3 sezonun havasını veriyor yanı yapımcı sanırım Daryli tek başrol yapacağı için tekrar ağırlık vermeye başlamış şu 3 bölümde tam bir lider kusursuz ilerliyor her hareketi her sözü cuk diye oturuyor ilk 3 sezondakı Darly döndü :Z:Z:Z @Harunnn60 @destere @DarkLegenD