2018 The Ballad of Buster Scruggs - Film Yorumları

sokak sanati

Emekli
23 Şubat 2013
78,737
45,707
1,061
images (1).jpeg


The Ballad Of Buster Scruggs

Kısa kısa hikayelerden oluşan bir film. Sıkıldıkça izlersin dediler ama ben hikaye bittikçe yenisine atlamak istedim. Çok hoşuma gitti kısa kısa filmler.
Totalde ortak şeyler anlatmıyor hikayeler ama birebirde hepsinin çok güzel mesajları var. Zaten filmin ve hikayelerin öyle bir amacı yoktu bence. Genel bilindik mesajlar gibi bitmedi her bir hikayenin sonu.:D

İlk hikayede ki öldürme taktikleri çok hoşuma gitti. Adam güzel öldürüyor. Hafif değil baya mizahı bir katildi ve hoşuma gitti adam. 2. Filmde ki mesajda yine mizahi olmuş. Adamın eceli ipe asılmakmıs. Trajikomik hikayelerdi. 5. Hikayede aynı şekilde. Trajik komik olmuş. Genel olarak güldüm ben bu hikayelere. Zaten bence filmin vermek istediği bir mesaj yok. Mizah yapmışlar. Farklı bir filmdi. Aklımda yer edindi. :D
Son hikaye çok bayıktı. Filmi niye öyle bitirdiler anlamadım. olmasaymış o hikaye keşke.s.s

Çok konuşulacak bi şey yok. Arada espri yapmak istediğimizde malzeme olarak kullanırız bu filmi.:D 7/10
 

Ekli dosyalar

Reactions: Çiğdem

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
9,332
5,373
600
İstanbul
0366939.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg


The Ballad of Buster Scruggs

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Türü:
Western

Oyuncular:
Tim Blake Nelson
James Franco
Liam Neeson

Filmin Özeti:
Western türündeki filmde altı farklı öykü konu ediliyor. Vahşi Batı hakkındaki birbirinden farklı 6 öykü, İç Savaş’ın son zamanlarında yaşanan olayları ele alıyor.

Filmin Fragmanı:
 

Ekli dosyalar

Reactions: Çiğdem

Danger UA!

Tecrübeli Üye
12 Mayıs 2011
11,974
3,650
560
İstanbul
Coen Kardeşler biraz abartıldıklarını düşündüğüm tarzlarına pek ısınamadığım bir ikili. Bu filmde de yine kendilerine has bir şeyler ortaya koymuşlar. Bu filmin şöyle bir avantajı var; bir hikayeyi sevmesen bile öbür hikayeyi sevebilirsin. Ben de birkaçını sevdim birkaçına pek ısınamadım. Son hikayeyi biraz gereksiz ve sıkıcı buldum. Onun yerine filmle ilgili güzel daha bir epilogue şeklinde geçen bir bölüm daha iyi olabilirdi. Favorilerim ise 2,3 ve 4 oldu. Özellikle James Franco'nun olduğu 2. hikayeyi beğendim. Hikayeler arasında hiçbir bağlantı yok, illa bir ortaklık kurmak gerekirse hepsinde ölüm temasının işlendiğini söyleyebiliriz.

Değişik farklı bir filmdi. Bazı yerleri baysa da bazı yerleri keyifliydi.

7/10
 

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
9,332
5,373
600
İstanbul
Filmi uzun zaman önce izlediğim için anlatılan hikayelerin hepsini tam olarak hatırlamıyorum ancak sanırım toplam 6 hikaye yer alıyordu filmde. Bu, bence filmin en büyük avantajı. Bir hikayeyi beğenmediğiniz takdirde diğer hikayeye geçiş yapabilirsiniz çünkü hikayeler arasında herhangi bir bağlantı yok.

Genel olarak filmi beğendiğimi söyleyebilirim. En çok ikinci, üçüncü, dördüncü ve altıncı hikayeyi beğendiğimi söyleyebilirim.

Hepsinde oyunculuklar iyiydi, yönetmenlik zaten başarılı. Coen kardeşlerin tarzını seviyorum açıkçası.

Eleştirebileceğim nokta 6 yerine 4 hikaye de olabilirdi. Özellikle birinci hikaye olmasa da olurmuş.

Puan: 7.5/10
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,124
33,992
1,060
Farklı tatlarda western hikayeleri, hoş bir fikir ve başarılı bir uygulama olmuş. Akılda kalıcı sahneleri, hoş sürprizleri vardı.

İzleyeli çok olduğundan sıralamasını net hatırlamıyorum ama en çok ilk bölümü sevmiştim ben. Tim Blake Nelson'ın karakteri çok iyiydi. Altıncı kısım zayıftı, Liam Neeson'lı kısmı da sevmedim. Oscar'da beklenenin üstünde adaylık almasına sevindim.

Tam yorum:


7.5/10
 

mesmeso61

Moderatör
27 Kasım 2016
5,634
1,292
275
19
Trabzon
Filme biraz ön yargılı başladım ancak zevk aldım diyebilirim. Liam Neeson ve son hikaye hariç diğerlerini sevdim. O iki hikayede olmasaymış daha da zevkli bir film olabilirmiş.

Western tarzdaki filmler her zaman hoşuma gitmiştir. Bu filmde de kostümleri ve dekorları başarılı buldum ancak Oscar'da fazla bir iddiaları olacağını düşünmüyorum.

6/10
 

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
29,393
17,080
1,060
Farklı bir film olmuş. Özellikle 2. numaradakine güldüm. Her detay güldürdü. Keşke daha uzun olsaydı.
Kızı görüp "ne güzel kız" dediğinde yine asılmaktan kurtulacak sandım ama maalesef öyle olmadı :A
üçüncü hikaye çok hüzünlüydü
Adam su kenarına gidince o genci atacağını anlamıştım. Bir tavuğu o gence tercih etti :(
5. hikayedeki o kızın kendini vurmasınada üzüldüm. Aslında gerek kalmayacaktı.

Tüm bölümlerin ortak yönü:
ölüm ve mutsuz son
7.5/10
 
Reactions: bazinga

Çiğdem

Moderatör
30 Aralık 2013
125,827
84,147
1,060
27
Giresun
Aaa güzel bir kovboy filmiydi ama öncekilere oranla değişikti :F Başta çok konuşan beyaz şapkalının ölmesine çok sevindim çok iticiydi :A Güzel bir şarkıyla uğurlandı :F Ana başrol adamı sevdim iyi kötü çirkin filminden iyi karakterini andırıyordu karizması :A Atın üstünde boynunda ip varken bir adam havalı şekilde onun ipini vurmaya yöneldi ama atı korkutup kaçırdı ve ipi vuramıyor adam bildiğin dalda sallanan elma gibi sallanıyor :F

Kızılderilerin sahneside güzeldi şefimiz @sokak sanati senin yeğenleri vurdular yetiş ayoll :A


Şimdi filme 8 ve üzeri olmaz çünkü bol çatışmalı klasik kovboy filmi değil durgundu 7 hakkıdır bencede :A
 

sokak sanati

Emekli
23 Şubat 2013
78,737
45,707
1,061
Aaa güzel bir kovboy filmiydi ama öncekilere oranla değişikti :F Başta çok konuşan beyaz şağkalının ölmesine çok sevindim çok iticiydi :A Güzel bir şarkıyla uğurlandı :F Ana başrol adamı sevdim iyi kötü çirkin filminden iyi karakterini andırıyordu karizması :A Atın üstünde boynunda ip varken bir adam havalı şekilde onun ipini vurmaya yöneldi ama atı korkutup kaçırdı ve ipi vuramıyor adam bildiğin dalda sallanan elma gibi sallanıyor :F

Kızılderilerin sahneside güzeldi şefimiz @sokak sanati senin yeğenleri vurdular yetiş ayoll :A


Şimdi filme 8 ve üzeri olmaz çünkü bol çatışmalı klasik kovboy filmi değil durgundu 7 hakkıdır bencede :A
Bende o civarda puan vermiştim filme:D
 
Reactions: Çiğdem