2018 The Ballad of Buster Scruggs - Film Yorumları

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
images (1).jpeg

The Ballad Of Buster Scruggs

Kısa kısa hikayelerden oluşan bir film. Sıkıldıkça izlersin dediler ama ben hikaye bittikçe yenisine atlamak istedim. Çok hoşuma gitti kısa kısa filmler.
Totalde ortak şeyler anlatmıyor hikayeler ama birebirde hepsinin çok güzel mesajları var. Zaten filmin ve hikayelerin öyle bir amacı yoktu bence. Genel bilindik mesajlar gibi bitmedi her bir hikayenin sonu.:D

İlk hikayede ki öldürme taktikleri çok hoşuma gitti. Adam güzel öldürüyor. Hafif değil baya mizahı bir katildi ve hoşuma gitti adam. 2. Filmde ki mesajda yine mizahi olmuş. Adamın eceli ipe asılmakmıs. Trajikomik hikayelerdi. 5. Hikayede aynı şekilde. Trajik komik olmuş. Genel olarak güldüm ben bu hikayelere. Zaten bence filmin vermek istediği bir mesaj yok. Mizah yapmışlar. Farklı bir filmdi. Aklımda yer edindi. :D
Son hikaye çok bayıktı. Filmi niye öyle bitirdiler anlamadım. olmasaymış o hikaye keşke.s.s

Çok konuşulacak bi şey yok. Arada espri yapmak istediğimizde malzeme olarak kullanırız bu filmi.:D 7/10

• Harika
Reactions: Çiğdem

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
0366939.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

The Ballad of Buster Scruggs

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Türü:
Western

Oyuncular:
Tim Blake Nelson
James Franco
Liam Neeson

Filmin Özeti:
Western türündeki filmde altı farklı öykü konu ediliyor. Vahşi Batı hakkındaki birbirinden farklı 6 öykü, İç Savaş’ın son zamanlarında yaşanan olayları ele alıyor.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Coen Kardeşler biraz abartıldıklarını düşündüğüm tarzlarına pek ısınamadığım bir ikili. Bu filmde de yine kendilerine has bir şeyler ortaya koymuşlar. Bu filmin şöyle bir avantajı var; bir hikayeyi sevmesen bile öbür hikayeyi sevebilirsin. Ben de birkaçını sevdim birkaçına pek ısınamadım. Son hikayeyi biraz gereksiz ve sıkıcı buldum. Onun yerine filmle ilgili güzel daha bir epilogue şeklinde geçen bir bölüm daha iyi olabilirdi. Favorilerim ise 2,3 ve 4 oldu. Özellikle James Franco'nun olduğu 2. hikayeyi beğendim. Hikayeler arasında hiçbir bağlantı yok, illa bir ortaklık kurmak gerekirse hepsinde ölüm temasının işlendiğini söyleyebiliriz.

Değişik farklı bir filmdi. Bazı yerleri baysa da bazı yerleri keyifliydi.

7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Filmi uzun zaman önce izlediğim için anlatılan hikayelerin hepsini tam olarak hatırlamıyorum ancak sanırım toplam 6 hikaye yer alıyordu filmde. Bu, bence filmin en büyük avantajı. Bir hikayeyi beğenmediğiniz takdirde diğer hikayeye geçiş yapabilirsiniz çünkü hikayeler arasında herhangi bir bağlantı yok.

Genel olarak filmi beğendiğimi söyleyebilirim. En çok ikinci, üçüncü, dördüncü ve altıncı hikayeyi beğendiğimi söyleyebilirim.

Hepsinde oyunculuklar iyiydi, yönetmenlik zaten başarılı. Coen kardeşlerin tarzını seviyorum açıkçası.

Eleştirebileceğim nokta 6 yerine 4 hikaye de olabilirdi. Özellikle birinci hikaye olmasa da olurmuş.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Farklı tatlarda western hikayeleri, hoş bir fikir ve başarılı bir uygulama olmuş. Akılda kalıcı sahneleri, hoş sürprizleri vardı.

İzleyeli çok olduğundan sıralamasını net hatırlamıyorum ama en çok ilk bölümü sevmiştim ben. Tim Blake Nelson'ın karakteri çok iyiydi. Altıncı kısım zayıftı, Liam Neeson'lı kısmı da sevmedim. Oscar'da beklenenin üstünde adaylık almasına sevindim.

Tam yorum:

7.5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Filme biraz ön yargılı başladım ancak zevk aldım diyebilirim. Liam Neeson ve son hikaye hariç diğerlerini sevdim. O iki hikayede olmasaymış daha da zevkli bir film olabilirmiş.

Western tarzdaki filmler her zaman hoşuma gitmiştir. Bu filmde de kostümleri ve dekorları başarılı buldum ancak Oscar'da fazla bir iddiaları olacağını düşünmüyorum.

6/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Farklı bir film olmuş. Özellikle 2. numaradakine güldüm. Her detay güldürdü. Keşke daha uzun olsaydı.
Kızı görüp "ne güzel kız" dediğinde yine asılmaktan kurtulacak sandım ama maalesef öyle olmadı :A
üçüncü hikaye çok hüzünlüydü
Adam su kenarına gidince o genci atacağını anlamıştım. Bir tavuğu o gence tercih etti :(
5. hikayedeki o kızın kendini vurmasınada üzüldüm. Aslında gerek kalmayacaktı.

Tüm bölümlerin ortak yönü:
ölüm ve mutsuz son
7.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aaa güzel bir kovboy filmiydi ama öncekilere oranla değişikti :F Başta çok konuşan beyaz şapkalının ölmesine çok sevindim çok iticiydi :A Güzel bir şarkıyla uğurlandı :F Ana başrol adamı sevdim iyi kötü çirkin filminden iyi karakterini andırıyordu karizması :A Atın üstünde boynunda ip varken bir adam havalı şekilde onun ipini vurmaya yöneldi ama atı korkutup kaçırdı ve ipi vuramıyor adam bildiğin dalda sallanan elma gibi sallanıyor :F

Kızılderilerin sahneside güzeldi şefimiz @sokak sanati senin yeğenleri vurdular yetiş ayoll :A
kizilderilidekupeeeed4566c8e.jpg

Şimdi filme 8 ve üzeri olmaz çünkü bol çatışmalı klasik kovboy filmi değil durgundu 7 hakkıdır bencede :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Aaa güzel bir kovboy filmiydi ama öncekilere oranla değişikti :F Başta çok konuşan beyaz şağkalının ölmesine çok sevindim çok iticiydi :A Güzel bir şarkıyla uğurlandı :F Ana başrol adamı sevdim iyi kötü çirkin filminden iyi karakterini andırıyordu karizması :A Atın üstünde boynunda ip varken bir adam havalı şekilde onun ipini vurmaya yöneldi ama atı korkutup kaçırdı ve ipi vuramıyor adam bildiğin dalda sallanan elma gibi sallanıyor :F

Kızılderilerin sahneside güzeldi şefimiz @sokak sanati senin yeğenleri vurdular yetiş ayoll :A
kizilderilidekupeeeed4566c8e.jpg

Şimdi filme 8 ve üzeri olmaz çünkü bol çatışmalı klasik kovboy filmi değil durgundu 7 hakkıdır bencede :A

Bende o civarda puan vermiştim filme:D

• Harika