CW The 100 - 1. Sezon Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x7

@sürgünüm yorumlarına tümüne katılıyorum. :D

2300 kişi var diyorlar ama ilk bölümlerde 4000 kişi demişlerdi ne ara rakam yarıya indi anlamadım. (b) Yoksa hep 2000'ler de miydi de ben yanlış anladım. :D

Bölüm iyiydi;

Kesinlikle Bellamy dizinin yıldızı. İçlerinden tel gerçekçi karakter. :Z Zaten diğer karakterler hayal aleminde. :kiki:

Bellamy'nin kız kardeşi ne ara bu kadar aşık oldu ya. Şaka gibi gerçekten. :kiki:Kız ilk önce Jasper'a sonra Japon çocuğa sonra asitten ölen çocuğa aşık olmuştu. Biri bu kızı durdursun.:F

Ark meselesi saçma ilerliyor bence. Titanik olayına bağladılar. Tamam nüfus çoğalmış olabilir ama bunun içinde ek uzay araçları niye yapmadınız. :D

Kafamda deli sorular. :F

8.5
Bu tempoda giderse izlerim. :D

@GunesinOglu

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
1x7

@sürgünüm yorumlarına tümüne katılıyorum. :D

2300 kişi var diyorlar ama ilk bölümlerde 4000 kişi demişlerdi ne ara rakam yarıya indi anlamadım. (b) Yoksa hep 2000'ler de miydi de ben yanlış anladım. :D

Bölüm iyiydi;

Kesinlikle Bellamy dizinin yıldızı. İçlerinden tel gerçekçi karakter. :Z Zaten diğer karakterler hayal aleminde. :kiki:

Bellamy'nin kız kardeşi ne ara bu kadar aşık oldu ya. Şaka gibi gerçekten. :kiki:Kız ilk önce Jasper'a sonra Japon çocuğa sonra asitten ölen çocuğa aşık olmuştu. Biri bu kızı durdursun.:F

Ark meselesi saçma ilerliyor bence. Titanik olayına bağladılar. Tamam nüfus çoğalmış olabilir ama bunun içinde ek uzay araçları niye yapmadınız. :D

Kafamda deli sorular. :F

8.5
Bu tempoda giderse izlerim. :D

@GunesinOglu

Yok be Monty ye aşık olmadı :A

c8w0voTPgNSDVSYv9dH6XJO4dohBU_A_9bcs7_HtCXNqCb40JFN5vEJVfJEI5loGqyOCZpGlPz2iTSDPZC2f4s9Gj_hAx4zYhNDDRZagsmbSIC_iXitMOaLLZSBuGHYviQ

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Bu dizinin en büyük avantajı bence konusu itibariyle farklı olması ayrıca bilimkurgu tarzında bir dizi olması..açıkçası diziye baktığımızda eleştirilecek bazı durumları bulunuyor ama dizinin avantajı farklı dünyalardan insanların bulunduğu ortamda olacak olayları anlatması..birde dizinin ismi dikkat çekici

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8

Bu bölümü pek sevemedim. Ortalamanın altında bir bölümdü. :)

Bellamy ve Clarke istiyorum. Çok sey mi istiyorum? :)

Octavia'nın bir önceki bölümde dünyalının elini çözüp serbest bırakır deöiştim bu yüzden olanlar şaşırtmadı. :)

Şu melek yüzlü şeytan kadında bir b*k olduğunu anlamıştım konsey üyesi olduğunda çok pis sırıtmıştı. :)
7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Ortalama bir bölümdü. Umarım bu seviyeden aşağıya düşmez.

Jasper salağının yüzünden savaş çıkacak. Ateş etmese ne güzel anlaşıp aradaki düşmanlığa son vereceklerdi. Lincon kendisini feda etti, yaralı halde bırakmayıp bizimkiler yanına alasalar daha güzel olacaktı. :(

Clarke bu yaptığı hareketle Finn'in güvenini kaybetti. Son sahnede düşen gemi patlamıştır inşallahta Diana'dan kurtulurlar. :)
7.5/10

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
1x9

Ortalama bir bölümdü. Umarım bu seviyeden aşağıya düşmez.

Jasper salağının yüzünden savaş çıkacak. Ateş etmese ne güzel anlaşıp aradaki düşmanlığa son vereceklerdi. Lincon kendisini feda etti, yaralı halde bırakmayıp bizimkiler yanına alasalar daha güzel olacaktı. :(

Clarke bu yaptığı hareketle Finn'in güvenini kaybetti. Son sahnede düşen gemi patlamıştır inşallahta Diana'dan kurtulurlar. :)
7.5/10

Abi o gemiyi kimin düşürdüğünü o bölümde demiyor demi ?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x8

Bellamy ve Clarke çok yakıştı umarım aralarında aşk olur. :love1: Çok yakıştırıyorum ikisini de. :bhr:

Fin beni çok sinir etti ya. Adam kendi yaptıklarına bakmıyor millete laf veriyor.

Finn gelmiş çadırda Clarke'ye diyor ki bizi kötü yola sürüklüyorsunuz. Ulan sen kızı aldatıyorsun gelmiş pişkin pişkin la sokuyor birde. Neyse Clarke ağzının payını verdi.

Bu fındık olayı da iyiydi. Bellamy'nin kız kardeşi diğer dünyalıyı kaçırdı bakalım neler olacak.

8.0

@mrt-06 @sürgünüm @GunesinOglu

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10

Sezonun en güzel bölümüydü. :)

Köprü sahnesi güzeldi. Yalnız bomba patladığında dünyalılar ölüyor da Finn ile Raven niye ölmüyor saçmalık. Raven zaten hasta olduğu için çok uzağa kaçamamıştı. :)

Raven demişken Finn ile konuşması duygusaldı. Aynı şekilde Octavia'da Lincoln'e veda etmek zorunda kaldı. Belki yine yolları kesişir, Lincoln'ü iç güveyisi olarak alsaydık iyiydi. :)

Murphy'nin bir şeyler yapacağını biliyordum o yüzden şaşırtmadı. :X
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x11

Birçok mantık vardı ama yine de güzel bir bölümdü. :)

Raven'in sevgisi bu muydu yani, Finn'in yokluğunda hemen kendisini Bellamy'in koynuna bitch. :)

Myles denen çocuğun öleceği içime doğmuştu. :( Jaha ve Dr. Griffin'in ise ölmemesine sevindim. :)

Finn'e umarım bir şey olmaz. Clarke kurtarır diyordum ama o da yakalandı. (Asılı olduğu yerden ipi kesebilir) Bir de Monty ne gördü ve nasıl kayboldu sonu merakta bıraktı. :X
8/10

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
1x11

Birçok mantık vardı ama yine de güzel bir bölümdü. :)

Raven'in sevgisi bu muydu yani, Finn'in yokluğunda hemen kendisini Bellamy'in koynuna bitch. :)

Myles denen çocuğun öleceği içime doğmuştu. :( Jaha ve Dr. Griffin'in ise ölmemesine sevindim. :)

Finn'e umarım bir şey olmaz. Clarke kurtarır diyordum ama o da yakalandı. (Asılı olduğu yerden ipi kesebilir) Bir de Monty ne gördü ve nasıl kayboldu sonu merakta bıraktı. :X
8/10

*Mantık hatası

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x9

İyi bölümdü. :)

Allahım bu dizide cidden affedersiniz ama çok salak karakter var. :D
Finn tutturur barışalım diye sonra Clarke'ye trip yapar. :FOctavia'ya yeni gördüğü adama sanki yıllardır aşıkmış gibi davranır. :FJasper ayrı bir dert zaten her yaptığı eline yüzüne bulaşıyor.:F

Vala adam akıllı karakterler Bellamy ve Finn sevgilisi. Arada Clarke'de mantıklı şeyler yapıyor ama bazen saçma şeyleri de oluyor. Ama dediğim gibi bu 3 karakter diziyi kurtarıyor bence. :Z :cool:

Bölüm yorumum ;

Çok iyi bir bölümdü.:)
Diana tuzak kurup gemiyi ele geçirdi ama son sahnede gemi düştü. Umarım ölmüştür de bizimkiler birde onla uğraşmaz. :A

8.5

@sürgünüm @GunesinOglu @Çiğdem- @mrt-06

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x10

Cidden en iyi bölümdü ve bir o kadar duygusaldı. :(

9.Bölümde sinir olduğum Finn, Octavia ve Jasper bu blüm çok şükür doğru şeyler yaptılar. Demek ki mantıklı şeyler yapabiliyorlarmış.:A

Octavia'ya en doğru kararı verdi bence sonuçta yeni tanıştığı adam onunla sonsuz bir yolculuğa çıkmak çok saçma.:)

Jasper köprüyü uçurması iyiydi oda işe yaradı sonunda.Çinli kankası ile barıştılar sonradan. :D

Finn'e gelince biraz mantııklı ilerledi köprü olayı filan sonra sevgilisini kurtardı ama bu adam kimi seviyor cidden anlamıyorum. :F
Clarke'ye yakın davranıyor gözlerinden belli sonra Raven ile konuşurken seni seviyorum filan o kızı da öpüyor ya ikisinden de vazgeçemiyor bu çocuk yada artık ortamdan dolayı saçmalıyor. :D

Raven sonunda en doğru kararı vererek Finn'den ayrıldı. Şimdi Finn daha çok Clarke'ye yaklaşacaktır ama Clarke'de Bellamy ile olursa of süper olur. :A İşte o zaman ortam kızışır. :A

8.7

@sürgünüm @Çiğdem- @mrt-06 @GunesinOglu

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x12 1x13 (Sezon Finali)

Özellikle sezon finalinde tempoyu hemen hemen hiç düşürmemesi ve sonuna kadar kendini merakla izletmesi çok iyiydi. :)

Bir önceki bölümde Murphy ''Allah bilir gene ölmez'' dediğim doğrudur. :)

Finalde kimin ölüp ölmediği kocaman bir soru işareti oldu. Modern dağ adamları da tabii. Kimdir bu dağ adamları yeni sezonda öğreneceğiz artık. (İlk bölümde yemek bulmaları için gitmelerini söyledikleri yer ve kişiler olabilir.)

Zenci başkan 2 haftalık oksijen ile kaldı onun için üzüldüğüm doğrudur. En sonda Clarke'ın saç ve kıyafetinin değişmesi güzeldi. :)

Roket bilimi icat etmişçesine Ark'takiler dünyaya inmeye karar verdiler %95'i parçalandı, Abby'inde bulunduğu %5'lik kısım ise dünyaya sağ salim iniş yaptı.

@GunesinOglu
Birçok hata var hangisini sayayım. En basitinden örnek vereyim: yerlilerin mutant olmamalarını geçtim dövme yaptıracak teknolojiyi nereden buldular. Biçicileri sürekli peşinden koşturmaları, bulundukları evin dışında roket patlatmaları. Bakalım Bellamy ve Finn yaşayacak mı, eee onlarda dışarıda kaldılar eğer yaşarlarsa büyük saçmalık. Radyasyonun etkisinin beklenenden erken bitmesinin mantıklı bir açıklaması var mı? Uzaya çıkacak ve orada yaşayacak teknolojileri var da bunu bilecek teknolojileri mi yok?
8/10

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
1x8

Bellamy ve Clarke çok yakıştı umarım aralarında aşk olur. :love1: Çok yakıştırıyorum ikisini de. :bhr:

Fin beni çok sinir etti ya. Adam kendi yaptıklarına bakmıyor millete laf veriyor.

Finn gelmiş çadırda Clarke'ye diyor ki bizi kötü yola sürüklüyorsunuz. Ulan sen kızı aldatıyorsun gelmiş pişkin pişkin la sokuyor birde. Neyse Clarke ağzının payını verdi.

Bu fındık olayı da iyiydi. Bellamy'nin kız kardeşi diğer dünyalıyı kaçırdı bakalım neler olacak.

8.0

@mrt-06 @sürgünüm @GunesinOglu
Bellamy dünya ahiret bacısı olarak görüyor Clarke'ı. :D

1x10

Cidden en iyi bölümdü ve bir o kadar duygusaldı. :(

9.Bölümde sinir olduğum Finn, Octavia ve Jasper bu blüm çok şükür doğru şeyler yaptılar. Demek ki mantıklı şeyler yapabiliyorlarmış.:A

Octavia'ya en doğru kararı verdi bence sonuçta yeni tanıştığı adam onunla sonsuz bir yolculuğa çıkmak çok saçma.:)

Jasper köprüyü uçurması iyiydi oda işe yaradı sonunda.Çinli kankası ile barıştılar sonradan. :D

Finn'e gelince biraz mantııklı ilerledi köprü olayı filan sonra sevgilisini kurtardı ama bu adam kimi seviyor cidden anlamıyorum. :F
Clarke'ye yakın davranıyor gözlerinden belli sonra Raven ile konuşurken seni seviyorum filan o kızı da öpüyor ya ikisinden de vazgeçemiyor bu çocuk yada artık ortamdan dolayı saçmalıyor. :D

Raven sonunda en doğru kararı vererek Finn'den ayrıldı. Şimdi Finn daha çok Clarke'ye yaklaşacaktır ama Clarke'de Bellamy ile olursa of süper olur. :A İşte o zaman ortam kızışır. :A

8.7

@sürgünüm @Çiğdem- @mrt-06 @GunesinOglu
Yav Clarke için yanıp bitiyor çocuk çok seviyor ama Revan'la o kadar şey yaşamışlar ki, kızın Finn'den başka kimsesi de yok o yüzden iki arada kalıyor. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bellamy dünya ahiret bacısı olarak görüyor Clarke'ı. :D

Yav Clarke için yanıp bitiyor çocuk çok seviyor ama Revan'la o kadar şey yaşamışlar ki, kızın Finn'den başka kimsesi de yok o yüzden iki arada kalıyor. :D
Hadi ya. :D Bellamy orada ki en kral adam senarist bir iyilik yapıp Clarke ile yakınlaştırsa süper olur.

Finn ne istediğini bilmiyor daha tam adam değil bence.:F Şu 2 kız şuna bir tokat çaksa süper olur. :F